Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Temně komediální seriál od Dannyho McBridea a Jodyho Hilla, tvůrců seriálu Nahoru a dolů, vypráví příběh jedné předměstské střední školy a dvou lidí, kteří se úzce podílejí na jejím vedení. Danny McBride a Walton Goggins se představí v rolích Neala Gambyho a Leeho Russella, dvojice ambiciózních zástupců, kteří spolu svádějí velký boj o moc. Chtějí vystoupat na pomyslnou nejvyšší příčku poté, co se dlouholetý ředitel školy (Bill Murray) rozhodne odstoupit kvůli péči o svou nemocnou ženu. Když se ale o jeho pozici začne ucházet i doktorka Belinda Brownová (Kimberly Hebert Gregoryová), Gamby a Russel odloží své vzájemné rozepře stranou. Podle hesla "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel" se spojí a vyvinou maximální úsilí, aby odstranili doktorku Brownovou, jedinou osobu, která má nejspíš opravdu na srdci nejlepší zájmy školy. A nehodlají si brát servítky. (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (41)

geklon 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Gordon Green a McBride jsou svojí autorskou tvorbou už provaření a ani tentokrát nepřinášejí nic, co by Vás donutilo si myslet, e snad někam od prvních šaškáren posunuli. Je to furt to samý. Nekorektní, ale prvoplnávěfádní. Né moc vtipné, ikdyž se to zuby nechty snaží. McBride nudí, ale ten Goggins.... Ten je uchvatnej. Mimiku má jak Carrey za mlada. A charisma totální zlomrdajzlíka z něj stříka i z monitorů. Takže pokud dokoukám celou sérku tak jen kvůli tom sráčovi ve fialových kalhotech. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když chcete, tak tenhle seriál zhltnete na posezení. Danny McBride si totiž pro sebe urval další postavu, která kritizuje, uráží, nadává, je sobecká, zlá, nepříjemná, arogantní, dělá všecko dobré jen pro sebe a v cynických kecech je hotový přeborník. No a to všechno obsadil do školního prostředí, které na něj vysloveně čekalo. V podstatě se humorem jedná o kopii seriálu Nahoru a dolu. Jen s jinými postavami, jiným příběhem a jiným prostředím. Nicméně s prostředím, ze kterého se dá těžit na dalších deset sérií. A já si na ně klidně počkám. Jo a taky musím uznat, že kdyby sem neobsadili tu blonďatou šťabajznu Georgii King a buznu Gogginse, byl by tenhle seriál poloviční. Tudíž dokonalá výhra a já opatrně čekám, jak to s ním po první sérii půjde dál. Závěr první série byl totiž poměrně nečekaný. ()

Reklama

(mOnkey) 

všechny recenze uživatele

Vice Principals navazuje tam, kde Eastbound & Down skončilo, akorát s tím rozdílem, že namísto jednoduchého debilního sebestředného hovada coby protagonisty nabízí dvě hlavní postavy, které se prozatím profilují minimálně jako… sebestředná hovada, ačkoliv každý na to jde pochopitelně trochu jinak. Zdá se, že Gamby (McBride) půjde svou arogancí a sobeckostí přímočaře přes mrtvoly, aby se dostal k vytouženému postu ředitele, zatímco Russell (Goggins) se na stejné místo bude snažit probojovat svou podlézavostí, úskočností a šarmem. Anebo to bude úplně jinak a ti dva kohouti opravdu spojí síly proti společnému nepříteli, jak naznačuje závěr úvodní epizody. Pro McBridea se jedná o polohu důvěrně známou nejen z jeho sedm let starého seriálu, avšak Gogginse v něčem podobném vidím víceméně poprvé. Nicméně to přetahování se o to, kdo má díky svojí bezohlednosti (ve vlastních očích) větší nárok na ředitelnu, překvapivě sedí i jemu. Očekávám lsti, podrazy, lži a přetvářku a taky to, že stejně jako u Eastbound & Down od stejného tvůrčího celku se humor někdy trefí přímo do černého, ale jindy zase naprosto mine terč. A taky se domnívám, že bude hodně záležet na nápaditosti scénářů, protože základní premisa v mých očích nemá nikterak dlouhotrvající potenciál. Ty dvě série a osmnáct epizod, po nichž se s postavami rozloučíme, by si to ale diváckou pozornost a hlavně zábavnost snad udržet mohlo. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: HBO = 18.7.2016, v pôvodnom znení s titulkami (české titulky: VLADIMÍR FUKSA)+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA (s dabingom): ?.?.2016, réžia českého znenia = - Walton Goggins dokazuje, že má aj dosť nezanedbateľný komediálny talent a celkovo má tento seriál po pilote rozhodne dosť potenciálu na vytvorenie príjemnej letnej - a samozrejme aj McBrideovsky - vulgárnej zábavy. (19.7.2016) ()

Dado 

všechny recenze uživatele

1. séria - 75%, 2. séria - 75% █ V istom bode sledovania Vice Principals mi napadla jedna vec. Koľko priemerných komédií z posledných rokov mohlo aj za cenu menšieho diváckeho záujmu dosiahnuť vyšších kvalít, pokiaľ by sa ich tvorcovia rozhodli pre seriálový a nie filmový formát? Nový projekt Jodyho Hilla a Dannyho McBridea nie je totiž na prvý pohľad ničím iným, než povrchnou vulgárnou zábavou s tuctovým príbehom, akú predstavovali aj mnohé filmové komédie poslednej doby, pričom v nejednej z nich figuroval aj samotný McBride. Avšak po roztiahnutí z nejakej hodiny a pol na celých 300 minút (pokiaľ prirovnávame každú zo sérii k jednému filmu) sú ploché a vopred jasne dané postavičky razom plnohodnotnými charaktermi, ku ktorým si divák dokáže vytvoriť vzťah a v priebehu sledovania dokonca zmeniť svoj pohľad na ne. A dokonca aj ten vulgárny humor, často neisto balansujúci na hrane prehnanej trápnosti, odrazu nepôsobí až tak prvoplánovo a dokonca prirodzene vychádza zo situácií, ktoré spoločne s niekoľkými podarenými, hoci trochu predvídateľnými zvratmi prináša tvrdý boj o miesto riaditeľa strednej školy. V časoch, kedy seriálová tvorba vo všeobecnosti nabrala druhý dych (a to poriadny), sa tento počin síce nedá zaradiť medzi absolútnu špičku, ktorú nám televízne obrazovky momentálne ponúkajú, no rozhodne si nezaslúži, aby bol možno aj vplyvom predsudkov voči žánru prehliadaný. ()

Galerie (134)

Reklama

Reklama