Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

kyzi

Nechápu, proč skoro každá česká komedie musí mít nádech nějakýho dramatu...já osobně bych se teda v komedii obešla bez umírání, ale to bych asi chtěla moc. Každopádně jsem se celkem dobře bavila, přiměřeně nasmála a vlastně jsem se nenudila. Takže za celkem příjemně strávené odpoledne dávám tři a půl hvězdičky:-) ()

sorbon1

Na to, že to byl Kotkův režijní debut, tak to nebylo špatné. Nejvíc jsem se bavil v první polovině, pak se začal film měnit na komorní záležitost tří osob v jedné místnosti a zábava postupně upadala. ()

Suzzie

Z toho, co se dnes v Cesku toci, jde o lepsi prumer. Nicmene jakozto pribeh a celkove cely film to ma do kvality daleko. ()

lumir40

Bavil jsem se. Prostě jsem se bavil a ocenil i trapnost vtípků, které prostě Kotek dělá a nestydí se za ně. Rád se půjdu na jeho další film podívat. ()

Dr_Nai

Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Příběhově překvapivě dobré (samozřejmě na to, že jde o komedii), co ale musím každopádně pochválit/vyzvednout jsou hlášky a jména postav. Protože takový Béďa Famfulík nebo K+M+B alias "KURVA MUSÍŠ BĚŽET", se dle mého názoru vyrovnají klasikám jako "Vydrž prďka vydrž" atp. Za mě chyběl kousek na 4*. ()

jendajan

Dle meho nazoru bohuzel Vojta Kotek neni Jirka Madl a to jak herecky, tak po shlednuti tohoto filmu i rezisersky. Scenar absolutni kravina. Nechapu, jak neco takoveho mohl vubec nekdo vymyslet. Jeste stesti, ze sehnal do filmu docela slusny herce, kteri to z absolutniho bahna malicko vytahli.. Nektere dlouhe sceny v chalupe mi pripadali spis jak z divadla nez z filmu. Kladne body snad jen za hezkou prirodu a zabery z Krkonos. Dal bych 40% ()

Pimburger

Poslední dobou jsem byl donucen filmy stále hanit, a tak se není co divit, že po mr(d)haných třech hodinách u filmu Revenant jsem šel na Vojtu Kotka a další zimní film se značnou dávkou nedůvěry. Nicméně musím přiznat, že ač to nikdy nebyl můj oblíbenec, tak tohle se mu povedlo. Ze začátku a na konci jsem se sice trošku nudil, ale vtípky uprostřed, byť často cyklicky opakované, mě prostě bavily. Jak řekl jeden můj kamarád, o děj tady až tak nejde, ale hlášky mají potenciál zlidovět - a s tím se ztotožňuju. Nevím, co Vojta Kotek vytáhl na Tři krále z hrníčku, ale uhlí to určitě nebylo. Výborná lehká a nenáročná zimní komedie se skvělým Ondřejem Pavelkou. Jen tak dál. ()

viewer

Vojta Kotek to dokázal. A co vlastně dokázal? Povedlo se mu natočit komedii, které jsme se na českých filmových plátninách smáli už nejméně několikrát. Jeho sněhem zapadaná stopa se také hravě ztrácí v davu českých humorných kousků, jenž svůj potenciál zabalí těsně za půlkou.Tohle všechno jsem ale očekával a tak si nastavil svá čidla smíchu a úroveň tolerance na tu nejvyšší citlivost. A co z toho vylezlo? Zasněžený příběh, konverzační přestřelka tří chlápků v útulné roubence někde uprostřed sněhové vánice, ve které nechybí puška namířená do rozkroku jednoho z hlavních hrdinů. Co mi to tak připomíná? Tihle hrozní jsou ale jen tři, jejich dialogy k dokonalosti vybroušené nejsou a proto je sál v některých momentech odmění jen průzračným tichem. Quentine neboj. Pokud máte náladu, děj pro vás připraví i malou tajenku, jejíž nevyluštění vás však o vyražený dech nejspíš neochudí. Hláška “no jo, hory”, následující po každém udiveném zakroucením hlavou nestačila na to, abych si vytvořil představu o místním horalském způsobu žití a oddělil ho od toho, který je mi dobře znám. Záliba Jakuba Prachaře v obšťastňování dam atakujících věkovou hranici padesát ve spojení s tradičním tříkrálovým závodem mi připomněl, jaký máme my, Češi cit pro opravdu vyvedené dvojsmysly. Takhle vybroušenej humor nesvedou ani naši operátoři. Ondřej Pavelka s běžkařkou hůlkou místo penisu spolehlivě sekundoval výtečnému Marku Taclíkovi, který se se svým Hilským v největší míře staral o mé koutky. Za flashbacky do sedmdesátek jsem moc rád, za finálové drama už míň. Nevím, které pokrytí mě na těch horách překvapilo víc, jestli sněhové, nebo to mobilní.. ()

henrykladivo

Celkem jsem se těšil, že bude sranda s českým filmem. Bohužel prvotina Vojty Kotka se moc nepovedla. Prvoplánový, přehnaně sprostý humor, srovnání s Troškovým Kameňákem je nasnadě. Já jsem se nudil. Kamera pěkná, krutá k hercům, řekl bych málo makeupu a to chválím. Už bych to znova vidět nemusel. ()

Pecaldo

Za mě spokojenost. Na to, že se jedná o Kotkův debut tak jsem se celkově pobavil. Jde o odreagování a prostředí hor, sníh atd k tomu prostě přeje. Je pravda , že chvílemi vlastně divák přemýšlí zda se jedná o komedii, drama či nějaký melancholický příběh. Podle mě je to možné nazvat malodramatickou, melancholickou komedií jelikož prvky komedie převládají. Zkrátka ti co mají rádi srandu a nečekají, že film překoná Pelišky tak si ho užijí. A ještě jeden poznatek. Opět jsem se přesvědčil co jsou seriály typu Ulice, Ordinace atd za sračky s velkým S. Ondřej Pavelka předvedl naprosto parádní výkon a jeho hraní ve filmu, kde dostane prostor, nemusí mluvit naprosto nechutně trapnými dialogy a kamera ho nesnímá jedním, ubohým úhlem je opravdu neporovnatelné s tím co musí snášet v té nekonečné sračce Ulici. Dal bych 3*, ale díky Pavelkovi dávám hvězdy 4. ()

MLee

Na český filmy do kina nechodim. A už vůbec ne na český komedie. Scénáře bejvaj uplně o ničem a typickej českej černej humor už je někdy dost ohranej a nudnej.. Nicméně Padesátku jsem vynechat nemohla. Vojtu Kotka znám už nějakej pátek a byla jsem u jeho první režijní prvotiny, kdy jsme oba sotva vylezli pubertu, tak mě zajímal ten posun po těch x letech.. Přestože razím heslo, že od filmů nemáme nic očekávat, protože nám to kolikrát zkazí dojem z celýho filmu, tak jsem očekávala.. Nebo spíš neočekávala toto a byla jsem příjemně překvapená.. Klasickej černej humor, smysluplný a vtipný propojení minulosti s přítomností, skvělý obsazení, který do rolí padlo jak prdel do hrnce, scénář, co měl hlavu a patu, a i do toho se povedlo zamíchat i trochu vážných momentů a napětí a nezapomnělo se ani na krásu naší vlasti v podobě zasněžených krkonošských pahorků.. Vojto, díky za úsměv! :-) ()

Josefka

Je fajn,moc fajn,že Kotek překročil svůj stín a vys*ral se na herectvi a do světa vypustil tuhle komedii.Kdo čeká pubertální snowboarďáky/rafťáky,bude zklamán.Příjemný závan do ztuchlých českých komendiálních vod. ()

rewoluce

Nemôžem z nich.. proste Česká filmová tvorba je super. A ak k tomu pridáme že Vojta Kotek debuduje ako rejža, tak toto sa mu fakt podarilo.. Odporúčam ()

sabres72

...film u ktereho bez problemu odchazim varit kavu,zvladnu na compu dva levely v Mafii bych nedal hvezdu ani omylem,ale tady prece jednu "star" utrousim... a to... za posledni "krmelec"...jinak pitchowina nehodna kino-poplatku, natozpak ceny jakehokoliv zaznamneho media. ()

metalmaus odpad!

Tohle bylo Trošku málo. Prvnímu "černému" vtipu jsem se zasmál, druhému pousmál a pak už nuda nuda, šeď šeď a fůra product placementu. Vyvrcholení na konci bylo urputné k uzoufání. Kotek holt měl Trošku víc peněz na dražší herce, reklamu a produkci vůbec a i proto asi byla návštěvnost v kinech jaká byla (...i když, pokud si člověk uvědomí, jaká byla na Babovřesky, tak né že by na tom záleželo). ()

lazyman

Neskutečná splácanina, která ze začátku byla o ničem a až ke konci se to jakž takž rozjelo, což ovšem bylo už pozdě. Škoda, že scén ze 70. let bylo málo, mohla to být celkem koukatelná retro komedie. Co mě nejvíc pobavilo byl Jirka Mádl v kostýmu "sedmdesátek" a slušelo to i Tereze Voříškové. Jinak tam bylo něco málo soliních hlášek, ale jinak film ničím moc nezaujal. Ale vzhledem k tomu, že to byla Kotkova režisérská prvotina, tak by se do těch 50% mohl vlézt. ()

Miriablo odpad!

Nahoďte pár vtipných hlášek a máte velkou "českou komedii". Zbylých 98% nuda, krom vynikajícího Pavelky to stálo za starou belu. Dlouho jsem neměl takový chutě to vypnout. *odpad* ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku