Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spútaní krvou, rozdelení osudom, hnaní poslaním. Paco, Cruz a Miklo kedysi tvorili nerozlučnú trojicu. Ako nevlastní bratia a vzdialená rodina vyrastali spolu celý život. V mladosti si ako členovia gangu vo východnom L.A. užili spoločných zážitkov na celý život. Poznačení násilím a drogami sa ich životné cesty rozdelili. Dnes to už neplatí. Miklo sa po návrate z väzenia, v ktorom strávil deváť rokov, opäť vydal zločineckou cestou. Cruz svoj ďalší život prežil ako maliar, ktorého život celkom zničila drogová závislosť. A nakoniec Paco sa vydal do služieb spravodlivosti. Dnes je Miklo jeho najväčší nepriateľ... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Sociopath 

všechny recenze uživatele

Toto malo 3 hodiny?? Prijal by som ešte aspoň 2, keby boli na takej úrovni ako tie predošlé :) O Bound by Honor som predtým vôbec nepočul, naďabil som naň úplne náhodne vo videopožičovni a odvtedy vždy, keď ho dávaju v TV presedím to uňho až do konca. Hlavný hrdina je charizmatický, môžeme sledovať jeho cestu odvrhovaného chalana, ktorý chcel niekam patriť až po veľkého vodcu gangu Onda. Potešili ma aj Delroy Lindo, Ving Rhames a samozrejme (pre filmy o hispánskych gangoch nepostrádateľný) Danny Trejo. Príbeh má grády, tri perspektívy troch bratov (narkoman, príslušník protidrogového oddelenia, člen gangu) sa nádherne rozvíjajú a každá má svojský charakter. Najviac mi bolo ľúto nezmyselnej smrti malého bračeka a samozrejme vraždy šéfa Ondy. Tento film je prekliato dobrý a u mňa sa nadobro zapísal ako kult. Odporúčam! ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Poväčšine sa stáva, že do B-éčkových filmov sa obsadzujú herci, ktorí priamo s herectvom nemajú veľa spoločného. Ale aby bol do perfektne napísanej krimidrámy s gangsterského a väzenského prostredia dosadený herecky totálne nezvládnuteľný, priam až neznesiteľný Damian Chapa, tak to som nepochopil. Akože naozaj, nebyť tohto pána, navyše znova úplne dementne nadabovaného, môj pocit by bol minimálne o hviezdičku pozitívnejší. Príbehovo naozaj krutá, o to viac premyslená a dobre napísaná trojhodinová záležitosť, ktorá nezačne nudiť aj vďaka hercom vo vedľajších úlohách. Škoda, že v dialógoch sa v trojhodinovom rozprávaní stráca originalita a klišéovité reči tiež začnú ťahať za uši. 65%. ()

Reklama

drake31 

všechny recenze uživatele

Ešte teraz mám v pamäti ako si raz v noci prepínam medzi televíznymi programami, a zastavil som na našej verejnoprávnej TV. Práve bol vysielaný tento film, a zo zvedavosti si hovorím "Veď nič lepšie tam nie je tak prečo si to nepozrieť" a toto rozhodnutie dodnes neľutujem. Bound by Honor ma dokázal neuveriteľne zaujať svojim dianím, že som sa ani nenazdal a už bolo koniec, tie tri hodiny sa zdali ako hodina. Vynikajúci príbeh, skvelé obsadenie - hlavne vedľajšie role , a pre mňa zážitok na celé roky a vždy si rád spomeniem na tento odzbrojujúci film. Odporúčam každému, a je preveľká škoda že ho videlo tak málo ľudí .... ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Slušný ale veskrze průměrný pokus o rozmáchlou gansgterku, která v průběhu několika let představuje partu kamarádů, jejich následné rozdělení a nakonec i souboj. Premisa trochu připomíná "Tenkrát v Americe", ale kvalitativně je samozřejmě výrazně níže. Pořád se ale jedná o slušný ale zbytečně dlouhý snímek, který mi párkrát připomněl videoherní GTA. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem se díval na film, který byl rozdělený na více CD. Blood In Blood Out (později překřtěno na Bound By Honor, ze strachu, že by plakáty podněcovaly násilí, což je relevantní argument, když si vzpomenu, co se mnou jednoho času dělalo, když jsem na každém rohu potkával plakáty na Muže v naději) bylo od počátku odvržené dítko od Buena Vista, tedy Disneyho, které přišlo se svým záběrem v nejnevhodnější chvíli, tedy do období losangelských nepokojů, díky čemuž byla jeho premiéra o dva roky pozdržena, následně film propadl a dodnes marně čeká na kolonizaci skrze BluRay nebo alespoň nějaký stream. Otázka je, nakolik je to třeba. Blood In, Blood Out sice pokrývá poměrně opomíjený vzrůst latinské mafie na jihu USA mezi 70. - 90. lety, jenomže naráží na několik překážek. První je Damian Chapa, jehož herecký výkon je dost možná to nejhorší, co jsem v životě viděl. A já toho viděl! Zapomeňte na Caspera van Diena, Rae Dawn Chong, Neila Breena, Tomma Wiseau, tohle je dál. Tohle je až někde úplně dole vedle Lukáše Vaculíka v Nahotě na Prodej nebo Davida Švece v Mandragoře. Bolestivě nevědomá explotace mexického gangstera, která každý gesto musí provést o 180% silněji než by bývalo stačilo a já nechápu, že po některých scénách se zpoza kamery mohlo ozvat "Stop! Takhle je to dobrý, díky všem!". Druhý problém je Hackfordova raná neschopnost provázat spolu jednotlivé epizody a všechny pak působí odtrženě od zbytku. Zejména to jde cítit v monolozích, které nás mají seznámit s aktuální situací a probíhají tak, že po schodech ve vězení si dva týpci, co jdou z oběda, povídají, jak na tom jejich situace v San Quentinu teď, v roce 1982, vlastně je a nad čím se musí do budoucna zamyslet. Třetí problém pak vlastně stojí nad všemi ostatními a vysvětluje, proč se velkým mafiánským příběhům latinoameričanů nikdo raději dosud příliš nevěnoval a v současné době se setkáváme hlavně s filmy, kde její mikrosvět, kodexy a neuchopitelnost se řeší v jejich důsledcích a dopadech na americkou společnost a jedince viz Councellor, Breaking Bad, Sicario, No Country For Old Men atd. Samotný Cormac McCarthy vlastně skrze onoho Councellora uzavřel své dílo konstatováním o nepřekonatelné kulturní bariéře mezi Severní Amerikou a jejím zbytkem. Blood In, Blood Out to dokazuje - je to bílý americký pohled na latinskoamerické gangsterské struktury. Působí logicky pak zmateně, hystericky a infantilně, protože pracuje jen z toho, co autoři viděli, ale nikdy nepochopili. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (10)

  • Jimmy Santiago Baca si zahral aj jednu z úloh vo filme - postavu menom Gato. (Piri)
  • Natočené podľa životných skúseností amerického básnika a spisovateľa Jimmyho Santiaga Baca (*2.1.1952, Santa Fe, Nové Mexiko), ktorý bol zároveň spoluscenáristom filmu. (Piri)
  • Fráza "Blood In, Blood Out" (Krv za krv) odznie vo filme trikrát. (Piri)

Reklama

Reklama