Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

hrumsrt

Velké překvapení.. Vaughn je pro mě hlavně komediální herec, ale celkem mu sedl i tenhle styl. Extrémně se povedlo obsazení - Carpenter, Blucas, či ne tolik oblíbený Kier. Příběh působil trošku odbitě, respektive dovedu si představit dát téhle lince třeba seriál o 8-12 epizodách, kdy věřím, že bych si z toho sedl na p*del! Trošku se mi nelíbily závěrečné scény s lámáním vazu, či rostřelením hlavy, kdy to nepůsobilo moc věrohodně... Velký potenciál, s relativně uspěchaným koncem. Ale i tak na 125 minut kvalitní počin! 80% ()

JosefTomas

Oproti Bone Tomahawk mi přijde, že se Zahler nepouští do něčeho tak moc náročného na pochopení. Co ovšem zůstalo, je hledání publika. I tady se snímek musí spokojit s tím, že ne každý ho bude chtít vidět. Já ovšem zůstávám věrný :) a i přes poměrně primitivní děj jde o úderné béčko a Vaughn nejde pro ránu ani parádní hlášku moc daleko. Jen škoda, že ne všichni to docení, a proto doufám, že to Zahler nevzdá, byla by škoda, aby někdo zabil talent tohoto filmaře. ()

subic

Film od tvůrce filmů Kosti a skalp a Na špatné straně. Skoro 2metrový Vince Vaughn má holou hlavu, vzadu na ní vytetovaný kříž a na začátku ho pěkně chytne vztek a vybíjí se na autě. Jeho práce je sice převoz drog, za což si jde opakovaně sednout, ale jako bývalý boxer k násilí nemá rozhodě daleko. I před svou délku má film spád a u toho se nedá nudit. 7/10 ()

Gamekeeper77

Tempo držící se celýho filmu je stejně zpomalený jako jeho bitky. Jejich choreo je navíc častokrát až k smíchu, stejně jako příšerný dialogy, mizernej casting nebo Hostelovsky laciný rozšlapávání hlav. Tohle rádoby dusný vězeňský béčko bylo pro mě teda pořádně velkým zklamáním. 50%. ()

Tominni

Hoooooodně drsný film, kde si Vince Vaughn s nějakým tím zraněním hlavu nedělá.  Jakmile se jako drogový dealer dostane dost hloupě do vězení, tak začíná bolest. Přechod od normálního vězení až do toho pravého pekla. Povedený závěr to korunuje. ()

PlysovyMacko

Ultra drsná väzenská drama. Vince Vaughn exceluje vo svojej roli, ktorá je výborné napísaná a jeho postava Bradleyho je viacrozmerná. Blok 99 bolo čisté peklo. Bradley všetkých doj*bal. Násilie je brutálne. Páčilo sa mi ako dokázal, že je správny chlap na začiatku v kontraste s tým, aký vysoký je body count na konci a ze bol veľký, silný a mal boxersky základ preto s dozorcami aj z spoluväzňami lahko zamietol. Dokonalý film pre mužov. ()

a0001

Keby v pozadí hrala veselšia hudba aj by som sa počas celého filmu smial. Akože toto mala byť ukážka brutality? Hromotlk čo má v nohách silu lisu? Toto bol najväčší mínus filmu. Ako alternatívu by som radšej atmosférický Shot Caller 2017. ()

yatan

Skoda tych hyper zvukovych efektov a zaverecnych zbytocne ucelovych scen, ktore film zbytocne ponizili, a dali im B-ckovy feel. Mohla to byt prvotriedna drama. Starred Up z 2014 stale najcitlivejsia praca a najlepsia psychologicka vazenska drama za poslednych 15 rokov. Hlbsia a uprimnejsia ako Brawl in Bell Block 99. 8/10 ()

DonBraso

Já tomu Zahlerovi na tu jeho notu asi úplně nepřistoupím.Bone Tomahawk byla prostě jiný,neotřelý a zde je to vlastně zase.Celá dobrá hodina a něco je naprosto skvělý drama,který má docela jeden můj největší háček a to,proč Bradley v tom přístavu udělá takový čin,když ví,že jeho manželka bude rodit.Čekal jsem celý film,že přijde vysvětlená a vůbec nic.To byl prostě škraloup.Postava Bradleyho je sice výrazná,je to takový bouchač,který se vymlátí,má svůj smysl pro humor,ale v kontextu celého filmu tady někdo prostě se na to slušně řečeno vysere.A to je právě Zahler.On přepne a z dramatické ilustrace jde kouzlit nesmyslné.Jestli vězení jako to v RedLeafu existuje,tak asi dosti vysněně.Celý ten průkopnický potenciál je sice jiný,no on je mega jiný,což je pro někoho možná osvěžení,ale já tohle spíše nesnášel,protože to ztratilo celý kus filmu jak se film tvářil.Prostě přijde Brad,kterého skvěle zahrál Vince Vaugh a jeho potenciál už známe z Temného případu a začne tam kosit každého.Nevím proč musí každá postava dostávat kopačku na hlavu jako nějaký finisher.Jestli to je libůstka či jen tah udělat to vážně jiný tak se to povedlo.Pak film strádá,protože se stane pomalu až hororem,kdy někde pomalu v jeskyni se aspoň zapojí i menší vysvětlená,ale tady bohužel místo aby někdo litoval něčeho,tak to nepřipadá v úvahu.Ikdyž je snímek fakt dlouhej,tak on uběhne jak voda a ani člověku nevadí ten nesmyslnej filtr v obraze.Hudba samozřejmě atypicky jiná,ale hodí se.Osobně nevím čím snímek chtěl být.Protože na akční film to není,na to jsou souboje fakt béčkový a účelový asi jako suchej hadr na zem,přesto snímek má tu svojí auru toho hejska,který jen jde a každýho zmlátí.Celá ta rodinová story je jen bohužel zástěrka,kdy na konci přijde něco,co se mnou absolutně nehnulo.Škoda.70% ()

jkpj22

Vince Vaughn na mě udělal dojem v True Detective a proto jsem se rozhodl se podívat na tento film. Musím říct, že už jsem byl připraven ten film vypnout a pak se konečně začalo něco dít. Ke konci neuvěřitelně silný, doporučuji všem to vydržet přes ten začátek a střed. ()

matolos1

Brutálnosť dosiahnutá do nového levelu. Drásajúco pomalá, starostlivo stupňujúca sa zaraďovaním do hnusnejšieho prostredia a svojím prevedením neustále kladúca pevnejšie nervy a stiahnutý žalúdok od diváka. Priznám sa, toto som fakt nečakal. Nevadili mi tie rozťahané pasáže, ani začiatok, ktorý mohol byť stručnejší. Typické povinnosti dílerov, rozhovor s bossom, či už bežná romantická línia. Prečo? Už od začiatku je to brilantne natočené ( a to myslím tak, že každá snímka by sa dala obdivovať aj dlhšie), je to herecky bezchybné a správanie postáv je netypickejšie, hlavne u Vaughna, ktorý si odohral zatiaľ svoju najlepšiu rolu. Akonáhle sa to presunie do väzenského prostredia, tak vtedy to začne. Intezívna dráma, ktorá nielenže ukazuje ohavnosť a zároveň nelogické zmýšľanie niektorých ľudí, ale zároveň tým stavajúc hlavnú postavu čoraz väčším prekážkam. Škoda, že koniec sa vybral týmto smerom ( "oklamali sme ťa a chceli sme sa ťa len zbaviť"), ale aspoň sa to podarilo vynahradiť a upevniť myšlienkovo v posledných sekundách. Niečo absolútne nové, treba vyskúšať. ()

chrustie

Děj docela pitomý. Hlavní postavy jsou hloupé a jendoduché. 80% filmu se vlastně vůbec nic neděje, jen ploché dialogy a suché scény. Dvě rozšláplé hlavy na mě dojem neudělají stejně, jako že bych byl překvapený ze zdejšího hodnocení. ()

baclajean

Už úvodná scéna, ako sa Vince Vaugh "upokojí" na aute svojje manželky, je skrátka perfektná. Čo však film prinesie potom... akosi mi to pripomenulo Pulp Fiction, ako kamerou, tka niektorými scénkami. Treba na ne silný žalúdok, no naozaj sa oplatí všetko to vidieť. ()

zerk0

Hmm, ako len začať... Totálne nelogické správanie hlavnej postavy, bitky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Seagal a vrchol v podobe vraj brutálnych a surových scén, ktoré v konečnom dôsledku vyzerajú smiešne a pripomínajú skôr nejaký študentský film. Bez urážky, ale prirovnávať tento film k Tarantinovkám, dokonca k Pulp Fiction chce fakt dobrého dílera... 25% ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů