Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Ompus

Úvodní půlhodinka byla skvělá (s tou nádhernou angličtinou klasických filmů), to ovšem uškodilo zbytku filmu. Chyběl tam obligátní rozjezdový mininepřítel, jak je známo z ostatních akčních filmů ( Tak jo, byl tam ten rozjezd, ale už rovnou v dějové linii. Mně to tam prostě chybělo). Konce by to mohlo mít dva. Jeden bez závěrečného zabití ultrapotvory, druhý se zabitím. Ten konec stejně nic moc (chce to delší boj). ()

Death

Nebylo to spatne, mohlo to byt lepsi (safra to zni jako Nohavica-teda alespon myslim:)). Achillovou patou Hellboye(ac ma bezesporu hodne tvrdou pokozku:)) je nesporne predevsim scenar. Prinasi nam sice nekolik povedenych momentu, ale na druhou stranu i radu veci nechava nedorecenych, nevysvetlenych, zkratka dost casto pusobi zmatene. Dalsi silny uder pod pas mi ustedril zaver filmu. Bylo by mi milejsi dostat od Hellboye kamennou pumelici jeho levackou nez sledovat, jak to cele zmrsili po americkem zpusobu(jak typicke :( ). Jinak kvalita triku byla sice nevyvazena, ale stravit se to dalo. Naopak ale musim hodne pochvalit celkovou atmosferu filmu(misty i hodne temna) a vesmes i hlavni postavy-predevsim cool Hellboye, ten se velmi povedl. Hellboy je urcite filmem, ktery dokaze dobre pobavit a ma v sobe bezesporu i neco vic, presto je ale celkovy dojem hlavne kvuli dost nevyrovnanemu scenari, podivnemu zaveru a par dalsim vecem znacne rozpacity. ()

Specs

Hlášky: blázen: - "Venku je velkej červenej muž." ošetřovatelka: - "To nic, drahoušku, Santa Claus přijde až za měsíc." & Hellboy: - "Jak se vede, Ivane?" Ivan: - "Kdybych měl nohy, nakopal bych ti prdel." & (Hellboy uslyší zvonění telefonu a vyrve ho ze zdi.) Hellboy: - "To je pro tebe!" (A začne Sammaela s urvaným telefonem mlátit.) & Hellboy: - "Nezabil jsem tě už?" & (Hučí siréna.) Hellboy: - "Hrají naši muziku..." & Abe Sapien: - "Máš to popálené nějakou organickou kyselinou." Hellboy: - "Hmm, to mám kliku." & John Myers: - "Neztratil jsi ho z očí?" Hellboy: - "No počkej, na chvíli ano, zrovna, když mě přejel ten vlak." ()

manonfire

Mně se Hellboy líbil jako Quasimodovsky zamilovaný ochránce, který ale své vzezření bral s cynickým nadhledem. Jeho kouzlo tkví v tom, že ať na něj vystartuje jakákoliv nestvůra, tak to komentuje a prožívá s tak minimálním množství vzrušení, jako by mu nechtěla urvat hlavu, ale spíše ho předběhnout ve frontě na limonádu. K tomu Selma jako jedna z nejkrásnějších hereček vůbec a suché komentáře typu: "A to mě ani nepozval na kafe." Prostě vyvedená zábavička. 70% ()

jefff

Úděsná popcornová záležitost, kterou se tak maximálně můžete v kině nebo před Tv udávit. Pro fanoušky filmu s trochou filmového vkusu mám jednu radu. Ruce pryč! Ke všemu jsem na mého oblíbeného Rodena nemohl ani koukat, jak hrál stupidně.chjo ()

giovanni3

Obstojná komixová podívaná s nehořlavým extrémně silným Hellboyem, kterého nic neohrozí. Vše zvládne pěstmi, či pořádnou pistolí. "Ohnivá holčina" na to jak je mocná tu toho nějak moc nepředvedla, což platí i o "žabákovi" a "mladém FBI slušňákovi". Tudíž slušná akční oddychovka, ale nic extra. 3z5 ()

Looser

Jak strašně jsem se na tenhle film těšil o to víc jsem byl smutný po jeho shlednutí. Po prvnich deseti minutách mi příjemně běhal mráz po zádech a já se těšil čim mně Perlman převalcuje, bohužel se už nic nekonalo a zbytek filmu sklouzl k průměrnemu akčnímu filmu, který končí poměrně nevýrazným finálem. Vyzdvyhnul bych výkon Perlmana, který vypadá, že se pro Hellboye doslova narodil a epizodní roli kostlivce Ivana, tyhle dva a jejich hlášky filmu hodně pomohli. Naopak zklamání z Rodena a Salmy Blair, Roden nedostal moc prostoru a víceméně si svojí roli odmluví a umře, Salma mi vyloženě nesedla, přišla mi hodně nepřirozená. Triky ujdou ale na rozpočet filmu bych čekal větší nářez. A pro ty co už viděli, nepřijde Vám, že režisér je nějak uchylnej na chapadla všeho druhu?:-) ()

Luksa

Hellboy je bezpochyby jeden z mých nejoblíbenějších filmů na motivy komiksu vůbec. Paranormální jevy, jiné dimenze, starodávné lovercraftovské příšery a celkově ten fantasy look je pro mně až příliš svůdný, než abych odolal. A titulní pekelník je navíc děsnej sympaťák. ()

solskjaer

Trikově povedené, příběh dost slabý a herecké výkony spíš průměrné. Nemůžu si pomoci Ron Perlman mi jako Hellboy šíleně vadil. Některé scény jsou doslova dokonalé, jen je škoda, že se často střídají s dost slabými okamžiky a někdy hodně lacinými dialogy. ()

sedm.1

Prostě za pět * !Tohle je pravá nefalšovaná filmová zábava,která si na nic nehraje a chce prostě jen pobavit,což Hellboy splňuje od první do poslední minuty.Del Toro se opět vytáhl,Ron Perlman je dobrej už odedávna,Salmu Blair prostě "žeru",Karel Roden si udělal další Hollywoodský zářez,efektů spousty,humorné vložky nedostižné....ZÁBAVA,ZÁBAVA,ZÁBAVA!!! ()

Gaizka

Pekelně charismatický Ron Perlman alias Hellboy a jeho kvanta suchých hlášek to celé bohužel nezachrání. Pro Perlamana a okultní témata mám slabost, triky možná slabší, ale pořád ušly. Hlavní nedostatek je v tom, že scénáři s přibývající stopáží dochází dech, takže *** a půl*. ()

skinnee

Takze temnoty tam bolo pre mna tak akurat. Jednoznacne Perlmana si uz budem pamatat len ako Hellboya pretoze mu dal svoje caro a vlastnu identitu. Dej trosku plytky ale to sa milemu Cervenemu da prepacit uz len vdaka jeho hlaskam. Clekovo v poriadku oddychovka ale asi tak na jedno-dve pozretia. Takze slabsie 4*. ()

lskala

Del Torovi se Faunův labyrint povedl podtstně lépe. Tyhle komiksovky já moc nemusím. Moc "Emerický", moc "kůůůl". 40% - 2** ()

Bratricek

Neškodná americká pohádka. Ač si růžky brousí, rozhodně je vystrkuje z průměru (Iron man, Spider man, Super man atd atd) nejvýše. Za pár hodin jsem si ale ani nevzpoměl o čem ten film byl. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce