S láskou Vincent

• Velká Británie Loving Vincent (více)

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. (Bohemia MP)

viking515

Dej filmu pojednáva o tom, ako zomrel slávny Vincent (ktorý za života predal len 1 obraz) a hlavne prečo zomrel. Retrospektívami a rozhovormi s Vincetovými známými zisťujeme, aký to bol človek. Geniálny nápad dať filmu vizuál van Goghových obrazov. Vďaka tomu sa dostávame van Goghovi do mysle. Možno je to prvá lastovička filmov s podobným použitým vizuálu obrazov od svetoznámych autorov. Kto vie. ()

sabi369

S láskou Vincent krásne opisuje život a smrť Vincenta van Gogha cez retrospektívu a spomienky známych tohto zaujímavého maliara. Celý film je tvorený z olejomalieb napodobňujúcich van Gogha, ktoré boli maľované stovkou talentovaných maliarov. Fakt klobúk dolu! ()

furae

Po stránce výtvarné je to téměř dokonalé. V černobílých sekvencích bych se ještě více vzdálit realitě, aby bych efekt vzpomínek silnější. Děj je stavěn tak, aby vynikla vyjadřovací obrazová stránka. Se silnějším příběhem by došlo ke ztrátě vizuálního efektu. Letos v našich kinech jednička! ()

koksak176

O forme sa tu veľa popísalo, po chvíľke zvykania si na nevšednú animáciu je to samozrejme fantastický zážitok. Ale ani príbeh nijak nezaostáva, je dostatočne zaujímavý a v žiadnej fáze mi nepripadal nudný. Treba vidieť na veľkom plátne, nečakajte na disky a torrenty, choďte na to do kina! Za mňa vzácnych 5* ()

kwii

úžasné, dosud neviděné, nadchlo. Škoda jen, že pro nás, co neovládáme angličtinu, je film s titulky, které odvádí od vychutnání si každého obrazu.. chce to zajít ještě jednou a jen se dívat.. Smekám. ()

SHERLOCK5443

Technicky to bolo spravené veľmi originálne ale po dejovej stránke to bolo trošku nudné a celé nedotiahnuté ale...veľký rešpekt tvorcom ()

Veronika_.._

Když jsem byla v Amsterdamu, byla jsem se podívat na obrazy Vincenta van Gogha. Tento film ještě více umocňoval můj zážitek z jeho obrazů. Tak, jako většina umělců, žil velice osamělým a podivínským stylem života. Kdo hledá akční scény, toho film nenadchne. Toto dílo ale dokáže svým ztvárněním a dokonalou hudbou naprosto vtáhnout mezi van Goghovy obrazy a do jeho bolavé duše. Film ve mě zanechal velmi příjemné pocity a tak to má být. ()

walik

Čistokrevná detektivka se zajímavým námětem provedená v originální animaci. V jádru velice hezký film. Ale ke konci už jsem koukal na hodinky, kdy už to skončí - možná pro to že mě detektivky zas až tak moc neberou. Kdyby to bylo o 20-30 minut kratší dám o hvězdu více. :) ()

Vestor

Musím přiznat, ze začátku jsem měl obavy, že to bude příliš artové a že forma převýší obsah, ale nakonec se z toho vyklubal slušný film i pro "vobyčejného diváka". Nejzajímavější je na tom samozřejmě umělecké zpracování, které je opravdu neotřelé. Van Goghovy slavné obrazy (aspoň těch pár co znám) tu ožívají, postavy a děj jsou do nich zakomponovány nenásilně a všechno hezky navazuje. Velmi zajímavě se s animací také doplňují černobílé hrané pasáže, které znázorňují vzpomínky. Samotný děj je trochu slabší, je to spíše taková detektivka, která se točí kolem detailů Vincentovy smrti, kdy přicestuje vzdálený přítel, zpovídá obyvatele vesnice a z jejich protichůdných výpovědí si snaží poskládat si vlastní obrázek o posledních dnech umělce. Délka 94 minut je tak akorát, takže děj vás neomrzí a stihnete si užít animace. ()

Soldier_666

Díla Vincenta van Gogha mám hodně rád, naopak o jeho životě vím naprosté minimum. Doufal jsem proto že snímek bude jakousi sondou do jeho života, proto jsem trochu zklamán že se jedná především o jakési konspirační teorie příčiny Goghovi smrti/sebevraždy, upřímně raději bych byl kdyby se snímek věnoval Goghovi během jeho života, tudíž by měl více "prostoru" na "plátně", ale chápu že se scénář opíral právě o Goghovi dopisy. Zvolené formě nemohu vytknout naprosto nic a obdivuji úsilí a trpělivost všech více než více sta umělců. 4,25 / 5 ()

barakuda70

Jak to říct... naprostý zásah. Intenzivní příběh založený na skutečných, poměrně nevyjasněných, okolnostech Vincentovy smrti a naprosto originální zpracování. Nádhera. Muselo to být neskutečně pracné rozpohybovat obraz ve všech jeho detailech, postavy se změnami světel a stínů při sebemenším pohybu a mimiku tváří korespondující s realitou. ()

SirMinac

Predstavte si že idete do galérie, pozeráte sa na obraz a on zrazu ožije. Presne tak som sa cítil pri pozeraní S láskou Vincent. Je to skvost animovaného filmu, pracovalo na ňom množstvo umelcov ktorí prekresľovali natočené scény do olejo malieb. Príbeh nám ukazuje život jedného z najlepších umelcov Vincenta Van Gogha. Tento snímok vám priblíži jeho život tak ako nijaký iní. Môžem na ňom vytknúť len to že tempo filmu je veľmi pomalé. Určite vám ho doporučujem až chcete vidieť niečo nezvyčajné a úžasné. ()

TiaZ

"When melancholy became cool". Vincent v mých očích navždy zůstane jako nejneobyčejnější člověk s tak nesmírně melancholickým koncem, ale nikdy mě on a ani jeho malby nepřestanou fascinovat... stejně i jako tento film. ()

EternalS

Strhující pocta holandskému mistrovi, jeho životu, dílu, ale i smrti. Pominu-li naprosto dechberoucí výtvarné zpracování, které nemá v dějinách kinematografie obdoby, byl jsem okouzlen a zároveň i dojat až poetickou formou vyprávění tohoto jen těžko uvěřitelného příběhu. Výtečné dialogy, citlivě zvolené postavy, které pomalinku rozplétají pozadí Vincentova života a skonu. Vše podtrhuje znamenitá hudba, jež skvěle dotváří atmosféru francouzského venkova konce 19. století. Na každém snímku je vidět každičký tah štětce. Z plátna na vás sálá žhavé slunce, vítr se ledabyle prohání lány obilí, déšť pomalu smývá prach z okenních tabulí. Barvy ožívají a ani na chvíli vás nenechají v klidu. Neskonale krásné formou, nesmírně dojemné obsahem. Nečekal bych, že si někdy u animáku takhle od srdce pobrečím. Pro mě neskutečně uklidňující, ale zároveň i povznášející filmový zážitek. Bravo. ()

ritual

Skvělé přiblížení života známého malíře i pro lidi, kteří vyloženě nežijí uměním. O to víc je působivější způsob ztvárnění, když vlastně ožívají Van Goghovy výtvarné techniky. Jedním slovem, působivé. ()

Anděl

Souhlasím s Enšpíglem. Okouzlující nejen obrazově, ale také třeba vyzobrazením Vincentova vnímaní druhých a jeho pohledu na jeho životní situaci. Hltal jsem každičký frame a nejen to - byla to fajn detektivka a já byl v napětí. Zajímaly mne postavy jako takové a dělal jsem si o nich obrázek. Neslo to i jisté poselství o lidech. O jejich povrchnosti, sebestřednosti a nezájmu. Pátou hvězdu za to, že všchno bylo ze SKUTEČNÝCH namalovaných obrazů. Tohle se povedlo! ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024