arcticsky

Scénář nic moc, ale když spustí ti rapeři, zapomenu na to...A Kim Basinger zde byla jako pěst na oko. Eminem vedle ní vypadal jako její milenec. ()

Pitrsss

Tak zrovna před chvílí jsem 8. míli znovu úplnou náhodou viděl (cca. po 5 letech) a musim říct, že je to pro mě pořád nářez. Vzpomínám si, jak se film dostal do Čr a já, coby 13ti letej ušák, jsem na to ještě nemohl do kina, takže jediná možnost byla klasicky kazeta. Když to konečně přišlo v roce 2003 do Čr na VHS, tak jsme se s kámošema chodili ptát do videopůjčovny každej den, jestli už to konečně mají. Ten film si chtělo půjčit tolik lidí, že se na to sepsal seznam a já musel ještě tejden čekat jako blbec, až vůbec přijdu na řadu (v dnešní době už trošku sci-fi, že? :-) Takže k tomu filmu mám hezkej vztah už od dětství. Já mám osmou míli rád hlavně proto, že poslouchám hodně rapovou muziku a Eminema cenim fakt od mala, kdy sem si překládal jeho texty, lepil plakáty a tak dál. Ale celkově se mi líbí, jak je ten film natočený, bez ohledu na to, o jakou hudbu v něm jde. Navíc Eminem to zahrál skvěle. Ale uznávám, že se ten film nikdy nemůže pořádně zalíbit někomu, komu obecně hiphopová kultura nic neříká, ale existují i výjímky (viz. golfista)...A nemůžu samozřejmě zapomenout na super soundtrack, kterej si dodneška občas poslechnu...75% ()

METHOD_

Eminem to zahral velmi dobre, hip-hopova kultura mi je blizka, takze film ma oslovil. Curtis Hanson to zvladol na jednotku. 5* to nieje, ale aj tak velmi slusne. ()

Nekgro

Eminem je překvapivě dobrej herec a docela příjemně mě překvapilo, že akademici dali hlavní skladbě Oscara. ()

thunnus

Pozor obsahuje spoilery: Pro mě velmi rozporuplný film, na jedné straně tu jsou velké mínusy, jako naprosto primitivní děj, který připomíná Rockyho, nemá žádné zajímavé prvky a mě vyloženě štval, pak také několik prapodivně kladných postav počínaje Rabbitem, který v pohodě spolu se svými věrnými kamarády spálí dům, jinak je ale velice kladný hrdina, daruje jen tak bývalé holce auto, pracuje v továrně a chce dobře vychovávat svou sestru, třeba tak že se porve s "motherfuckerem" Gregem a neustále "fuckuje" a hádá se se svou alkoholickou matkou, která s ním probírá svůj sexuální život, sázení v bingu a fakt, že za neplacení nájmu budou vyhozeni, což nakonec zažehná právě tou výhrou v bingu. Pak je tu jeho sympatická přítelkyně, která neváhá a vyspí se s jeho hlavním nepřítelem, kámoš, který poté, co všechny ohrožuje zbraní, se střelí do nohy a velice klaďácký černoch, který mu dohazuje (ale nějak neúspěšně) kšeft nahrávání u společnosti. Jako záporáci je tu parta černochů (rasismus mnou nezamýšlen), která je naopak přesně záporácká, neštítí se ničeho, že i shakespearovský Yago je proti nim břídil, a jejichž podlé činy a pokřivené charaktery po zásluze v závěrečném "battlu" hlavní hrdina nakonec úspěšně prozradí, přemůže, a hlavně "vyfuckuje". Něco podobného tu už stokrát bylo a i v mnohem lepším provedení. Nezastírám, nemám moc rád rap, nelíbí se mi "battly", kdy na sebe dva drsní hoši plivou nadávky a urážky a publikum se jimi doslova tetelí a povzbuzuje k vystupňování jejich už tak bohulibé činnosti. Tyhle výbuchy nenávisti mi připomínají (účelové a zbytečné) násilí, jež se děje v ulicích (momentálně Londýna), které doslova nesnáším (vím, že jsem tady asi v menšině). Kdybych ale jen nadával, byl bych k filmu nespravedlivý. Určitě mě na něm některé věci zaujaly, především to byl herecký ("technicky herecký") výkon Eminema, který působil velmi věrohodně a jeho naštvané (ale i jiné) výrazy jsem mu věřil, působil skutečně autenticky, pravděpodobně, protože sám mnohé z toho, co se odehrává ve filmu, skutečně zažil, také bych vyzdvihl hudební část snímku v čele s písní Lose Yourself, s jejímž textem bych sice nějaké problémy měl, ale melodie se mi velmi líbila a to nebyla rozhodně jediná dobrá píseň. Co je ale nejdůležitější, je, že snímek, byť ne dokonale, upozorňuje na jeden velký problém naší společnosti a tou je chudoba, spousta lidí, žijících ze dne na den, s tím související zločinnost, alkoholismus a pocit odcizení ve společnosti (nejsem Marxista) a hlavně, jak to říci, totální ztráta těch nejzákladnějších lidských hodnot jako čest, ohled k druhým, tolerance a slušnost, které nejmladší generace zahrnuje do pojmu sentimentální prkotiny. Myslím, že o těchto věcech by se měly točit velké filmy s dobrým marketingem, reklamou a rozpočtem a nejen komiskové jednohubky a neustále se opakující pohádky, jak dobří porazí zlé, apod (né že bych byl nějak hodně proti nim, ale v poslední době jich je nějak moc). Aspoň já bych na takové filmy chodil, protože (plné) kino by nemělo být jen u filmů pro odpočinek a zábavu, ale i pro zamyšlení se nad důležitějšími věcmi než, jestli "Harry Potter porazí Voldemorta a která postava přežije a umře". Původně jsem 8 míli chtěl dát jen dvě hvězdičky ale i pro zejména to, co se snažím vyjádřit v té poslední části téhle dlouhé, nudné recenze, jsem se rozhodl jí zvýšit o jeden bod nahoru, i proto, že si myslím, že to hodnocení tady má skutečně poměrně nízké. () (méně) (více)

Misacek22

Popravdě jsem od filmu příliš neočekávala, tím spíš mě mile překvapil. Je sice pravda, že děj, protknutý gangy rapujících černochů, nebyl nic moc, ale o to víc mě překvapil Eminemův herecký výkon, který byl opravdu výborný. Málokterý zpěvák dokáže být dobrý herec. Nejsem sice Eminemův fanoušek, ale přesto musím dát vysoké hodnocení v podobě 4*. ()

Hepy13

Eminem je sakra dobrej herec, i když tomu velkou měrou dopomohl samozřejmě typ filmu, do kterýho Eminem přesně zapadá. Můj šálek kávy to není i co se týče muziky, ale je to celkem stravitelné i pro NEfanoušky Hip Hopu. Že bych taky něco zkusil? "Osmá míle nebyl dlouhá chvíle, uteklo to rychle jako vzdálenost Praha-Michle, zajímá to někoho? Řekl bych že nikoho, se na to radši vyseru, než tu ještě někoho naseru". ()

kamil.i

8. míľa je vo viacerých scénach a hereckých výkonoch strnulá, až schematická, no podstatná je jej myšlienka- nájsť si vlastnú správnu cestu životom plnú kompromisov. A to z nej robí dobrý film. ()

Berry

Ten, kdo nesnáší hip hop, nebo vůbec neví, co to je, se asi moc dobře bavit nebude. Ten, kdo alespoň trochu ví, o co jde, bude určitě příjemně překvapen výkonem Eminema, který je jako herec výborný (a nejen jako herec). A Kim Basinger byla, jako jeho matka, taky dobrá. K tomu ještě závěrečná písnička LOSE YOURSELF, pár dobrých vtipů a hip hopové dílko je na světě! ()

Elgin

Ani taky pan reziser ako Curtis Hanson nesporne je nedokaze z nicoho urobit nieco...Pribeh je velmi slaby a chyba akakolvek invencia. Opet jeden z podpriemernych snimkov. Eminem ma nepochybne talent aby zdarilo sekundoval najvatsim cernoskym raperom ale film je to velmi slaby a tie texty to je vysloveny odpad. Na hodinach listeningu sme to obcas radsej ani neprekladali. 35% ()

Snipsley

Povedený snímek z rappem prosáklého Detroitu. Hanson vytvořil skvěle koukatelné drama o klišé cestě z chudoby do respektu ostatních. Poslední rapp battle stojí za to, a je jasné, že pokud někdo nemá rád rapp, nemůže se mu film líbit. Eminem to zahrál na výbornou a velká část filmu stojí právě na něm. ()

Gerrard8

Tento film my dodáva energiu. Prekvapuje ma že Eminem je dobrý herec. Tento film sa nemusí páčiť všetkým pretože hip-hop nemusí mať kazdý rád a mne ten film sedel lebo hip hop milujem. ()

Zeek

Naprosto jednoduchý příběh, o kterém to asi moc nebylo, ale mělo to pro mě slušnou atmosféru a Eminem mi dokázal, že hrát umí. Rap moc nemusím, ale jednou za rok, nebo prostě občas se na takovej film jako tenhle velice rád podívám. Moje hodnocení: 70% ()

KOZEL84

Dávám pět a to nejsem žádný fanda hip hopu.Nějaký si občas poslechnu,ale není to můj primárně oblíbený žánr.Eminem je perfektní a nevnímám to jako extra překvapivou věc,Brittany nádherná a atmosféra přesně taková jaká by být měla.Curtis Hanson prostě zvládne natočit i tohle hip hopové machrování.A takhle dokonalé spojení závěru s hudbou sem viděl naposled v Trainspottingu (ani se mi nechtělo věřit když ''Lose yourself'' dostala Oscara). ()

IBBY

...nevím jestli bych film někdy viděla (můj muzikantský šálek čaje se podává úplně mimo tuhle oblast) nebýt jistých okolností...ale okolnosti nastaly a já sebekriticky přiznávám že soudit film podle předem nastavených kritérií (rap neberu...Eminema taky ne..to bude ztráta času) se nevyplácí...film byl pro mě velkým překvapením a i když raperské životní filosofii pořád nerozumím a ani nechci musím přiznat že jsem o poznání smířlivější...a navíc...příběh je příběh a tady byl odvyprávěný opravdu skvělým způsobem! ()

Mallyyy

Dobrý film. Eminem ukazuje, že nemá jen talent na hudbu, ale i na plátně. Dobrá hudba (kterou normálně neposlouchám). Murphy je kočka. ()

Helldo

8. míli jsem si pustil na doporučení kamaráda, ovšem velkého fandy Eminema, takže jsem k tomuto snímku přistupoval poněkud skepticky.. Rap není zrovna můj šálek kávy, ale Eminema uznávám, jeho projev má náboj, sílu, je zkrátka nějak odlišný od ostatních typických afroamerických raperů. Bohužel on je jedinou a to doslova světlejší stopou filmu, tedy hlavně tehdy, když dělá to co umí nejlépe…Zbytek byla jen nudná a ničím zajímavá omáčka…Výjimkou budiž pár vtipných rýmů a opravdu nevšední Cheddarova „nehoda“ :) a samozřejmě soundtrack. Takže film splnil očekávání…bohužel/dík. ()

piranha

Eminem se ukázal jako překvapivě dobrej herec! Film skvělým způsobem odkryl zajímavá místa - jinou společnost, její specifickou zábavu a způsoby, kterýma může přicházet inspirace k umělcům. A zejména rap, kterým setřel Papa Docka, byl famózní. Zdá se, že ať začíná nebo končí, Eminem vždycky rapuje naposled. ()

Chundys

Co k tomu říct :-)! Možná kdybych viděl 8. Míli v originálním znění působilo by to na mě jinak. Přesto dávam 80%! Eminema jsem dříve dost poslouchal, písničky co zde hrály a i v záverečných titulcích znám... Jestli se mi líbí? No jistě :-) Proč? Pardon, nadávejte si na mě jestli chcete, já upřednostňuji anglický rapp a né ty naše rádoby český slečinky! ()