Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

djbarrel

Po solidní jedničce, skvělé dvojce přichází trojka a s ní i o dost slabší kvalita. Z postav minulých tu máme jen Pinheada, který má rozhodně víc prostoru než v předchozích dílech dohromady, ale tentokrát nepůsobí vůbec démonicky a pekelně, ale spíš jako cucák s hřebíkama v hlavě, který objevil knihu černé magie. Nedá se mu ovšem upřít, že by se nesnažil, o tom není pochyb, ale vlastně kromě akce v "Kotelně" toho tolik nebylo. Za zmínku už stojí snad jen jeho výstup s farářem. Z nových démonů potěšil jen maník s kamerou v hlavě. Bohužel ostatní herci byli spíš na vedlejší koleji a bohužel hlavně kvalitou. Charaktery byli katastrofální a ani příběh nebyl bůhví jak silný. 59 % ()

J.Mayen odpad!

Tak tohle je jeden opravdu z těch příkladů kdy se nemá šťourat v kultech. Podobně jako například u Vetřelce 4, kde se posralo co se dalo a z předchozího kultů se tímhle celá série degradovala na něco co nemá s kvalitou původních vetřelců nic společnýho. Zážitek prvních dvou pekelníků z osmdesátých let je nepopsatelný je to něco co bylo originální co doslova vyrazilo dech a filmy které se do paměti hororových fanoušků zaryjí velmi hluboko. Už jenom z úcty k původním dvoum dílům nedávám jiné hodnocení než odpad, protože tohle je opravdu urážka nejen Cliva Barkera ale i diváka. Jde opravdu o nudný ničím, nezajímavý kousek s otřesnými efekty a o maskách nemluvě. Jediný cíl proč se tohle natočilo byl jasný vyždímat ještě co se dá a tím také podvést diváka nebo udělat na něj podraz chcete-li.Je velmi smutné že to muselo “skončit” takto. ()

Nikolas__

Třetí, už viditelně béčkový Hellraiser se mi upřímně docela líbil. Jedná se o tuctovou, ale i tak nadprůměrnou žánrovku která mě ani chvíli nenudila. V závěru je to dost zajímavé a nápadité. Nový cenobité sice mohli vypadat lépe, i když pořád většina vypadá vizuálně skvěle (efekty jsou z první trilogie rozhodně nejlepší), taktéž mi to přišlo obsazením rozhodně nejsympatičtější. Někdy fakt zpětně přemýšlím co všichni vidí na jedničce, protože ta kvalita se těžko rozeznává, i když má třetí díl zápletku nejjednodušší (pokud si dobře pamatuji), tak mě bavil nejvíce. Funguje to i jako závěr trilogie, skrze akční scény taktéž. Z prvních tří dílů asi nejpříjemnější kousek. 65% ()

geedee

Zcela průměrný film z pár cákanci krve a hi - tech cenobity. Pinhead je ale jako vždy boží... pardon, satanoidní. ()

spawnxp

Řekl bych ne moc povedená trojka. J.P. (Kevin Bernhardt) je parchant vod pohledu a člověk jak ho uviděl tak si řikal, že by měl skončit špatně. To taky jo, nicméně vzhledem k prostoru, kterej dostal v první půlce filmu jsem čekal něco "bombastištějšího". Velice příjemná Terry "Dax" Farell jako reportérka. Předfinální masakr v "Kotelně" dost působivej. Pinnhead přestává bejt "nad věcí", začíná ztrácet smysl pro humor a jeho kecy jsou dost nabubřelý. ()

MiniRecenze

V 90-tkách si ukouslo svůj dílek ,ale v dnešní době neohromí a nezaskočí .Atmosféra z prvního dílu nezůstala skoro žádná . ()

Jason13

S přesunutím do americké produkce se sice vytratila atmosféra a scénář taky není žádná hitparáda, ale akčnější pojetí v druhé polovině mi nevadilo.. Horor je tu v profilu správně napsaný až na třetím místě.. Pinhead dostal hodně prostoru k "hláškování" - scéna v kostele u mě vede. A noví, zde dost kritizovaní, cenobité mi nepřišli zas tak zlí (např. Barbie vypadá skvěle)... Jiný, ale pořád zábavný! "I will enjoy making you bleed. And I will enjoy making you enjoy it" ()

MaideN-SK

Hrôza (v tom zlom slova zmysle). Dej hoci písaný pôvodným scenáristom stojí za prd, rozdelenie Pinheada na "toho dobrého" a "zlého" sa mi zdalo už ako kríza pri písaní, novodobí cenobiti sú trápni a dokonca aj Pinhead stratil "to" niečo čo pri každej jeho scéne vyvoláva nepríjemný pocit (nehovoriac o hlase ktorý tiež stratil démonickosť). Veľmi ma tento diel sklamal, ešte že štvorka sérii vacia svoju tvár. Jediné čo tu stojí za to je scéna v kostole :-) ()

pavont

Susta ludi si stazuje na pribeh. Mne sa naopak pacil. Najma v ramci zanru. Clive Barker je na toto expert. Trojka sa pojala o dost civilnejsie a aj herci mi prisli na tento druh filmu tak akurat. Jasne ze to nieje nejaka uzasna podivana, ale fanusikov zanru urcite nesklame a Cliva duplom. Takze som spokojny. ()

Richie4422

Ja som z tých, ktorí cool Pinheada môžu. Pinhead je v tejto časti stelesnením čistého zla a ničenia. Je to vysvetlené, dáva to zmysel a nechutností je tu požehnane. Síce s kamerou v hlave a CDčkami to je dohnané k absurdnosti, vedel som si to však užiť kráľovsky. ()

Figuto

Vypíchnout se dá Pinheadův řev a jeho představení v kostele, jinak je to lehce parodická béčková slátanina. 3/10 ()

EL5530

Třetí díl je samozřejmě slabší než předchozí díly ale když je srovnám s hrůzamy, které se natočily poté... Pořád skvělé pokračování. ()

Dexies

Reportérka, klub, pohotovost a Doug Bradley v civilu ... další důstojné pokračování prvního a druhého dílu ... ovšem příběh je už trochu jednodušší a tolik lekacích momentů již není přítomno, atmosféra je už řidší, ale i přes tyto drobné chybky je to lepší průměr ... ()

Lazy87

Tak podle mě obdobné kvality jak dvojka. Už to bylo trochu víc akční a jehelníček se mohl řádně projevit. Bohužel už to směřuje od hororu někam jinam, ale já se kupodivu moc nenudil. ()