Luděk neví, cigánská kapela hraje Wabiho Daňka, Eda je poprvé v životě ve vinárně, plešky si nechají narůst vlasy. Most čeká veliká událost, ve které bude v hlavní roli váza. (Česká televize)

Ozzy2 odpad!

Nesourodá sračka.Ve čtvrtém díle došel humor a začalo peklo.Kolečko má s popelem zemřelých problém už od Okresního přeboru.Hnátka rozšlapali kopálisti, z Čočkina udělali plnou vázu sraček.NIKDY MOST! ()

dainio

Zakončení seriálu v naprosto světovém měřítku. Málo vídaná věc na českém seriálovém poli. Byl jsem dojat, ale vlastně jsem se i bavil. Je to smutné, ale i vtipné zároveň. Konec seriálu fenomenální! ()

AloeB

Závěrečná epizoda je přes všechny ty nedostatky ta nejlepší, nejzajímavější, nejepičtější, zkrátka je perfektním závěrem něčeho co konečně skončilo. Prominu to co se stalo Čočkinovi, protože mi to neladí s celkovým laděním seriálu, nebudu řešit že se Luďan chová v této epizodě jako naprostý kretén (což je sice kvůli vystavení dramatického oblouku, ale jde o špatnou práci s charakterem) a nebudu komentovat postavu Blanky, jejíž chování mi naprosto nesedí, protože v konečném důsledku to bylo jen pár poskvrn na nápaditém díle. ()

martiňák

Celkově seriál hodnotím jako velmi vydařený počin. Do 4. dílu to bylo pořád čím dál tím lepší a lepší, pak seriál trochu ztratil dech a druhá polovina už na tu první nedokázala navázat. Ale coby celek rozhodně mezi 4 - 5 *. ()

tomik99

Končí se tak prazvláštně. Co minulá epizoda začala, tady se pokračuje. I když sice chápu, že je důležité se rozloučit s důležitou postavou, tak celému dílu byl věnován právě onen pohřeb a na zbytek se tak nějak v meziřečí zapomnělo. Chtělo by to ještě nějaký skutečný closure včetně konce Hnědé tísně apod. Nebyl to konec takový, jaký jsem si představoval. A rozhodně nebyl zábavný a nenesl se v duchu prvních epizod. Poslední dvě už za nic moc nestály, nicméně jinak byl seriál fajn. Kdy jsem se upřímně zasmál, bylo závěrečné scéně s vázou... To se povedlo a to byl opravdu černý humor. ()

SFalconJ

Ta kombinace humoru, sociálního dramatu i hlubšího poselství a myšlenek... 🎭 Bude mi to chybět. Stylový a elegantní závěr, o tom, jaké je to mít sny a na poslední cestě se vylejt, jak váza... A dokonalou třešničkou bylo poslední rozloučení songem od Journey - Don't stop believin'. 🎶 Co vám budu povídat, dojalo mě to a seriál asi skončil tam, kde měl a tak, jak měl. 🎬 Dycky Most! ✊ A dost! ❤ ()

kukkik

"On alespoň nějaký sny měl, my ne.." Tak tenhle konec série byl naprosto dokonalý.. a tak hrozně moc český, tak dobré a krásně lidské zakončení, emotivní ale přitom nenucené ani přehnaně idylistické, jak to často bývá. Prostě, říkám si, že takhle by to doopravdy mohlo být i ve skutečnosti v současné ČR a.. prostě tenhle seriál v téhle době je přesně to, co jsem potřeboval. DYCKY MOST! ()

ForGump

Ten konec byl velmi citlivý, přesně tak citlivý v nastavení těch posledních dílů. Sranda byla, ale převážil stesk, protože ten zásah smrti do této série dal všemu takový nový rozměr, jemuž jsem podlehl a málem utíral slzy. Ještě si tento díl dám znovu, abych věděl, zda to bude fungovat i podruhé. Nicméně trochu se musím pozastavit nad tím, co poslední týden seriálu dělala ČT. Ano, mimo to gigapromo, které zabralo více jak dvě hodiny v pondělním zpravodajství, tak narážím hlavně na ten posun času, jehož ospravedlnění jsem shledal pouze v jedné konkrétní situaci, jinak nebylo vůbec na místě, neboť MOST neuhnul ze svých zaběhnutých kolejí a nic šokujícího, z hlediska nejakých vulgarit, nepřinesl, alespoň tedy z mého pohledu. Každopádně nedávalo to smysl a možná budilo i trochu přehnaná očekávání. Ať je to, jak je to, tak na celkový dojem to nemělo žádný vliv. MOST poskytl na pár dalších let ojedinělou příležitost, jak dostat čtvrtinu lidí v Česku dohromady a sledovat poměrně neotřelý vhled na témata, která nemusí být vždy úplně příjemná. Bohužel se obávám, že účinek seriálu nebude mít razantní dopad na zlepšení myšlení a života, pouze dočasný. Rád se budu mýlit a přeju si, aby to tak nebylo. Už jenom kvůli tomu Čočkinovi. Věřím a doufám. 85% ()

strom-z

Uff, ten Most měl snad skončit čtvrtym dílem. V tu chvíli fungoval skvěle, jenže závěrečný tři díly dojem těžce pokazily. Najednou ubylo skvělejch fórů a nadhledu a přibylo chvílema až telenovelový šablonovitosti... závěrečný pocity fakt rozpačitý, autoři to podle mě ukočírovat nezvládli. Za těch pár prvních epizod velkej dík, ale druhou sérii prosim ne, jedině by fakt došla nějaká nová inspirace. ()

Sigi-ACS

Cerny, bili spojme sily! Tak to skoncilo tak, jak spousta lidi tusila od 3. dilu... Posledni dil serialu vylozene nejslabsi, humoru co by se za nehet veslo. ()

Parabot

Pocit z konce předposledního dílu, že se Petr Kolečko v závěru volně inspiroval Big Lebowskim, trvá. Nicméně králem posledního dílu byl Eda. A že tvůrci to zde hráli spíš na sentimentální notu je v pořádku. Ostatně, který dobrý komediální seriál končí legrací? ()

Eire

Uz som trocha vychladol od pondelka.... Ale stale vo mne este doznieva OBROVSKEEEE SKLAMANIE. ufff... uff... Uz po sedmicke som zostal trocha v rozpakoch. Ale osmicka ma uplne dorazila. tak ako som bol nadseny z prvych 6 casti (az miestami jemne euforicky) tak som teraz Zhnuseny i znudeny zaroven. Jednoducho KOMEDIALNA rovina fungovala na jednotku. Akcna sedmicka sotva na dostatocnu, ale takmer hodinovy depresivny pohreb nakoniec vo vysledku stal za tie sracky co nakoniec vyliali z urny. Kolecko (alebo Prusa?) jednoducho zaver nezvladli. Vravi sa ze najtazsie je ZACAT a SKONCIT, medzitym to nejako ide. Presne to je pribeh Mostu!... Skvely rozbeh, potom sprint, ale bezec koli krcom nedobehol do ciela v casom limite. Pre mna MOST skoncil ako Vyborny serial ale mal Bohuzial len *6 casti...* D Y C K Y pamatuj ze zaver ma byt nejlepsi ze serialu ne NEJHORSI... Zdar kOLECKO! ()

JindraLne

Super konec skvělého seriálu. Ta smrt Čočkina měla až Coenovský nádech (viz konec Big Lebowského) a černého humoru tu byla taky hromada. Jen se obávám, aby někoho nenapadlo natočit další sérii, která by mohla dojem z tak dokonalého seriálu ještě zkazit. ()

Logout

Výborný závěr seriálu. Výborný v tom ohledu, že ukazuje naši realitu, která je takřka stoprocentním protikladem k americkým happyendům. Ano, Čočkin umřel, ano všichni se vzepnou k výkonu a udělají mu pohřeb. Jinak ale Eda stále zůstává rasistou, který v Severce vidí menšiny jen nerad a kdyby si mohl pomoct, tak s Dášou nechodí. Farář stále zůstává ochlastou. Mládežnická dvojice je stále stejně plná ideálů, ale na co sáhne, to podělá. Luďan je stále cynický běžný maloměstský buran bez jakýchokoliv ideálů. Jen se všichni sejdou na pohřbu bývalého vrátného České televize, po něm se ožerou a další den bude Most fungovat tak, jako dycky. Lépe tenhle seriál skončit nemohl. ()