Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Hanes88

Přesně takové fantasy nabité hláškami, akcí, ale i dost zajímavým dějem je pro mě opravdu to pravé ořechové. Perlman a krásná Selma Blair opravdu skvělí a Guillermo del Toro opět zase ukázal, že takové filmy přesně umí. 100% ()

Hyb_rid

Perlman v roli hláškujícího bad ass rudého démona co má rád kočky a sladkosti pod akční taktovkou del Tora to prostě nemohlo dopadnout špatně. ()

Teabag

Dobré to bylo, ale na dvojku to nemá. Asi za to může i fakt, že tu del Toro musel představovat všechny postavy od úplného začátku, takže zbylo "méně času na film samotný" :-) Samozřejmě přítomnost Karla Rodena snad v jakémkoli filmu potěší! 7/10. ()

Paldiny

Keď Ron Perlman v rozhovore prezradil, že na väčšinu úloh kývol len kvôli deťom a ich  Vysokej, som si uvedomil, že všetky tie srágory cez aké prešie, sú vlastne k prospechu veci. O to ma viac teší, že aj jeho si našla rola, s ktorou si ho môžme spájať. Komiks mi nikdy neučaroval a s maľovanými hrdinami som praštil prakticky s nástupom puberty, lenže aj z tohto sveta mi prirástlo pár svetlých výnimiek. Najväčšiu silu jednej z nich predstavuje vizionárska réžia, fascinujúce masky a sympatické postavičky počnúc sčítaným vodníkom, príťažlivou plameniačkou a sarkastickým pekelníkom s orezanými rohmi. A je to práve osobnosť nášho antihrdinu, ktorá nielen že sympatizuje silou a slabosťou, ale v sebe nosí jadro ústrednej myšlienky. Zápletka pretvárajúca čierne dejiny k obrazu svojmu je už len pozlátkom, na akú si po skončení sotva spomeniem. Trochu ma mrzí komerčný neúspech, Hellboy si zaslúžil väčšiu pozornosť. ()

bloodcountes

Taková chlácholivá blbinka o tom, že když je někdo čert, tak to neva, protože pokud se mu dostane dobrého vychování (a růžence) tak se z něho klidně stane anděl (strážný). Nevím nevím, jestli se podívám na dvojku. HH mi moc nesedl, já tyhle typy nemusím. Další postavy... ééé, jaké vlastně? Už jsem je zapomněla. Snad jedině rybí muž mě zauja.l Chobotnice mě vůbec nenadchly a když dokonce i Roden s obličejem přímo předurčeným pro mrazivé padouchy působí jako neškodný strejda s bizarními fousisky, je to smutný. Beltrami umí, jenomže tady ta jeho hudba byla místy nějak nepatřičná, jakoby dokonce protikladná k tomu, co se děje ve vizuálu a spíš uspávala. Tak to jsou maximálně tři. ()

Blondsky

Jakože wow. Tento film je totálně skvělej a funguje pro mě víc než třeba než většina MCU filmů. Origin je fakt dobrej. Samozřejmě tenhle film má i slabinu. A to je záporák. Nudný, hloupý a pomalý. ()

system

Tak na tenhle zfilmovany comics jsem se tesil asi nejvice ( spolu s Van Helsingem) a muzu rict, ze me nezklamal. Uvod je vynikajici a pripominal mi hodne vyvrazdovacku z PC Bloodrayne, ktera se mimochodem taky tesi filmovemu zpracovani - uz se nemuzu dockat :-). Postupem casu se vsak film nevyvaruje obcasnemu klise ,ale nejak moc mi to nevadilo. Navic Hellboy si udrzuje nastolene tempo a neztraci naboj ani ke konci, a vykon Rona Perlmana v roli Hellboye? Jednoduse uzasny - nezlobte se na me, ale kam se hrabe nejaky roztomily studentik v rucne sitem oblecku Spidermana! Secteno, podtrzeno, nemuzu dat jinak nez za 4*. ()

