Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

Stíba

Poslední klasický Asterix je pro mě určitě tím nejslabším dílem. Galové oblblí věštcem a šílený Panoramix mi moc neseděli, mám zkrátka o moc radši jejich klasické vtípky a souboje s Římany. ()

Torgal

“Pri Jupiterovi, ale nám tí porazení Galovia dali!” Pre mňa legendárna záležitosť z detstva, ktorú som veľmi dlho v klasickom slovenskom dabingu márne hľadal po všetkých kútoch internetu. Pamätám sa ako sme si to onoho času chceli natočiť na VHS, ale nestlačili sme správne tlačidlo pre nahrávanie a tak sme nahrali len poslednú štvrťhodinu po tom, ako prišiel otec a všimol si to. Ale tú sme veru pekných pár krát otočili! Ale späť k filmu. V porovnaní s ostatnými časťami je celkový tón výrazne temnejší, atmosférickejší, dokonca až ponurý, čo sa k Asterixovi veľmi nehodí. Na druhej strane je tu šialený Panoramix a jeho pokusy na nebohom rimanovi a samozrejme veľká bitka na záver. Na plné hodnotenie aj s prihliadnutím na sentiment teda nejdem, objektívne to medzi najlepšie filmy v sérii nie je, ale aj tak má Asterix a Veľký boj zvláštne miesto v mojom srdci. 8/10 ()

josieaddms

Co dodat? Asterix s Obelixem mě rozesmějí zaručeně pokaždé, sice to není nikdy tak dobré jako ty komiksy, ale stále je to velmi zábavné. Mě se na tom hlavně líbí jak každá, i úplně nepatrná postava, má svůj styl chování, a v příběhu nějaké své pevné místo. Navíc spousta vtipných narážek na historii, a spousta slovních hříček které často pochopí jen starší diváci, dělá z filmu podívanou pro různé věkové kategorie. Je to prostě taková oddechovka. ()

Sykon

Říkám to nerad, ale tohle je jeden ze slabších dílů série.Přesto se ale jedná o nadprůměrný animák, který má i tak co nabídnout... ()

Psycho.R

Atmosféra je tu potemnělá a ne moc komediální. Kdysi to byl jediný díl, který jsem vlastnil a neměl jsem ho rád. ()

diodoros

Animovaný film kombinujúci dej dvoch Asterixovych komiksov - Veštca a Súboja náčelníkov. Časť s veštcom je temne atmosférická a zároveň vtipná (srandičky voči horoskopom a veštbám atď) a hýbe dejom, časť so šialeným druidom (podľa Súboja náčelníkov) je vyslovene komediálna a plná zábavných pokusných scénok, aby sa nakoniec obe časti spojili a dejovo vyústili v akčne-komediálny záver. Animácia je výborná, hudba ujde, ide ale ako vždy o scenár plný hlášok a zapamätateľných scén, ktorých je tu vzhľadom na druidove pokusy a veštcove veštby viac než dosť. ()

junxi91

V tomto díle mi chyběl mocný Julek a také se mi zdál ze všech animovaných dobrodružství Asterixe a Obelixe ten nejslabší. Římani mají opět problém s odbojnými Galy a tentokrát je v plánu zbavit je zdroje jejich kouzelného lektvaru, kterým je druid Panoramix. Toho chytnou Římani při sběru bylinek a začnou jej unášet, ale Asterix s Obelixem jej na poslední chvíli zachrání, ale ne úplně šikovným způsobem. Obelix hodí po Římanech obrovský menhir a ten spadne přímo na Panoramixe, který skončí zaražený v zemi. Druid to ovšem přežije, ale jaksi trpí amnézií, šílenstvím a halucinacemi. Do vesnice navíc dorazí během bouře falešný věštec Prolix, který zneužije důvěřivé vesničany a nabízí jim proroctví za jídlo a pití a také za zlato. Asterix a Vitalstatistix se snaží druida opět naučit vařit lektvar, ale jeho recepty moc nefungují a toho si všimne místní římská posádka. Do vesnice tak dorazí špión, ale je odhalen a zajat a slouží jako pokusný králík pro zkoušení Panoramixových lektvarů. Nakonec se z něj stane létající balón. Následuje spousta vtipných situací a účinků, jenž bude mít pokusný lektvar na Římana. Pochybný věštec bude pendlovat mezi římským táborem a galskou vesnicí. Centurion zase pošle zprávu do Říma, že se mu povedlo ovládnout celou Galii, ale nakonec skončí jako obyčejný legionář, který bude muset uklidit zničený tábor. Z celého toho chaosu, bitek, ničení a bouchání kotlů se nakonec vyrojí šťastný konec. Jak jsem psal, jednalo se o slabší díl, se spoustou příběhových kliček, které tomu měly dát nějaký význam, především tedy prostřednictvím věštce Prolixe, který v tom dělal asi největší bordel. ()

MRPitivier

Tentokrát trochu temnější příběh o rozpadu Galské vesnice, která je pod vlivem podvodného věštce, který pomáhá Římanům. Jen Asterix a Obelix nevěří věštcovi a jako jediní zůstanou s poblázněným Panoramixem ve vesnici, zatímco ostatní odplují na ostrov. Nakonec vše dopadne více než dobře, Panoramixovi se navrátí vědomí a s každým špatným je naloženo podle galského a všichni dostanou na frak v jedné největší bitvě proti Římanům. Temný motiv je kompenzován vtipnými scénami při pokusech Panoramixe míchat zázračný lektvar. Vtipné jako vždy, zasmějete se! ()

AshT

Tenhle díl se vydal jinou cestou je více vážnější a ne až tolik rodinný, ale řádění šíleného Panoramixe nemá chybu. ()

Gottfried

Asi najslabsi diel z Asterixovskej serie. Sialeny Panoramix a vlci vestec vsak dokonale zachranuju situaciu. "Bol to len taky malilinky menhir..." 75% ()

mr.bredok

A víte, že spoluautor tohoto dílu je rodák z Liberce ( Adolf Kabatek : 1. 7. 1931 v Liberci ; † 25. 6. 1997 v Leonbergu). Každopádně je tento díl jiný ať je to Kabátkovou zásluhou nebo ne. Je mystický a temný a muzika od Michela Colombiera je úplné psycho, které tento atypický příběh Asterixe (kde ani kanci nechutnají tak jako jindy) dokresluje. ()

megajalec

Zatiaľ najslabší Asterix. Temnota Galom nesvedčí. Čo sa mi páčilo, bol lietajúci Riman, inak som sa príliš nebavil. Slabšie tri ()