Smrt špiona (E07) (epizoda)

Smrť špióna

Drama / Mysteriózní / Psychologický

Česko, 2017, 55 min

Zlatý díl. Od začátku si nikdo není ničím jist, dokonce i Klement, i když najde silného spojence. Konečně žádné pátrání po rodičích a zaplétání se kolem své matky. Pořádný případ nastává ve chvíli, kdy sovětský generál přijíždí na chlastačku do Československa. A když je na honě zastřelen, začnou se dít věci. Prozatím nejlepší díl série.(14.2.2017)

Spolu se čtvrtou epizodou byl pro mě tento díl zatím tím nejlepším ze seriálu. Tuzemská špionážní hra za účasti soudruhů ze země, kde zítra znamená včera, mě bavila, poprvé mě nenudil ani Filip Marvan, Martin Plachý hláškoval, co to šlo a major Špalek dával Klementovi pěkně vyžrat obkladačky, takže jsem byl úplně spokojený.(29.4.2017)

Přesto, že nikdo si tady střelbu nepřeje, a to ani Varšavská smlouva, tak přesto se střílelo - nejdříve do hotelových zdí, pak rovnou do generála. A teď je třeba to nějak zaonačit, aby to obrovské páchnoucí hovno nezůstalo zrovna na vaší hlavě. A opravdu by mě zajímalo, c o se vlastně stalo v hotelu Rjazaň v 79? Moc dobrý díl...(14.2.2017)

Zažiť sedumdesátýdevátý, to by už nikto nechcel. Ani poprvé, natož podruhé. Tak sa bratská návšteva organizuje k dokonalosti a splneniu všetkých požiadaviek. Príbeh vyzerá najskôr banálny, ale potom je z toho Bond jedna radosť s prvkami Mission Impossible. –––– Když se kolem soudruhů ze Sovětskýho svazu děje do něco divnýho, tak se do toho nepleť! –––– Jste nesmírně praktickej člověk, pane Šplíchale.(13.2.2017)

60% — Druhá polovina seriálu se evidentně zaměřila na „boj“ s Klementem a Šejbičem. Nejspíš tedy nějakým způsobem souviseli s osudem Marvanovy rodiny. Na druhou stranu je zvláštní, že se z příběhu úplně stáhli Marvanovi rodiče a dědeček Kartouz. Na konci dílu prohodil Ivan Trojan na první pohled nevinnou větu: „Kapitán Klíma si pořád myslí, že se tady na okrese pohybuje špion. Co si o tom myslíš?“ Já si myslím, že to bylo naopak klíčové a že v té větě je naznačena pointa. A taky není úplně jasná role Martina Plachého v příběhu. Nechce se mi věřit, že je pouhým Marvanovým mentorem a přítelem. Asi bude potřeba dát si na něj trochu pozor. Tak se necháme překvapit.(21.2.2017)