poster

Souboj pohlaví

 • USA

  Battle of the Sexes

 • Velká Británie

  Battle of the Sexes

 • Slovensko

  Súboj pohlaví

 • Nizozemsko

  Battle of the Sexes

 • Nový Zéland

  Battle of the Sexes

 • Austrálie

  Battle of the Sexes

 • Irsko

  Battle of the Sexes

 • Kanada

  Battle of the Sexes

Životopisný / Sportovní / Drama / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  **

  Když si vezmu dvě roviny filmu, tak jedna je ok, druhá podaná katastrofálně, a jak už to tak u feminismu bývá, velice agitačně. To mi vadí. Totiž queer linka s lesbickým milostným vztahem byla výborná, dlouho jsem neviděl tak příjemně podávané coming out téma. Ale feministická linka o zrovnoprávňování žen... to tu bylo katastrofální. Já jsem jednoznačně pro rovné příležitosti pro všechny bez ohledu na pohlaví, barvu, vyznání a bůhví co ještě. Příležitosti! To se není o čem bavit. Ovšem každý má být odměňován podle toho, co udělá/dokáže/předvede, rozhodně ne všichni stejně. Klidně ať má na stejný pozici žena víc a muž míň, když si to podle výkonu zaslouží, ale klidně ať je to naopak. Proto zrovna prize money v tenise nemůžou být nikdy rovné, protože tam chlapi jednoduše předvádějí mnohem víc. Takže i když člověk ví, jak to dopadne, stejně jsem fandil Bobby Riggsovi. Navíc co dokládalo fakt, že hráčka na vrcholu porazila o pětadvacet let staršího tenisového důchodce...? Už vůbec nemluvím o tom, co film zamlčuje: že Riggs vlastní zápas kvůli penězům prodal a že odvrhnutá milenka Billy Jean Kingovou žalovala a vyhrála. O tom ve filmu není slovo - jasně, nehodilo se to do agitačního krámu. A jelikož je film tak moc idelogicky zaměřený, ani já nehodlám být v hodnocení úplně objektivní. Přitom jak Emma Stoneová, tak senzační Steve Carell hráli skvěle, feeling sedmdesátých let byl nevtíravě přítomný v každé scéně a právě ten společenský přesah mě bavil víc než samotné drama o nesmyslném tenisovém utkání. Jenže narazil: ne všichni chlapi jsou šovinistická prasata, jak se tu naznačuje, a ne všechny ženy poblázněné feministky. Ale tohle nečernobílé uvědomění tvůrcům chybí a ta urputná feministická snaha, která doslova z plátna odkapává, to tlačení na pilu Souboji pohlaví podřezalo vlastní větev.(28.3.2018)

 • Streeper
  ***

  Čekala jsem, že mě to bavit daleko více, takže jsem malinko zklamaná. Je to dobře natočený životopisný snímek o Billie Jean King. Abych byla upřímná nikdy jsem neslyšela o Billie ani o Bobbym a tudíž ani o jejich historickém zápase. Malinko mi vadilo, že se příběh točil spíše kolem Billie a že to nebylo vyvážené, protože její příběh mě místy hodně nudil. Nejvíce se mi líbila scéna zápasu, byla jsem napjatá a když Billie vyhrála, tak i dojatá. Jedná se o film, který je v téhle době opravdu potřeba, protože ukazuje, sílu, kterou ženské hnutí má, ale něco mi na tom filmu prostě chybělo. Steve Carell byl každopádně dokonalý.(23.12.2017)

 • lioncel
  ***

  Je mi líto, holkám fandím, ale : Je veřejným tajemstvím (o kterém se ovšem v dnešním světě nesluší mluvit nahlas), že na Grand Slam turnajích, pořadatelé turnaj žen dotují ze zisků z mužské části soutěže (nejvíce si stěžují v Paříži) - přece jen, úroveň a umění mnoha hráček účastnících se hlavně prvních kol je více než diskutabilní, jejich hra většinou naprosto nezajímavá, zápasy jsou nudné, proto jejich návštěvnost je pokaždé výrazně nižší, než je tomu u mužů ... přitom finanční odměny jsou stejné - a to, i když ženy hrají pouze na dva vítězné sety - mají tedy ve skutečnosti oproti mužům mnohem vyšší finanční odměnu - protože je rozdíl hrát maximálně 3, nebo 5 setů .. tedy 2, nebo 4,5 hod ... (ženský tenis = 6:0, 1:6 ...)(14.1.2018)

 • lamps
  ***

  Výborný Carell, který je všechno, jen ne herecké dřevo (což ukazuje už dobrých 12 let), kouzelná Emma Stone a velmi průměrné životopisné drama s jednoznačným průběhem a nedotaženými vedlejšími linkami. Sympaťákem filmu měla být jen a pouze Emička, ale ve finále jsem jako chlap stejně fandil nafoukanému Riggsovi, což je známka značného režisérského failu. A nic už na tom nezmění fakt, že to díky bohaté zásobě zajímavých postav a motivů poměrně rychle uteče. V příběhu inspirovaném takhle společensky významným a zároveň silně osobním námětem se mělo na všem mnohem více zapracovat a zpomalit, a ne vyprávět jako v polodokumentárním televizním filmu vycucaným z prstu.(2.1.2018)

 • classic
  *

  NUDA, NUDA a ešte raz extrémna NUDA, aj keď vidím po kope toľko oscarových laureátov, to neznamená, že automaticky vzniká prelomový, životopisný film, v ktorom je v centre diania - jedna feministická lesbická tenistka... Pozeral som sa na film, ktorý som mal normálne chuť v polovici stopnúť, pretože ma tak strašne umŕtvoval, že nedopozerať ho by nebol žiadny hriech ! Vlastne, čo uznávam, je iba špičkový CASTING, áno, aj EMMA i STEVE sa extrémne podobajú na svoje PREDOBRAZY, slávnych športovcov minulého storočia, ale to je asi tak nateraz všetko ! Podobať sa na niekoho, ešte nezaručuje 100 % filmový úspech, to by musela byť o čosi dynamickejšia réžia manželov Jonathana Daytona a Valerie Faris, alebo aj spomínané herecké výkony, ktoré v skutočnosti sú také nezáživné, až mdlé, ničím extra výnimočné, nadštandardné, iba tuctové, prvoplánové, zištné, skrátka - čakal som oveľa viac od hlavnej herečky a švédskeho kameramana z LA LA LAND, keď si sem odskočili, ale totálne, brutálne zbytočne, strata času i prílišných ambícii. VARUJEM vás, že pokiaľ sa rozhodnete pre túto voľbu, tak sa škaredo popálite, a stratíte ďalšie dve hodiny z vášho života, ktoré by sa dali aj rozumnejšie stráviť, napríklad počítaním ovečiek...(26.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace