Broadchurch (TV seriál)

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2013 - 2017, 19 h 20 min (Minutáž: 24x50 min)

Naprosto úžasná záležitost plná úžasných hereckých výkonů, obzvlášť v posledním díle. Ten konec jsem mimochodem opravdu nečekal, naprosto skvělé zakončení fantastického dramatu, kterému nějaký "Zločin" nesahá ani po kotníky, i když i ten je geniální. Fantastická atmosféra, plno zvratů, úžasné prostředí a ty herci si sedí tak, jako by se opravdu znali léta. Ten konec byl opravdu dramatická záležitost, napětí se stupňuje každým dílem a vše spěje k závěru, který jsem alespoň já nečekal. A navíc, kdy se vám poštěstí spatřit Desátého Doktora se společníkem Doktora Jedenáctého s pánem, který hrál nejen Filche, ale i v epizodě s Jedenáctým Doktorem a pána, který hrál Doktora Prvního, v jednom seriálu? (EDIT: A aby toho nebylo málo, ve velice významné a velké roli je tady taky třináctá Doctor, Jodie Whittaker). Pro mě se Broadchurch stal jedním z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl a považuji ho za vrchol současné britské detektivní tvorby. Takhle má vypadat detektivka, napínavá, dramatická, místy i vtipná, nepředvídatelná a nakonec vás ve spoustě postav, které si oblíbíte, zklame. 100%. Těším se na druhou sezónu jako na máloco. A Tennant je fakt skvělej, kdybych byl holka, miluju ho!(26.11.2014)

Příjemná detektivka, samá plus. Melancholické prostředí, skvělá výtvarná kamera, dobrá hudba, posmutnělý Tennant, komorní příběh a vrah, kterého jsem nečekal. Dokonce zločin není ani moc překombinovaný a množství falešných stop se tak udrželo v normálních mezích. Kéž bychom v Česku svedli udělat obyčejnou věc tak krásně.(6.7.2013)

Nejlepší britský detektivní seriál který jsem kdy viděl a jeden z nejlepších vůbec. Napětí, nefalšovanost postav a ještě k tomu to nádherné prostředí. Zvláště pak mě nadchla originalita, protože jsem se ani jeden z 8 dílů nenudil no a ten závěr byl opravdu šokující, ale svým způsobem nádherný. Nemůžu se dočkat 2. série.(16.6.2013)

Kdyby se Broadchurch místo vyšetřování soustředil víc na vliv vraždy a vyšetřování na všechny zúčastněné, byl by to výjimečný seriál. Našlápnuto měl - vykreslení prostředí, chování, a v první řadě prvotřídní hloubka mnoha, nejen ústředních postav, to všechno je za čtyři až pět hvězd. Bohužel, větší důraz i čas je věnován detektivní lince, která ani nikam nevede a její závěr je bez zardění ledabyle našroubován na konec. Nu, jestli taková bude i druhá série, alespoň už vím, kterou rovinu si užít a kterou ignorovat.(20.11.2013)

• ghatos

Celkové hodnocení po 3. dílech: Taková uchcané, ubrečené maloměstské přecitlivělé vyšetřování vraždy mladého kluka. Každý tam bulí nebo se tváří se jak kokotko. Táhne se to jako smrad. Do toho ještě nesympatický vyšetřovatel...ech. Co je na tom tak pozoruhodného nevím. Takových kriminálek se všude válí tuny...ty trapné citové výlevy, neoriginální linie podezřelých - jednoduše o ničem. 46%.(26.3.2016)

• - Téměř všem hercům tvůrci seriálu řekli, že právě oni mohli zabít Dannyho. Jediná Jodie Whittaker, jenž hraje matku chlapce, dopředu věděla, že ona vrahem není. Vyžádala si to kvůli správnému pochopení své role a také aby veděla, jestli má svůj smutek a paniku předstírat, či ne. (jezurka42)

• - V době vysílání seriálu některé anglické sázkové kanceláře vypsaly sázky na to, kdo je vrah oběti. (PrcekTK)

• - V seriáli sa spolu objavujú herci David Tennant, Arthur Darvill a David Bradley. Všetci traja hrali v britskom sci-fi seriáli Doctor Who (2005). Toto spojenie s týmto sci-fi seriálom však nie je jediné. Autor a scenárista seriálu Broudchurch - Chris Chibnall - totiž občas píše epizódy aj pre Doctora Who. (The M)