Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

BlackAdder87

Dvojka má sice pomalejší rozjezd, ale vše bohatě vynahrazuje super, mega epické finále, které zabalilo snad všechny 80´ klišé do jednoho úhledného balíčku, přesně tak jak to mám rád, no prostě finále na kapesníček. ()

Willynka

Dvojka trpí prakticky všemi pozitivy i neduhami série první, kdy postavy opět zamlčují věci v naprostou nevhodnou dobu, semtam se chovají jako naprostí retardi a existence sedmé filler epizody mi zatím taky jaksi uniká v kontextu věci. Každopádně je tu ale i několik velice silných momentů, které lehce překlápí moji prvotní ideu "fajn, ale znovu to vidět nemusím" na " hmmm to bych si chtěla prožít znovu". Doufám, že třetí série se už vykašle na interdimenzionální střety (což se bohužel zřejmě k poslednímu záběru nestane) a nabídne nový zážitek třeba ve formě rozplétání tajemství Hawkins Lab a celé organizace nebo ideálně zaměření se na osudy ostatních dětí z projektu. Jen ne stylem další afektované píči ze squatu, bože! ()

Ronkar

Nebylo to vůbec špatné, ale přesto slabší než první série. Do určité míry bych tvůrcům odpustil recyklaci dějových linek, klišé a fakt, že jde jen o nástavbu, která vlastně výrazně nic neposunuje v mytologii vpřed. Dobová výprava opět super, soundtrack skvělý, emoční zainteresovanost sice o něco slabší než posledně, ale přesto si tu divák přijde na několik fajn momentů. Napětí do první půle bezvadné, poté se děj před finálem lehce zakucká. Casting je ve ST2 stále na vysoké úrovni (především nové postavy sourozenců byli trefou do černého). Nejlepšími postavami je pak drsňácký šerif s Eleven, a stejně tak jejich společná linka o hledání vztahu otce/dcery. Naopak Wiona Ryder je článkem nejslabším a její přehrávání mě mnohdy štvalo. Problém je, že se děcka tentokrát rozutečou v příběhu na všechny strany a spojují se až v samotném závěru. Navíc je El příliš dlouho odloučena od ostatních a bohužel to ubírá na konzistenci a emočním náboji ve finále. Tvůrci se stále opírají o popkulturu a 80. léta, jenže na podruhé už to na mě nemělo tak pozitivní dopad jako posledně. Vzhledem k tomu, že třetí série již byla oznámena, bude nutné vykročit v příběhu do originálnějších vod, jinak se obávám, že nám kvalita ještě klesne Tak jak? Herci super, výprava super, napětí slušné, zápletka místy výborná, místy mdlá, finále ne tak emočně úderné jako posledně. Řekl bych 75 %, což je vlastně ok, ale od posledně nepěkný propad. ()

MadyDollar

Jak mě první série zklamala, tak od druhý jsem se nemohl odtrhnout. Takhle dokonale navozenou tajemnou, hororovou a zároveň dramatickou atmosféru jsem dlouho nezažil. Tak skvostný zpracování, že to člověka donutí vnímat každej střih, každej tón nepřehnaně efektivní hudby, každý cinknutí kovu, zkrátka na jedničku. I přes to, že tam podle mě bylo pořád pár zbytečnejch scén a charakterů, si to naprosto bez debat zaslouží minimálně 90%. ()

mouzi

Snad o trochu lepsi nez prvni serie, akorat me dost nebavila a prisla mi zbytecna ta sedma epizoda s vedlejsi linii o El. Mozna to chtelo malinko slapnout na plyn a pridat te akce a dynamiky, chvilemi se to docela tahlo. Celkem solidni osma epizoda ala Black Mesa :) Kazdopadne bozi 80ky vcetne hader, ucesu a hlavne hudby, opet super score. A ten zaver na skolnim bale, bozinku :* ;) ()

bonovox

II.Seria: Možno ešte lepšie pokračovanie ako som dúfal. Kvalitné prepojenie s pôvodným príbehom, ešte väčšie zlo číhajúce na mestečko a veľké finále, ktoré je proste veľkolepé (navyše zakončené upokojúcim finále na zimnom bále). Herci sú do jedného skvelí (hlavne detské postavy). Už sa neviem dočkať o rok novej série. ()

Karbos

Druhá série je dosti důstojné pokračování té první, jak to vím ? Viděl jsem totiž i třetí, takže druhá je ještě sakra dobrá věc, zavření díry v ústavu, je možná jedna z nejlepších scén celé série vůbec ;) ()

StrixCZ

Skvělé pokračování a důstojné zakončení Stranger Things. Třetí série je úplně jiný (nesrovnatelně horší) seriál, kterému doporučuji se ve vlastním zájmu vyhnout širokým obloukem (hodnocení 3. série na ČSFD si neumím vysvětlit jinak, než že jí dali 5 hvězdiček všichni členové té trapné zombie armády, které se v ní mj. dočkáte, pokud si nedáte říct ;) ). ()

kokofek

Druhá řada mě nezklamala,milá pohádka pro dospělé,která mi v těchto dnech dělá moc dobře.Osmdesátá léta v USA mají trochu jinou příchuť než v naší tehdy komunistické zemi.Nic nelze vrátit zpátky a tak já vzpomínám na to hezké osobní. ()

Lendak

"Bitchin!"___ Epickejšie, akčnejšie a hlavne, viac Kingovejšie. Áno, Stranger Things sa vrátili jak sa patrí v novšom, viac sviežom a lepšom kabáte jak predtým. Znova tu je vidno inšpirácia Spielberga (vizuál) ale hlavne, a čo ma najviac potešilo, Kingom. A to tým jeho štýlom písania príbehov a gradácia. Neverím že toto neje z jeho pera. Ale mimo toho tu je aj viac cítiť ten osemdesiatkový fíling, scenár není tak detinský a celkovo je táto séria oveľa dospelejšia, ale zato menej hororová. Čo mne vôbec nevadí, práve že vyhovuje. Lebo ten psychologický triler s prvkami hororu do tejto zápletky pasoval jak prdel na hrnec. Dufferovci ale nezabudli na to, čo robí Stranger Things Stranger Things. A to sú tie postavy. Ako v prvej, každá z nich tu má svoj moment slávy. Hlavne Bob si finále ukradol pre seba. Rest in pís. Herci tu sú tiež lepší jak minule, najviac tu je vidno u Winony, kde tie jej výjavy neboly až tak prehnané. A na koniec taká malá rada do života. Len to, že pomôžete zachrániť Stredozem, neznamená že prežijete útok Demo-psov. VERDIKT: 10/10, ()

HNTR

První série nasadila laťku značně vysoko, ani jsme nečekali, že by jsme se dočkali další tak kvalitní série. A ejhle... Dočkali jsme se sérii, které důstojně navazuje, kolikrát i předbíhá. Atmosféra osmdesátek je dost fajn. Postavy se prokreslují více do hloubky, než v první sérii. Po tak krásném ukončení této série, mám trochu obavy, jak naváže série třetí, tak aby seriál neklesl na kvalitě. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů