Snová ironická pohádka, která odpovídá Herzovu poetizmu. Stojí na půl cesty mezi Pannou a netvorem, Devátým srdcem a Žabím princem a Císařovými novými šaty. Tolik popustit uzdu fantazii, vložit do toho celé jednání z opery... na něco takového jsme museli mít jedině Herze a valuty. Protože jednotlivé dada scénky jsou až příliš dokonalé. Zejména Vladimír Javorský, Tereza Pokorná nebo Jana Brejchová v dvojroli sehrávají prim. Opulentní výprava a chytře vybrané prostředí jsou pak u Herze naprostou samozřejmostí.(21.7.2013)

Pěkné pohádkové podobenství založené na výrazných hereckých výkonech (dvojrole Jany Brejchové, civilní projev Marka Brodského, okouzlující Tereza Pokorná, Karel Heřmánek téměř k nepoznání, úžasný důstojník, jenž má tělo Jana Hrušínského, ale chování Júlia Vaška). Závěrečné přenesení všech postav do pohádky je téměř panoptikální.(28.8.2011)

• DavidWebb

Rozprávka to nie je zlá, má však zle napísaný scenár, zlú réžiu, ktorá je celkom dobrá v jednotlivých scénach (niektoré si dodnes veľmi dobre pamätám) ale celkovo vytvorila z dobrého námetu nudnú zlátaninu, a predovšetkým absolútne hrozný! slovenský dabing. A že sa jedná o chyby jasné a strategické, to si krásne dokážem (sám sebe) porovnaním napr. s Perinbabou. Tá je takisto medzinárodným projektom, má slovenský dabing ale omnoho lepší scenár a hlavne režiséra. Galoše šťastia sú Bohužiaľ rozprávkou, ku ktorej sa pravidelne vracať nedokážem. 50%(17.12.2015)

V podstatě povídkový fantasticko pohádkový příběh, ve kterém se Herz cítí tak dobře a který je krásně herzovsky pochmurný a temný, než aby byl veselý. Má své velmi světlé chvilky, tu a tam je i zábavný a samozřejmě se můžete pokochat herectvím známých tváří a jmen a vyhledávat, kdo všechno se v tom filmu objevil (a že jich je k hledání a objevování dost). Pokorná je náležitě sladká, dvojitá Brejchová skvělá, Brodský je typicky svůj, patří k té skupině herců, kteří hrají pořád to samé a nic jiného neumí, Kocáb coby dirigent je dost psycho. Je to fajn, ale nějak extra mě to neoslovilo.(24.8.2013)

• Marfab

Tak jestli tohle je pohádka tak já jsem čínská opice letící s rackem nad bajkalem.dvě víly(sestry), z nichž jedna je otravná pesimistka a druhá veselá alkoholička darujou lidem gumáky střižené vzorem ala jarmilky aby lidem udělali "fun".podlě mě jim ten záměr nevyšel ikdyž notorička se tváří jinak a furt se chlame.místy mi film přišel jako brutální psycho za které by ani Hitchock by se nemusel stydět-chlápek chodí s botkama a cokoli by chtěl, třeba aj fusy od svého nadřízeného tak je má načež je z toho pochopitelně mimo a do toho hraje hudba jako z drákuly.být děckem tak mě odvezou a mám z toho doživotní trauma.prostě s pohádkou to nemá nic společného podle mě.(27.8.2011)

• - Natáčanie prebiehalo v Prahe na Maltézskom námestí, Karlovom moste a Malé strane. Ďalej potom na hrade Rábí, v Lednickém parku a aj v slovenských ateliéroch v Lozorne. Nakrúcalo sa od 1.7. do 13.12.1985. Rozprávka mala na svoju dobu veľmi veľký rozpočet, presne 14 828 324 Kčs. (M.B)

• - Film bol natočený v koprodukcii s Omnia Film Mníchov. Výrobcovia tituliek nedali k uvedeným spoločnostiam značku copyrightu - céčko v krúžku. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Režisér Juraj Herz sa počas nakrúcania filmu zaľúbil do herečky Terezy Pokornej (víla Mína), s ktorou potom prežil 20 rokov v manželskom zväzku. (Raccoon.city)