Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

JB001

Nečekal jsem, že druhá série mne bude bavit minimálně stejně jako ta první, ale stalo. Jsem zvědav na čem bude postavena trojka a čtyřka. Říkám si, že bude těžké udržet nastavenou laťku, ale těším se... ()

zurivymlok

Druhá série je parádní hlavně prvních šest dílů, které navázaly atmosférou a kvalitou tam kde byla předchozí. Sedmý díl by sám o sobě nebyl špatný, ale jakoby se sem vůbec nehodil. Prostě mě přišlo, jako bych se díval na jiný seriál. Osmý díl byl slušný, ale až příliš připomínal béčkové zombie filmy, které moc nemusím a také to začalo být trochu předvídatelné. ()

draxxi

Opravdu mě ten seriál dostal. Nostalgické vzpomínky na mé dětství v osmdesátkách, vážně napínavej děj, kdy jsem měl až husí kůži i pár silných,ale nepřehnaných dojemných scén. Ti dětští herci jsou vážně skvělí a přesvědčiví, takže si určitě nenechám ujít třetí řadu. 15/4/2020 94% ()

IsiaTed

Druhá série dokázala úžasně navázat na první sérii. Dětští herci zde opět předvádějí skvělou práci a řekl bych, že Gaten Matarazzo z nich nejlépe. Nové postavy mi jsou sympatické, jsou zajímavé a věřím tomu, že v další sérii jim bude dán větší prostor. Hororová atmosféra nechyběla a od poslední série se k hororu přidala trochu akce, což není na škodu, ale nic se nesmí přehánět, tak jsem zvědavý na další sérii, jak se s tím poperou. CGI efekty se od minulé série výrazně zlepšily a vypadají věrohodněji. ()

Malyszs

Ve druhé sérii jde o víc. Což je fajn. Velkej špatnej záporák je záhadnej a podle mě víc scary a mysterióznější, než demogorgon z jedničky. Záporák 10/10 a jsem zvědavej jak to s ním bude pokračovat. Kvalitou se to od první série liší jen trošku. Rozjezd byl delší a nudnější, ale zase mysterióznější. Ale jakmile se to rozjede, už se to nezastaví. A další chyba je, že druhá série končí skoro stejně jako ta první, a dalo se to čekat. Do poslední chvíle jsem doufal, že vymyslí lepší způsob, jak vyhrát nad zlem, ale bohužel. Sem tam nějáká hovadinka, nesmyslíček, ale jinak peckovní jízda, stejně jako první série (až na ten trapnej rozjezd). O stupínek horší než první série, ale pořád solidní a těžce nadprůměrná nakládačka. ()

Metuje

Druhá řada určitě o trochu slabší, možná jsou 3* až moc přísný, ale chtěl jsem vyjádřit to zhoršení oproti 1. řadě. Atmosféra je určitě i tady dost přátelská, ale bylo to až moc roztahaný, myslím, že takovejch 6/7 dílů by bylo lepších. SPOILER Nejlepší moment byl určitě "rozhovor" El s matkou, to bylo hrozně dobře zpracovaný. :) V podstatě se to trochu opakuje no, opět se bojuje s Vzhůru nohama a zase všechno zahrání El. KONEC SPOILERU Jsem zvědavej, jestli tvůrci v dalších sériích vymyslí něco trochu originálnějšího. ()

matous20063

Druhá série je příběhem podobná, možná zápletkou ještě lepší, ale o proti té první trochu strádá. Například tady byl pomalejší rozjezd, ale rozhdoně jsem se nenudil, furt to byla solidní nálož. Naopak záporák je tady o dost lepší a promakanější. Za mě opět skvělá podívaná. 90% ()

Rebel24

Druhá séria pokračuje v nastolenom trende prvej a rozvíja charaktery, resp pridáva nové, ďalší útok na Hawkins a Willa rozpúta oveľa väčšiu show než v sérii prvej, charakterové oblúky sa krásne rozvijaju a veľmi oceňujem 7.cast mnohými ignorovanu, ktorá bola výborne natočená a ukázala aj iný rozmer tohto seriálu, na ktory dodnes čakám kedy tvorcovia opäť nadviažu. Skvelá gradacia po epizódu Gate, kde Eleven naplno ukazuje svoju silu. 94% ()

NikiVai

S druhou sezónou mě seriál baví čím dál tím víc. Herecké výkony juniorů jsou dechberoucí. Zato se nějak nemohu srovnat s Winonou v roli mámy, dost mě tam ruší a ještě ten český dabing se k té postavě tak nějak nehodí. ()

roswell47

Paráda! Každá sekvencia príbehu je proste super! Strašidelná horrorová (nostalgická) atmosféra, veď čo viac by som si mohol priať. Noví charakteri sú sympaťáci, frajeri. Nemám čo k tomu povedať! 10/10 ()

ondyGAMESTV

Pomalý rozjezd a slabší celek, přitom slušný začátek vám dá domněnku, že se bude jednat ještě o něco víc. A ono svým způsobem jo, ale pár postav a věcí, které tuto sérii obohacují, působí nepodstatně, pro děj i zápletku. Nejlepší obohacení je zde skrz novou postavu Boba, který je opravdu sympatický. Proto je neuvěřitelná škoda toho konce, kde z něho udělali jenom další "wasted charakter potential". Atmosféry tu moc není. Věci se začnou posunovat, až od půlky příběhu, avšak to jediné, co se dá alespoň trochu přirovnat tomu minulému, je finále. Když to všechno shrnu, tak se jedná o dobré pokračování, co ale kvalit první série zdaleka nedosahuje. 65% ()

Troglodyte

Jako obrovský fanoušek první série, která mě chytla a nepustila od první do poslední minuty, se nemohu ubránit zklamání. Druhá série se rozjíždí příliš pomalu a opravdové napětí se začíná budovat až ve čtvrté epizodě. Následující části patří mezi nejlepší ale sedmá epizoda s Eleven, která mimochodem trpí v této sérii Frodo syndromem, kdy jsem měl pomalu chuť její části přeskakovat, totálně zabije budované napětí a prakticky nemá téměř žádný dopad na děj. Když se k tomu přidají nesympatické postavy, dělá to ze 7. části epizodu, kterou v maratonu s radostí vynechám. Následná šťastná setkání na mě na emocionální rovině úplně nefungovala a konečné finále uteklo na můj vkus až příliš rychle. Ocenil jsem nové postavy roztomilé Max a bystrého Sama, teda Boba, sorry. Inspirace filmovými klasikami tu nebyla tak výrazná jako v první sérii ale Vymítač ďábla a braková Evoluce (moje guilty pleasure) byly využity perfektně. Nebýt špatně zapracované sedmé epizody asi nemám tak rozpačité pocity, ale bohužel na mě druhá série působila velmi nekompaktně. Celkově bych dal tak 75-80 % ()

simonman

!!!!SPOILER!!! Druhá série ještě lepší, než první.. :-) Je to vůbec možné? Je. Duffer Brothers - má poklona pánové..... fakt. ()

jeklik12

Musím přiznat, že po sedmém díle jsem si říkal, že když si to nemohli odpustit producenti, tak já jim to neodpustím při závěrečném hodnocení... Nicméně posledních dvacet minut mě absolutně rozstřelilo a tím pádem tam tu pátou hvězdu prostě musím dát... Za mě poslední dvacetiminutovka nejsilnější seriálový zážitek tohoto roku. ()

laurinq

Ako sa hovorí že vždy je prvá séria lepšia, v tomto prípade to absolútne neplatí. Prvou som bola navnadená na druhú ale druhá predčila všetky očakávania, konečne výrzne posunutie postáv nielen po intelektuálnej stránke ale aj po emočnej. Atmosféra neustále naberá na obrátkach a nenechá vás vydýchnuť. A ten záver ôsmej epizódy? Speechless. 100% ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů