Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

Acrobat

No, v osobitnej škole pre literárnych umelcov pochytil Otto jednu stať zo seminára o Nenásilnom znásilnení historickej témy v apokalyptických víziách. Masaker sa odohráva s mysľou diváka. Na otázku, celkom legitímne položenú, prečo v jednej chvíli mám pocit, že sledujem rok 2120 a totalitnú spoločnosť s koženými tri štvrť plášťami, voči ktorej sa vzoprie jeden hrdina, a potom pocit, že veď sú tu kone a luky a získavam tiež dojmy Ben Hura. Dystopická minulosť je mottom Otta, ktorý na katastrofálne napísaný scenár doložil dve prvky umožňujúce dopozerať film a miestami sa cítiť komfortne. Nad očakávania skvelá hudba a nonstop akcia, ktorá síce nemá s dejom, dobou a realitou nič spoločné, avšak ide, ide a ide. Taron je fajn chlapec, no nedorástol na Crowea a Costnera. Apropo, ak porovnám ducha a dospelú zrelosť týchto predchodcov, príde mi toto ako archetyp nejakej skúšky. Skúšky čo sa dá a čo nie. Film bez väčšieho ducha, v podstate zbytočný, no natočený svojským štýlom. Iba zábava, nič viac a ešte menej. (videné 15.02.2020, BDrip) ()

Aleix

Začátek byl slibnej. URNA lučištnik pod palbou arabských šípometů. Pak ,ale Notingham jako Mordor , šerif oblečenej jak pasák z Colorado drive. Dekadentní uchylacký kněží cirkve kdovíjaké. Obsazení bylo fajn ,příběh o ničem a Mariana protivná. ()

Klajondr

Požít se to sice dalo, ale na jedno zkouknutí a sbohem! To, že se ve filmu objevil černoch ("Ježišmarijá, ale přece ve středověké Anglii NEMOHL být člověk TEMNÉ pleti!!!") bych úplně pominul. Ale to CGI... no řekněte mi, jak se ve dvacátým prvním století může na světlo světa dostat něco, co má kvalitu speciálních efektů, jako kdyby to vytvářel žák informatiky v páté třídě. Cením jenom jiné zpracování Roba Kapucáka, než nám nabídly předchozí snímky, hlavně v mladosti herce (nic proti, Russelle a Kevine). Upřímně doufám, že pokračování nikdy nevznikne, jinak sem nabíhám a měním své hodnocení na ODPAD. ()

rublik05

Robin Hood pro publikum 21. století. Byl jsem na tento počin moc zvědavý, nakonec to bylo ještě horší, než jsem čekal. To co mělo vypadat zajímavě a nezvykle, tedy  zasazení děje do smyšleného, svým způsobem i trochu fantasy období , nakonec působilo neskutečně otravně a nepříjemně, tvůrcům se tato stylizace popravdě vůbec nepovedla. Svou vinu na tom jistě má i přímo hloupý scénář, který se projevuje taktéž na dialozích a na celkovém chování postav. Akční scény jsou čistě průměrné, prakticky žádná mi ani trochu neutkvěla v paměti. Herci nejsou vyloženě špatní, nikdo však svým výkonem nijak zvlášť nezaujme. Čekal jsem lehce modernější zpracování, ale tohle byla neskutečná kravina. Žádná atmosféra, žádné emoce, žádný spád, nula humoru, no prostě nic víc než nesympatická nuda. Víckrát už ani omylem. 2/10. ()

Wlastik

Tvůrci neměli v úmyslu udělat dějepisný film a proto mi to vzdáleně připomíná jiný: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. :) ()

RAFT

Už když vyšel trailer na film ,tak sem věděl že, film bude propadák a ono je to pravda .Když už vytvořit špatný film ,tak se vším všudy.Zlatý Robin Hood 2010 .Za mě 40% ()

alldo.raine

Jako jo, příběh 0, herecké výkony 0, ale ta akce a výpravfa mě docela bavily, takže jako za mě spíš béčkovou jednohubku sem si to docela užil. Ale pokračování bych vynechal. Nebo vyměnit Egertona za někoho jiného. ()

Petike odpad!

Robin Hood či Babin Úd ? :-P V porovnaní s týmto... počinom... ešte aj nepodarený tínedžerský RB z roku 2006 pôsobí ako dobre a vtipne zahrané, historicky autentické veľdielo. Štylizáciu pochopiť viem, ale osoby, ktoré mali na starosti kostýmy pre túto nudnú podivnôstku nevideli stredoveký odev a brnenie ani z rýchlika. Niekto tu hovorí o osviežení, ale toto je už také klišé, že ozajstným osviežením by bola práve aspoň minimálna autenticita. Robin Hood je síce výlučne legenda, no pokiaľ ho chcete preniesť čisto do fantasy kulís alebo povedzme dákeho kyberpunku, treba na to ísť inak. A celkovo mám dojem, že film asi vznikol na základe vydierania. Niekto na niekoho niečo mal, a aby to na nich nebonzol, donútil ich vyhodiť sto melónov na tento popletený a náramne klišé patvar. ()

karlosss18

Postmoderní blití, které nemá nic společného s pověstí o Robinu Hoodovi a ani se staršími filmy, které se odehrávali ve středověku. Tohle je taková směs 12., 18., 20. a 21. století do jedné kupy hnoje. Fakt jsem nepochopil hlavně kostýmy a také lokace ve filmu. Scénář byl dost k smíchu, herci a jejich výkony šíleně slabé. 1* dávám proto, že mě to místy alespoň trochu bavilo díky soubojům a speciálním efektům, jinak by to šlo hned na skládku. ()

ANTYCHRYST

Tohle jsem vidět nechtěl... :( tak jsem se těšil.. Vyumelovany.. snad úplně všechno.. Herci úplně mimo.. Vše očividně natáčene ve studiu.. Škoda slov tenhle paskvil komentovat.. Hnus fialovej.. Hvězdička za hudbu 10% ()

neo250

Film sa určite nepodobá kultovému a skvelému filmu od Russell Crowe, ale zas nemôžem povedať, že ma aj nudil. Iný príbeh, s inou tematikou, ktorá mala jemný šmrnc na to aby som si oddýchol pri filme. Nič náročné pre náročného diváka, skôr gaučova pohodička. Obsadenie Eve Hewson mi nesadlo no vedel by som si predstaviť lepšiu herečku ()

Clark_Kent

Legendu o zloději s dobrým srdcem, zná určitě každej. Tento nově pojatý příběh, ukazuje obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“. Ve finále to nevypadá vůbec špatně, jde o to vypnout a užít si ten nebojácný, statečný a velmi ctižádostivý klasický příběh. Označení Robin Hood mohlo být přezdívkou, která se postupem času transformovala do postavy lidového hrdiny. ()

Mufuck

Nerozumím, jak tuto nudu může někdo srovnávat s novým Artušem. Mezi oběma filmy je tak diametrální rozdíl. Zde rádoby padouch Šerif nemá ani to správné zlodušské charisma, které bych v pochmurném, špinavém a depresivně nelítostném temném středověku očekával od arcizmetka, který okrádá a terorizuje všechny kolem sebe. Zato Jude Law byl ve své negativní roli jakožto úhlavní Artušův nepřítel k sežrání, div že mu jeden málem nefandil. O výpravě ani nemluvě. Hood se ochomýtal celý filmek v rádoby dole pomalu uprostřed Nottinghamu, nebo v rozpadlé díře zvané Foxleyho panství na kopci plus v kobce zvané pokladnice. A tím to prakticky zhaslo. Jinak i přes mraka akčních přestřelek vlastně žádné opravdové napětí ani kulervoucí scény. Zřejmá vykrádačka Guye Richieho nezaujme ani hudbou ani kamerou. V tom všem měl mnohamílový náskok právě Artuš. Skvělá kamera, dobrý střih, neotřelá hudba, charismatický Artuš v podání divokého motorkáře. A i černošský souputník byl narozdíl od Hůdového lišáka Foxxího co k čemu. Zde po Kingsmanech notně vyčpělý a sám sebe hledající Egerton sice do této role anglánského zlodějíčka docela pasoval, ale.. No, nehrát v Hoodovi on, tak by to byla snad ještě větší pohroma. Málokdy je mi osud hlavní postavy tak ukradenej, jako tady. Jamieho Foxxe mám moc rád, ale tentokrát jsem se vážně nemohl dočkat konce. Bohužel ale ne ze zvědavosti, ale z čirého zoufalství. ()

Braveheart94

Absurdnější slátaninu jsem dlouho neviděl. Zasazení středověku do rádoby moderního stylu za mě osobně nefunguje a těžce leze na nervy. Už během prvních akčních scén při dobývaní kulometného hnízda ráže balista á la dobývání Berlína jsem si klepal na čelo, proč se Rob vůbec obtěžuje střílet z luku s kadencí PPSh-41 a rovnou tam nepošle pakl svatých granátů. Granáty mi ale byly plně vynahrazeny střelbou z balista raketometu, kdy Robův trakař dopadnul podstatně hůř než americké Humvees v Mogadišu (škoda, že tam nepřidali i nějaký typicky středověký Black Hawk). Vyvrcholením byl poté útok běsnícího davu molotovovy koktejly na policejní kordon. Kdyby to aspoň nějakým způsobem fungovalo, tak se prostě bavím a neřeknu ani slovo. 1* za určitou zábavnost si to ale zaslouží. ()

jafuska

Další Robin Hood, viděla jsem hodně verzí, některé byli průměrné, např s Kevin Costnerem to bylo hodně podprůměrné, ale tato verze se velmi povedla, ano je to novodobý Robin Hood, více z dnešní doby, ale odkaz zůstal pořád stejný Robin dával chudým a bral bohatým a to se mi stále zamlouvá tento odkaz, navíc herec, který ztvárnil Robina Hooda je velký sympaták. Rozhodně bych nehodnotila fillm odpadem, do odpadu to má velmi daleko, určitě si tento film zaslouží větší hodnocení já bych klidně dala 70 procent, a jsem velmi ráda, že jsem nedala na recenze, protože některé jsou hodně scestné, a myslím si, že někteří uživatelé snad ani tento film ani neviděli, ale dali hodnocení jen tak od boku, aniž by film viděli. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády