Snová ironická pohádka, která odpovídá Herzovu poetizmu. Stojí na půl cesty mezi Pannou a netvorem, Devátým srdcem a Žabím princem a Císařovými novými šaty. Tolik popustit uzdu fantazii, vložit do toho celé jednání z opery... na něco takového jsme museli mít jedině Herze a valuty. Protože jednotlivé dada scénky jsou až příliš dokonalé. Zejména Vladimír Javorský, Tereza Pokorná nebo Jana Brejchová v dvojroli sehrávají prim. Opulentní výprava a chytře vybrané prostředí jsou pak u Herze naprostou samozřejmostí.(21.7.2013)

Podle mě to tak špatný nebylo... Herzovi se sice nedařilo úplně pořád držet tu správnou Andersenovskou poetiku, ale rozhodně není pravda, že by se k ní ani jednou nepřiblížil. Herecké obsazení bylo velmi kvalitní (pro mě osobně byla mimořádně příjemným překvapením účast Ivana Vyskočila coby policejního šéfa, to mu dokonale sedlo), i když mi popravdě nikdy nebyla moc sympatická Tereza Pokorná, ale to je věc vkusu... Takže: má to trochu mouchy, ale celek více než ujde.(10.4.2018)

• DavidWebb

Rozprávka to nie je zlá, má však zle napísaný scenár, zlú réžiu, ktorá je celkom dobrá v jednotlivých scénach (niektoré si dodnes veľmi dobre pamätám) ale celkovo vytvorila z dobrého námetu nudnú zlátaninu, a predovšetkým absolútne hrozný! slovenský dabing. A že sa jedná o chyby jasné a strategické, to si krásne dokážem (sám sebe) porovnaním napr. s Perinbabou. Tá je takisto medzinárodným projektom, má slovenský dabing ale omnoho lepší scenár a hlavne režiséra. Galoše šťastia sú Bohužiaľ rozprávkou, ku ktorej sa pravidelne vracať nedokážem. 50%(17.12.2015)

Pohádka, která dětem udělá tak akorát guláš v hlavě a ani dospělý z ní moudří nebudou kvůli značně překombinovanému scénáři. Hvězdičku navíc dávám hlavně za nádhernou výpravu, jež bohatě využívá atmosféry Prahy a za závěr, ve kterém nádherným způsobem ožívají postavy z Andersenových pohádek. Zaujalo mě i využívání stále stejných postav v odlišných obdobích a místech. Připoměnlo mi to stejný princip jako ve Spalovači mrtvol, ale nevím, jestli to zde nebylo jen z nedostatku herců.(20.3.2008)

Pěkné pohádkové podobenství založené na výrazných hereckých výkonech (dvojrole Jany Brejchové, civilní projev Marka Brodského, okouzlující Tereza Pokorná, Karel Heřmánek téměř k nepoznání, úžasný důstojník, jenž má tělo Jana Hrušínského, ale chování Júlia Vaška). Závěrečné přenesení všech postav do pohádky je téměř panoptikální.(28.8.2011)

• - Variant názvu filmu bol aj Galoše víly Šťasteny(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natáčanie prebiehalo v Prahe na Maltézskom námestí, Karlovom moste a Malé strane. Ďalej potom na hrade Rábí, v Lednickém parku a aj v slovenských ateliéroch v Lozorne. Nakrúcalo sa od 1.7. do 13.12.1985. Rozprávka mala na svoju dobu veľmi veľký rozpočet, presne 14 828 324 Kčs. (M.B)

• - Filmovalo se také v Mariánských Lázních, Městském divadle Karlovy Vary, Národním muzeu v Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)