Boj o ředitelnu

• USA Vice Principals

Série(2) / Epizody(18)

Temně komediální seriál od Dannyho McBridea a Jodyho Hilla, tvůrců seriálu Nahoru a dolů, vypráví příběh jedné předměstské střední školy a dvou lidí, kteří se úzce podílejí na jejím vedení. Danny McBride a Walton Goggins se představí v rolích Neala Gambyho a Leeho Russella, dvojice ambiciózních zástupců, kteří spolu svádějí velký boj o moc. Chtějí vystoupat na pomyslnou nejvyšší příčku poté, co se dlouholetý ředitel školy (Bill Murray) rozhodne odstoupit kvůli péči o svou nemocnou ženu. Když se ale o jeho pozici začne ucházet i doktorka Belinda Brownová (Kimberly Hebert Gregoryová), Gamby a Russel odloží své vzájemné rozepře stranou. Podle hesla "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel" se spojí a vyvinou maximální úsilí, aby odstranili doktorku Brownovou, jedinou osobu, která má nejspíš opravdu na srdci nejlepší zájmy školy. A nehodlají si brát servítky. (HBO Europe)

asdfasdf

Když jsem uviděl první epizodu, tak jsem si říkal, že už není ani možné, jak mohou být někteří jedinci vyspělí, aby dokázali vytvořit takovou hovadinu. Ale řekl jsem si, že tomu ještě alespoň jednu epizodu věnuji, tak jsem se na ni podíval a ona byla kupodivu skoro na stejné ohodnocení jako první - tudíš odpad! Myslel jsem si, že se na seriál asi vykašlu, že takovou blbost doopravdy sledovat nebudu. Ale když jsem zjistil, že to má jen 18 epizod, a uvědomil jsem si, že se ještě nestalo, že bych se na něco nedodíval, tak jsem nakonec seriál sjel celý. Bylo to ale pořád na stejné úrovni jako začátek. Už jsem si myslel, že to bude 1. seriál, kterému dám úplný odpad, ale naštěstí v posledních 4 epizodách (ale až druhé série) se to rozjelo na takovou úroveň, že jsem se nemusel pořád chytat za hlavu a říkat si, kolik času jsem tímto vyplýtval. Sice tehdy to už nespadalo ani do žánru komedie, spíše to bylo nějaké drama/ akční nebo prostě něco podobného. Ostatně pro mě to nikdy nebyla komedie, protože tomu čemu by se tam normální člověk mohl zasmát je minimum, ostatní jsou jen blbé nadávky a to snad každých 30 vteřin. Jinak myšlenka, nebo aspoň doufám, že to měla být myšlenka díla, že člověk je pro úspěch schopen udělat hrozné věci (toto teda platí ale spíše na 1. sérii, druhá série ta už řešila něco jiného, pro mě daleko zajímavějšího atd.), je velmi zajímavá a myslím si, že se jim zde podařila pěkně vystihnout. Akorát některé věci, kterými se to zde projevovalo by bylo vhodné upravit a uvést trošku do něčeho více reálnějšího. Když si ale představím, že prakticky prvních 7 hodin je zbytečné podívané, až pak na zbylé 2 hodiny se dá celkem dívat, tak je to naprosto zbytečný seriál, u kterého lituji, že jsem se na něj začal dívat. ()

MatoPalkes

Trochu sa za seba hanbím že som tým dvom arogantným, sobeckým a zlým postavám celú dobu fandil. Úprimne to mohlo ísť aj cestou že by sa v poslednej scéne navzájom zabili, ale tak je to komédia. ()

AlesD

První série je super jízda. Jednoduchý humor, ale to se od toho očekává. Ve druhé sérii už to tak super není, rozjezd trvá o něco déle. První série lepší než druhá ()