Reklama

Reklama

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (144)

verbal 

všechny recenze uživatele

Když se vás obludná babochlapská lesba rozhodne vyklepnout v tenise jen proto, aby se zrovnoprávnilo postavení štěrbin v potravním řetězci a ty se konečně v tom hnusném šovinistickém světě dostaly od plotny a žehlení na všechny ty emancipačně vytoužené pozice jako hornice, slévačka, zednice nebo kovářka, nenaděláte ani hovno, i kdybyste byl Federer. Přes síť proti vám totiž stojí nasupená kníratá estrotestosteronová mašina a feminitenistka s bobrem po pupek, sveřepě odhodlaná chcát ve stoje, tavit ingoty, rubat sbíječkou na čelbě nebo, jak my, našyncy, řykame, „zrobiť z Emana cypa“, která na tom kurtu radši pojde, než aby si nechala přišít čuráka a pokračovala v šikanování žen v týmu pánů tvorstva. Tudíž nám to lehkomyslný Robert tenkrát dost posral, a proto teď metrákoví bratři Williamsovi mohou sytým barytonem hekat při bekhendech a ponižovat všechny ty ruské a ukrajinské modelky na turnajích WTA, a jestli to takhle půjde dál, počítám, že my ostatní zkurvení šovinisté budeme záhy muset začít i kojit, aby se naše předražené polovičky mohly hned po porodu svobodně seberealizovat vrtáním na ropných plošinách či ručním porážením dobytka na jatkách. Každopádně je z těch temných událostí retromilý, svižný a pěkně natočený návod, jak si nemuset holit nohy, zejména pro kluky na mateřské a holky, co si za všech okolností poradí i bez chlapů jen za pomocí rukojeti tenisové rakety. Rovněž musím s hrůzou a pachutí zkažených krevet na jazyku konstatovat, že se jedná o historický první dokonalé obsazení Kamenné Emy. Ta ostatně byla jedinou možnou volbou, protože na tak slizkou ropuchu, jakou byla Bilydžín, by vhodnější kandidátku nenašli snad ani prohrabováním kontejnerů potratových klinik. Ema se tak konečně našla a byla v roli natolik autentická, že svou přirozenou ohyzdností překonala i předobraz, až mi z ní samovolně hnisala televize a já si musel co půl hodiny brát Kinedril, abych si náhodou znechucením spontánně nepoblil ovladač. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $12,638,526Tržby Celosvetovo $18,598,607▐ Dosť chladne podané, bez lepšieho zápalu, švihu, chýba v tomto prípade aj nejaké to lepšie odľahčenie. Výber hercov do daných úloh dosť trefný v rámci ich pôvodných reálnych podobizní z danej doby veľkého tenisového súperenia. /40%/ ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu na ten záverečný tenisový zápas, nejsem sice tenisový odborník, ale pokud bych chtěl s někým prohrát, hrál bych přesně Bobby (nalejvání, ladné udery gazely odproštěné od síly vložené do úderu). Od samotného tématu jsem čekal jiskřivé dialogy. Feminismus tady byl fakt do očí bijící až urputný, to bych možná ještě dejchnul s ohledem na fakt, že zrovna tenis je skutečně i v dnešní době meka nerovnoprávnosti (viz poslední kauza McEnroe/Návrtailová), ale že ty dialogy a scény budou tak nudné a nezáživné že by jeden vyletěk z kůže to přejít nejde, tohle mělo potenciál na skvělý film, zejména když Emma i Steve zahráli skvěle, dobu jsem z toho cejtil taky hezky, ale vnitřek to chce vykuchat a dodat nový. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,BILLIE JEAN BOJOVALA ZA ROVNOST ŽEN NA US OPEN A ZÍSKALA JI…“ /// Sebevědomá bojovnice za rovnoprávnost v odměňování a samozřejmě výborná tenistka Billie Jean King (sekne ti to Emmo!). Takový shrnutí všeho, co předcházelo zápasu známého jako „Bitva pohlaví“. Prostě takovej kousek tenisový historie. Asi nejvíc bude bavit osobitej a kontroverzní Bobby Riggs (což je zase Carellova herecká exhibice). Zápas – to je šou, kterou Američané udělají z každý píčoviny a překvapivě i dost tenisu. Prostě takovej tenisovej Rocky, kterej se kromě sportu zabejvá homosexualitou a feminismem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Přemejšlím, že bych si to rozdal s Karolínou Plíškovou. Nebo Petrou Kvitovou. (Nebo dáme trojku?) 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Je mi jasné, že se všichni zúčastnění projektu věnovali pořádně dlouhou dobu, ale na načasování štěstí neměli. Dayton a Faris totiž natočili příjemnou dobovou podívanou, která bez nějakých jemných nuancí, ale naopak bez úkroku stranou bojuje za práva žen tehdy i teď, ať už ve sportu nebo v životě - jenže tak udělali nedlouho potom, co se na Netflixu objevil tématicky dost podobný (a vzhledem k seriálovému formátu i vypravěčsky štědřejší) GLOW. I přes tradičně výtečnou Emmu a typově až neuvěřitelně přesného Carella jde o zklamání ve chvíli, kdy se přes trefné dialogy, nezanedbatelné zamlčené historické skutečnosti a pár příliš příhodných zvratů dostaneme k samotnému Souboji. Nechtěl jsem věřit, že tahle uzívaná a obyčejně televizně podaná pinkaná má být oním historickým předělem. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (10)

  • Film měl premiéru na Filmovém festival Telluride 2. září 2017. (Delock)
  • Film vznikl na motivy skutečného tenisového zápasu, který se svého času stal celosvětovou senzací a jedním z nejsledovanějších televizních přenosů všech dob. Do historie vešel jako „Souboj pohlaví“. (Zdroj Bontonfilm)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama