V polovině 90. let v irském Dublinu dosahovala zločinnost vrcholu kvůli nezákonnému obchodu s drogami. V té době začala o tomto ožehavém tématu psát novinářka Veronica Guerinová, známá svými nekompromisními články o církevních skandálech a o korupci. Odvážná žena se pouští do boje s narkomafií a nezalekne se ani mafiánského bosse Johna Gilliana. Má oporu v milujícím manželovi Grahamovi, který se stará o jejich synka, pomáhají jí kolegové z redakce, ale když se ani po několika „varováních“, po nichž skončí v nemocnici, Veronica nevzdá pátrání, stane se terčem surového atentátu. Pohřbu statečné novinářky se účastní tisíce lidí a její vražda vyburcuje celé Irsko k činu. Titulní postavu ve filmu režiséra Joela Schumachera přesvědčivě ztělesnila Cate Blanchetová. (Cinemax)

Anderton

Na Joela Shumachera dosť drsné, výrazne nezávislé a divácky nie príliš záživné. Ale čo sa sťažujeme, jeho vysokorozpočtovky predsa nenávidíme a tento film je ich pravým opakom. Na to, aby som v roku vzniku filmu navštívil kino, ma téma nepresvedčila, v telke som si ale Veronicu ujsť nenechal a nebol som sklamaný. Bohužial sa mi aj rýchlo vyparila z hlavy. Aj napriek snahe Cate Blanchett. Takže k deju sa už po rokoch vyjadriť nedokážem. Na tú nakladačku ale nezabudnem do konca života. ()

Slarque

Slušný životopisný krimithriller postavený na soustředěném hereckém výkonu Cate Blanchett a solidní režii Joela Schumachera. V závěru sice až moc tlačí na pilu, ale jinak je to víc než dobré (70%). ()

Vitason

Zvláštní chlapík ten Joel Schumacher. Můžete si na něj nadávat, jak chcete, ale když zrovna neleští bradavky na Batmanovském kostýmu, tak vytahuje z rukávu esa jako jsou Volný pád, 8 mm a nebo právě Veronica Guerin. Základním kamenem je pravdivý příběh velké statečnosti (Guerin například pár dní poté, co byla postřelena mluvila při přebírání ceny od Komise na ochranu novinářů o jiných novinářích, kterým v té době hrozilo vězení a né o sobě a svém zranění- mimochodem toto ve filmu vůbec není) , ale na druhou stranu se podle mého také jedná o příběh velké nezodpovědnosti, kdy Veronica vystavovala svoji rodinu do velikého rizika, i když to mělo vyšší cíl. A celým nosníkem filmu je pak úžasná Cate Blanchett, která ve filmu zastíní všechno ostatní. Za pochvalu ještě stojí podmanivá hudba a slušná kamera. Ale jedna hvězdička jde dolu za to, že Schumacher možná zbytečně začíná koncem (Já byl s osudem Veronicy dobře seznámen už před tím, takže mi to nijak nevadilo, ale jinak to musí ve finále zkazit zážitek) a také za to, že si člověk při drogovém pátrání občas vzpomene na slepce a jeho housle. Veronica Guerin je dojemný výlet do špinavých ulic Dublinu 90. let, který určitě stojí za pozornost. ()

marhoul

Sdělení důležité, téma aktuální v každé době novověku, bohužel natočeno povrchně, Blanchett vidíme v jiné rovině, než ji známe, popravdě se mi tady moc nelíbila, nejen vzhledově, ale ztvárnění neurotické, otravné štěkny mi k jejímu projevu typově nesedlo, přestože zahrála kvalitně, působila hrubě. A jako osamělá pátrací jednotka v oblastech, kde si batolata hrají s použitými jehlami i vcelku absurdně. Celá reálná tragédie si zpracování zasloužila, film má několik velmi dobrých momentů, konec je fakt děsný, osobně se však domnívám, že by se z příběhu dalo vyrazit víc. ()

mat.ilda

Tento žánr nebývá moc divácky atraktivní, zejména pro nápadnou podobnost snímků z novinářského prostředí, natočených podle skutečnosti. J.Schumacherovi se ovšem podařilo nezvykle sugestivně odvyprávět příběh statečné ženy, která neváhala riskovat svůj život pro desítky či stovky těch zmařených, vinou drogového bosse Gilligana. Na výsledné kvalitě filmu má kromě skvělé C.Blanchettové svůj podíl kamera, která dokáže zdůraznit výjimečnost konání Veroniky - kdykoliv její vůz protíná šedivě znázorněný svět násilí, lhostejnosti, bezmocnosti a strachu, působí jako ohnivě rudý vykřičník naděje. Pak vás film přinutí položit si otázku, zda jsou lidé jako Veronika spíš šílenci než hrdinové. Myslím, že obojí, ale bez jejich odvahy i obětí by zlo a bezpráví v našem světě narůstalo do rozměrů, které bychom už nebyli schopni zvládnout. Krásná irská muzika jen prohloubí dojetí závěrečné scény, která rozhodně není klišé - tak to prostě bylo. ()

Handle

No vidíte, zase jsem o něco chytřejší... :) Do téhle doby jsem totiž vůbec nevěděl, že nějaká Veronica Guerin existovala. Zajímavý příběh... ()

Iggy

Nemám zrovna moc v lásce Cate Blanchett a nejen ona, ale celý film na mě působil hrozně nepřesvědčivě. Přesto, že je natočený podle skutečné události. Další irské filmy inspirované skutečnými událostmi jsou nesrovnatelně lepší, viz třeba Michael Collins, Moje levá noha, Ve jménu otce nebo Generál, v němž je shodou okolností hlavním hrdinou Martin Cahill, epizodní postava z filmu Veronica Guerin. ()

DDT

Cynik by mohl říct: "Dobře jí tak, naivce. Kdyby někdy viděla alespoň jeden ze stovek podobně tuctových filmů na téma jedinec proti mafii, věděla by, jak dopadne :-)" Film pouze pro skalní příznivce Cate Blanchettové. ()

Ridick

vynikajuci film reflektujici na riziko bytia zabrdajucim novinarom. jednoznacne vyhrava forma nad obsahom, lebo pri vsetkej ucte k schumacherovi, on nie je vyzrety na ine zanre ako je thriller. to vsak neznamena, ze tento snimok je zly, prave naopak sceny plne napatia podmazane krasnou irskou hudbou a spievankami vo vas vycibria pocit blaha, a ked k tomu priratate vykon cate blanchett par excellence vyjde vam z toho pozohorudny filmovy zazitok. ()

nirvanafan

Tenhle film zcela nenaplnil má očekávání. Od podobného tématu jsem čekala o něco zajímavější zpracování. Celkově to nebylo tak špatné, ale bohužel jsem v tomhle snímku jaksi postrádala emoce. Vše je natočeno místy až v dokumentární chronologické posloupnosti, ale čekala jsem, že budu Veronice úporně fandit od začátku do konce. Sledovala jsem sice se zájmem, bohužel zůstalo jen u touhy shlédnout její životní příběh. Nic mín ani nic víc mi tenhle snímek nepřinesl. ()

Riddick77

Slušná práce + skvělá Cate + super soundtrack! Škoda jen zploštělého scénáře, který záslužnou práci opravdové Veronicy Guerin ukazuje v nesystematických a zjednodušených odstínech. Když však čtu Civalův sarkastický, až zkažený koment, tak si jen říkám, jestli to má ten kluk v hlavě v pořádku ("...která si sama koleduje o vraždu a nikdo se těm gaunerům ve filmu nemůže divit."). Prober se, vole. 7/10! ()

BloodyVamp

Výborně hrající a dobře obsazení herci (vrcholem je mimořádný výkon Cate Blanchett) versus mizerný scénář, nabízející zde pouze ploché, jednorozměrné postavy. Když přidáme ódu na velmi procítěnou hudební kompozici Harryho Gregsona- Williamse (kvůli které jsem se na film podíval), a patetický konec, 3 hvězdy budou akorát. Příběh irské národní hrdinky volá po lepším zpracování. ()

blackrain

Působivé drama podle skutečné události o mladé novinářce, která se pustila do boje s drogovým podsvětím a zaplatila za to vlastním životem. Musela být skutečně odvážná, když se do něčeho takového pustila. Práce novináře není jednoduchá. Její smrt ale marná nebyla. Rozpoutala vlanu emocí a přiměla vládu k několika opatřením. Byla zavražděna 26. června 1996 nedaleko Dublinu. Výstřelů padlo šest. Její vražda byla první vraždou novináře v Irsku. Zatčeno bylo více jak 150 irských gangsterů. Veronice Guerin bylo pouhých 38 let. ()

YURAyura

4/10 Tu novinarku neznam, jestli to melo byt podle skutecnosti nevim, ale v urcitych finalnich castech filmu me docela neprijemne mrazilo. Bohuzel celkove zivacka ()

Skip

Myslím, že tohle si Veronica nezasloužila. Vždyť oni z ní udělali naprostou amatérku, téměř naivní začátečnici, prostě to ve filmu vůbec nebyla novinářka, která svou prací něčeho opravdu dosáhla. Měli to nazvat jinak, neinspirovat se skutečnou událostí a mohl to být takový lehce zábavný film s velmi dobrou herečkou v hlavní roli. Takhle je to spíš ostuda. ()

Violeta

Kdybych nevěděla, že se tenhle příběh doopravdy stal, nepřišlo by mi hloupý napsat, že to byl nudný, suchý a dost neuvěřitelný film. Dokoukala jsem ho vlastně jen kvůli Cate Blanchet a z úcty k Veronice Guerin. ()

zipexx

Víceméně průměrný snímek o novinářce, která se rozhodla postavit čelem drogové problematice v Dublinu v polovině devadesátých let. Joel Schumacher již natočil mnohem lepší snímky, ale i horší. Tohle, možná pro někoho nezáživné drama, má však v osobě Cate Blanchet sílu. Jasně a s lehkostí vede celý film až do očekávaného finále... Veronica Guerin je snímek na tři hvězdy, ale přidávám jednu star navíc za Cate:-). ()

M.i.k.e

nemůžu se nepřidat k ostatním komentářům.Jakkoliv je příběh Veronicy Guerin poutavý a zajímavý,tvůrci nám jej servírují na fádním a sterilním podnose.Nebýt slzopudného konce nedal by mi příběh irské novinářky prakticky vůbec nic.V součtu je to škoda,určitě se z podobně "silného" (navíc na reálném základě postaveného) příběhu dalo udělat něco víc...60% ()