V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

Hellboy

V Americe bezpochyby kultovní záležitost, u nás jen béčko k pousmání. Všechny ty gangy byly tak směšné a celá ta jejich historie mě nechávala úplně chladným. Jsou tam všehovšudy dva nadprůměrné okamžiky: čtveřice cizích lidí v metru a Swanova hláška při pohledu na Coney Island: To jsme celou noc bojovali, abychom se vrátili k tomuhle? Jinak příběh pochopitelně neexistuje, film kompletně spoléhá na atmosféru a několik málo bitek. Ani jedno z toho mě naprosto ničím nezaujalo. ()

Hitman_47

Kultovní film o bandě křivě obviněných gangsterů, kteří se musí dostat domů z jednoho konce NY na druhý, kde v každé čtvrti se jim snaží uříznout koule jinej gang. Psát tu cokoliv dalšího by bylo jen omílání všeho, co už tady v komentářích bylo řečeno snad stokrát. Jen snad doplním, že film má pro mě kultovní status i z toho důvodu, že k němu legendární Rockstar Games vydali videoherní prequel. A to už, dámy a pánové, něco znamená :) ()

castor

Pokud chcete být dobrým členem gangu, musíte umět hlavně rychle běhat.. Takhle s trochou nadsázky vyznívá snímek režiséra, producenta (celá vetřelčí série) i slušného scénáristy (kupříkladu Vetřelec 3) Waltera Hilla, který má zejména formálně neobyčejný look, který ponurost 70. let dokonale evokuje. Ukrutně dlouhá cesta domů ze setkání s konkurenčními gangy, kde padne jeden osudový výstřel, je v comicsové stylizaci lemována neustálým strachem před nebezpečím a je i tak trochu studií chování různých subjektů v obtížných podmínkách. Několik sekvencí je přímo lahůdkových (souboj na toaletách, dívčí gang), jen velká škoda těch nijakých (a podle všeho záměrných) pochodů, dlouhých záběrů kamery, kdy se nic neděje, jen naše parta uprchlíků prochází nehostinnými ulicemi a nikam už tak prostý děj neposunuje. Nicméně Carpenter je cítit, režisérova úchylka po westernech jakbysmet, jen bych si to více představoval ve stylu takového Mechanického pomeranče.. Po dlouhém rozmýšlení nakonec *** a kousek.. Mimochodem, veterán Tony Scott plánuje na rok 2010 remake. ()

viperblade

The Warriors aneb tenkrát se točily filmy jinak. Holt před nějakou dobou nemusel být vypravěč, který vám vysvětlil, o co jde, či montáže, aby divák měl vše naservírováno pod nos, ne, prostě a jednoduše jste vhození do filmu a musíte akceptovat, že se možná vše, co se v něm děje, nějak vysvětlí "po cestě". Někdy ano, někdy ne. Tenhle film ale není až tak o příběhu jako spíše o té atmosféře New Yorku let 80. a tom, že cesta a to, co na té cestě prožijete, je (skoro pokaždé) důležitější než cíl. Tohle bude chtít druhou projekci, ale i po té první dávám hodně silných 80 %. ()

D.Moore

Jednoduchý, ale na maximum vytěžený nápad. Prakticky neznámí herci před kamerou, akční specialista Walter Hill za ní, nevypočitatelné gangy a také těžko předvídatelný příběh, který může dopadnout úplně jakkoliv. Užil jsem si to. ()

pepo

Béčková 70 ´s / 80´s pecka. Escape from New York meets Clockwork Orange .Najlepší film Waltera Hilla. 8/10 ()

oli.G

Nudný film úplne o ničom, maximálne tak o jazdení nočným metrom. Ten jednoduchý námet vôbec nevadí, naopak, predstava že jednému newyorkskému gangu idú všetky ostatné po krku znela veľmi sľubne. Ale asi som čakal že to bude trochu brutálnejšie - tu sa maximálne šermuje baseballovými pálkami, ktoré aj tak nikoho neudrú. Pritom tomuto filmu by trochu "hrozivosti" Mechanického pomaranča veľmi pristalo, zvlášť pri takej peknej, farebnej komixovej štylizácií. Chápem, prečo je to kult, ale mňa to strašne sklamalo. Na toto béčko jednoducho žiadne dievča nezbalíte, nech vám Mando Diao tvrdia čokoľvek. :) ()

A_FISH

Warriors je gang fááááááááááákt drsnejch týpku co se potřebuje co nejdřív dostat v NY z bodu A do bodu B, aby je "nezrušila" některá z konkurenčních partiček (image bejsboláků je pfffff......nevim). Jde po nich totiž ultragang "riffs" - jeden gang ten vládne všem, jeden jim všem káže .... a proto se rozhodnou jet metrem (ehmm). No vždycky to nejde, tak jdou dál pěšky .... :), tydlenc tvrdý gangstři totiž něco jako auto asi nikdy neviděli. Až na jednu výjimku příšerně trapný bitky a ukrutně nesmyslný jednání snad všech postav ve filmu, nemůže spast ani vyzdvihované komiksové pojetí a ucházející režie a to i kdybych se na to díval s nadhledem vládi remka v březnu ´78... ()

JohnnyD

Očakával som exploatačnú nálož násilia v podobe boja gangov a výsledok je pomaly až lyrický nočný útek naprieč New Yorkom. Pritom úvod so stretnutím gangov a absurdným prejavom jedného z ich vodcov je úplne podmanivý. Bohužiaľ film má počas svoje stopáže konštantné tempo úpadku a dnom je smiešny záverečný dialóg. ()

Paldini

Na rok 1979 a na to, že film vznikl v USA slušná "choreografie" bitek (samozřejmě v Číně už v téhle době byli někde jinde). Akce je skoro nepřetržitá, což se Paldinimu líbilo, gangsteři skoro ve všech partičkách (až na pomalované pálkaře a "lesbické" drsňačky) vypadají jako návštěvníci baru u Modré ústřice, což se Paldinimu až tolik nelíbilo, ale působilo to docela bizarně. Blbost děje je omluvitelná komiksovou stylizací. Takže mi vychází vrcholně zábavná podívaná plná prďáckých postav, kde se pořád něco děje a divák se nemá šanci nudit. V tomto případě bych se možná nezlobil ani za patřičně udělaný remake, i když víme, jak to dopadlo s Přepadením 13. okrsku . ()

Nin

I po mnoha letech jsou Warriors zatraceně zábavným filmem. Kostýmy jednotlivých členů gangu jsou vtipné, ale zároveń stylové. Viděl jsem napodruhé režisérskou verzi, ke které jsou přidány občasné komiksové přechody... A to není nic dobrého. Působí to dost lacině, jak z nějakého freeware grafického programu. Akce ve filmu je dobrá, i když ta trochu zastarala nebo ji prostě režisér zase tolik neuměl. Napodruhé jsem se nesoustředil tolik na tu nebezpečnost jednotlivých gangů, ze kterých může jít strach, ale víc jsem vnímal romantickou dějovou linku na pozadí a celkově to, jak Warriors nejsou ztraceni jen v New Yorku, ale celkově ve svých životech... Stále výborný film, který stojí za zhlédnutí. (8/10) ()

Indiana

Tehdy to musela bejt těžká stylovka, u který si umim představit, jak po odchodu z kina nadšení týpci zakládali vlastní "gangy" a pak se někde navzájem decentně fackovali, nebo bohužel narazili na nějaký skutečný "bad ass" a dostali kotel. Mělo to skvělou hudbu, která se k tomu fakt hodila a dodávala tomu lehce hororovu atmosféru. Samotná partička Warriors byla fajn, akorát ten hlavní mi přišel jako suchar, ale ostatní byli v pohodě. ()

Aky

Pohádka vtěsnaná do prostředí New Yorkského gangsterského podsvětí. Zajímavě vypointovaný příběh, nic moc závažného se neřeší, ale docela pěkně se na to dívá. ()

666teen

Hustí Warriors prchají New Yorkem před pomstou ostatních pouličních bizárů. Cesta je to krušná jako hory a dlouhá jako tejden před vejplatou. Protože nemají na taxík, prchají pěšky, nebo podzemkou, pokud zrovna nemá výluku. Logika si dává dvacet a já si to celkem užívám. Koho by nepobavil gangster s přezdívkou Rembrandt, který své jméno získal zjevně proto, že dokáže sprejem namalovat na zeď dvojité vé na první pokus. ()

DwayneJohnson

Pecka i po tolika letech od svého vzniku. Zběsilá honička ulicemi New Yorku začíná pozdě v noci a skončí až brzy nad ránem. Vše proloženo opravdu výbornou muzikou, která jen umocňuje celkový dojem. Michael Beck, je jako vůdce bojovníků naprosto přesvědčivý, jeho úhlavní nepřítel, David Patrick Kelly, je od pohledu křivý, jako turecká šavle, což se ještě znásobí, když začne mluvit nebo lépe řečeno skřehotat. Souboje jsou možná na dnešní dobu malinko přehnané, ale to je jenom takový, malý, zcela nepodstatný detail. Solidní čtyřka. ()

Vitason

Nápad to byl zajímavý. Sjednotit všechny gangy a ovládnout město, ale někdo byl proti a šéfa největšího gangu Cyruse zastřelil. Přesto Cyrusa smrt docílila jeho plánu-sjednotila všechny gangy proti jedinému gangu.Proti gangu Warriorů a ti se musejí probít celým New Yorkem zpět domů na Conny Island. Skvělá bečková zábava. Gangy jsou různě stylizované od skinheadů po gang basebolistů. Režie je výborná a to samé paltí o kameře, která se prolíná s komixem. Když nechcete nad něčím přemýšlet, je tento film ideální zábava. ()

Chrustyn

Prostě akčňák 80. let. Nic víc nic míň. Pro mnoho lidí kultovní záležitost, kde se mezi sebou perou různorodé partičky, různě pošahaných lidí. ()

klerik

Fuha, tak na toto si musím dať ešt jedno pozretie. Lebo na prvé mi to prišlo fakt slabé... Akoby si niekto neuvedomoval, že točí béčkový trash... ()

SeBig

Vizuálem zavádějící ultranudná béčková hovadina. V tomto filmu o pouličních gangů (spíš přípomínajíc modní přehlídku buzerantů z modré laguny) jsou prosím dvě bojové scény které mají dohromady tak minutu.. jinak kecy, kecy, zdrhačky a schovávání se v metru.. takovej je tenhle "kultovní" filmeček Warriors. Dával jsem všechnu naději aspon do konce.. a co jsem dostal? Výkřik do tmy.. ,,noooo!!!" a čau.. 77%? PCHE ani hovno! Jedna hvězda za vizuál a kameru, která je jedinou pozitivní věcí na týhle přehíčkaný, nadhodnocený shitce. ()

anais

Warriors mají lehce béčkový námět i provedení. Svou jednoduchou a srozumitelnou strukturou ale vyprávějí o přátelství a bezstarostnosti mladých lidí lépe, než by se na první pohled dalo čekat. Je to film na pomezí různých forem - dá se snadno odsoudit, ale pokud přistoupíte na trochu specifická pravidla hry, objevíte dobrý film. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)