Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Wartord

Co to sakra bylo? Jednou jsem se přistihl smát se, když jeden hlupák šířil své hloupé geny tím, že balil ještě hloupější buchty na neplodnost... ()

hiroito

Tolik rušivých prvků v jednom filmu jsem dlouho nezažil. Každá druhá scéna mě odvedla od děje a musel jsem přemýšlet nad tím, jestli pak režisér potažmo scénárista, byl někdy na českých horách. Scéna v horské chatě strašně dlouhá, až otravná. A vykreslení místních domorodců bylo dosti urážlivé. Já nevím, kde se stala chyba, že čeští filmaři nejsou schopní udělat kvalitní a vtipný film. Hrozná ztráta času. ()

WikingVik

Tento film je dle mě fifty fifty. Na jednu stranu perfektní herci jako Marek Taclík, nebo Jiří Schmitzer, kteří dovedou prostě perlit. Na druhou stranu trochu překombinovaný jednoduchý příběh říznutý někdy až křečovitým humorem. Škoda, že nejde dát 50%. ()

kratoslav

Ani nevím co k tomu dodat. Film mě hrozně zklamal laciným humorem. Možná to bylo tím, že jsem předtím viděl Padesátku jako divadelní představení, kde účinkovali Havelka, Prachař a Taclík, tudíž příběh mi byl jasný hned od začátku. Rozhodně spíše doporučuji divadlo. ()

Monditrade

Kotek dobrý :-) na to že to je prvotina a hraje tam ansábl dobrých herců, tak se to povedlo....je vidět rozpočet a čas, který na to nejspíše byl, ale na České poměry se nebál jít do některých věcí... gratulace :-) ()

wilks

Táta koktal a matrikář byl debil!! Kokotek, bombááá, supér, povedlo se Ti to, mooooc fajné, jen tak dál! :) ()

NSN odpad!

Odpad jak vyšitej - všechno špatně - trapná snůška žvanění, chlastání, kňourání a výčitek. ()

ssarka odpad!

Nedodivano...po asi 10 minutě kdy Prachař -pomahej pánbůh - suka v krmelci tu starou tlustou ??osobu?? jsem poznala o jakém typ humoru se jedná...ne,tohle ne...Kotek je pro mě doživotní dement se zastydlou pubertou ()

klaranapoli

Hele já musím říct že za mě dobrý...skvělý hlášky, scénky nečekala jsem to :) Čekala jsem nudu, kravinu...ale příručku jak na padesátku jsem opravdu nečekala :D ()

lola10

Kotkovi mohu pouze zatleskat. Po dlouhé době povedená komedie, která se zabývá klasickým čistým humorem a né dramaty či černočerným humorem. Svižné tempo, originální námět, skvělé herecké výkony a nezapomenutelné vtipy a hlášky, které se díky sprostým slovům skvěle pamatují. Jen tak dál, Vojto ! ()

Raggnar odpad!

Kokotek se nám vykakal a ještě to rozmazal na kinový plátna. Kdybych na toto omylem šel do kina, tak bych vyřizoval reklamaci za vrácení lístku. Nesympatický, necharismatický, bezcharakterní, namyšlený bezPrachař s bandou c-dčkových ordinačních a uličních ,,herců'' a velikém příběhu jak floutek ojížděl místní ženy. Samosebou zhnusující, kdo může kromě Hanychové, která je tvořena z 80% polymethylmethakrylátem na takový omyl přírody vlézt.. Hummus s dvěma m! ()

Lucyyk

Nooo tak na Padesátku jsem se moc těšila, až ji uvidím. Hlavně proto, že polovina mích přátel tvrdila, že je to super, a druhá , že je to strašná kravina. Nooo takže bohužel se musím připojit k té druhé polovině. Mě tedy humor této komedie nezaujal. Ba naopak. Nejsem žádný inteligent, ani nevyhledávám vyloženě jen filmy z filmového klubu pro náročné diváky, ale co je moc....Humor ve filmu mi připadal doslova trapný, neoriginální, prostě zklamání. Čekala jsem podle ukázek také více Retro momentů, ze vzpomínek, kdy byli hlavní hrdinové mladí, ale nakonec jich tam tolik není. Děj filmu mě také neoslovil, pro mě byl nudný. Vyloženě hrůza to nebyla, ale znovu si to už pouštět nebudu :-) ()

Sonny

Nic jsem nečekal a pak se dobře bavil. Není to žádné geniální dílo, ale po dlouhé době jsem něco dokoukal s chutí. Nejvíc si cením odvahy pustit se do témat typu "naši horalové", "běžkaři", "nemocnice ve Vrchlabí" apod. Nejsou to světová témata pro každého, nemůžou zaujmout moc lidí ani tady v Čechách, ale kdo to zná a chápe, ten si to fakt užije. dialogy občas vázly, ale víckrát byly skvělé, četně hereckých výkonů. Takže celkově, je to taková kravina, která mě ale neurazila a pobavila. ()

SantaCruz

Z dvojice Mádl & Kotek, byl pro mě v hereckých rolích Mádl ten drsnější, divočejší, celkově víc cool a Kotek v Mádlově stínu, usedlější, slušnější.. V režíjním podání se, ale role obrátily a z Mádlova režijního debutu jsem byl mile překvapen. Kdežto Kotek mě velice zklamal, pouze za závěr dávám hvězdu. Komedie mám rád, ale ne tento laciný humor :( ()

carnacv

Ty tak tohle nevymyslíš. Slušný téma s pokusem o umělecké podání. To druhé silně pokulhává. Tak snad příště. ()

thorax65

Na zdejší scéně celkem jako yo. Připadal jsem si jako na houpačce - chvíli sranda, hned zas' vata - no a skákali jsme divoce i v příbězích tam a zase zpátky. Podobně jako v tom krmelci. Marek Bukvini výborný, píchal jako ďas (na skiích). Jirka flinta nezklamal. 50/100 ()

Wajny13

Film, který je prezentován jako komedie (upřímně zasmála jsem se asi jednou a spíš ze zdvořilosti). Začátek filmu vypadá slibně - hory, běžecký závod a otec, kterému jeho syn připadá úplně na h..... Příběh dál odkrývá celou minulost horalů a návštěvníků/ic. Hlavní představitel Pavka mi přišel jako fanatický blázen, který má v hlavě jen běžkařskou hůlku a jeho synové byli takový nemastný a neslaní. Takže jediným plusem vidím herecký výkon Ondřeje Pavelky a krásnou zimní krajinu. 2* ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku