Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Bobby_Fisch

Konečně ! Konečně tu je film, který s jedním, dvěma pivy urve bránici v letním kině i tak zapšklým kinofilům, jako jsem já. Neuvěřitelný útok na styl nudné série českých filmů posledních let. Jasně, zahrává si s hodně černým humorem, ale bez zbytečných vulgarismů a to já cením. Možná sem hodně klesnul ze svých představ o filmu, ale tohle mě prostě odbouralo. Doporučuji tvůrcům pokračovat. ()

Takaru

Ať žije Padesátka, po třetí a stále se příjemně bavím a uznale pokyvuji hlavou, jak hezky to všichni, kteří vytvářeli tenhle film, zvládli. To, co mě ale trochu mrzí, jsou některé negativní komentáře zdejších filmových fandů. Zvláště pak ty, ve kterých je Kotkova zdařilá svěží prvotina přirovnávána ke Kameňáku. Váš názor vám neberu, ale musíte být pěkní "cipy", když přirovnáváte tenhle zábavný, místy lehce drsný horský příběh k pomejím ala Kameňák. Na horách občas potkáte opravdu "divné týpky" a zažijete různá více či méně příjemná dobrodružství. Jo, a jako příležitostný běžkař nemůžu méně jak za čtyři hvězdy. ()

krysarr

Hmm, inu, laciny, byt mi 15, možná bych to viděl trochu v lepším svetle... Jsou horsi, tak jedna hvězda je malo, takže dvě, jedna za hudbu a druha za Schmitzera, který to aspoň trochu zachránil... ()

francouz2

Kotek se asi učí u Trošky z Kameňáků. Další díl můžou klidně natočit spolu. Silně pokleslý humor pro spodních deset tisíc a mezi tím pár vtípků, kterým se jde zasmát. Vím, že natočit komedii je těžké, ale než tohle, tak je asi lepší nedělat nic. ()

karyon

Výborná odpočinková komedie plná vtipných hlášek a velmi dobrých hereckých výkonů. Podle mého stejně dobrá zimní komedie jako Sněženky a machři. ()

Atilla

Tohle že je komedie? No srandy kopec. Otravné, nudné, místy spíše psychodrama. Do komedie to má hodně daleko. Jedna hvězdička za pokus. ()

Tobias_Sin

Dle mého po delší době komedie, kterou si pustím pro zvednutí nálady a rozhodně pomáhá! Trochu nechápu výsledné hodnocení.. Asi jsem viděl jinou komedii.. ()

laker4life

Kdo tenhle film nemá rád, nechápe horskej humor :-) Konverzačka, ze který je cítit inspirace divadelní hrou. Místy to šlape víc, místy míň, jako celek ale výborný. Nebojím se říct legendární. Když jsem viděl poprvé, přišlo mi to pitomý, s každou další reprízou jsem se ale řezal čím dál víc. Takový filmy doceníte až časem. Víc takových komedií. ()

Smells

No žádný umění to není, ale aspoň jsem u toho neměl chuť hodit ovladač do obrazovky, tak jak se tomu děje u 99% porevoluční české produkce. Jeden z mála koukatelných filmů poslední doby. ()

Lucanio

Za mě obrat o 180°. Po druhém zhlédnutí měním hodnocení z 1* na 4*. Rozhodně se na tento film rád znovu podívám. Výborná oddychovka na dlouhé zimní večery (nejlépe na horách). ()

horn.t

Chtěl jsem dát lepší tři hvězdy, ale když jsem si přečetl některé komentáře, jednu jsem přidal. Když teď o tom uvažuji, byla zasloužená. Bavil jsem se nejen já, ale i má obvykle trochu upjatá přítelkyně. Nechápu, co by někteří z Vás vlastně chtěli? Neberte to a hlavně se tak strašně vážně! ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku