Greenleaf (TV seriál)

USA, 2016–2019, 42 h 36 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Craig Wright

Francis Kenny

Merle Dandridge, Kim Hawthorne, Lamman Rucker, Desiree Ross, Lynn Whitfield, Keith David, Tye White, Deborah Joy Winans, Lovie Simone, Gregory Alan Williams, Anna Diop, Carlacia Grant, Oprah Winfrey, Kristin Erickson, La Monde Byrd, Mary Rachel Quinn, Gary Weeks, Bill Cobbs, Catherine Dyer, Catherine Carlen, Escalante Lundy, Derek Roberts, James Moses Black, Ricky Wayne, Terri Abney, Julian Brittano, Wil Gonzalez, Keith Arthur Bolden, Janee Michelle, Donna Biscoe, Jessica Miesel, Christine Horn, L. Warren Young, Antonio J Bell, Leland L. Jones, Kedrick Brown, Danielle Deadwyler, Chrystee Pharris, Deetta West, Pete Burris, Tian Richards, Rayven Symone Ferrell, Nika King, Terri J. Vaughn, Grover Coulson, Arnell Powell, Tom Nowicki, Bethany Anne Lind, Valerie Jane Parker, Sean Blakemore, Beau Bridges, Diane Sellers, Rick Fox, Onye Eme-Akwari, Jacob Gibson, Ny'Jal Blair, Joseph Benjamin, Aaron D. Spears, Jay DeVon Johnson, Susan Williams, Charles D. Clark, Avis-Marie Barnes

Zajímavý seriál o jedné křesťanské rodině, která vede místní kostel. Člověk na první pohled si myslí, že seriál je o dokonalých lidech, křesťanech, kteří se v každé situaci zachovají správně. Ale jak seriál ukazuje, tito dokonalí Boží lidé nejsou neomylní, mají své problémy a jsou stejně nedokonalí jako všichni ostatní. Musím říci, že mě seriál hodně překvapil. To co se v rodině Greenleaf odehrává, by člověk u biskupovy rodiny nečekal. Násilí, pokusy o znásilnění, vražda, žhářství, homosexualita a mnoho dalšího. Na druhou stranu seriál hezky poukazuje na přístup k Bohu. Lásku, kterou běžný smrtelník, křesťan, by měl pociťovat vůči tomu co bdí nad námi. Gospel, Boží slovo, kázaní doprovází celým seriálem, který je příjemným relaxem po těžkém dnu v práci.(2.3.2018)