Naprostí cizinci

• Itálie Perfetti sconosciuti (více)

Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo... kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou SMS i každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči...? Během jediného večera se ukáže, že až příliš mnoho. I ti, které známe, mohou totiž být naprostými cizinci. (Film Europe)

Prubner

Výborná a nenudící konverzačka...Až na ten debilní závěr, který mi celý film zkazil a smazal čtvrtou hvězdičku, kterou jsem tomuto filmu původně chtěl dát. ()

srolyma

Konverzační hříčka o tom, že každý má svoje tajemství a co se stane, když to všechno najednou praskne. Takže spíš horor. Začátek pozvolný až vláčný, po hodince ale začne jízda jak o život a nabere to zběsilé tempo. Závěr ve stylu co-by-kdyby mě ale bohužel zase moc nebral. ()

papuchalk

Příliš prázdná úvodní dvacetiminutovka. Originální nápad ani jeden. Odhalení z mobilů položených na stole přicházejí až moc často a hlavně se jedná o zásadní životní odhalení, takže to působí často až absurdně směšně. Když znova někomu pípne mobil, už se dopředu chytáte za hlavu jaký další zásadní odhalení přijde teď. To vše namačkáno do jedné dvouhodinově večeře. Já si u toho říkal, že mám štěstí, že takový dvě smsky po sobě nedostanu ani několik let... Ale ten konec se dost povedl a dá se říct, že se vyplatí kvůli němu dokoukat. Je v něm určité ponaučení. Neznat tajemství vašeho partnera je vpodstatě.. velice pohodlné a spokojené žití. Což zase není nic tak objevného D: ()

MichaelKey

Až na konec, kterej mi tam trošku neseděl, to byl opravdu dobře zvládnutý film. Právě konec a ještě vlastně vypointování náušnic je na tom filmu zvláštní. Nehodí se to do celkového konceptu. Chtělo by to ještě trochu rozvést, aby jsme pochopili, o co přesně vlastně šlo daným postavám. Jinak je to rozhodně jeden z těch hezčích konverzačních filmů. ()

Luckyboy

Konverzačka o tom, čeho se nejspíš všichni děsíme a přitom nejde o nic na první pohled strašidelného. Ale vysvětlujte to! Chvílemi mrazí, a to ani ne tak ze "skutečností", které se kvůli telefonům dějí, ale z reakcí na ně. Křehkost léta budovaných vztahů na lži - anebo snahy mít soukromí - nutí k zamyšlení. ()

rashaverak

Musim se priznat ac nerad ze jsem zaver nepochopil a musel jsem pozadat strycka Googla o vysvetleni, ten pomohl a tak davam za 5. ()

Brock

Zaplať pandu za Tajgra, díky němu si vypínáme upozornění na zamčenou obrazovku a ba co víc, svoje kejdy si mažeme, nebo to ty chytré apky dělaj za nás... ()

blondboss

Taliani, keď chcú, tak vedia prekvapiť. Perfect Strangers je krásnou a duchaplnou sondou do tajuplnej duše každého jedného z nás, ktorá naplno ukazuje možnosti pokrivenia charakterov, ktoré navonok vyzerajú tak čisto. Príbeh o skupine kamarátov, ktorá si zahrá hru, ktorá zmení ich životy - alebo nie? Samozrejme situácií pritiahnutých za vlasy tu bolo dosť a zbytočne to bolo vyšpičkované, ale ten záver sa originálne zvrátil. Pre mňa je tento snímok európskym prekvapením roka. 80 % ()

pekko

Vacsinu filmu som mal pocit, ze stretnutie tolkych hranicnych zivotnych situacii na jednom mieste v priebehu jednej vecere by bola prilisna nahoda. Zaroven som si cim dalej viac hovoril, ze by som tento pribeh rad videl v divadle. Zaverecne sceny ma prebrali a prijemne prekvapili, ked sa SPOILER ukazalo, ako napriek vseobecnemu moralizovaniu vsetci radsej pohodlne zijeme svoje zivoty plne pretvarky v ramci spolocnostou ocakavanych mantinelov. ()

JenYu

Brilantní nápad. Mám ráda filmy, ve kterých jsou scény z večeří, kde mluví postavy jedna přes druhou. Tohle byl tedy pro mě splněný sen. Některá odhalení mi přišla až moc nebo zbytečná, ale ten konec byl velmi mrazivý. Je skutečně lepší některé věci nevědět? ()

solisoli

Výborne vymyslený nápad s telefónmi, navyše s dobre vypracovaným scenárom ponúklo, solídnu zábavu intímnych prestreliek medzi dobrými priateľmi, ktoré nemusia vždy dopadnúť dobre. Všetko zapadalo do seba, až na samotný záver a tým pádom, nezvládnutú pointu. ()

swinevenca

Upřímnost je hezká věc, ale když jí člověk neholduje, měl by bejt aspoň upřímnej o tom, že po ní netouží. Pak se z blbý hry na totální otevřenost vyklube GAME OVER. Tahle večeře má každopádně spád jako BANG! s vězením a z napětí, kdo to odskáče příště, nebo z neochoty pauznout ten spád a odskočit si pro kus jídla, jsem chvílema i vnitřně vibroval, najmě při telefonu s dcerou a závěru na schodech. ()

Dejf4

Naprostá bomba. Jednoduchá, ale zároveň dokonalá a zábavná konverzačka. Takhle dobře napsaný a vyšperkovaný scénář jsem již dlouho neviděl. Jeho síla je v uvěřitelnosti. V žádném momentu to nepůsobí uměle, nebo vykonstruovaně. Tomu všemu pomáhají herci, kteří jsou perfektně sehraní. Italové překvapili a určitě všem doporučuji. 8/10 ()

DonBraso

Dialogové okénko,které se přesně trefuje do současného a hlavně i do budoucího tématu.Skvělý náměť,který je sice ke konci už  hodně na sílu a místo kadence neuvěřitelného to klidně mohlo postupovat pěkně zlehka s kostlivcem ve skříni od prvního ciao,ale jinak přesně tento typ filmu mám rád.Na malém kousku rozjedete dneska všechno a přesně tohle je ten typ,kde se skoro celý čas odehrává u stolu.Příjemné italské cappuccino s konečně zajímavým koncem a přesahem do života nás všech.85% ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

16.12.2017

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST