Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

bearmeedek

A je to tady. Opět jsem byl na jiném filmu než ostatní. Film zde často strhaný a pošlapaný. Nechápu až nenávistné hodnocení některých "znalců". Pokud se mi nelíbí nějaký film, a zvlášť u českého to zamrzí, tak ohodnotím a jdu dál. Samozřejmě se najde i grandiózní pitchovina, vzrostou emoce a věnuji cupování až tři řádky. Ale použít k popravě 34 (slovy: třicet čtyři) řádků nesmyslných slintů coby "vážený a zasloužilý" hodnotitel, to už musí být úchylka. Já hodnotím Padesátku jako dobrou komedii s inteligentním humorem pro inteligentní lidi. Těch je už v Česku pomálu. Film v podstatě nemá žádný příběh a je to blbůstka. Ale s dobře dávkovaným a nepřestávajícím konverzačním humorem. Filmový vyháněč mrazu ze starších horákyň byl opravdu hrdina. To by jen tak někdo nedal. Dále jsem měl štěstí, že jsem film viděl ve 4D. Teda spíš smůlu. Z někoho v mém okolí velmi silně táhnula kořalka. A protože na plátně dost často nalévali Pavkovici a jiné lektvary, byla atmosféra opravdu hodně naturální. Ještě jsem byl v šoku z toho množství sněhu na českých horách. Ale nebylo to prezentované jako sci-fi. Šel jsem do kina s mírnými obavami, ale odcházel spokojený, protože jsem se dost zasmál. A to normálně moc nedělám. Howgh. ()

Nocturno culto

Pokud si budu chtít dát černou komedii, zvolím raději britskou tvorbu, tohle násilné vnucování vtipu mi nesedlo, Prachař a Pavelka s Taclíkem, další mi ani nestojí za zmínku, mi stačí a víckrát to nemusím..Češi komedie umí ale v jiném stylu, spíše jemný a inteligentní humor, tohle se prostě nepovedlo.. ()

Charpy odpad!

Zimní česká komedie, která se snaží zaujmout diváka humorem cíleným na nejpřízemnější humor a zápletku.... díry ve scénáři a nelogcké chování postav dokresluje fakt, že už nani ty komedie moc neumíme.... holt asi nejsem cílová skupina. jednou stačilo. ()

markotter

Měl jsem strach z nějaké bulvární Prima komedie, ale dopadlo to docela dobře. Problém byl ale v tom, že to byla na začátku komedie a postupem času se to skoro měnilo na drama s několika morálními poselstvími a ty komediální prvky jako ze Snowborďáků už do toho tak nezapadaly. Kotkovi se podařilo udržet vrstevnatý příběh na uzdě a kupodivu mě ta vážnější rovina bavila víc než ta komediální. ()

radeckator

Dobrý režijní debut a povedená taškařice tato Padesátka. Krásně propracovaný scénář. Ondřej Pavelka skvělý komediální výkon, v této poloze ho vůbec neznám a svědčila mu. ()

LordMysti

Osobně jsem čekal větší provar a první půlka byla slušná sranda, pár dobrých vtipů, zápletka zajímavá, jen ten konec už maličko překombinovaný. Ale jo šlo to, lepší průměr na české nenáročné komedie. ()

neo93

Celovečerní filmový režisérský debut herce Vojty Kotka, který se stal známým díky teenage komediím. A vrací se právě tam, kde jeho herecká dráha odstartovala. Tedy do horského prostředí zasněžených Krkonoš. Představuje nám jeden běžkařský závod na 50 km a osudy tří účastníků tohoto tříkrálového soupeření. První z tria je postarší muž, nadšený a věrný tomuto zimnímu sportu v podobě Ondřeje Pavelky. Druhým závodníkem, je jeho povedený syn zastoupený Jakubem Prachařem, jenž nikdy nedokončil závod, jelikož se vždycky našla žena, která ho jednoduše řečeno "pozdržela". A nakonec třetí postava do této party je odhodlaný a naplno připravený téměř čtyřicátník v podání Marka Taclíka. Tento zmíněný závod je jen jakým si odrazovým můstkem pro celé vyprávění a my z něho uvidíme jen pár záběrů, symbolicky se k němu vrátíme v závěru snímku, kdy se ale Kotek neubránil klišovitému konci. Samotný příběh se odehrává na jedné horské chatě, kde se všichni střetnou, popíjí, mluví a rozebírají, s kterou ženskou si to onen synáček rozdal. A my vlastně veškerou dobu strávíme v této bezduché chalupě a nevystrčíme z ní ani paty. Výjimky tvoří jen nepatrné střípky z minulosti, kde postavy vzpomínají na rok 1977. Tyto chvilky jsou velmi vydařené, hravé, stylově laděné a mají ten správný šmrnc a nádech 70. let. Škoda jen, že těchto retro okamžiků nenatočil režisér více a nedal jim větší časový prostor. A v tomto duchu se nese celý film. Samozřejmě, že celou tuto dobu okořeňuje nekorektní a vybíravý humor, jenž někoho odpudí druhého i třeba potěší. V závěru se Kotek odhodlává také i k dramatické lince, která ale nemůže fungovat, jelikož po hodinovém ukecaném promítání snímků v chatě, již nejde vyvolat nějaké napětí u diváka. Poněvadž se jedná o jeho první film, dá se leccos odpustit, ale příště raději něco stravitelnějšího a obsahově lepšího. ()

E lan

Nikam nevedoucí nudná nekomediální hrůza, která naštestí trvá jen něco přes půldruhé hodiny. Za tu dobu člověk nechápe proč toto někdo vůbec točil, co tím chtěl říct a jak se vůbec může tak špatný film natočit tak nadějným štábem a obsazením. Brrr. ()

Henry Morgan

Dal jsem tomu tolik hvězd, protože si myslím, že je to na Kotka hodně silné téma a dobře ho zvládl, aniž by se propadl do absolutní trapnosti. Místy snad trochu, ale furt je to daleko od toho, co předvádí velká česká režisérská jména. A jinak tedy nevím, který kokot píše charakteristiky filmů, včetně škatulek komedie/thriller/drama? Tohle mi jako komedie nepřišlo a byť to mělo úsměvné momenty, jednalo se spíš o jakousi psychologickou hříčku plnou paradoxů a té nejnižší lidské posedlosti. Dobrý jako celek! ()

Oonika

Trochu ujeté a úchylné, ale dejme tomu... Viděla jsem i divadlo, moc nerozumím, proč vlastně bylo divadla i film.... Občas tam byly vtipné momenty, ale moc nechápu, proč se k tomu někteří herci upsali :) ()

waska

Víceméně je to strašná kravina, ale je vidět, že Vojta Kotek se nebojí a možná v něm dříme více talentu a ukáže nám to v dalších filmech. Každopádně pár scének bylo zábavných a docela jsem se nasmál. ()

Inozuka

Hahaha ... to jsme se nasmáli. Něco tak trapného jsem už dlouho neviděl. Jednotliví herci ve svých rolích dobří, ale děj a důraz na "vtip" dělá z tohoto filmu dost pekelný zážitek. Než to ještě jednou podstoupit, to raději odejdu také zmrznout do mlhy... ()

Dzvandzi

Velmi jednoduchá česká komedie s jakýmsi ,,běžkařským'' stylem života. Nachází se zde pár světlých momentů u kterých se zasmějete, ale jinak je to spíše lehce podrůměrné ( tak jsem chtěl také původně hodnotit). Ale nakonec jsem se rozhodl pro průměrné hodnocení, protože za poslední dobu českého filmu je to jedna z nejlepších komedií, kterou jsem viděl. To vlastně jen ukazuje pokles českého filmu. Padesátka je pro mě sympatickou oddychovkou... ()

TomasRichtr

Jako takhle - Padesátka NENÍ komedie. Ne, ani v nejmenším. Přitom má ale hezky (byť nešikovně) vykreslené postavy a docela solidní dramatickou linku. Kdyby se Kotek chytnul za koule a trošku to pošoupnul stylem do severského drama s prvky černé komedie a ubral trochu toho šukání, tak by to zafungovalo výborně. Prostředí na to má perfektní (sněžné pláně, tma, mlha, chata na samotě), vzájemně propojené vazby mezi postavami, temnou minulost (retrospektivy byly ale zbytečné imho) a zápletku, kde ve výsledku jde o víc než jen život matky jenoho z protagonistů. Vojto, ty na to máš, příště zahraj na vážnou linku a určitě to klapne. Jinak Padesátka jako komedie naprosto selhává, jestli jsem se zasmál jednou, tak spíš ze soucitu. ()

netWoor

Je to tedy taková spíš krávovina, ale jsou tam věci, u kterých se člověk i ... pousměje ... zvlášť, je-li staršího data :) ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku