Broadchurch (TV seriál)

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2013–2017, 19 h 20 min (Minutáž: 46–53 min)

Nejlepší překvapení roku. Detektivka, kde vražda malého chlapce v přímořském městečku nutí obyvatele v rámci vyšetřování poodhalit svá tajemství, která by spíše měla zůstat skryta, jelikož důsledky jsou spíše zničující. Finální díl je emocionální jízda, která se kouká velmi obtížně, jelikož dokáže rozdrtit city a zároveň si člověk uvědomuje, že je potěšen z kvality seriálu. 10/10 Season 2: 9/10. Překvapivě se pokračuje v ději a druhá sezóna je něco napůl mezi soudním dramatem a menší detektivkou, kdy Hardyho dostihne jeden starý nedořešený případ, který už byl naznačen v první sérii. Mírně slabší, ale i tak stále neskutečně emotivní, výborně natočené a zahrané. Navíc ta anglická pobřežní krajina je tak nádherná. 9/10. Ale už vůbec nevím, kam se bude ubírat třetí série.(17.5.2013)

Broadchurch je profesionálně udělaný. Má silnou závěrečnou předtitulkovou scénu, i v průběhu se objeví dost emočně fungujících momentů a podzápletek. Vtip je v tom, že ač to vypadá, že se vše točí kolem hlavní dějové linie, vyšetřování vlastně vůbec k ničemu nevede, načež se vrah musí přihlásit sám. Dokonce dvakrát! Celá řada indicií vyšumí do ztracena, nastíněné motivy dělají jenom clonu a místo aby se nakonec děj složil do uceleného příběhu, Broadchurch prostě skončí. Vysoké hodnocení nechávám, protože jsem si seriál užil a nehodím ty hodiny do koše jen proto, že se celý případ ukáže vlastně dost nezajímavý. Ale před druhou sérií zůstávám obezřetný…a ted jsem si vzpomněl, ten mystický prognostik, to jako bylo co? To jsme ho jako měli brát vážně? Radši už se v tom nebudu moc pitvat…Edit: i po druhé sérii hodnocení nechávám, nemá už sice takový drajv, ale vedle Killing je BC zatím jediným seriálem, který dokáže z jednoho případu žít dvě série, aniž by měl divák pocit něčeho nepatřičného. Což je třeba ocenit.(13.9.2016)

1.série: Hutná, realistická, na dřeň kosti jdoucí emocionální masáž, která dovede diváka doslova a do písmene psychicky vyflusnout, jako šlupku od banánu. Herecké výkony jsou natolik fascinující, že člověk ani pomalu nestíhá dýchat. Hudební složka dere slzy do očí. Well, done! 90%(22.11.2013)

Brilantní kriminální seriál, který ukazuje, jaký vliv může mít vražda malého chlapce na všechny, kterých se to týká přímo ale i nepřímo. Vedle samotného vyšetřování případu (který na mě působil velmi přesvědčivě a tak... civilně) zaujmou i dějové linie samotných příběhů lidí z přímořského města Broadchurch. Největším tahákem byl pro mě David Tennant, který si svojí postavu detektiva Hardyho dává s přehledem, o moc pozadu však nezůstává ani Olivia Colman jako policistka Millerová. Šokující závěr už je pak třešničkou na tomto vskutku výtečném seriálu. Edit: Druhá řada začala tam, kde první skončila a má tak našlápnuto na seriálovou událost roku.(28.9.2013)

Další trošku jiný příběh o vyšetřování jedné vraždy malého kluka v poměrně malém městečku, kde se všichni znají a vrah může být kdokoli. Atmosféra parádní, nechybí zde nikdo(i medium se ukáže). Na každou postavu je zde dostatek prostoru avšak vévodí jim dvojka detektivů(super protiklady), i když na xicht toho chlápka jsem si musel zvykat :) Musel jsem skouknout na jeden zátah, angláni jen tak dále. 9/10 2.SÉRIE: Sakra hodně silnej zážitek z druhé série... Po vraždě nastane soud, kde nejen vyleze na povrch od každého jeho kostlivec ze skříně, ale rodina a ostatní z malého městečka si přožijí vše ještě jednou, v tom nejhorším smyslu a v bitvě mezi dvěma advokáty(po shlédnutí si to nedokážu představit, že bych si to prožil...) A samozřejmě se ukáží byrokratické kličky, triky apod. Avšak ještě další příběhová linie se zde ukáže, a ta je neméně zajímavá... Není potřeba ani zbytečně ždímat a tlačit na emoce, tady je to tak reálné až mrazivé, to chce prostě vidět, po každém díle jsem nevěřil a jen čuměl... Ústřední dvoje opět jede na jedničku, bez jediné výtky, objeví se i nějaké nové zajímavé postavy a klidně bych si i počkal na další sérii. Tahle jasných 10/10 Tak třetí serie za mnou a ano, opět to byl silnej zážitek.. Tentokrát připad znásilnění. V průběhu vyšetřování vyplouvají kostlivci všech zúčastněných napovrch a vubec to není příjemné.. A ještě stále můžeme vidět osudy rodiny, která přišla o syna v 1.sérii. Kdo viděl předešlé série, ví o co jde a pochvaluje si to taky, ten kdo neviděl, měl by okamžitě začít. Opět to jinak nejde 10/10(5.1.2015)

• - Charlotte Rampling (Jocelyn Knight) a Marianne Jean-Baptiste (Sharon Bishop), které ve 2. sérii seriálu hrají advokátky stojící na opačných březích, si již spolu dříve zahrály ve filmu Tonyho Scotta Spy Game (2002). (jezurka42)

• - V skutočnosti jediný, kto od začiatku poznal identitu vraha, bola Olivia Colman. Na prvom konkurze jej to tvorcovia prezradili, chvíľu na to jej však telefonicky oznámili, že si to rozmysleli a že nikto z hercov nesmie vedieť, kto je vrahom. Takže Olivia musela držať meno vraha celú sériu v tajnosti. (Vladimirovna)

• - Soudní budova Wessex Crown Court je ve skutečnosti Exeter University v Devonu. (jezurka42)