Svým způsobem je Broadchurch krimi seriálem s vlastně úplně nejjednodušší a nekomplikovanou zápletkou jakou jen může mít. Jedna vražda, ponurá atmosféra, mnoho podezřelých a jeden vrah. Je to málo? Podle mě ne. Někdy stačí dělat obyčejné věci dobře a ono to stačí. Obzvlášť v rámci žánru kriminálek je současně v příbězích převis příběhů se spiknutími, nebo alespoň sériovými psychopatickými zabijáky. Broadchurch se do takovýchto přemrštěných zápletek nepouští, tvůrci se drží v umírněné lokální rovině, dělají to dobře a to stačí. Po technické stránce je seriál filmově perfektní, má uvěřitelný scénář, nepřepálený počet epizod (a tedy absenci vaty), pěkný soundtrack a velmi dobré herecké výkony. Ostatně důvodem proč jsem začal seriál sledovat je David Tennat, protože z jeho výkonů v Doctor Who mě dodnes mrazí, když si vzpomenu. Zde sice tak nevyniká, hraje úsporněji, ale věrohodně a dobře. Avšak jak je v britských seriálech zvykem herectví celkově patří k nejsilnějším stránkám televizní tvorby.(4.7.2013)

Solidní britská detektivka, která dodá přesně to, co od žánru chcete. Solidní kličkování mezi důkazy přivadějící na špatnou stopu, lehce jeté detektivy, mnoho tajností a kostlivců ve skříni. Nakonec ale přeci jen i na 8 dílech trochu toho natahování přichází a rozuzlení je vzhledem k předchozímu trochu méně úderné.(23.11.2014)

Tahle detektivka mne uchvátila tím, že toho má z detektivky celkem málo. Skandinávská syrovost, beznaděj a sociální tóny, tedy všechno to, proč vše skandinávské mám tak nerad, je tady překryto melancholickým hávem, který tomu celému dává úchvatnou audiovizuální podobu. A i ta vražda ke které dojde je tady vlastně jen zarámováním těch osmi dlouhých krásných dílů. Tennant je cool, to se dalo čekat. Jednoznačně nejúžasnější je ale na celé sérii Jodie Whittaker, která je jednak neskutečně krásná a zvláštní, zároveň ale úžasně talentovaná herečka. Její postava se i v okamžicích naprostého zoufalství chová neuvěřitelně živě a vitalisticky, touha žít z ní úplně čiší. Celkově série vyznívá nakonec vlastně tak nějak pozitivně a v lidech nakonec hledá a najde spíše to dobré. Což je v mých očích asi to největší plus a rozdíl proti severským vzorům, kterým jsem nikdy úplně nepřišel na chuť.(27.3.2014)

Naprosto úžasná záležitost plná úžasných hereckých výkonů, obzvlášť v posledním díle. Ten konec jsem mimochodem opravdu nečekal, naprosto skvělé zakončení fantastického dramatu, kterému nějaký "Zločin" nesahá ani po kotníky, i když i ten je geniální. Fantastická atmosféra, plno zvratů, úžasné prostředí a ty herci si sedí tak, jako by se opravdu znali léta. Ten konec byl opravdu dramatická záležitost, napětí se stupňuje každým dílem a vše spěje k závěru, který jsem alespoň já nečekal. A navíc, kdy se vám poštěstí spatřit Desátého Doktora se společníkem Doktora Jedenáctého s pánem, který hrál nejen Filche, ale i v epizodě s Jedenáctým Doktorem a pána, který hrál Doktora Prvního, v jednom seriálu? (EDIT: A aby toho nebylo málo, ve velice významné a velké roli je tady taky třináctá Doctor, Jodie Whittaker). Pro mě se Broadchurch stal jedním z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a považuji ho za vrchol současné britské detektivní tvorby. Takhle má vypadat detektivka, napínavá, dramatická, místy i vtipná, nepředvídatelná a nakonec vás ve spoustě postav, které si oblíbíte, zklame. 100%. Těším se na druhou sezónu jako na máloco. A Tennant je fakt skvělej, kdybych byl holka, miluju ho!(26.11.2014)

Pochmurně krásný, krásně depresivní seriál, ve kterém pátráte po vrahovi jedenáctiletého chlapce a zároveň sledujete rodinu, které se to neštěstí přihodilo. Podle mého nadprůměrný počin, kde sice nechybí známá klišé- napjatost vztahů mezi vedoucím detektivem Alecem Hardym (skvělý David Tennant) a detektivkou Ellie Millerovou (Olivia Colman), a.. více nemůžu zmínit, protože bych spoilerovala. Každopádně tato klišé vás neodvedou od dějové linky a od všech lidí v malém městečku na pobřeží, z nichž každý mohl Dannyho zabít. Více asi netřeba psát, každý díl jsem si vychutnala, těšila jsem na pokračování a zároveň se obávala, jak to skončí, protože.. může to skončit vůbec dobře, když víte, že odhalení identity vraha ublíží dalším lidem?________ Editace po druhé řadě- nesnáším právníky! Pokračování přináší soudní nádech + návrat k Hardymu předešlému případu v Sandbrooku. Díky tomu je děj obohacen o několik postav a shodou okolností mých oblíbených herců- Eve Myles a Jamese D'Arcyho. Opět precizně natočené drama, ale už o něčem jiném, než byla řada první.(2.10.2013)

• - Postava Paula Coatesa bola napísaná priamo pre Arthura Darvilla. Tvorca seriálu Broudchurch - Chris Chibnall - Arthura oslovil, keď sa stretli na natáčaní Doctora Who (2005). (The M)

• - Charlotte Rampling (Jocelyn Knight) a Marianne Jean-Baptiste (Sharon Bishop), které ve 2. sérii seriálu hrají advokátky stojící na opačných březích, si již spolu dříve zahrály ve filmu Tonyho Scotta Spy Game (2002). (jezurka42)

• - Mylně je seriál označován za remake dánského seriálu The Killing (od r. 2011). Scénář k Broadchurch ale jeho autor psal už od roku 2002, tedy nejméně 5 let před severským počinem. Scenarista Chris Chibnall však svůj nápad dokázal zrealizovat až o 10 let později. (jezurka42)