Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

pa3ce

Prvých 6 epizód absolutne skvelých, poctivo budujúcich temnú, mysterióznu atmosféru, zakončených určite najlepšou časťou série a možno aj celého seriálu. A potom prišla siedma epizóda, aka zabiják tempa. A potom finálne dve epizódy, ktoré síce sú zábavné, ale nie rovnakým atmosferickým štýlom plným napätia ako predchádzajúce, ale predvídateľným priemerným blockbusterovským štýlom, kde namiesto logickej celistvosti vsadili autori na efektnosť a spád. Pre niekoho super, ja by som bol radšej keby pokračovali v zabehnutých koľajách. A tiež, El je najväčším problémom tejto série. Až do záverečných dvoch epizód (v podstate len jednej) zbytočná, ale nemohla sa len tak objaviť, takže autori sa jej museli venovať aj v predchádzajúcich častiach, ale jej príbeh je najmenej zaujímavý, berúc do úvahy okolnosti čo sa dejú okolo iných postáv. Niet nadarmo je najlepšou časťou série tá, kde sa ani na sekundu neobjavila. Každopádne v tretej sérií má potenciál to napraviť. Rovnako ako aj Kali, ktoréj vplyv na ďalšie udalosti by mohol byť tiež veľký a osviežujúci. ()

Plechpetr

No jo. Kdo moc čeká, málo dostane. Pokračování nepřekonatelné (a nepřekonané) první série se bohužel dostalo celkem do problémů. Ikdyž to jako celek není zas tak špatné, tak to rozhodně bylo velké zklamání. 5 z 9 dílů se nic moc neděje. Jedenáctka dostane prostor asi až příště a stádo demogorgonů mě nijak neoslnilo. Nejlepší na tom všem byl Dustin a jeho šišlání, Nancy a její vzhled, Maxin brácha a tím bych to tak nějak uzavřel. Trailer byl prostě ultimátní. Tak snad příště. Poslední scéna byla zase dost dobrá!!!! ()

JetDryerFan

Podle mě je druhá série ještě nadupanější, než ta první. Tohle je přesně ten moment, kdy bych ráda měla ještě šestou hvězdu.. Tak teda + ⭐️ ()

PanOvocny

Druhé pokračování osvěžené o nové postavy - Max, Billyho a Boba aka Sam Křepelka z Pána prstenů. Will opět středem zájmu celé série, jíž zaplavili demo-dogs. Dustin a Steve se stali velkými parťáky, což vyvrcholilo harringtonovským účesem na zimním bále. Z dosavadních 3 sérií se za mě jedná o tu nejslabší. Třetí pokračování vše vynahradilo. ()

aR3Zz

Tak jo. Věděl jsem do čeho jdu. Laťka byla nastavena velmi vysoko. Nemělo mě co překvapit. Zdánlivě nebylo kde navázat a jak pokračovat. Ale Dufferovi to dokázali! Rozjeli kolotoč nanovo a ještě přidali! Extrémně poutavý a přitažlivý příběh si mě opět získal. Stejně jako děti - opravdu, tak jak většinou nemám dětské hrdiny rád, tak tady to prostě šlape. Když zcela přejdu ten zbytečný vložený bonusový díl (však bez něj jsme na původní délce 8 dílů), nezdráhám se dát plných 5*. Za mne top seriál po všech stránkách, těžko nacházím cokoli, co bych mohl vytknout. 100% ()

Razzor_82

"Co je to s mým synem?" Slabý odvar originálně vynalézavé první série. Mou zvědavost vzbudilo jen pár momentů. Úplně zbytečné jsou nové postavy, které nemají šanci zapadnout do rozjetého seriálu a zbytečně odvádí pozornost. Některé díly jsou ukrutně natahované až nezáživné. Příliš dětské a málo vážné. 6/10 ()

Hellierer

Utekl rok a něco od skvělé první série pecky s názvem Stranger Things ze stáje Netflixu. Inu čekání to bylo dlouhé, nicméně fanoušci se konečně dočkali. No a nebudu dlouho napínat, je to opět nářez. Oproti minulému roku, dostáváme o jeden díl delší nálož, nicméně hned tady si trochu povzdechnu. Ten jeden díl navíc, je naprosto zbytečný a pokud by nebylo sedmé části, nic by se nestalo, ba naopak bych alespoň nebyl vytržen z tak perfektně budované atmosféry. To je však jen jeden, jediný flek, na jinak krásně čistém okně. Tempo se trochu rozvláčnilo, ale nechápejte to špatně. Nudit se nebude snad ani minutu. Oblíbení hrdinové se vrací v plné síle a s novými potížemi. Doplní je tváře nové, jenž ihned zapadnou mezi ostatní. Lovecraftovské monstrum je působivé, i když trestuhodně nevyužité. Soundtrack a feeling opět zpátky v "osmdesátkách", prostě vše na svém místě. Je to škoda, jak všechno zase rychle uteklo a musím čekat další minimálně rok na další řadu. Ale těším se jak malý. 95% ()

Sweat55

Seriál číslo jedna loňského roku se po dlouhém čekání konečně vrací a já už můžu říct, že je to opět neskutečná pecka. Prvních pár dílů se sice nic moc pořádného neděje, což ale vůbec nevadí, protože seriál má tak skvělé charaktery, že mu trochu toho roztahování s radostí odpustíte. Možná vám bude vadit přístup tvůrců k některým charakterům, například Eleven, která si celou sérii jede svojí osobní linku, ale jakmile přijdou na řadu poslední epizody, uleví se vám, jak to všechno do sebe skvěle zapadlo. Za zmínku stojí také nové postavy, ale o nich jenom to, že jsou super, protože nechci nic spoilerovat. Stejně tomu všemu ale opět vládne Dustin. ()

Jolee

Oproti první sérii plné komorní avšak hutné atmosféry se druhá série vydává lehce megalomanským směrem. Více efektů a akčních scén ovšem na úkor znepokojivé nálady, která byla v první sérii nejvíce poutavá. Nicméně herecké výkony znovu naprosto skvělé a i k novým postavám si okamžitě vytvoříte citovou vazbu. Zvláště Mad Max do party nerdů parádně zapadla. A klasicky to nejde neshlídnout naráz... ()

Mouchal

Stále mám v živé paměti, jak moc mě uchvátila první série, kterou jsem shlédnul v rychlém sledu dvakrát po sobě (protože co se týče Stranger Things, jednou je vždy málo). Stejně tak mě uchvátila i série druhá. Člověk se až diví, kolik různých pocitů v sobě během pouhopouhé hodinky dokáže vyvolat, protože jediná epizoda ST stačí k tomu, aby jste se upřímně zasmáli, vyděsili, posmutněli i pobrečeli. Tím hlavním zde je ale hlavně to, jak seriál výborně pracuje s postavami. Stále častěji mám v seriálech pocit, že se postavy chovají nelogicky, že jsou až moc okatě "vedeni za ručičku". Zde je to až neskutečný, jak moc se mi každá postava líbí, chápu jejich myšlení, jejich motivace k tomuhle a tamtomu chování a hlavně ta vzájemná chemie mezi nimi je naprosto bez chyby. Už tak dokonalý herecký ansábl doplnilo pár nových tváří a nikdo nezklamal a každý z nich dokázal naskočit do rozjetého vlaku s přehledem a bravurou (hlavně můj favorit Bob the Brain!). Seriál je neskutečně návykový a Netflix moc dobře ví, proč ho vypouští najednou, protože čekat na každou epizodu celý týden hraničí s emocionální šikanou a poprvé se mi stalo, že jsem u seriálu ani nevydržel čekat na dodělání českých titulků (ikdyž byly bleskově hotové) a pár posledních dílů jsem shlédnul s anglickými. Jediný seriál, ve kterém jsem si zamiloval úplně každou postavu. Jediný seriál, u kterého jsem měl každou epizodu husinu až na zadku. Jediný seriál, který uspokojí mou zvrácenou nerdskou dušičku. Prostě seriál Stranger Things je pouze jeden a i letos je to král seriálové sezóny a pro mě osobně nejoblíbenější a nejlepší seriál všech dob. 95% a končím, protože už mé superlativy stejně nikoho nezajímají (jakoby někdy zajímaly). ()

nathaniel 29

A ďalšia turecká telenovela. Po prvej sérii, ktorá dokázala priniesť kvalitnú atmosféru, mystérium a prvky hororu, prichádza toto tu, kde sa rozoberá hlavne vzťah hentoho s tamtou a tejto s hentým. Prvky napätia sú akurát tak 5 minút pred koncom aby navnadili na ďalšiu časť a prakticky len kecy o ničom, nič sa tam nedeje, je to nezáživné, po tretej unudenej časti posielam túto sériu do p... kam patrí..........EDIT: po štyroch častiach sa to konečne rozbehlo a vyletelo z Odpadu von. ()

Franc1s

Tak druhá série opět super podívaná, napínavý příběh, perfektní práce s postavami, soundtrack, ta 80´ atmosféra, nepočitaně popkulturních odkazů. Jop, opět se to povedlo. Jen bych to radši ukončil dřív, než se to po.... Vůbec netuším o čem chtějí udělat další sérii, ale samo že kouknu :) 8,5/10 ()

neo93

Druhá řada podivuhodně skvělého seriálu. Vracíme se do malého městečka Hawkins spolu se všemi známými postavami s první série. Partou mladých kluků, šerifem, tak i nakonec se zázračnou dívkou El. Vše vypadá relativně v pořádku až do chvíle, kdy na Hallowen se zkazí snad všem zemědělcům jejich úroda. Mimo to, se Willovi až přehnaně často zjevují ne zrovna hezké představy či sny, které budí hrůzu nejen jemu, ale i dalším lidem, kteří o tom vědí. Přicházejí také nové postavy, které se teprve seznamují s tímto nevšedním místem. Nová spolužačka kluků Max, její šílený nevlastní bratr, nebo nový přítel Willovi matky Bob. Pohlcující atmosféra, která znovu diváka přiková ke každé jednotlivé epizodě, skvěle promyšlený a propracovaný příběh, nejlepší hudební vypalovačky z osmdesátých let, výtečné herecké výkony, zvláště opět v dětských rolích, nespočet filmových odkazů právě na 80. léta, výborné napětí, které se dávkuje v přesně vymezených intervalech, tak i perfektní, již dlouhou dobu nevídané clifhangery na konci epizod. To vše dělá i z této série fantastický zážitek. Budu se těšit na další řadu. ()

catt

Po slušném začátku se to zvrhne v totální béčko včetně mimózního vsunutého dílu, který nesouvisí s dějem a zřejmě slouží jenom jako oslí můstek pro třetí řadu. Postava Maxiina bratra je naprosto mimózní a napětí budované kolem rodiny je vystřídané celkovým zklamáním. Myslím, že tímto osmdesátek stačilo. ()

Filiman

První série byla skvělá, výborná. Sice si mě seriál nezískal hned od začátku, ale asi až třetím dílem po nalezení Willova těla, ale i tak se z toho vyklubal výborný počin, který jsem se nebál ohodnotit 5 hvězdami. Bál jsem se, že si druhá série nedokáže udržet stejnou úroveň, protože laťka byla už tak nastavena sakra vysoko, ale musím říct, že se nebylo čeho bát, protože druhá série byla prostě fenomenální! Nebyl okamžik, kdy by mě seriál nudil a klidně bych tady dal 5,1 hvězdičky. Všechno fungovalo výborně a hlavně postava Dustina s jeho hlášky mě vždy rosekala. Nebál bych se říct, že tento seriál je pro mě na stejné úrovni jako GoT, samozřejmě to jsou tak rozdílné seriály, jak jen je možné, ale i tak. ()

MickeyWolf

První sérii jsem shlédl v podstatě během dvou dnů... S druhou sérií bych měl určitě větší problém i kdybych na to dostal neomezeně času. Nevím v čem přesně se mi 2. série líbila méně než ta předchozí, ale přišlo mi, že i když měla o jednu epizodu více, dostali jsme značně menší nářez než před rokem... Jasně, je těžké ukázat něco nového ve světě, který se nám tak skvěle představil a postavy (až na pár vyjímek) také zůstávají stejné, ale stejně jsem měl mnohem větší očekávání. Velký podíl na tom myslím měla i změna hlavní cílové skupiny pro kterou byl seriál točen a to na mnohem rozšířenější a více nenáročnější. Dále se mi zdá že se autoři inspirovali úspěchy snímků za poslední rok. Především grandiózním IT. I předtím jsem v seriálu viděl mnoho prvků S. Kinga, ale nyní mi to přišlo mnohem silnější a tím pádem ohranější. Ovšem IT vyšlo necelé dva měsíce před touhle sérií, takže to bude spíš jen můj subjektivní pocit. Tak či tak však Stranger Things zůstává tím, čím se loni představilo a za to jsem rád. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů