Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

k.rakonos

Určitě netradiční horská komedie, která svým leckdy nekorektním a přisprostlým tónem jistě nebude rodinnou komedií, o čemž svědčí i přístupnost 12 ti let. Narvané sály kin na sklonku roku. Ale jo, člověk se zasmál, viděl známé a krásné kouty Krkonoš, ale celek je pro mě rozpačitý. Co bylo povedené, tak vložky z minulosti, ale dalo se z toho dostat víc. Jinak Vilma už rodila v 10 letech, když hrála matku Taclíkovi, to byl trochu úlet v postavách. Překvapil mě ne moc vytěžovaný herec Pavelka. Jinak každý stárneme, ale Vilma neměla tolik hubnout...Velmi dobré herecké obsazení i ve vedlejších rolích a za ty Krkonoše o jednu hvězdu navíc.. ()

altumm

Když člověk chce mezi svátkama v kine nějakou nenáročnou zábavu, poměrně dobré řešení. Já se bavil ()

ptaak

Asi jsem viděl jiný film, než zdejší co dávají jednu hvězdu. Ano v podstatě to nemá žádný obsáhlý děj, ale rozhodně se u toho člověk nenudí. Nopak je celý film plný vtipných scén, kor když jsem sám z Krkonoš. Spousty originálních vtipů, K+M+B apod...šel jsem do kina s malým očekáváním a odcházel s úsměvem od ucha k uchu, rozhodně palec hore :-) ()

Rock4ever

Typický Kolečko, fanoušci Čtvrté hvězdy dostanou, co očekávají - porci černého humoru, který je všechno, jen ne tupý a jak je vidět, tak místní pseudointelektuální obránce politické korektnosti zaslouženě vytáčí. Příběh skvěle funguje a má i přesahy - správný horal se nakonec ukáže jako ten největší zbabělec a situaci zachrání buzna. Podsouvat Kolečkovi, že je prvoplánový, myzogynní nebo homofobní může jen opravdový chudák bez špetky smyslu pro humor. Na české poměry žánrová perla, která má potenciál bavit i za hranicemi (zejména bude zajímavé sledovat návštěvnost v sousedním Polsku:-)) ()

2060

Hlášky to místy zachránily...ale jinak celkem povedené. Mládí dobře zahrálo. Pokud scháníte film na nedělní nudné odpoledne u kterého nemusíte přemýšlet tak je tohle jasná volba. 45% ()

motokuba

Dnes jsem byl na to v kinu a musím říct, že film mě hodně pobavil, některé hlášky byly naprosto luxusní :-D pro mě to byl perfektní film! Herecké obsazení též luxusní! ()

vinson003

Jako propagace homosexualismu u nás dobrý...výborně zahrál Prachař...ale zasmál jsem se akorát jednou a párkrát úsměv, to je na komedii málo...ke konci trochu připomínalo Vlčí boudu :) ..."nechoď do tý mlhy probůh" :)...no nic...jedem dál ()

putzojro

Možná od tohohle čekal někdo mnohem víc, ale co víc od české komedie chceme? Za mě skvělá premiéra od Vojtky Kotka, který se nebál přidat lehce černého humoru ( ,,bylo to tak černý, že mi to málem ukradlo kolo!") A pro ty co nemají smysl pro černý humor, zkuste třeba komedie Zdeňka Trošky.. Jen trošičku zamrzí, že herec jako Mádl se tam objeví třikrát, aby se neřeklo.. ()

cica

Normálne som sa smiala po dlhej dobe na českej komédii - teda odhliadnuc od starších záležitostí. Sama som prekvapená, ale áno, bolo to vtipné, krásne politicky nekorektné a hlavne čiernohumorne uletené. Ondřej Pavelka skvelý, a Prachař tiež. Ospravedlňujem sa krochkavý smiech v kine, ale inak to nešlo. ()

Attanasio

Gratulace Kotkovi. Na jeho vek-fakt dobry rezijni pocin. Velka spokojenost s hvezdnym obsazenim filmu..i do nejmensich roli. Sel jsem na dalsi ceskoubtuctovku a vysel prijemne prekvapen z tohoto filmu. Vtipne hlasky, zajimave promichane s prvky horkosti, napeti(az hororoveho v par vterinach spojene s dynamickou hudbou) a dramatu. Za me dobry. ()

Hirogen

Popravdě nevím, co na tom filmu je úžasného. Mohu ocenit kameru a střih. Herecké obsazení neodpovídá ději a v tuto chvíli považuji návštěvu kina za vyhozené peníze. Z filmu není patrné, zdali se jedná o komedii, horor, nebo něco jiného. Stejně tak není patrná poenta. ()

hujerita

Slabé hopdnotenie pretože za prvé som čakal viac a za druhé, že potenciál hercov zostal nevyužitý, aj keď niektorý robili čo mohli. Možno ako seriál by to bolo lepšie. Zopár vydarených vtípkov to na skvelú komédiu nevytiehne. A čo ma dosť iritovalo, tak to bolo prehodenie výhybky od komédia, takmer až k hororovému vyzneniu filmu pred koncom. To som už chcel zdrhnúť z kina. Na tri hviezdy len vďaka niektorým hercom. ()

andydufrsn

Ač jsem to nečekal, tak jsem se bavil a místama jsem se bavil dobře. Sice je od poloviny zřejmé k jakému konci film dospěje, ale nijak i to dojem nezkazilo, protože mimo to, že jsem se, jak píšu výše, bavil a mnohokrát upřímně zasmál tak ve mně film žádný extra dojem nezanechal. Zejména mi vadilo naprosto nevyvážené balancování mezi vážnem a ztřeštěností. Ale na páteční odpoledne, po té co Vás v práce celej den sral šéf, je to moc supr na odreagování! ()

alKalda

Film zvláštní. V první půlce se tváří jako komedie a umí i pobavit. Ve druhé půlce se vsak mění v jakýsi pokus o drama, které působí dosti lacině. Na jednu stranu jsem se tedy celkem slušně pobavil u vtípků z hor a dokonce mi nevadil ani Prachař v jedné z hlavních rolí. Na režijní prvotinu určitě dobré, jen by chtělo pro příště rozmyslet, jaký žánr chci točit aby v půlce filmu nepřišlo mírné zklamaní jako v tomto případě. Ještě jedna věc, možná až zbytečně moc horského humoru a důrazu na sexuální narážky. ()

vhorky

Celkem nudná rádoby komedie. Až na pár vtipných scének mi to jako komedie moc nepřišlo. Herecké výkony podprůměrné až křečovité, scénář naprosto katastrofální. Film bez jakéhokoli děje. Vše se motá neustále prostřednictvím rozhovorů mezi třema chlapama o tom, kdo je čí příbuzný a kdo s kým, co s kým až jsem si vzpomněl na scénku z Jára Cimrman ležící, spící, kdy hráli divadlo o pravdě a větru z hor. Od půlky filmu jsem chtěl odejít, film se může směle postavit vedle Kameňáku 3 nebo Babovřesek 2. ()

bibinko

Poté co se Kokotek objevil ve dvou Béčkových a několika Céčkových slátaninách, se z něj stal český Spielberg a takhle to, vážení, dopadlo. Ročně se tady točí pomalu více filmů, než v Hollywoodu a jeden větší průjem, než druhý. Jedna hvězda je pouze a jedině za to, že tam konečně nehrál Donutil, nebo Polívka... ()

Jarmika

Ale jo, na Čechy dobrý. Dala bych i 4, jenže mě strašně nebavila poslední třetina. Ale že jde o debut, těším se na Kotkovy další počiny. Tam už mu jistě ty čtyři dám. Ony ty konce jsou bohužel celkově problém českých počinů. ()

ynteligent

Tak, prave som to videl v kine. No, povodne som siel do kina na komediu... ale tento film rozhodne ziadnou komediou nie je. Je to skor drama o ludskych vztahoch na horach s prvkami cierneho humoru. Nic viac, nic menej.... Verim ze tento film si najde svojho divaka ale mne toto nic nehovori, a ak by som vedel ze to je uplne iný žáner ako komédia, tak si urcite vyberiem v kine iny film. Takze ** = videl som, nebolo to uplne zle, ale viac nemusim.... ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku