Souboj pohlaví

Battle of the Sexes

Životopisný / Sportovní / Komedie / Drama

USA / Velká Británie, 2017, 121 min

Zbožňuju filmy podle skutečných událostí a tomuhle jsem tak strašně moc chtěla dát plný počet, ale holt mě to tak úplně neomráčilo, takže jsou to “jen” silné 4 hvězdy. Nečekejte film o tenise. Vůbec. No dobře tak jenom trochu, ovšem to málo, co na plátně uvidíte, je tak amatérské pinkání, že je vlastně dobře, že se ve filmu moc tenisu neobjeví. Battle of the Sexes není o sportovním boji, je o boji za rovnoprávnost. O feminismu (můžeme házet tenisové míčky na plátno za každou ohavnost typu "ženy patří do kuchyně a do ložnice”??), o Billie Jean King a její lesbické lovestory. Emma Stone má top formu a v žebříčku oblíbenosti u mě stoupá pořád výš a výš - nemůžu uvěřit, kam až se posunula od dob Easy A. PS: Samotnému filmu možná k dokonalosti maličko chybí, ale trailer (č.1) je na jedničku s hvězdičkou. Dream On!(21.11.2017)

Výborný Carell, který je všechno, jen ne herecké dřevo (což ukazuje už dobrých 12 let), kouzelná Emma Stone a velmi průměrné životopisné drama s jednoznačným průběhem a nedotaženými vedlejšími linkami. Sympaťákem filmu měla být jen a pouze Emička, ale ve finále jsem jako chlap stejně fandil nafoukanému Riggsovi, což je známka značného režisérského failu. A nic už na tom nezmění fakt, že to díky bohaté zásobě zajímavých postav a motivů poměrně rychle uteče. V příběhu inspirovaném takhle společensky významným a zároveň silně osobním námětem se mělo na všem mnohem více zapracovat a zpomalit, a ne vyprávět jako v polodokumentárním televizním filmu vycucaným z prstu.(2.1.2018)

Od své nejoblíbenější režisérské manželské dvojice jsem čekal víc než jen průměrný rozvleklý životopisný film, který se veze na módní vlně LGBT filmů a ve svém oscarovém kalkulu raději v tichosti opomíjí spekulace o tom, že Kingová slavně vyhrála jen díky tomu, že zadlužený Riggs vsadil na svoji prohru. Pokud film získá nějaké ceny, tak jen pro Carella a Emmu..(1.1.2018)

Průměrný snímek, který nabízí náhled na jeden ze zlomových sportovních okamžiků v emancipaci žen. Battle of the Sexes sice nabídne skvělé herecké výkony Emmy Stone a Steva Carella, nicméně celý film se velmi zdlouhavě "probíráme" nudnými dialogy a machinacemi, což je "korunováno" samotným zápasem, který je podán a nasnímán absolutně bez jiskry či inovativního nápadu. Jsem si zcela jistý, že toto velké téma šlo natočit o notný kus lépe. Škoda. PS: Ten soundtrack je něco naprosto příšerného! „I'm the ladies number one. I'm the champ. Why would I lose?“(15.1.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,638,526Tržby Celosvetovo $18,500,000▐ Dosť chladne podané, bez lepšieho zápalu, švihu, chýba v tomto prípade aj nejaké to lepšie odľahčenie. Výber hercov do daných úloh dosť trefný v rámci ich pôvodných reálnych podobizní z danej doby veľkého tenisového súperenia. /40%/(3.1.2018)

• - Spoiler: Po rokoch sa objavili fámy, ktoré tvrdili, že Bobby Riggs (Steve Carell) prehral kľúčový zápas úmyselne, keďže sa pre svoje gamblerstvo zaplietol s mafiou, ktorej dlžil 100,000 $. Táto teória sa však vo filme neobjavila. (slavo_held)