Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Calabria

Ten film je dokonalý po všech směrech a to jsem řekl asi u 5 filmech ze všech co jsem kdy viděl. Ten film je přesně takový jaký by měl být. ()

Lady_Gaga

Tak jo... Je to hrozná blbina, ale Kolečkův humor je mi blízký a protože by mi bylo líto aby tento počin skončil na nízkém hodnocení, dávám i čtvrtou hvězdu :-) Hlášky super, celé je to o nadsázce. Kdo to chce brát vážně, tak bude mimo - není to žádné hlubokomyslné dílo, je to na pobavení (např. kdo měl rád Čtvrtou hvězdu, tak by se mu film líbit mohl). Tři králové pro mě získali nový rozměr - nebudu věštit z hrnečků a nikdy nikomu nebudu svářet posvátnou hůlku! Tak přísahám! ()

somme

Jeden z mala novodobych ceskych filmu,ktery si a radosti pustim opakovane. Dobra horska zabava. Kotek predvedl,ze neni jen "blbej snowboardak" a budu se urcite tesit na dalsi jeho projekty. ()

KITTbx

Pobavil jsem se, jo je to tak. Sice bych uvítal více toho 70tkového, chtělo to dát větší prostor Famfulíkovi, ty pohybové kreace Mádla, no něco úžasného a pan Ondřej Pavelka není ani náhodou jen Farský z Ulice. Dobré to bylo, jen asi ne moc uchopitelné pro některé… - bez komentáře… ()

stanslon

Skutečně neskutečná kravina. Ani jsem netušil, že se najde tolik horalů, kterým to připadá vtipné, nebo alespoň úsměvné. Filmy nehodnotím podle toho, jestli je to něčí první, nebo poslední, ale skutečně mi připadal jako moralita kmeta, než jako komedie juniora. A do toho zamíchaná komunální kritika : " Chlapi pro ni nepojedou, maj ples" , případně "Chlapi pro ni nepojedou, touhle dobou bobujou" . A ještě : "Na horách se přece umíme smířit se smrtí" v podání "komika" Schmitzera. ()

Khotzilla

Srovnávat s Troškou a očekávat děsně bezva prima komedii je dost mimo neboť tohle je pravý opak. Po dost negativních hodnoceních jsem byl vlastně celkem příjemně překvapen. Slušně antikorentní záležitost, nabourávající zavedené jistoty na všech frontách. Kolečko opět ukazuje, jak neotřelé nápady umí mít. Kotkovi se to pak trošku vymklo z rukou a chvílemi není jasné, jestli se toho svého sarkasmu a "horalského humoru" nakonec nelekl a nesnažil se do všeho dodatečně vsunovat vážnější polohy a přesahy - chvílemi jsem se až bál, že se objeví nějaké ponaučení a seriozní vyústění. Což se naštěstí nestalo. Hlušší místa každopádně vyvažují skvělé herecké výkony. ()

davidjunek

Evidentně nejsem horal a tak tento horský humor zůstal mnou naprosto nepochopen. Od začátku do konce jsem jen němě zíral. Nikdy mne nikdo nedonutí shlédnut Babovřesky, ale takhle nějak si je představuju. ()

Hvezdolet

Pro me prijemne prekvapeni ceske komedie. Misty to jde az do (nutno rici dobre provedene) konverzacni komedie, a to se v krajinach zdejsich prilis nevidi. Pobavi i v detailech, viz "pecka jako z avokada" nebo "jses studenej -- jsme preci na horach 3:)". Kolem a kolem nadprumer a tim spis me to prekvapuje kdyz tam vidim Prachare a ctu Kotka jako rezisera... ()

agiba

Nakonec zvedám ze tří na čtyři. Některé zdejší hodnocení mi hlava nebere, šlo o komedii vážení!! A dle mého velmi vtipnou, i když původní "divadlo" z toho šlo hodně cítit. ()

DonChobotsky

V padesátce jsem se nejvíc těšil na Jirku Mádla, který měl prostor asi v pěti minutách z celého filmu. Ale ok. To by mě ještě tak nevadilo. Stejně tak, jako mě nevadila první polovina filmu, která byla v rámci možností "vtipná" a měla spád. Kámen úrazu se objevil hned, jakmile se z komedie stalo drama a "boj o přežití" v temné noci a husté mlze do které se neodvážil ani zkušený horal Pavka. Není to příjemný pocit, když vás po lese honí nasranej myslivec, kterému jste obrosili manželku, to asi chápu, ale v komedii bych čekal trošku jiné vyvrcholení. I když je pravda, že vyvrcholení bylo ve filmu víc než dost, ať už to byl Prachař nebo Tomicová. 40% ()

Blahis

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tak jsem se nebavil už opravdu dlouho. Kotku, opravdu poklona. Režie, scénář a hlavně herecké výkony naprosto perfektní. ()

Nightslider

Zajímavý příběh, ale očekával jsem více záběrů z retra. Nakonec to nebylo zas tak špatné, zvláště Taclík a Pavelka si ty role museli opravdu užít :-). A na české poměry ten příběh nebyl prvoplánový, čekal jsem další "Sněženky a machry" a film mě mile překvapil. ()

plutofv

Film dvou odlišných polovin - skoro jako by šlo o dva filmy. Začátek s retromotivy a bujarou zábavností stylově dobře natočený, ošperkovaný řadou skvělých herců...ovšem s humorem jednoduchým a hodně podbízivým, ale v tom možná tkví tajemství diváckého úspěchu v kinech. Druhá půlka je daleko dramatičtější, zajímavější, přitom subtilnější, komornější. Přesto mám dojem, že se film nezbavil jakési divadelní stylizace - a to i přes dobře vybrané exteriéry. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku