Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policisté z oddělení majora Špalka mají za úkol hlídat bezpečnost sovětské vojenské delegace, která přijela na inspekci západního vojenského okruhu. Napětí i nervozita stoupají, protože celou akci sledují i tajné služby, včetně československé StB. (Česká televize)

Recenze (41)

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zažiť sedumdesátýdevátý, to by už nikto nechcel. Ani poprvé, natož podruhé. Tak sa bratská návšteva organizuje k dokonalosti a splneniu všetkých požiadaviek. Príbeh vyzerá najskôr banálny, ale potom je z toho Bond jedna radosť s prvkami Mission Impossible. –––– Když se kolem soudruhů ze Sovětskýho svazu děje do něco divnýho, tak se do toho nepleť! –––– Jste nesmírně praktickej člověk, pane Šplíchale. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zlatý díl. Od začátku si nikdo není ničím jist, dokonce i Klement, i když najde silného spojence. Konečně žádné pátrání po rodičích a zaplétání se kolem své matky. Pořádný případ nastává ve chvíli, kdy sovětský generál přijíždí na chlastačku do Československa. A když je na honě zastřelen, začnou se dít věci. Prozatím nejlepší díl série. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do křece vyhnané situace o nepochopitelném špionovi, který si jen tak plul vzduchopázdnem s materiàly, které ho mohly kdyklov usvědčit, ale protože dělal špiona jen tak sám pro sebe, neměl je komu předat. Scénář s zřejmě vyklubal z pachu probdělé noci plné alkoholového opojení. Naštěstí se v tom dílu objeví několik dobrých hlášek a herci opět vytahují film z bažin nepoužitelnosti. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Na tenhle okres spadlo hodně velký hovno a je jenom otázka, komu zůstane na uniformě." Je příjemné, když v tomto případě nenaslouchá nepřítel, ale naslouchají přátelé a nejdůležitější je, aby nespadl hotel se sovětskou delegací. Tentokrát zkrátka řádili všichni - náčelník v rámci rekognoskace objektu ztratil přehled o výskytu manželky, Slávek namaloval skvělý plán objektu, Plachý si zašpásoval se zamořením ovzduší dolového území kouřem z cigaret a Filipovy hrátky s STB mě tentokrát taky rozesmály. Parazit jeden záškodnická. Snad jen Klementovo soudružství tentokrát nebylo dostatečně uvědomělé. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spolu se čtvrtou epizodou byl pro mě tento díl zatím tím nejlepším ze seriálu. Tuzemská špionážní hra za účasti soudruhů ze země, kde zítra znamená včera, mě bavila, poprvé mě nenudil ani Filip Marvan, Martin Plachý hláškoval, co to šlo a major Špalek dával Klementovi pěkně vyžrat obkladačky, takže jsem byl úplně spokojený. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (7)

  • V závěrečných titulcích je chyba způsobená patrně opravou překlepu v nějakém editoru. V sekci použitá hudba je u písně „K tanci soudruhům“ místo slova „interpret“ slovo „internet“. (grovik.net)
  • V tomto díle zazní oblíbená lidová písnička „Do lesíčka na čekanou“. (Winster)
  • Kratěnovi bydlí na adrese Na Hanspaulce 43 v Dejvicích. (sator)

Reklama

Reklama