Smrt špiona (E07) (epizoda)

Smrť špióna

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 55 min

"Na tenhle okres spadlo hodně velký hovno a je jenom otázka, komu zůstane na uniformě." Je příjemné, když v tomto případě nenaslouchá nepřítel, ale naslouchají přátelé a nejdůležitější je, aby nespadl hotel se sovětskou delegací. Tentokrát zkrátka řádili všichni - náčelník v rámci rekognoskace objektu ztratil přehled o výskytu manželky, Slávek namaloval skvělý plán objektu, Plachý si zašpásoval se zamořením ovzduší dolového území kouřem z cigaret a Filipovy hrátky s STB mě tentokrát taky rozesmály. Parazit jeden záškodnická. Snad jen Klementovo soudružství tentokrát nebylo dostatečně uvědomělé.(14.2.2017)

60% — Druhá polovina seriálu se evidentně zaměřila na „boj“ s Klementem a Šejbičem. Nejspíš tedy nějakým způsobem souviseli s osudem Marvanovy rodiny. Na druhou stranu je zvláštní, že se z příběhu úplně stáhli Marvanovi rodiče a dědeček Kartouz. Na konci dílu prohodil Ivan Trojan na první pohled nevinnou větu: „Kapitán Klíma si pořád myslí, že se tady na okrese pohybuje špion. Co si o tom myslíš?“ Já si myslím, že to bylo naopak klíčové a že v té větě je naznačena pointa. A taky není úplně jasná role Martina Plachého v příběhu. Nechce se mi věřit, že je pouhým Marvanovým mentorem a přítelem. Asi bude potřeba dát si na něj trochu pozor. Tak se necháme překvapit.(21.2.2017)

• Cuzan

Kriminální případy u kterých je zápletka i rozuzlení jasný od chvíle, kdy najdou u "brigádnice" zapalovač mě prostě nebaví. A i ty lehce komediální fórky kapitána a Květoslava jsou už přežvýkaný z předchozích dílů. A Zachovi toho tvrďáka od tajný policie prostě nevěřím, i kdyby měl vousy ještě delší. Za mně nejslabší a nejnudnější díl.(18.2.2017)

Zažiť sedumdesátýdevátý, to by už nikto nechcel. Ani poprvé, natož podruhé. Tak sa bratská návšteva organizuje k dokonalosti a splneniu všetkých požiadaviek. Príbeh vyzerá najskôr banálny, ale potom je z toho Bond jedna radosť s prvkami Mission Impossible. –––– Když se kolem soudruhů ze Sovětskýho svazu děje do něco divnýho, tak se do toho nepleť! –––– Jste nesmírně praktickej člověk, pane Šplíchale.(13.2.2017)

Spolu se čtvrtou epizodou byl pro mě tento díl zatím tím nejlepším ze seriálu. Tuzemská špionážní hra za účasti soudruhů ze země, kde zítra znamená včera, mě bavila, poprvé mě nenudil ani Filip Marvan, Martin Plachý hláškoval, co to šlo a major Špalek dával Klementovi pěkně vyžrat obkladačky, takže jsem byl úplně spokojený.(29.4.2017)

• - Natáčelo se v Praze a Liberci. (M.B)