Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

Wardan

Snaha být novou Zmizelou tedy tak nějak ... zmizela. Ta totiž mnohem lépe pracovala s dávkováním informací detektivní linie i linií soukromých a byla určitě mnohem intenzivnější co do působení na diváka. Dívka ve vlaku je přeci jen poněkud nemotorná. Přesto když přistoupíte na hru jakou snímek nabízí, čeká vás spletité zachmuřené vztahové drama se slušnými herci a řadou pěkných režijních nápadů. Sice ne o moc, ale přeci jen o něco více tady. ()

Chundys

Tak já nevím, pak ve finále je to vlastně klasický thriller. Nebýt Finchera a jeho Zmizelé, tak na to polovina lidí ani do kina nepůjde. A jen co jsem slyšel od kamarádů co knihu četli, tak se tam fakt dost věcí vynechalo a z Megan ve filmu udělali dě.ku, ale možná je to jen můj pocit... ()

Eratashi

Emily Blunt by se dalo věřit všechno, i to, že je pěkná alkoholička. Co se týče ženského trojuhelníku, sice jejich vztah lze dovolit, ale proč by se divák namáhal, když stejně se to nakonec dozví ;-) Jedna chyba by se tam našla, Justin Theroux jako manžel a exmanžel není dobrý herec, proto taky jeho výkon je slabý. Dobrý scénář, dobré herecké výkony, psychologické drama. Osobně však vidím nelogické chování jedné ženské postavy, jen co je zabita, už to s ní není tak hrozné. ;-) ()

Saur.us

Nadprůměrný mysteriózní thriller, který se veze na vlně fincherovi Zmizelé, ale jejích kvalit dosáhnout nedokáže. Nadprůměru se drží především díky skvělému výkonu E. Blunt, která svou alkoholičku vystřihla opravdu s gustem a silnou dávkou věrohodnosti. ()

jasanka

Do kina jsem šla trochu s obavami, ale nakonec jsem odcházela nadšená. Asi by to bylo spíš na 4*, ale už od Zmizelé jsem na žádný pořádný thriller nenarazila, tak prostě musím dát pět. Napínavý příběh, líbilo se mi, že ho vidíme z více úhlů, a Emily Blunt byla prostě výborná. ()

Bozvav

Bože, už ani ne v půli filmu jsem si přála, aby s ten vlak vykolejil a všechny je na místě zabil. Nudná, neivertivní, všeobjímající hrůza, která by uspala i samce tuleně v období páření. Hrozná hudba, sterilní herci. Sotva jedna hvězda za ani nevím co. ()

xtomas252

Tak jako musím říct, že celkem zklamání. A pořádný. Čekal jsem něco ve stylu Gone Girl, kdy si po konci filmu řeknete, že to byl fakt hustej masokombinát, ale tohle byla zavšivená paštikárna. Nelíbil se mi styl vyprávění, matoucí neustálý skákání sem tam a celej film byl děravější než žejbro. Dávám hvězdičku za Emiliánu a její suprovou flašku na chlast, kterou už jsem si pořídil na dlouhý cesty metrem, a druhou za aspoň trochu překvapivej konec, ale víc si ode mě tenhle jeb-fest nezaslouží. ()

Gucak

Jsem rád, že v dnešní době existujou tvůrci, kteří si řeknou : „Hm, budu točit film podle knižní předlohy. Co kdybych se jí držel ? “ . Tate Taylor nezaváhal a ejhle co vzniklo. Kvalitní mysteriózní thriller ! Po delší době se stalo to, že jsem neodhalil toho pravého viníka. Herecké obsazenstvo je na vysoké úrovni. K hlavní šestici nemám vůbec žádné výhrady. Pár věcí mě, ale zklamalo. Nevím proč některé momenty přišly v příběhu tak brzo a bez udání důvodu oproti knize. Ubralo to tomu tu pravou mysterióznost. K tomu by se dalo zařadit i finále. V knížce mi přišlo více psycho. Ale vem to čert. Pořád je to kvalitka. Kdybych nečetl prvně knížku tak neváhám a dávám insta 5*. Takže proto za 4*. ()

allebra

Kniha se mi líbila víc, ale ani film nebyl špatný. Herecké výkony byly nadprůměrné a ocenila jsem, že se scénář držel předlohy. ()

Sentido

Větvící se a napětí budující scénář pod taktovkou režiséra bez ksichtu. A závěr v náruči hodně (!) špatnýho vtipu. ()

chrispe

Kniha pro mě byla trochu nudná, ale filmu jsem stejně neodolala. První polovina filmu je dost rozvláčná, druhá už dostává nějaký spád a musím říct, že některé scény na mě působily dost brutálně, i když jsem věděla, co čekat. Kamera byla fajn, Emily jsem alkoholičku fakt věřila, blondýny byly krásný a příběh se držel knihy - to jsou plusy. Ale i tak jsem se docela nudila. Dost možná to bylo ovlivněno tím, že jsem příběh znala a ten, kdo neví o co jde, bude hodnotit i o hvězdu výš. Who knows... ()

rounen

Krásna detektivka, která vystihuje v podstatě dnešní dobu... S podobným případem jsem se setkal i v reálném životě, ale bez těch vražd... Takže ano stává se to... ()

ypres.bass

Každých asi 15minut mě svědila ruka to vypnout. To je taková strašná blbost. Hlavně až asi v půlce filmu jsem konečně pochopil kdo je kdo a kdo je co čí. ()

noelcoward73

Knihu jsem nečetl, ale tuším, že se stala bestsellerem. O filmu jsem samozřejmě věděl a když jsem náhodou objevil, že poběží v televizi, tak jsem se na něj kouknul. Ale příliš mě nezaujal příběh. Hodně mě to nudilo. Emily Blunt jsem dosud viděl v 6 filmech a kromě výborné Neřízené střely se vždy jednalo o filmy průměrné až podprůměrné. Tenhle bude patřit k těm podprůměrným. Herecké výkony byly celkem dobré, například Blunt svou častou opilost zahrála uvěřitelně. Ale nechytlo mě to. Uvažoval jsem o přečtení knihy, ale teď jsem silně na pochybách (nemám ji ani na svém seznamu žádaných knih). ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest