The Path (TV seriál)

The Way

(neoficiální název)

USA, 2016–2018, 31 h 2 min (Minutáž: 44–60 min)

Tvůrci:

Jessica Goldberg

Will Bates

Aaron Paul, Michelle Monaghan, Hugh Dancy, Patch Darragh, Keir Dullea, Max Ehrich, Amy Forsyth, Emma Greenwell, Kathleen Turner, Peter Friedman, Laura Jordan, Minka Kelly, Michael Countryman, Kyle Allen, Rockmond Dunbar, Deirdre O'Connell, Allison Layman, Alex Kramer, Kaili Vernoff, Sarah Jones, Clark Middleton, Ethan Hutchison, Tracy Howe, Britne Oldford, Leven Rambin, Frank Harts, James Remar, Paul James, Molly Price, Blaise Corrigan, Tommy Nelson, Adriane Lenox, Brian Stokes Mitchell, Megan Byrne, Curtiss Cook Jr., Molly Ward, Alexia Landeau, Jeff Biehl, Chen Drachman, Nathan James, Melanie Griffith, Derek Michalak, Andrew Bird, Faith Kelly, Stephen Girasuolo, Brian Yang, Nico Bustamante, Freida Pinto, Sarita Choudhury, Titus Makin Jr., Raúl Esparza, Salena Qureshi, Camila Perez, Trevor Devall, Richard Bekins, Victoria Cartagena, Annapurna Sriram, Stephen Schnetzer, Jojo Gonzalez, Jude Severin, Faith Logan, Katelyn Pearce, Dena Tyler, Jacqueline Antaramian, Ryan Andes, Zoey Martinson, Jordan Lage

Z kategórie malý, milý seriál, ktorý sa zaoberal neokukanou tematikou a mal obmedzené publikum, preto ho ako mnoho podobne kvalitných predčasne zrušili. S každou sériou sa postupne zlepšoval a zaujímalo by ma, či tvorcovia dopredu vedeli, že tretia séria bude posledná. Spravili jej veľmi solídny otvorený koniec, ukázali počiatky hnutia a jeho tajomstvá. Žiadne zbytočné naťahovanie, niektoré diely vysoko kvalitné, herci veľmi dobrí. Plus som si odniesla aj pár pesničiek zo soundtracku. Za mňa tak 75 %.(5.9.2018)

Vše to začalo zajímavým konceptem, který se však za dvě série, které jsem zhlédl, moc nevyvinul. Vše co se v prvních dvou sériích odehrálo, by se dalo stáhnout na alespoň poloviční stopáž. Nejzajímavější příběhové linie postupně zanikly a momentální zápletka mě už nebere. Přiznám se, že jsem se začal dívat pouze kvůli Aaronovi a ten to také celé zachraňuje. Na třetí sérii se však už nechystám.(17.5.2017)

Po pilote konstatujem, ze tvorcovia asi vsadili na uspech The Leftovers, mna uputali. PO troch dieloch musim povedat ze pojde o zaujimavy zabavicku.(7.4.2016)

Seriál se zajímavou tematikou, který má ale hodně pomalý rozjezd, kde se tomu zase tak moc nestane (prakticky celá první série) a na obrátkách začne nabírat až od série druhé. Vrcholem je pak série třetí, na jejímž celkovém vyznění (a potažmo i vyznění celého seriálu) je ale ukrutně znát to, že tvůrci počítali s dalším pokračováním. Takto to působí nekompaktně a useknutě. Bohužel, dnes častá věc u dlouhosériových televizních seriálů. Oceňuji ale zajímavý přístup k neotřelému tématu, dost mě bavily výlety do sedmdesátých let k počátkům celého hnutí, hodně zajímavá byla v celém seriálu také hudba.(30.7.2018)

1. SEZÓNA: Materiál, vhodný spíše pro intenzívní celovečerní film, je v The Path velikášsky roztažený na devět nikoli úmorných, rozhodně však ale ani nikterak třeskutě zábavných hodin. Dramatický rozklad jednoho niterného amerického náboženského kultu (který se pochopitelně mnohem raději označuje jako hnutí) zde v konečném důsledku stojí víceméně na tom, nakolik sympatická je divákovi ústřední trojice herců. Paul, Monaghan i Dancy odvádějí standardní lehce nadprůměrný výkony, jejich osudy sebe sama hledajících a napůl vyšinutých postaviček dokáží zaujmout jen s odřenýma ušima. A přitom to ze začátku vážně vypadalo jako komornější low-cost kopírka Pozůstalých! Jak šel ale v příběhu o sobeckém lídrovi lehce zfanatizované grupy vidláků čas, ukázalo se, že tu téměř nic nedochází do extrémů. V zajímavě obsazeném psychologickém drámu, které chtělo atakovat Emmy, je tak nakonec nejpůsobivější srdceryvná romantická linka patnáctiletého Hawka, což je prostě prvoplánovitě špatně. S týdenními rozestupy bych se na sledování zcela upřímně vybodnul, jako sobotní bing-watch na jeden zátah se dejme tomu jedná o ucházející džobovku.(4.6.2016)