Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Temně komediální seriál od Dannyho McBridea a Jodyho Hilla, tvůrců seriálu Nahoru a dolů, vypráví příběh jedné předměstské střední školy a dvou lidí, kteří se úzce podílejí na jejím vedení. Danny McBride a Walton Goggins se představí v rolích Neala Gambyho a Leeho Russella, dvojice ambiciózních zástupců, kteří spolu svádějí velký boj o moc. Chtějí vystoupat na pomyslnou nejvyšší příčku poté, co se dlouholetý ředitel školy (Bill Murray) rozhodne odstoupit kvůli péči o svou nemocnou ženu. Když se ale o jeho pozici začne ucházet i doktorka Belinda Brownová (Kimberly Hebert Gregoryová), Gamby a Russel odloží své vzájemné rozepře stranou. Podle hesla "Nepřítel mého nepřítele je můj přítel" se spojí a vyvinou maximální úsilí, aby odstranili doktorku Brownovou, jedinou osobu, která má nejspíš opravdu na srdci nejlepší zájmy školy. A nehodlají si brát servítky. (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 4

Recenze (36)

Slasher 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S01: Já půjdu až tak daleko, že to prohlásím za geniální komediální skvost. Vezměte vidláckej "America, fuck yeah" humor se spoustou nadávek a la EASTBOUND & DOWN (oddíval jsem mezitím komplet až teď při téhle zámince), k jednomu arogantnímu idiotovi přidejte druhýho (jak McBride, tak rozzubený vlezdoprdelácký ultrazmrdský Goggins jsou špička), rozpoutejte zákeřnou špinavou válku o ředitele střední školy, okořeňte to super soundtrackem ve stylu old school videoher, sem tam zpomalovačky co brutálně sednou a hlavní dvojka si je vyloženě dává, a to není všechno. Je to drsná komedie, ale vlastně i slušný drama, příběh přináší různý dojímavý chvíle, závěr s váma celkem šokne, pro mě to byla čistá devítidílná radost a kolikrát jsem se smál jak dlouho u ničeho. 90% S02: Všech 18 dílů bylo natočeno jedním tahem, tím spíš nijak nepřekvapuje, že je tohle stejně kvalitní a nářezová záležitost. V mixu je pár nových postav, zase jsou tu nezapomenutelný scény, přišlo mi to skvělejší dramaticky, závěr slušná psychárna. Říkám klenot a moje nejoblíbenější komedie za roky, instant classic a viděl už jsem komplet snad 5x. 95% ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Na tenhle seriál jsem se primárně začal dívat kvůli tomu, že v něm hraje Bill Murray - po prvním díle se ale ukázalo, že tahle motivace je celkem planá, vlastně tam má jen štěk. Takže jsme svou motivaci musel najít jinde a překvapivě jí byla psychologizace zprvu hodně plochých postav - na začátku pouhé sitcomové karikatury, jimiž jsou dány do vínku jen zkarikované a hodně přifouklé základní vlastnosti, jak ale díly běží, tvůrci se snažili tu plochost překonat a snaha o duševní vývoj hlavních hrdinů je celkem uvěřitelná a povedená - a na celé věci mě nakonec bavila nejvíc... A nosný je rovněž satirický prvek - ten zákeřný a neurvalý boj o ředitelnu je neotřelá demýtizace amerického snu. HBO prostě ne a ne mě zklamat! Mr. Gamby byl boží... :-) Série 1: 85% ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

K recem o nastupci Eastbound & Down jsem byl lehce skeptickej, coz mi ale vydrzelo asi tak dve minuty, protoze tohle je zase ultimatni masakr. Namet je samozrejme tak akorat stupidni, jenze zatimco jinde by z toho mohlo bejt nudny drama nebo usmevna komedie, kde si budou reditel se zastupcema delat naschvaly, tady je to vsechno nekolikanasobne prehnany, takze ano, naschvaly si delaj, ale v naprosto ultimatnim meritku. Neuplyne ani minuta, aby se tu zvesela nenadavalo, dojde i na nejakou tu nechutnejsi nebo brutalni scenu, ale vsechno furt jeste tak nejak v mezich, kdy si clovek rekne, ze potkat takovydle hovada, jsou toho skutecne schopny a je to proveditelny. Postavy nastesti nejsou jen cernobily a zatimco v celym Eastbound byl McBride za dementa, tady se z neho postupem stane vlastne kladna postava a sympatak, ale nastesti ne moc. Celkove vetsina postav ma nejakej vyvoj, takze to nejsou jen plochy karikatury. No a dat ho do dvojice s Gogginsem byl skvelej tah, tenhle magor sice vypada jako kral buzerantu, ale dokaze McBrideovi skvele sekundovat a misty je dokonce zabavnejsi. Ostatni postavy jsou vicemene jen pozadi pro kokotiny, ktery dela hlavni dvojice, ale vlastne jsou vsichni fajn i slusne zahrany. Ja se bavil kralovsky, treti serii bych se rozhodne nebranil. ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Pokud si někdo myslel, že Eastbound & Down už nelze překonat, tak ho Vice Principals velice rychle vyvedou z omylu. Tohle je totiž E&D na steroidech a 10 géčkách kokeše. Goggins nahrává McBridovy jako hovado, a spolu tak tvoří krásný pár těch nejpodlejších hovad v rámci celé sluneční soustavy ! SEN ! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když chcete, tak tenhle seriál zhltnete na posezení. Danny McBride si totiž pro sebe urval další postavu, která kritizuje, uráží, nadává, je sobecká, zlá, nepříjemná, arogantní, dělá všecko dobré jen pro sebe a v cynických kecech je hotový přeborník. No a to všechno obsadil do školního prostředí, které na něj vysloveně čekalo. V podstatě se humorem jedná o kopii seriálu Nahoru a dolu. Jen s jinými postavami, jiným příběhem a jiným prostředím. Nicméně s prostředím, ze kterého se dá těžit na dalších deset sérií. A já si na ně klidně počkám. Jo a taky musím uznat, že kdyby sem neobsadili tu blonďatou šťabajznu Georgii King a buznu Gogginse, byl by tenhle seriál poloviční. Tudíž dokonalá výhra a já opatrně čekám, jak to s ním po první sérii půjde dál. Závěr první série byl totiž poměrně nečekaný. ()

Galerie (133)

Reklama

Reklama