Stranger Things - Season 2

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2017, 7 h 47 min (Minutáž: 46–62 min)

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton (více)

Epizody(9)

Od podivného Willova zmizení uplynul téměř rok. A život v Hawkinsu se ještě nepodařilo uspořádat. Ani zdaleka. (Netflix)

laurinq

Ako sa hovorí že vždy je prvá séria lepšia, v tomto prípade to absolútne neplatí. Prvou som bola navnadená na druhú ale druhá predčila všetky očakávania, konečne výrzne posunutie postáv nielen po intelektuálnej stránke ale aj po emočnej. Atmosféra neustále naberá na obrátkach a nenechá vás vydýchnuť. A ten záver ôsmej epizódy? Speechless. 100% ()

divinorum

Nemôžem si pomôcť, ale v dvojke bolo všetko akési šablónovitejšie, predvídateľnejšie, bez zvratov a koniec bol úplne celý zle. Čakal som aspoň náznak nejakého prekvapenia a vyvrcholenia na záver, nič však neprišlo. Napriek tomu je to pekne spracované. Ale atmosféra na prvou sériou mešká. ()

Martyrium

Skvelé. Kontemplatívne. Výnimočné. Takto nejako by som zhodnotil toto dielko po dosledovaní druhej série. Úprimne, bál som sa, ako bude pokračovanie bojovať s daným konceptom. Ale zbytočne. Všetkým pochybnostiam nakopalo zadok a rozmlátilo hlavu baseballovou pálkou. Toľko emócií, taká gradácia, taká istota. Takto sa robí kult dámy a páni. Seriál vzdáva hold toľkým dielam, odkazuje na také množstvo počinov (nielen hudobných či filmových), že sa neviem dočkať chvíle, keď sa bude vzdávať hold Stranger Things. A že si to zaslúži. Neviem čo tu funguje lepšie. Postavy sú jednoducho tak sympatické, že im odpustíte aj ich miestami spomalené reakcie alebo nelogické rozmýšľanie. Hudba je geniálna a oproti prvej sérii ešte odvážnejšia (Bon Jovi alebo Sting ma nenechali chladným :DDD). Bravo! Opäť opakujem, že ak by som toto videl ako "násť" ročný na prelome milénií tak je to prinajmenšom modla. ()

Tobias18

Je to tak, kvůli opravdu slabšímu začátku, který nudil, a trval příliš dlouho, musím dát o hvězdičku méně než u série první. Závěr byl však naprosto fenomenální, a tak je to spíše čtyři a půl. Musím říct, že zde vlastně fungovalo vše, co v první sérii. Skvělé postavy (největší překvapení Steve, ze kterého se stala má pátá nejoblíbenější postava seriálu, a trochu mě mrzí že hlavní postava minulé řady, Mike dostává opravdu málo prostoru, možná i nejmíň z celé party), ke kterým se přidalo pár nových (Bob, Max, nový vědátor, který je však tentokrát mnohem prokreslenější a tak dále), atmosféra, která se sice formuje až od poloviny série, ale nakonec funguje, a emoce které jsou ještě silnější než v první řadě. Hudba, herecké výkony (Millie Bobby Brown, David Harbour, Wiona Ryder, Noah Schnapp), režie, scénář, kamera...tohle všechno no coment, Netflix je top, mají to pod kontrolou, a bez těch lidí co na tom dělají by to bylo jistě mnohem horší, než to ve skutečnosti je. Na třetí řadu se velmi těším, protože tento svět má stále co nabídnout, a už se nemůžu dočkat, až se opět shledám s postavami, které jsem si během sedmnácti dílů velmi kvalitního seriálu tak zamiloval. 70%. ()

EYO EYO

Za mňa ešte lepšie ako prvá séria ,samozrejme že tie prvé 4 diely boli slabšie ale tie posledné diely boli nenormálne, hlavne ten posledný ,výborna akcia ,super postavy ,najlepsi Dustin :BRrrrr/100% ()

skarin.vojta

Oproti první série je tu mnohem méně děje, v podstatě žádné zvraty a seriál je z většiny zaměřen na vztahy mezi postavami, takže chápu, že se to spoustě lidem nelíbí. Mne to ovšem bavilo, dějem jsem byl pohlcen (od poloviny série, na první sérii, ve které mě uchvátil už první díl to holt nemá) a vztahy mezi postavami mě zajímaly; i pár zajímavých nápadů se tu objevilo, např zvrat na konci epizody Špion. Špatná je jen ta sedmá episoda, tu lze bez přeskočit, aniž by divák přišel o cokoliv zajímavého. Po dokoukání první série, která byla naprosto dokonalá jsem čekal, že na tom bude druhá série dost špatně (jak pokračovat s dějem, jak rozvíjet charaktery postav?), ale byl jsem příjemně překvapen, je to jen o něco málo horší, ale stále velmi dobré. ()

JanHavelka

Druhá řada, podle mého názoru, jednoho z nejlepších seriálů naplnila očekávání - a se spoustou myšlenek a informací skrytých pod čarou není jen bezduchým pokračováním. Bohužel trochu trpí úspěšností řady první - vyšší rozpočet na triky končí tím, že jsou triky vidět až moc a oproti první sérii, ve které jsem byl téměř přesvědčený, že koukám na skutečné monstrum, teď koukám už jen na obyčejné filmové triky. Trochu méně akce by větší autenticitě také přispělo. Každopádně je skvělé, že dostali tvůrci tohohle skvělého příběhu možnost pokračovat - a těším se na další řady! ()

Hitman2019

2.série Tím že jsem začal se sledováním v pandemii Covid-19 2020 byly už první tři série přístupné tak jsem hned po první sérii šel na druhou a nebyl jsem zklamán ba naopak, rozpočet se zvětšil tím pádem tvůrci nemuseli vymýšlet zápletku téměř jen mezi lidmi a Demogordon jen zřídka kdy, ale tady jsou monstra v každém díle. El konečně dovolili mít dlouhé vlasy, tudíž hned vypadala jako holka, vývoj postav je zde znát opravdu hodně, změna Willa a jeho matky. Hudba je svkělá jako v první sérii. herecké výkony taktéž. Jediné co můžu 2. sérii vytknout je jen, že úplně nevysvětlili proč tolik nestvůr neproniklo do světa i v první sérii, ale jinak bravurní výkon bratrů Dufferových. Druhá série si zaslouží stejně jako první 10/10 hvězd. Takovým nepřímým vyvrcholením série je, když si El s Mikem dají na školním plese pusu :) ()

MatyRock

Velmi důstojné pokračování ve kterém se zase dějí divné věci. Atmosféra je opět brilantní a příběh šlape jak má. Navýšený rozpočet je extrémně cítit, všeho je víc, všechno je velkolepější. Naštěstí se nezapomíná ani na charaktery, jejich vzájemnou interakci a rozvoj. Emocionálně mě to sice nezasáhlo tolik jako u série první, ale i přesto se pořád jedná o neskutečně silný seriálový zážitek. 8,7/10 ()

Saralinos

Za mě o trochu slabší než 1. série, ale i tak. Herci super. Děj zábavný. Hudba chytlavá. Vizuální zpracování absolutně kulervoucí. Tato série se více soustředí na postavy a jejich vztahy a já to absolutně respektuji. Nové postavy mě baví a těším se na ně v dalších sériích. Jediný slabší díl byl sedmý, kde se toho moc nedělo a děj utekl někam dopryč. kdyby první série nebyla tak úžasná a tohle by stálo za sebe, tak bych asi dal 5 hvězd. Tím pádem tady máte 4 hvězdy a nemůžu se dočkat, až se podívám na další série. ()

Tom10000

2.série je asi pětkrát lepší než ta první, a že se mi osm proběhlých dílů DOST líbilo. Nebudu vše prozrazovat, jen něco málo. (SPOILERY): Joyce je čím dál tím více odvážná a brání svého synáčka, do něhož vešlo další monstrum, zuby nechty, než se jí ho nepodaří porazit (to monstrum). Jedenáctce narostly vlasy, a tím se stala mnohem hezčí. Její síla roste, dokáže se už s ostatními lépe bavit, a v jednom momentu, kdy narazí na svoji "Sestru", dostane skvělý pankový vzhled, díky němuž vypadá ještě úchvatněji a krutěji než kdy dříve. Dokázala skrze vztek, strach a bolest nemožné - Zavřít bránu, kterou předtím otevřela a skrz níž se do světa málem dostaly všechny děsivé bytosti. Takto zůstaly jen v Hawkins. Mike a ona museli být od sebe dost dlouho odloučení, vztah jim to však neoslabilo. Do města přišla nová skvělá holka - Max. Po počátečních neshodách ji parta přijala, Lucas dokonce i víc než to. Dustin zůstal sám, ale má kamarády. Will přežil, a na vánočním bále si s ním zatancovala jedna holka. Mezi Nancy a Jonathanem to stále není jasné, jednou se už políbili a vyspali, alespoň se však Steve vzpamatoval a dal své holce volnost. Série skvělá, těším se na pokračování. 100 procent. ()

lukas.7

Myslím si ze veľmi dobre pokračovanie , Serial si drzí velky štandard a dodáva užasnú atmosféru pre diváka a vťahuje ho do svojej temnoty a mysterióznej scifi atmosféry , v seriáli mame nove postavy uvidíme ako sa to bude ďalej vyvíjať ... Temna strana sa snaží čim ďalej tím viac dostáť na svet a to je na tomto  seriáli najzaujímavejšie + dejová línia hercov a všetky tie postranne dejové veci to je naozaj všetko zaujímavé a dodáva to spirit filmu 2 séria  bola kvalitná a nesklamala práveže si drzí veľký štandard a graduje .. záverečná časť bola veľmi dobra a naznačila mierne ako bude pokračovať 3 séria a sám som zvedavý ako budú jednotlivé detské postavy rast a ako sa budú vzťahy medzi nimi vyvíjať  ... je sa na čo tešiť ... za mna hodnotenie 2 serie -  9,5/10 ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů