Broadchurch (TV seriál)

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2013 - 2017, 19 h 20 min (Minutáž: 24x50 min)

Nejlepší překvapení roku. Detektivka, kde vražda malého chlapce v přímořském městečku nutí obyvatele v rámci vyšetřování poodhalit svá tajemství, která by spíše měla zůstat skryta, jelikož důsledky jsou spíše zničující. Finální díl je emocionální jízda, která se kouká velmi obtížně, jelikož dokáže rozdrtit city a zároveň si člověk uvědomuje, že je potěšen z kvality seriálu. 10/10 Season 2: 9/10. Překvapivě se pokračuje v ději a druhá sezóna je něco napůl mezi soudním dramatem a menší detektivkou, kdy Hardyho dostihne jeden starý nedořešený případ, který už byl naznačen v první sérii. Mírně slabší, ale i tak stále neskutečně emotivní, výborně natočené a zahrané. Navíc ta anglická pobřežní krajina je tak nádherná. 9/10. Ale už vůbec nevím, kam se bude ubírat třetí série.(17.5.2013)

„He’s sent you not what you want…but what you need.“ Broadchurch. Přímořské městečko. Obyvatelé jako jedna velká rodina. Klid. Ticho. Bouře se pomalu blíží. Ellie Miller, těší mě. Alec Hardy, opravdu? Ne. Bouře je již blízko. Kluk, mladý, chytrý, bezproblémový. Nalezen mrtev na pláži. Příčina smrti: uškrcen. Trestný čin: vražda. Bouře propukla v peklo. Broadchurch je naprosto nádhernou studií lidské povahy. Studií strachu, obav, pomluv a podezřeních. Kdy i nejlepší přítel se stane nepřítelem a rodina svými vlastními zabijáky. Příběh, přestože se jedná o vražednou zápletku, nikdy nezabředne do stanovených pravidel, přestože nijak nevybočuje ze svých obvyklých kolejí. A jde snad něco tomuto skvostu, jež mne během jednoho jediného dne dokázal okouzlil, vytknout? Ne. Strhující výkony, brilantní kamera a úchvatná hudba, to vše utváří jednoduchý, mrazivý příběh úžasným a mnohdy těžko uvěřitelným. ...So yeah, you are maybe in Former Detectives Club, but we need you. Because you were brilliant. Because you are brilliant.(23.1.2015)

Začal jsem na to koukat hlavně kvůli Tennantovi, ale po Špionech jsem tomu moc nevěřil. Naštěstí se z toho vyklubala povedená kriminálka se slušným obsazením. Záběry na krajinu a hudba jsou moc pěkné. Příběh je taky slušný, ale zdá se mi zbytečně natažený a klidně by místo těch 8 dilů mohlo být jen 6. Celkově jsem rád, že jsem tomu dal šanci a za mě 75% a zatím nejlepší britská novinka. Jinak seriál byl obnoven pro 2.sérii a jsem zvědav jestli se někdo vrátí z původní sestavy po tom konci.(25.4.2013)

• ghatos

Celkové hodnocení po 3. dílech: Taková uchcané, ubrečené maloměstské přecitlivělé vyšetřování vraždy mladého kluka. Každý tam bulí nebo se tváří se jak kokotko. Táhne se to jako smrad. Do toho ještě nesympatický vyšetřovatel...ech. Co je na tom tak pozoruhodného nevím. Takových kriminálek se všude válí tuny...ty trapné citové výlevy, neoriginální linie podezřelých - jednoduše o ničem. 46%.(26.3.2016)

Nejlepší britský detektivní seriál který jsem kdy viděl a jeden z nejlepších vůbec. Napětí, nefalšovanost postav a ještě k tomu to nádherné prostředí. Zvláště pak mě nadchla originalita, protože jsem se ani jeden z 8 dílů nenudil no a ten závěr byl opravdu šokující, ale svým způsobem nádherný. Nemůžu se dočkat 2. série.(16.6.2013)

• - Mylně je seriál označován za remake dánského seriálu The Killing (od r. 2011). Scénář k Broadchurch ale jeho autor psal už od roku 2002, tedy nejméně 5 let před severským počinem. Scenarista Chris Chibnall však svůj nápad dokázal zrealizovat až o 10 let později. (jezurka42)

• - Broadchurch se stal v době uvedení "nejtweetovanějším" seriálem v UK. (Eluap)

• - Postava Paula Coatesa bola napísaná priamo pre Arthura Darvilla. Tvorca seriálu Broudchurch - Chris Chibnall - Arthura oslovil, keď sa stretli na natáčaní Doctora Who (2005). (The M)