Souboj pohlaví

• Nový Zéland

• Austrálie

Životopisný / Sportovní / Drama / Komedie

USA / Velká Británie, 2017, 121 min

Zbožňuju filmy podle skutečných událostí a tomuhle jsem tak strašně moc chtěla dát plný počet, ale holt mě to tak úplně neomráčilo, takže jsou to “jen” silné 4 hvězdy. Nečekejte film o tenise. Vůbec. No dobře tak jenom trochu, ovšem to málo, co na plátně uvidíte, je tak amatérské pinkání, že je vlastně dobře, že se ve filmu moc tenisu neobjeví. Battle of the Sexes není o sportovním boji, je o boji za rovnoprávnost. O feminismu (můžeme házet tenisové míčky na plátno za každou ohavnost typu "ženy patří do kuchyně a do ložnice”??), o Billie Jean King a její lesbické lovestory. Emma Stone má top formu a v žebříčku oblíbenosti u mě stoupá pořád výš a výš - nemůžu uvěřit, kam až se posunula od dob Easy A. PS: Samotnému filmu možná k dokonalosti maličko chybí, ale trailer (č.1) je na jedničku s hvězdičkou. Dream On!(21.11.2017)

• Chrustyn

Upřímně, ne zrovna atraktivní příběh na celovečerní film a ničemu nepomáhá, ani nevýrazné zpracování, kdy se sice herci docela podobají svým reálným předlohám, ale to k zábavnému filmu nestačí. Sestříhat to o 30 minut, zaměřit se více na humor a dát tomu švih a mohlo to být úplně jinde, viz "Já Tonya".(17.8.2018)

Je mi líto, holkám fandím, ale : Je veřejným tajemstvím (o kterém se ovšem v dnešním světě nesluší mluvit nahlas), že na Grand Slam turnajích, pořadatelé turnaj žen dotují ze zisků z mužské části soutěže (nejvíce si stěžují v Paříži) - přece jen, úroveň a umění mnoha hráček účastnících se hlavně prvních kol je více než diskutabilní, jejich hra většinou naprosto nezajímavá, zápasy jsou nudné, proto jejich návštěvnost je pokaždé výrazně nižší, než je tomu u mužů ... přitom finanční odměny jsou stejné - a to, i když ženy hrají pouze na dva vítězné sety - mají tedy ve skutečnosti oproti mužům mnohem vyšší finanční odměnu - protože je rozdíl hrát maximálně 3, nebo 5 setů .. tedy 2, nebo 4,5 hod ... (ženský tenis = 6:0, 1:6 ...)(14.1.2018)

Tenis jsem dříve sledoval poměrně dost, ovšem událost "Souboj pohlaví" je na mě až přespříliš stará (stejně tak další podobný film, na který se chystám - Borg/McEnroe), takže jsem se s ní rád seznámil prostřednictvím pohodového filmu, který mě zaujal už od prvního traileru. Emma s Karelem je moje hodně oblíbená dvojka a i zde mě bavili neskutečně, hlavně tedy Steve Carell coby excentrický Bobby Riggs si roli užívá opravdu neskutečně a je mu snad napsána na jeho komediální tělo. Mimo Ameriku nepochybně film zapadne v rámci oscarové vlny a bojím se, že ani americká akademie si na něj za měsíc nevzpomene, ale troufám si tvrdit, že by to byla škoda a že se jistě ještě vyrojí spousta mnohem snaživějších ubulených dramat, které vše opět budou slavit větší úspěch. Ale nechme se překvapit.(31.12.2017)

Dvouhodinový životopisný film, který zpočátku nenabízí zajímavou dějovou linii. Skoro hodinu jsem nechápal, proč jsem si film nahrál, proč Steve Carell nijak neposouvá děj, ale objevuje se na scéně po Billy Jey skoro nejčastěji. Druhá polovina už byla naštěstí filmovější a konečně také nabízela ty souboje pohlaví. Některé dialogy k tématu byly zajímavé, ale to je také tím, že do té doby moc zajímavého k vidění nebylo. Jestli jsou některé detaily podle skutečnosti, jsme rád, že jsem film viděl a udělal si obrázek o době a prosazování žen ve sportu a společnosti.(25.6.2019)

• - Spoiler: Po rokoch sa objavili fámy, ktoré tvrdili, že Bobby Riggs (Steve Carell) prehral kľúčový zápas úmyselne, keďže sa pre svoje gamblerstvo zaplietol s mafiou, ktorej dlžil 100,000 $. Táto teória sa však vo filme neobjavila. (slavo_held)

• - Ve filmu se vyskytuje scéna, kdy Billie Jean King (Emma Stone) a Marilyn (Andrea Riseborough) jedou v autě a poslouchají píseň od Eltona Johna. V 1975 John a King spolu vytvořili píseň „Philadelphia Freedom“. (Delock)

• - Emma Stone nabrala 7kg svalů kvůli roli Billie Jean King. (Lenny.M)