Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

Michelle75

Musím dát čtyři i když slabší čtyři, ale můj první dojem z filmu, který jsem viděla před pěti lety byl velmi příjemný. Po druhém shlédnutí už méně, ale i přesto se mi některé části líbily hrozně moc.Hlavně ta, která se odehrává na poušti-potkat na pokraji vysílení přítele v podobě Djimon Hounsoua- by si přál asi každý z nás a když vám je ten přítel nablízku vždy, když to už téměř vzdáváte a míříte na druhý břeh je to setkání o to cennější. Ten film je ale o nečem jiném, mě však utkvěla v paměti hlavně ta střední část. Zbytek bych trochu zkrátila a Kate Hudson vyměnila za výraznější herečku, osudovou ženu si představuju trochu jinak. ()

xaver

Snímek zajímavým způsobem přibližuje dobu, kdy představy o cti byly často falešné a největší zbabělci obyčejně vystupovali jako hrdinové a pomlouvali skutečně statečné. Bohužel často je tomu tak i dnes a těm zbabělcům to často prochází, protože se za každou cenu vyhýbají situacím, které by mohly odhalit jejich pravou tvář. Když máte peníze a moc, tak to není moc těžké. ()

iXtr3m3

Nesmierne prehliadaný a neprávom zabudnutý film o hrdosti, pýche, cti, odvahe, láske, priateľstve, oddanosti. Už nebohý Heath Ledger zohral úlohu v síce "pomalšom" tempe, ako podobné snímky majú a menej veľkolepé, zato veľmi dobre myslené. Príbeh aj myšlienka spolu s dobrým castingom sú za lepšie tri hviezdy. ()

Loki_Six

"You may be lost, but you are not forgotten. For those who have travelled far, to fight in foreign lands, know that the soldier's greatest comfort is to have his friends close at hand. In the heat of battle it ceases to be an idea for which we fight. Or a flag. Rather we fight for the man on our left, and we fight for the man on our right. And when armies are scattered and the empires fall away, all that remains is the memory of those precious moments that we spent sided by side." ()

cab

Konec 19. stoleti a valecny konflikt anglicanu v severni Africe sehraje dulezitou roli v zivote dustojnika Harryho (pusobivy vykon Heath Ledger), protoze odmita stat v cele sveho regimentu, ktery tam byl prave prevelen a radeji prchne. Za svuj zbabely cin je obdarovan ctyrmi bilimi pirky od svych nejepsich pratel. Aby znovu ziskal svoji cest, pelasi do poustni nehostinne Afriky, kde za nemale pomoci noveho pritele Abou (charismaticky a nezapomenutelny Djimon Hounsou) jde vstrict nejednomu nebezpecnemu dobrodruzstvi. Take nechapu velice nizke hodnoceni, protoze jsem se dobre bavil a az na zaverecny protahovany dovetek nemam mnoho vyhrad. 70% ()

wosho

Průměrný snímek jehož největším problémem je příběh a jeho uchopení režisérem. Na Čtyry pírka se nelze dívat jako na klasické romantické viktoriánské drama, na to je vněm příliš naturalisticky podané zosobnění koloniálních problému Velké Británie (prakticky v něm lze fandit povstalcům, bojujícím za svobodu). A ani se na film nelze dívat jako na zobrazení aktuálních problému v historickém kabátu, tomu zas překáží silná romanticko/dobrodružná linie scénaře i režie. ()

Drc

Mírně podprůměrný historický film postavený na nesmyslném příběhu. Chybí jakýkoliv moment překvapení a emoční pochody postav působí značně nevěrohodně a absurdně. Celkově mírná nude, ale má to i světlejší momenty a jako nenáročná podívaná se to dá akceptovat. ()

Sairina

Začátek filmu je velmi napínavý a podařený. Konec ve vězení trochu pokulhává, ale celkově se mi tento film libíl, i když nebyl zcela dokonalý. Nejsilnější byl samozřejmě příběh, který mi velmi silně připomíná ruská romantická díla, kde se musí za čest i zemřít ... ()

Haymar

Trapné fiasko, které doplatilo na totální scénáristickou a režisérskou neschopnost (aby ne, když jeden nevěděl, co chce vlastně napsat a druhý, co chce vůbec točit). Výsledkem je úmorně nudná slátanina romantického - dobrodružného - válečněho - melodramatického - historického (ajánevímčehovšehoještě) filmu, který je vším, ale zároveň ničím. Vše navíc zabíjí šíleně statická a nezajímavá kamera a zmatení herci, nekoordinovaně pobíhající po scéně... Jen díky skvělému obsazení - Ledger, Hudsonová, Hounsou, Bentley (kteří se snaží, co mohou), nedám úplný odpad! ()

Lionheart

Nechápu tak nízké hodnocení. Takový zdařilý dobrodružný a historický film si podle mě zaslouží víc než 62% (8.2.2010). Sice radši než Ledgera jsem měl chudáka Bentleye (ale to nic nemění na celkovém pocitu z filmu). ()

Prochy38

Parádní příběh a skvělý velkofilm z prostředí tak málo používaného ve filmu. Láska, přátelství, válka a čest na pozadí s africkou Saharou. Příběh mě dostal, i když herecké výkony nebyly nijak oslnivé, bavilo mě to 99% filmu. Výborný byl D. Hounsou.75% ()

Hanes88

Před shlédnutím jsem si myslel, že to bude spíše průměr a taky jsem se nemýlil. Kdo neviděl, ať se podívá, ale ať nečeká nic extra. Ani jindy famózní Heath Ledger to nedokázal povznést k vyššímu hodnocení. 60%. ()

bloodcountes

Dnes jsem viděla film asi potřetí a pořád se mi líbí. Ta romantická linka je...mno já tohle nežeru, takže pro mě jsou všechny romantický linky víceméně otravný, nicméně připouštím, že bez nich to nejde, holt ani v životě ne, člověk vidí ty zoufalce, který chtěj ženským, sobě a celýmu světu něco dokazovat pořád kolem sebe. Bez nich by prostě nebyl příběh. Takže romantika milosrdně tolerována, poušť, vembloudi a písek oblíbeny, Heath Ledger milován....takže proto.... proto pořád těch pět. ()

Alf

film není až takovým průšvihem, přiběh je zajímavý, kamera skvělá, herci se snaží... problémem je pro mě režisér, příliš často je ve filmu znát jeho "tímhle chci říct tohle", místo aby sloužil příběhu, nutí příběh, aby sloužil jemu (režisérovi), podobně na mě ale působil i jeho předchozí - a podle ohlasů docela úspěšný - film Alžběta ()

NJD

Prostřední část filmu odehrávající se v rádoby Súdánu (ale natáčená v Maroku) nebyla vůbec špatná. Bohužel film absolutně pohřbily začátek a konec, kde se akorát řeší trapná milostná zápletka, která do zbytku děje takřka vůbec nezapadá. A taky bych možná uvítal ze strany tvůrců nějakou kritiku tehdejšího britského působení v Súdánu - takhle film spíš připomíná oslavný epos, což není zrovna nejšťastnější... ()

TheGunner

Ani sem se na ten film nechtěl dívat ale protože v TV nic jinýho nebylo, nechal jsem to zapnutý a musím uznat, že jsem chybu neudělal, ten film nebyl vůbec špatnej ba naopak, docela se mi líbil. Jinak výkon Hetha Ledgera opět výborný. ()

punk_zero

Heath ledger ako vždy v hlavnej úlohe, ktorú zvládol na 1* . Je to skvelý film, ktorý ma dosť nadchol !! Škoda, že je tu také nízke hodnotenie :( ()

Johny303

Velice dobrý film o statečnosti, cti a přátelství mezi vojáky britské armády a o jednom protekčním důstojníkovi, kterého k objevení těchto hodnot dohnaly až čtyři pírka zbabělosti. Herecké výkony byly výborné a Wes Bentley se snad v té uniformě narodil, jak šíleně k němu seděla. :)) ()

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007