Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

WolfR

Komiks Hellboy, jsem nečetl, ale film mě zaujal! V roce 1944 se Hitler pokoušel vyhrát druhou světovou válku, kterou už nějaký čas pomalu, ale jistě, prohrával. A tak se chtěl pokusit zvrátit průběh války pomocí mystických sil. Rasputin (Karel Roden) se snaží, na Hitlerův rozkaz, dostat na Zemi démony, kteří by Německu pomohli válku vyhrát. Experiment se, ale nevydaří, ovšem přivede na svět malého, červeného chlapce s rohy a ocasem. Jeden muž (John Hurt), který se na pokusu podílel, vezme chlapce pod svou ochranu a pojmenuje ho, Hellboy. Oba, pak dlouhé roky pracují v agentuře pro boj s paranormálními silami, společně s dalšími, démonickými nebo jinými stvořeními. V hlavní roli v téhle pecce si zahrál stylový a hláškující, Ron Perlman alias Hellboy, který si svou roli vyloženě užívá. Ostatní role jsou taky velmi dobře obsazeny a celé je to atmosférická, výborná, tak akorát vystylizovaná, fantasty komiksovka se solidním hudebním doprovodem. Mně se to líbilo! Bylo to cool, bylo to nápadité a bylo to svižné a vtipné. Prostě dobrá práce Guillerma del Tora. Pekelného hrdinu Hellboye si prostě zamilujete! 4 hvězdy. ()

forsythia

Nechápu, proč jsem Hellboye tak dlouho odkládala. Asi jsem měla strach ze zklamání. Zbytečně. Tohle se zatraceně povedlo. Hellboy je láska na první pohled. ()

mortak

Když jsou na plátně Hellboy s Liz (nemluvě o Sapienovi), nemá to chybu. Hellboy hláškuje a mává bouchačkou a Liz se učí ovládat svou sílu. Bohužel del Toro miluje příšerky, ale nedokáže dát dohromady ne-fanouškovský scénář. Postava nového tajného agenta asi měla být tím dr. Watsonem, který uvede neznalé diváky do nového světa, jenže jeho role je omezena na pro diváka zdlouhavé pokusy sbalit Liz. Proč si profesor vybral zrovna jeho není jasné, protože v žádné akci nefiguruje. Taktéž není vysvětlena role Rasputina a jeho nohsledů. Je to škoda, protože Hellboy je pro mě jedna s nejsympatičnějších komiksových postav. ()

animaxis

Komix sice moc nemusím,ale zaujala mě jeho temná atmosféra.Proto musím uznat,že film je snad stejně temný jako komix.Je tu skvělá akce,jsou tu občas dobré hlášky a vtipy a je to především dobrodružná fantasy jízda! ()

AGO

Varujem všetkých, ktorí nízko hodnotili Hulka, lebo sa im zdalo šialené, pozerať na trojmetrového zeleného obra, behajúceho po plátne. Tento film len tak ľahko nestrávite. Ale ak dokážete akceptovať pre zmenu červeného obra, rybieho muža s telepatickými schopnosťami, pyrokynetičku, démonov, čarodeja, nacistického nesmrteľného hrdloreza a fakt, že vo filme to je pre všetkých každodenná záležitosť, budete milo prekvapení. Dve hodiny mi krásne ubehli a ani som sa nepotreboval pozerať na hodinky. Nemôžem nespomenúť super hudobný doprovod, pod ktorý sa podpísal Marco Beltrami, efektnú réžiu a hlavne Ron Perlmana v červenej koži. Kvôli nemu som “žral” každú Hellboyovu vydarenú hlášku a zaradil som si ho k najštýlovejším filmovým hrdinom. ()

otík

Filmově zpracovaný Hellboy není vůbec špatný film, jen se mi to nelíbilo zas tak, jako třeba Spiderman. Jsou tu skvělé suché a vtipné hlášky, ale je jich málo. Jsou tu slušné akční scény, ale je jich málo a jsou neoriginální. Jsou tu také slušné digitální triky, ale ne nijak oslňující. Prostě je to takové zvláštní, ale ne nijak úžasné. Perlmanův Hellboy je bezesporu výtečný, ale jeho namaskování mi příliš nesedí (i když komiksovému zjevu je velmi blízko), jeho klid při scénách, kdy mu teče do bot je do očí bijící a akce není kdoví jak suprově natočená. Zato Roden je dobrý slizák a ve své záporné roli se dobře vyžívá. Zbytek je tak akorát do party, ne nijak zvlášť zajímavý. A tak mi z toho všeho vychází hodně dobrých 60 %. ()

wendelin9

Film jsem si pustila bez jakéhokoli očekávání a musím říct, že mě opravdu překvapil, nadchl a v neposlední řadě parádně pobavil :).. ()

Nivenx

Hellboy je klasická filmová adaptace komiksu jakých už jsme viděli mnoho a čím je teda vyjímečný oproti ostatním. Odpověd' zní ničím, ale to neznamená, že jde o špatný film. Herci dělají všichni co mají. Komediální prvky ve filmu baví a akce střídají akci doplněné hláškami Hellboye. Rozhodně to není film, který by nudil a já si to užíval. 75% ()

Deyw

Tenhle film mam hodne rad...skoda ze del toro tedka dela death stranding s kojimou, nez aby tocil dalsiho hellboye..ne nevim jak to tam je, ale vim ze harbour prebira roli perlmana, kterej to hral fakt skvele..skvely hlasky,akce..komiksovka jak ma byt..sem zvedavej na toho novyho pekelnyhochlapce zda tohle prekona nebo bude pruser.. :) ()

CinemaRanger

Jeden z prvních superhrdinských filmů, který jsem viděl. Hellboye jako postavu mám rád. A svět, který Mike Mignola a Guilermo del Toro vytvořili v tomto filmu je fantastický. Vždycky se rád podívám znovu a znovu. ()

Decker

Skvely comicsovy zazitek, ktery v porovnani napriklad s Van Helsingem je naprosty filmovy skvost. Originalni papirovy comics je jeste o neco lepsi, ale i tak se jedna o perfektni zalezitost, ktera me velice potesila a hlavne pobavila. ()

COF_666

Původně jen tři hvězdičky, ovšem tentokrát mě při sledování Hellboy úplně odzbrojil a dokázal mi že jde o jeden z nejlepších komiksových filmů. Paráda! ()

Idego

Akční pohádka s komickými prvky. Najde se zde dost nelogičností, z námětu se dal vyždímat daleko lepší děj, film postrádá pointu a nejhorší byl ten patos na konci. Určitě úžasné pro milovníky komiksů a akčních hrdinů, ovšem můj šálek kávy to není... Na druhou stranu musím uznat, že hlášky Hellboye jsou velice vtipné :) ()

Jaňo

Komiksov je veľa. A o nadprirodzených superhrdinoch ani nehovorím - Spiderman, Batman či Hiro Nakamura. V podstate sú si všetci podobní – z obyčajného človeka sa stáva záchranca pre celý svet. Alebo minimálne pre New York (tam sa deje hádam všetko). No taký Hellboy, to je iná káva. V prvom rade sa nepodobá na žiadneho s týchto hrdinov, nie je to chlap v priliehavom obleku, na ktorý mu mamka vyšila znak. Tak kto je Hellboy? Niekde som sa dočítal charakteristickú vetu „Démon zla agentom tajných služieb...“ Tento “chlapík“ (s veľmi svojským humorom), ktorý si krémuje červenú tvár a s obľubou si brúsi svoje rohy, bojuje s inými monštrami ako sú ľudia. Jeho apartmán je umiestnený v Úrade pre výskum paranormálnych javov, kde si pochutnáva na plackách a občas si vybehne zmlátiť nejakú tú príšeru. Síce nemá rád keď sa mu niekto pozerá na rohy (respektíve na to, čo z nich zostalo) a nepáči sa mu, keď mu niekto pomáha v likvidácii príšer, ale má skvelé a vtipné hlášky a je to sympaťák. Príbeh je zaujímavý, sem tam trošínku neohromí, ale určite pobaví a Hellboya si stopercentne obľúbite. Je to skvelá oddychovka. Už sa teším na dvojku. ()

Triple H

Pre mňa osobne nič výnimočné. Filmu chýba drive. Všetci sa poväčšinou rozplývajú o samotnom Hellboyovi, ale mne Ron Perlman prišiel neuveriteľne nevýrazný a znudený. Tým jeho hláškam chýbala razancia a grády. Ostatní mi prišli nepomerne zaujímavejší, čo je pre film, ktorý sa volá Hellboy asi trošku problém. Jednoznačne však musím pochváliť vizuálnu stránku, ktorá je veľmi podarená a pôsobí vzhľadom na skromnejší rozpočet prekvapivo opulentne. A hoci nie som vyznavač nacizmu, musím uznať, že Kroenen vyzeral sakra cool. :-) ()

Hafran

Hellboy má dle mého nejlepší předlohu ze všech dnešních komixových filmů. Kreslíř Mike Mignola o hodně převyšuje Franka Millera a o klasickém Marvellu ani nemluvě. Bohužel nadpřirozený mystický děj se na plátno přenesl lehce zkarikovaný a vizualita knihám nesahá ani po kotníky. Na plátno se však dostala postava Hellboye jak má být a to je podstatné! Hellboy, věčně naštvný, arogantní a dětinský, červený Garfield je nejcharakternější komixová postava srovnatelná snad jen s Wolverinem. Charisma a způsobům by se od něj moh učit každý od Kapitána Ameriku po Batmana. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce