Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

Fox85

Ve výsledku hrozná blbost a místy trochu bizár, ale světlé momenty to mělo a nebylo jich kupodivo zas až tak málo. ()

Luteka odpad!

Achjo, scénář dle Kolečka a je to vidět. Počet ženských rolí, které promluvily více než 10 vět - celé 2. Film o h*vnu, navíc pofidérní scéna o početí/znásilnění holky v téměř bezvědomí? Náááádhera ... ()

zsn

Jak nenávidím český film, tak toto byla bomba, ovšem český národ výjimečně hodnotí podprůměrně, klasika :-D Jak je něco náhodou vtipné, Češi tomu nerozumí, jo holt se zde náhodou nevysmívají sociálně slabším, anebo handicapovaným, proto to typického Čecha nebaví. ()

netahlo

Mirka Spacilova by se mnou proto na kafe asi nesla, presto nemam problem priznat, ze me tato horska odysea pobavila. Zapletka je sice mimoradne dementni, ale v tom tkvi prave jeji sila. A cesky Bjørn Dahlie v podani Ondry Pavelky nemel chybu! ()

remy

Když vezmeme v potaz, že se vlastně jedná o prvně natočený český film z rukou Vojty Kotka, tak to nedopadlo tak špatně, jak bohužel "vyniká" každá druhá česká komedie. V první řade palec nahoru za tak nakažlivou písničku, u které mi trvalo půl roku, než se mi podařilo ji vymazal z hlavy. Teď příběh - jak už jsem říkal, na českou komedii je to, ať už chcete nebo ne, nadprůměrný a hodně českých režisérů mají za sebou desítky filmů a jejich tvorba leckdy nedosahuje takových kvalit, jako tady. Samozřejmě, nechci jenom chválit, protože musím 100% vytknout to, jak je to kýčovité. Padesátka má až příliš jednoduché vtipy, které jsou po většinu času dost trapné. Za to má slušné herecké výkony - Pavelka zejména. Myslím si, že Padesátka neurazí, ale ani nenadchne :) Nepočítat s tím, že se zasmějete (no, někdo možná) a pak to bude dobrý. ()

herr_carter

Pocit ze slušného, vtipného a čerstvého rozjezdu (hlásící Pavelka a především první zjevení Schmitzera - "mám úplně rozmrdanej krmelec, jednou tam tvýho mladýho nachytám, jak tam někoho klátí, vysypu do něj broky a nechám ho tam místo jablek jelenům") trvá bohužel asi jenom do 20.minuty. Pak už je to jenom jedna souvislá sprostá křeč a slepé tápání herců, snažících se vytřískat z mdlého scénáře alespoň náznak nějakého souvislého příběhu.................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Maynard.

Nebejt tam zdařilá písnička od Michala Hrůzy, byl by to čistokrevnej "odpad". Uf, sem tak strašně rád, že už to mám za sebou. To byl zase jedou nápad ty bláho :o) Asi nejvíc mi to přišlo stupidní ve scénáři. Tomu se mi nechce věřit ještě teď, že je někdo schopnej vymyslet takovýle nic. Jedinej dobrej nápad měl Kotek při retro záběrech, to docela ušlo. Zbytek filmu je od začátku jen snůžka rádoby vtipnejch keců, který mě bohužel ani jednou nerozesmály. Je smutný pozorovat českou hereckou špičku jak se snaží něco zahrát, ale ani jeden z nich mě nepřesvědčil. Asi nejhůř vnímám výkon Prachaře, jehož grimasy a způsob hraní sem mu nevěřil ani na vteřinku. Na to, že to je ústřední postava, nejrači bych ho z filmu vypráskal uplně. No, oproti svižným a zábavným Snowborďákům je tohle obrovskej provar. Bohužel na český scéně nic neobvyklýho... ()

vitekpe

Prvni tretina velmi zabavna (v podobnem duchu jako Snowboarďáci, takova hravost), par hodne dobrych vtipu. Ale od chvile kdy se Pavelka oholi, jde cely film do kelu, a posledni dve tretiny filmu sledujeme jakesi drama otce a syna/u... Pozor, film neni o nejakem velkem sexu nebo tak, aby jste si to treba spatne nevysvetlili. ()

preclajsz

Celkem nuda. Místy tam byly dobrý vtípky a celkem to mělo i spád. Nic méně tohle jsem od toho nějak čekal, film na styl snowboarďáků/rafťáků. 3* a takovejch 55-60% Za poslední scénu by si to zasloužilo ještě míň... Rodiče co seděli vedle nás v kině s malým 10ti letým synem to úplně nevychytaly. Nevím kdo se styděl víc, zda komentující matka vše co se ve filmu dělo nebo děcko které chtělo už rychle z kina ven. Tohle fakt není film pro rodinu s malým děckem. ()

klukluka

Na první pohled to může vypadat jinak, ale tyhle 3 hvězdy mají představovat poklonu. Minimálně lehký úklon - je pravda, že v pase se kvůli tomu nelámu. Ale ta snaha Vojty Kotka za tím byla vidět, na debutanta určitě solidní výsledek. O moc víc už se z toho vymáčknout nedalo, ten scénář už k tomu nedával moc prostoru. Nebralo se to vážně a vydrželo to po celou dobu filmu. A to je podle mě nejlepší ocenění, které se tomu mohlo dostat. Kdyby to sklouzlo k nějakému patosu nebo melodramatu, tak by se to celý rozsypalo, přitom ta hranice byla hrozně tenká. Mělo to lehkost navzdory místy (většinou) krapet těžkopádnému humoru. Za mě OK, čímž neříkám, že to chci vidět podruhé. ()

bari68

Film má svoje kúzlo aj šarm (je to určite aj krásnymi horami) je vtipný, avšak v celkovom výsledku sa zdá a vyjde znovu ako priemerná jednohubka, ktorá po čase bude zabudnutá. ()

joora1

Vysokohorská zábava, která kupodivu opravdu funguje. To hlavní Padesátka splňuje a to, že je to čistá komedie s řadou hlášek a vtipných situací. Hlavně Taclík a Pavelka udávají směr během celého filmu. Líbilo se mi, že i v dramatičtějších chvílích si zachoval snímek svou tvář. ()

klúčik

Humor na horách.. Musím priznať, že scenár filmu si nedával servítky k ústam. Nezvyklá úchylka hlavného hrdinu, to som ešte nevidel, jeden syn úchylák druhý syn ináč orientovaný, žena ktorá mala smolu a nielen v nohe, fakt je to na jeden film dosť ... Na druhú stranu som sa aj pobavil a o tom to je! Zabaviť sa a bodka. Ondřej Pavelka naozaj výborný.. Oceňujem aj pekné zábery krajiny.. Filmu dávam 60%. ()

Zagros

Padesátka je hodnocena velmi rozporuplně a sám se pod rozporuplné hodnocení můžu podepsat. Ale to neznamená, že jde o špatný film. Obsazení je slušné a některé herecké výkony dokonce skvělé. Například Ondřej Pavelka to zahrál famózně a většinu času, kdy je v obraze, se člověk výborně baví. Povedlo se i pár jiných scén a vtípků, no a Mádl s Kotkem opět nezklamali. Sice z pubertálních Snowboarďáků ještě úplně nevyrostli, ale jsou na dobré cestě. Bohužel mi absolutně nesedl jeden z hlavních motivů snímku a to klácení všech padesátek v okolí Prachařem. Tento druh humoru je trapný, laciný a jeho ztvárnění bylo ještě trapnější. Je to velká škoda, protože film měl náběh i na čtyři hvězdy. Nakonec jsem si říkal, že nechám průměrné tři, ale závěrečná tečka (v titulcích) stáhla film do podprůměru. To tam fakt nebylo zapotřebí. ()

Eraserhead

Oproti zdejším "jednohvězdám" jsem asi viděl úplně jiný film a naštěstí (aspoň pro mě) dobrý. Kvalitní česká komedie, u které se člověk nekroutí trapností, je dnes vymírající druh. O to víc Kotek a jeho tým překvapil a pobavil - spousta hlášek a slušná řemeslná zručnost. V kontextu současné domácí komediální tvorby je to rozhodně na vztyčený palec. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku