Stranger Things - Season 1

(série)

Epizody(8)

Standic1

Perfektní kousek, kterému look 80. let dodal na atmosféře. Herecky parádní a ta hudba?! Nemám co vytknout, možná jsem zaujatý a možná ne, ale tohle se prostě povedlo. Nebudu tady plácat o tom, že se Stranger Things inspiroval kultovními snímky, a dá se tedy považovat za vykradače, a to jednoduše proto, že tématika už je natolik vyčerpaná, že každý nový film nebo seriál nám bude připomínat něco, co už jsme viděli. A je to snad špatně? Ani náhodou, a to hlavně když se dočkáme kvality jako u Stranger Things! Těším se na druhou sérii! ()

waits

Opravdu poctivě jsem se v 1.serii zkusil ponořit do mysteriozního světa tajemna, ale v tomto případě se mi to úplně nepovedlo. Ve druhém dílu bylo jasno, pokud jde o zápletku a v tu samou chvíli mě začali znervoznovat svým hysterickým projevem jak Winona Rider, tak Finn Wolfhard (Richie v novém To) a vlastně i McLaughlin, další z party, Matarazzo bez zubů, zase svým šišláním. Kdyby šlo o klasické filmové dvouhodinové béčko s nahuštěným dějem a závěrečnou akční podávanou, přijal bych tuhle poctu (?) osmdesátkám příznivěji. Takhle za mě za tři. Jen tak tak. ()

Copcorn

První série Stranger Things je rozhodně parádní záležitost, kterou jsem dříve neprávem podezíral z přehypované, řadové podívané. Rozjezd nějak extra nenadchnul, ale čím víc dílu, tím víc jsem byl k seriálu "přiháčkovaný". ()

TheSpearCZ

Neskutečná paráda tenhle seriál. Skvělý herci, parádní atmosféra doprovázena výborným soundtrackem, napětí by se dalo krájet a nechybí tomu ani slušná dávka nostalgie. Všech osm epizod bylo boží! Snad bude druhá série stejně dobrá jako ta první. 1. série - 100% ()

Bozvav

Zjevně tento žánr není můj šálek kávy. Hodnocení je tedy velice subjektivní. Dospělí herci dobří, ty dětští mne nijak za srdce nechytily. Děj působil zmatečně, závěr první řady nijaký. ()

peetrejr

Pekné retro a ešte krajší príbeh. Prvé dve časti boli celkom scary ale neskôr sa už počet strašidelných scén zredukuje. Milujem to mysteriózne čaro plus strašná nostalgia na staré filmové trháky... Neuveriteľne majstrovsky napísaný scenár,herecké výkony najmä detských hercov sú ukážkové. Jednoducho zbožňujem každú chvíľu keď môžem pozerať tento úžasný seriál. Istotne si ma seriál získal hneď po prvej sérii a ja už dychtivo pachtím po druhej sérii. ()

sirien

Atmosfericky asi nejsilnější série - komorní vyznění s hromadami tributů a referencí na osmdesátkovou geek/nerd popkulturu, ale i s velmi silným příběhem a super hercema. Celé to osobně-dramatické vyznění kdy příběh táhnou především osobní storky jednotlivých postav a celý příběh je stavěný jako vyšetřování jednoho zmizení (btw. Broadchurch je taky super seriál) je super a dělá Stranger Things přístupné i lidem, kteří jejich subkultuře popř. žánru úplně neholdují. ()

Chilly00

Supe retro podívaná, která mě přenesla zpátky do minulosti a připomněla filmy mého dětství. Od hudby po scénu, všechno je do detailu vychytané. Jednoduchá oddechovka, avšak skvěle odvyprávěná a držící své tempo až do konce série. Velmi dobře vybraní dětští herci! Nevěřila jsem, že by mě tento typ seriálu mohl bavit, ale jo! Režisér ví, jak udržet pozornost diváků od začátku až do konce. Pro mě velké překvapení. ()

anatheman

No... Tak je to od Netflixu a hrají v tom náctiletí hoši, takže se to bude jistě líbit Spaceymu. :-) Jinak jsem tedy rád, že jsem již zhlédnul celou první sérii. A že jsem k tomuto aktu měl podivuhodnou cestu. Minulé léto jsem tento seriál doporučil kamarádce na základě jiných recenzí. Já jsem však zhlédl pouhé dva díly a z jakýchsi podivných důvodů jsem dále nepokračoval. Nakonec mi výše zmíněná kamarádka Stranger Things doporučila zpětně, jelikož ji tento seriál pohltil. K tomu se ozvaly kladné ohlasy dalších přátel, takže jsem se nakonec rozhodl, že se do seriálu pořádně pustím. Což bylo podpořeno i tím, že je několik dní venku i série druhá. Ale zpět k hodnocení. Rozhodně se jedná o výborný seriál, byť mě zřejmě neokouzlil tak, jak měl. Ale - pokud se mohu na skutečnost podívat objektivněji - ty zástupy pětihvězdičkových ohodnocení celkem chápu. Jen mně samotnému se seriál nezdá takovou peckou. Fanoušci žánru mohou být každopádně nadšeni. Scénář je rozhodně výborný. Totéž je možno říci i o postavách, které jsou brilantně herecky ztvárněné. Paradoxně nejslabším článkem se mi zdála Winona Ryder, která dle mého názoru děsně přehrávala. Spíše jsem nesnesl to její hysterické kvílení a kňourání. Ale nechci být příliš kritický. Sám mám herecké a improvizační schopnosti lívance. Mysteriózní stránka funguje tak, jak má. Možná bych ocenil trochu temnější stylizaci. A hudba je zkrátka magická. Ještě zbývá pochválit tématickou výstavbu epizod a samotný závěr. Takže nakonec silné 4 hvězdičky. Těším se na druhou sérii! ()

Wallis3

Když jsem se zahryzl do dílu číslo jedna, musel jsem mít další a další a další... Furt. Divný věci mě dostaly a uzavřely ve světě Upside Down. Tady se povedlo všechno, atmosféra, napětí v každým díle, dokonce i ty děcka. A hudba tomu dodala pověstnou třešničku. CHCI VÍC!!!! ()

chrispe

Stranger things mají podle mého hodně pomalý rozjezd (sama jsem přemýšlela, zda to v půlce nevzdat), ale poslední dva díly (jo, je to trochu smutný, když to takhle vidím napsaný) jsou prostě skvělý. Nejsem žádnej fanoušek scifi, takže na to mám svůj pohled a nevidím tam všechny ty odkazy a vychytávečky, přesto můžu říct, že mě tahle parta velkých i malých lidí nakonec do sebe vtáhla a další řadu určitě zkouknu. ()

GMVajgl

Má to spád jako blázen. Žádný prostoje nebo zdržovačky. Sympatický postavy - hlavně "Everyone's favorite sheriff", co bere věci do vlastních rukou a nebojí se je ušpinit. Má ale i svý mouchy - největší pěst na oko je Natalia Dyer - ta holka je očividně anorektička a nehodí se na high-school princeznu. To někdo asi upadl na hlavu. ()

Toka

|| 1. série – 95% Perfektně gradovaná mysteriózní, místy až hororová atmosféra mě chytla a odmítala pustit. A to ani horory nemám rád. Ona ta hororová část je totiž velmi cíleně rozbita humornými scénami, což odlehčuje celý dojem ze seriálu a vytváří skvělý mix emocí. Vyprávění příběhu má precizní tempo. Postavy prochází určitým vývojem a je radost sledovat jejich dialogy. Jo a Winona Ryder? Wow. Ta si větší část seriálu doslova sebrala pro sebe. Podala famózní a hlavně uvěřitelný herecký výkon. Stranger Things mi hodně připomíná začátky Lost, snad se to nezvrtne. Jo a chtlěo by to o maličko víc 80s. ()

Kingjiri

Začátek je hodně fajn, jakmile se v polovině začne rozplétat pointa, už jde "jenom" o dobrej seriál. Z dětskejch hrdinů jsem spíš rozpačitej. Na jednu stranu nejsou díky scénáři tak infantilní, jak by člověk čekal (ačkoliv nějaký dialogy nebo jejich chování jsou už natolik strojený, že nepůsoběj vzhledem k jejich věku vůbec věrohodně). Na druhou stranu jsem si celou dobu řikal, že by teenageři na způsob Nancy a Johnatana místo nich posunuli Stranger Things ještě blíž k dospěláckýmu publiku (jejich chování nebo románek bych jim rozhodně věřil víc). Čtvrtá hvězda za mysteriózní atmosféru, vypiplanej návrat do 80. let, stylovej soundtrack a velice schopnej casting. ()

Plechpetr

Jestli jsem si někdy něco zamiloval tak rychle jako tohle, tak nevím co to bylo, protože se mě to zdálo jako naprosto novej pocit. Byla to prostě jízda na plný koule. Temnota nijak neubrala, herci nijak neubrali, smysl příběhu nijak neubral. Prostě naprostá bomba. ()

Hpatrik

Těšil jsem se na to hodně, a zklamán rozhodně nejsem. Fantastická a podmanivá retroatmosféra spolu se zajímavým nápadem, zručným zpracováním a výborným obsazením z toho dělá skvělou podívanou. Kromě dětských herců mě hodně překvapil David Harbour, kterému jsem do teď nemohl přijít na chuť, ale tady si mě dokázal získat, a Wimona spolu s Millie je velká castingová trefa do černého. ()

PanOvocny

Charakterově skvělá partička 4 kluků v typické úloze outsiderů, kteří jsou jiní, sví a zkrátka príma. Nejvíce zbožňuji Dustina, pana pizizubku "toothlesse". Skvělá kombinace 80.let, její hudby, stylu oblékání. Za mě je to napínavé scifi s dávkou vtipu a právem nejsledovanější seriál na Netflixu. ()

FeroFabus

tak tohle mě chytlo od první chvíle, v celé seri není jediná minuta, kdy by divák nebyl napnutý, co se stane v té příští. Snad jen vyvrcholení první serie mohlo být o trochu lepší. Jak už zde napsal někdo v komentáři je inspirace Stephenem Kingem zcela zřejmá(To, Carrie) s dílem mistra horroru si to nijak nezadá. za uznání stojí také herecký výkon tehdy 12ti leté M.BB. Brownové. Tak a jdu na druhou serii. ()

aR3Zz

Bratři Dufferové zplodili něco úžasného! Atmosféra celé série je dechberoucí. Zprvu jsem nevěřil (na seriál jsem se chystal několik let!), ale o kvalitě jsem byl velmi rychle přesvědčen a nyní budu všem kolem jen doporučovat! Amerika osmdesátých let, skvělé herecké výkony, promyšlený scénář, zajímavé zápletky a tak akorát napínavé scény (přesně na hranici hororu a snesitelnosti pro běžného diváka). Co mě ale dostalo, je fakt, že série se nakonci opravdu víceméně uzavře! To jsem (s vědomím existence dalších 3 sérií!) vůbec nečekal, vše nasvědčovalo otevřenému konci na všech frontách. Jak moc jsem se mýlil, ale za to děkuji! Jízda od začátku do konce, klidně dám 100%! ()