listr

Obával jsem se, že tento film bude průser, fakt velkej průser.... Jaké bylo mé překvapení. Udělat filmový komiks je opravdu umění a v tomto případě to vyšlo znamenitě, ale tomuto filmečku chybáí jen krůček k pěti stars. Opět to je konec, stejně jako u Blade II mě vysloveně zklamal. Je také možnost, že to bylo menším rozpočtem. No snad to na podruhe bude lepší..... pokud dvojka opravdu bude. ()

willis

Del Toro věnuje až příliš času vztahu mezi Hellboyem a Ellizabeth což mi připadá dost zbytečné a rušivé. Roden jako Rasputin mi nepřijde příliš démonický a docela mi tahle postava zklamala. Doufám, že druhý díl napíše jiný scénarista a dočkáme se více Lovecraftovské temnoty. Tentokrát dávám čtyři, ale mám přitom přimhouřené obě oči. ()

kapibara

Hellboy nepatří mezi mé nejoblíbenější komiksové hrdiny,ale u tohoto filmu hrálo hlavní roli jméno režiséra. Guillermo del Toro je moje srdcová záležitost.Jeho výtvarný styl a cítění, se kterým dokáže vytvářet zcela nové světy, které jsou zároveň uvěřitelné, dělají z jeho filmů nadprůměrná díla. K tomu Doug Jones a jeho mistrné ztvárnění různých obludek a příšeráků. Co dodat, snad jen, že se už těším na dvojku, která se má atmosférou více blížit Faunovu labyrintu. ()

dehlie

samotný heelboy, predovšetkým vďaka výkonu rona perlmana a jeho niektoým vydareným hláškam zatienil všetko čo by mohlo byť na tomto popkorňáku pre mňa zaujímavé. nepresvedčivý záporáci- či už rasputin, jeho blonďavá nádhera, či ten nácek s tými kudlami. a ten agentík fbi...vôbec som nepochopil význam a dosah tejto postavy na samotný príbeh. a ten záver... ()

Mikino00

V daném žánru je to slibný začátek, s vtipnými hláškami, lehce překombinovaným dějem a naivním podtónem, ale jako podívaná je to slušná. Výbornou volbou byl Perlman, vyloženě mu role sedla. Příšery mi přišly až přehnaně nestvůrné. ()

Nethar

Díval jsem se obráceně, nejprve na dvojku, protože jsem žil v domnění, že jedničku už jsem viděl, i podle našeho milovaného Rodena. Leč buď se mi to z hlavy vypařilo nebo jsem tenkrát nedával pozor. Skouknul jsem tedy film znovu a bylo to pěkné, zdálo se mi to i lepší než dvojka. Ono to zase tak rozdílné není, ale asi mi tady více sedli záporňáci a jiné potvory. Příjemná zábava. ()

geimz

Hellboy čerpá z fantastickej predlohy, má charizmatického Rona Perlmana, svojský, výrazný vizuál a zaujímavé postavy. Škoda, že príbehovo zaostáva, vtipy sú niekedy dosť hluché (celá žiarlivostná línia je dosť cringe) a postava nováčka FBI je absolútne zbytočná. Ale pozerá sa na to strašne dobre, a preto nejdem pod 4. ()

Marys

Pustil som si film preto, lebo som si uvedomil, že nový Hellboy ide do kín a ja som nevidel ani toho pôvodného. Pred 15 rokmi to asi bolo niečo. Avenger universe ešte ani v plánoch nebol, Nolanov Batman prišiel o rok po, hlavným akčným konkurentom tej doby tak bol prvý Spider-man a pôvodní X-meni. Na súčasnú dobu Deadpoolov, Loganov a im podobných, ktorí sa snažili o vymanenie z komixového konceptu, je Hellboy slabo nahláškovaný, príliš melancholický a nazval by som ho priam vlažným. Nudil trochu. Po týždni som zabudol na detaily z filmu. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce