Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Gugos

Takové celkově divné...některé momenty super,některé slabé a některé uplně mimo mísu...stále jsem přemýšlel jestli je to komedie, nebo co to vlastně mělo být...podle mě z toho šlo vytřískat mnohem víc...takový film neurazí,ale ani nenadchne...podruhé si ho už určitě nepustím ()

majorzeman13

Český filmy moc nemusím,ale tento mne překvapil a to mile... Cool,pohodová,relax,hustááááá retro komedie se skvělými postavami ako Pavko v podání pana Ondřeje Pavelky apod... Scénář je sice průměrný až běda,ale musím uznat,že jsem se zasmál a i pobavil u tohoto bijáku ! Proto hodnotím kladně a dávám lehký palec nahoru ! ()

PORTER44

Nuda,jako komedie nebylo čemu se smát,pár scén by se našlo ale jenom po málu,Prachař jako sexuální Don Juan absolutně nesednul,režijně ani scénář nic moc. ()

lineker

Slušnej rozjezd a na začátku Vás ten netradični přičernělej hůmor dokonce i baví. Bohužel s postupem času, když odezní počáteční nadšení z originality a hlavní postavy do Vás neustále hustí ty samé fórky jen v mírné úpravě dokáže film i nudit. Nicméně děravá určitě nebyla režie, spíše bych to překvapivě šacoval na ne zcela povedený scénář. Potěšila krkonošská krajina a vyhozený vánoční stromeček. ()

Elam

Tak " Snowborďáci" se nám dali na režii. Jde jim to bohužel stejně, jako ta jízda na prkně před desti lety. Komedie?? O běžkařích?? To je těžký oříšek ! Bohužel, poslední dobou se mi z českých " retrokomedií " zvedá kufr. A nepomohlo tomu ani obsazení Jakuba " Agáty " Prachaře. Je mi stejně odporný, jako když hrál M. Vašinka za komoušů prince. Pro diváky Ohnivýho kuřete dobrý, za mne jedna hvězda. ( Vojtovi za snahu) ()

kratajirka

Vojto milý chlapče - tento film se ti povedl. :) Prachař je debil a možná proto hrál debila tak skvěle - nebo nehrál? Pan Pavelka to je horal - úžasný handrcký vesnický horský nádech dal filmu - všechna čest. :) Dobrý a kvalitní čtyři hvězdy ()

JerryPilsen

Trapné chlapci,až na pár momentů i nevtipné.Při absenci děje se všechno točí kolem toho kdo koho vlastně klátil.Motivace některých postav nulová,neřkuli dementní a rádoby vtipné sexuální momenty jsou úplně mimo realitu. ()

TomKey

Jednoznačně nejlepší český film za posledních deset let. Kdo chce, ať si dělá rozbor, pitvu, jestli to a to mělo být jinak a takhle....ale mě ten film prostě BAVIL. Humor, který pochází ze života, totiž nikdy neomrzí. ()

cumimnabednu

Co to mělo být? Nerozumím. Na toto se najdou peníze? Na zastydlou pubertu pana režiséra? Jak jinak nazvat takovýto počin, kde děj se mohl odehrávat kolem běžkařského závodu, což by bylo jistě zajímavé téma, ale zde se děj kolem běžek jen zpočátku mihnul a následně byl celý film o tom, že jeden mladík má sexuální libido v sexování se všemi zralými (nad padesát let) manželkami horalkami z okolí. Smysluplnost ve filmu nehledejte, hrdina žije totiž mimo hory, na hory jezdí jen občas za svým tátou. A že mu všechny zralé ženy jdou na ruku..., to už nemá smysl vůbec chápat. Začátek filmu vypadal slibně a myslel jsem, že se zasměji, ale asi od třetiny či poloviny filmu se stalo z toho jakési drama, kde se člověk nejenže nezasmál, ale ani nerozuměl stupidní zápletce, ve které se rozkrývá v jedné chajdě na horách utopené v mlze život 3 můžů - tatíka běžkaře, synka s libidem ve zralých ženách, co ho zklamal a znovu nalezeného nového syna, který je gay a jehož matka sexovala právě s tím co má libido. No není to úžasný děj. Pochopil bych recesi, ale toto recese není. Nechápu nic. Nnesmyslů je tam moc. Jeden mě dorazil, když hajný povídal o své jednonohé ženě, že se ráno chovala normálně jako vždy, že se šla zaběhat. Jediné, co můžu na filmu vyzdvihnout, je výborné herecké obsazení, kde většina známých herců však dělá jen minutové křoví, asi proto, že jsou holt kámoši pana režiséra. Jsem zklamán. Kam se hrabe Kotek na Mádlovu režisérskou prvotinu. ()

Alagaesie

Kurva musíš běžet! Vidět zimní komedii prakticky na prahu léta? Proč ne? Spousta vtipu a celkem neškodnej Prachař aka Jura Bulán, kterýho běžky nechávaj chladným – kluk, kterej nedbá dobře mířenejch rad svýho otce Pavky, a který je nucen doběhnout tu správnou padesátku. Pavka ročník ´77 řízek. Béďa Famfulík ´77 taky celkem síla. Taclíka mám rád už od Kriminálky Anděl. Šmoulové pobavili. ‚Takže s Váma se nedá otěhotnět? No to mě hrozně mrzí‘. A Schmitzer zase nezklamal. Cibulková ve vybitým autě u potoka výtečná. Pavka zbabělec. Skončil neslavně. Padesátka nenadchla ale ani zcela nepropadla. ()

Mjoh

Nejradši bych dal 6* - tak dlouho jsem se už nepobavil, abych udržel všechny ty hlášky a gagy, tak to musím dát ještě aspoň 2x a vůbec a nezapomeňte na to, že DOBREJ ČLOVĚK MUSÍ BEJT PŘEDEVŠÍM DOBREJ BĚŽKAŘ... :):):) Zato s naším tím prý vyhlášeným smyslem pro absurdní a ostřejší humor to asi musí jít dost s kopce, soudě podle zdejších neuvěřitelných odstřelů téhle výborné skopičiny. A to vůbec nebudu začínat další plky na téma velice podařená výtvarná přestylizace, evidentní cit pro obraz a kameru a tak dále a tak vůbec... KRAKONOŠ S VÁMI! SKOL.... ()

Diwebrain

Divadlo pecka, super, paráda...na film jsem tak měl velká očekávání, která ale bohužel nenaplnil. Při druhém zhlédnutí už očekávání nebyla a kupodivu jsem se bavil. Takže přidávám nějakou tu hvězdu na tři. ()

Amy Rich Roll

Nevím, zda bylo cílem natočit tarantinovskou konverzačku po česku a la 8 hrozných, nebo natočit parodii na tarantinovskou konverzačku, každopádně v obou případech otřesné. Oceňuji alespoň snahu Kotka pustit se do něčeho jiného, než co český film v posledních letech nabízí. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku