Luděk neví, cigánská kapela hraje Wabiho Daňka, Eda je poprvé v životě ve vinárně, plešky si nechají narůst vlasy. Most čeká veliká událost, ve které bude v hlavní roli váza. (Česká televize)

Necrotongue

Závěrečná epizoda se mi zdála být podobně rozpačitá jako předchozí díl, měla skvělé momenty jako krádež instantní Čočky, zároveň si v reálu nedokážu představit podobné poklidné setkání dvou naprosto odlišných kmenů tady u nás, ale možná to mají v Mostě jinak, co já vím. ()

GeusX

Závěrečný díl mi utel snad nejrychleji ze všech. Už to není komedie s třeskutými fórky (i když pár povedených vtipných situací tu také je), ale spíše důstojné a současně i dojemné zakončení k zamyšlení. Takový dojem to na mne dělalo. ()

major.warren

Takže, závěrečný díl Mostu! se prostě povedl. Kolečko s Prušinovským celý příběh krásně zakončili. Finální díl je nejvíce lidský z celého seriálu. Stejně jako skutečně od srdce prezentovaný proslov Martina Hofmanna na pohřbu. V tomhle díle se spojily všechny tábory. Konec Kolečko s Prušinovským dobře vymysleli a ještě si nechali zadní vrátka pro pokračování, ale jak se říká, nejlepší je v nejlepším přestat. Most! je jeden z nejlepších seriálů, co jsme kdy vyprodukovali. Nejen pro své hlášky, ale i svou poetiku, která se tu vycítit dá. Závěr je plný posledních zvratů, udobření a vrácení do starých kolejí ve městě Most. Finální sekvence s pohřbem a farářem je jedinečná. A všechny scény tu stojí za to. 85% ()

rakovnik

"Dobrý den, je doma Roman?" Prima závěr fajnového seriálu. Zasmál jsem se mnohokrát, byť s pauzami. Rozhodně dám někdy znovu. Ať se děj odehrává v Mostu nebo kdekoli jinde, má svou hloubku. ()

Cheeter

Celý konec byl dost zvláštní a mám z něj pocit, že vlastně uzavřen nebyl. Na jedné straně je to dobře, divák si to může domýšlet. Na té druhé by mě lákalo vědět, jak to vlastně dopadlo. Ale aspoň to nebyl úplně klasický konec, které zvykneme všude vídat. ()

Honzíno

Nešahejte na mě, běžte do školy, vole!... Dycky Most ..a dost. JE tu konec. Zjevení, co nenechává lhostejným většinu české společnosti splnilo svou misi mimo filmová plátna. Na plátně nám děvčata a hoši servírují závěrečnou mozaiku, kde si všechno sedne, někam posune a dost možná zůstane ve stejných kolejích. Stejně jako Češi. Dost často žbrblají, ale nakonec se svezou a zatáhnou do ulity. Smekám před celým štábem a opět chci zdůraznit um tvůrců, kdy po brutálním cliffhangeru v sedmém díle začnou v osmém jindy a jinde. Přihazuji pátou a děkuju za skvělou čerstvou tvorbu v ČR, ve které se neřeší Babiš, Zeman, ani tunelování všeho a trendy dnešní doby, přesto je brutálně aktuální. ()

BROKEN_

Trošku vážné finále, což jsem nečekal, ale tvůrci udělali dobře, že se rozhodli pro tohle. Na konci mi skoro ukápla slza, že je to poslední díl seriálu. Protože si myslím, že takhle super český seriál dlouho nebude. ()

Kmotr76

Rozpačitý sedmý díl mi najednou dává smysl jako nutná předehra k velkolepému finále. Proč velkolepému? Na první pohled totiž může působit nenápadně, žádnou taškařici nečekejte. Natožpak happy-end. Připravte se na nával emocí. Smutku, trapnosti, osamění. Co seriál zatím naznačoval tady naplno vybublá na povrch. Most se ponoří do mlhy. Smekám, že se tvůrcům podařilo tuhle proměnu ze sitcomu, který si dělá srandu ze všeho a ze všech, úplně přirozeně provést, a přitom humor úplně neupozadit (i když spíš než vtipné jsou absurdní situace a průpovídky až děsivě uvěřitelné). Síla. Posledních deset minut je plných trapnosti a zoufalství, přesto je konec dojemný se špetkou naděje do budoucna. PS: A ne, pokračování si pro jistotu nepřeju. ()

Michi88

"Hele už teďkon se jméno Čočkin všude skloňuje. Do tejdne má místní omladina na plackách jeho ksicht. Je suis Čočkin, ty vole!" První a poslední díl jsou ty nejlepší. Tvůrci seriál zakončili se vší důstojností. ()

fabecc1222

Velmi pěkné zakončení, které trefně dokázalou skloubit všechno to vtipné, co Most! dělalo Mostem! (i Mostem) se skutečným vyvrcholením děje jako takového, a definitivním přerodem charakterů, a vnitřní uvědomění si svého chování. Luďan za ty dva poslední díly prošel takovou charakterovou proměnou, že se mnoho jiných tvůrců může jít zahrabat, jak to tady dokázali mistrovsky napsat. No tak "Dycky Most" a "Je suis Čočkin" ()