Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

Loki_Six

"What makes a man a man?" a friend of mine once wondered. Is it his origins? The way he comes to life? I don't think so. It's the choices he makes. Not how he starts things, but how he decides to end them. " ()

klukluka

Je to úžasně pestrý a vynalézavý, výprava je doslova ohromující, ten důraz na detaily nemá obdoby. Příběh už mě ale tolik nezaujal. Potvory byly naddimenzovaný a neuměl jsem si představit, že by jim Hellboy mohl čelit. Po čtrnácti letech už taky stačily zastarat triky, místy (zejména souboje) už to prakticky nefunguje. ()

Hopper

Určite z tých lepších comixových adaptácií, Hellboy má podarenú vizuálnu stránku, obsadenie (najmä Perlman) a vidno že sa del Toro vyhral. Snáď by nezaškodilo ale trochu upraviť tempo na úkor stopáže. ()

DocBrown

Z novodobych comiksu (Spiderman, X-men, atd) je to pro me nejlepsi film, i kdyz na ty klasicke (Superman, Batman) rozhodne nema. Hlavnim kladem je jednoznacne hlavni postava v podani Rona Perlmana, ktery jakoby se pro tuto roli narodil. Rozprava s malym chlapcem je opravdu uzasna, prave tahle nadsazka mi v dnesnich filmech zoufale chybi. Bohuzel Rasputin moc prostoru nedostal (narozdil od zbytecneho agenta FBI), takze me vic pobavil spis onen masochisticky nacek. Efekty nejak zavratne nejsou, ale s ohledem na nizsi rozpocet jsou dostatecne. 3.5* dat nemuzu, takze jen tri. A to kvuli velke vyhrade- okolni bezvyznamni agenti dojednoho pomrou, zatimco >Jiskru< Hellboy zahadne ozivy, ackoli ji Rasputin sebral dusi. ()

Burdock

Akční nářez, kterýmu sem se docela dlouho vyhýbal z důvodu, že tyhlencty komixový/cartoonový herdiny moc nemusim. Tenhle se ale povedl excelentně. ()

xmozek

Nemohl jsem se rozhodnout jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Ale dal jsem 4, jelikož jsem si uvědomil,že komiks jsem nikdy nečetl, a tudíž mi třeba unikají nějaké podstatné souvislosti. Film celkem příjejměn rychle utekl. Ale na můj vkus až moc rychle. Postavy se nedokázali nijak moc ukázat, zas na druhou stranu jsem to od komiksu nečekal. Děj nijak nepřekvapil. Držel se,jak tomu rád říkám, grafu děje. ()

I.AM.NOT

Jedna z povedených komiksových adaptací, které chybí málo k dokonalosti- možná jen větší vážnost. Nicméně tím by Hellboy ztratil své kouzlo- vtip a sarkasmus. Karel Roden opět potěšil a ukázal, že podivný záporák je role přesně pro něho. ()

Paity

Hellboy je komiksová záležitost. Kdo tohle nevezme, bude jen čučet a nudit se. Kdo to akceptuje, bude se dle mého bavit celkem slušně. O nic jiného ani Hellboyovi nejde. ()

F.W.Colqhoun

Aby bylo jasno, lakování komiksu na vysoké umění, psychologizující tendence a další šaráda, maskující v rámci propagace skutečnost, že se jedná o juvenilní historky o týpcích nosících slipy přes kalhoty, gumová ušiska, neřkuli latexové bradavky blahé paměti, mě nechává chladným. Del Toro se k ničemu takového neuchyluje, nemá to zapotřebí ani on, ani předloha. Přál bych si umět vystřihnout podobně působivou analýzu Hellboyovy jedinečnosti, jakou poctil Bill AKA Snake Charmer Supermana [nějaké argumenty by se našly], ale nerad bych se zapletl tak jako Nolan s Batmanem. Hellboy je na každý pád jedinečná, fotogenická figura, která do světa paranormálních jevů zapadne lépe než Mulder, příběh obnáší kromě juvenilního poučení o dospívání [šedesátileté figury] dostatečné množství nadsázky a humoru, abyste se nemuseli stydět, že berete storku o čertisku s chapavým ocasem vážně. Del Toro se snaží seč může udržet zvláštní okultně-černo-humornou atmošku Mingolových předloh a pokud mohu soudit, docela se mu to daří. Nadsázku podtrhává Beltramiho elfmanovský soundtrack. Film není dokonalý. Již povinně se vysmívám generické CGI, ale dokonalé nejsou ani některé akční scény, v nichž Perlman [ročník 1950] přes veškerou snahu trikařů a gejzír buranského kouzla nezapře svůj věk, kyneticky zaostává za kraválem okolo a jeden má pocit, jakoby často vyvázl prostě se z pekla štěstím. Zjevně scházely prachy. Rodenova angličtina zní možná anglosaskému publiku démonicky jako Vašutovo bladeovské "kurva, píča...!", mě se spíš než nadpřirozený respekt zmocňoval pocit lehké trapnosti. I tak jedna z mála komiksových adaptací, kterou snáším dobře i v repríze. ()

Hanys_

Fain komixárna, která stojí a padá na hláškujícím Perlmanovi, který se pro tuhle roli vážně narodil. Ale v dnešní komixové konkurenci je Hellboy prostě jen "fain". 6.5/10 ()

abysser

Já nevím... Ač jsou zde perfektní masky, akční scény a celý film má řekněme spád, tyto komixové interpretace mě moc neoslovují... Raději bych si přečetl komix... ()

Radim

Přestože žánr je můj oblíbený, film mě trochu zklamal. Přes dobrou atmosféru, výborné triky a zpracování jsem se nějak nemohl do příběhu ponořit - dialogy a stavba příběhu mi připadala trochu chaotická. Přesto doporučuji, už kvůli Karlu Rodenovi. ()

ClimbVibe

Velice příjemné překvapení. Jelikož komiks stojí na nezaměnitelném rukopisu M. Mignoli, očekával jsem, že tohle se nemůže povést. A vida, z Hellboye je filmový hrdina, který má na to aby tu mezi ostatními hrdiny zanechal pořádně velkou stopu. ()

shimpy(CZ)

Hellboy je drsňák jak má být. Trousí trefné hlášky a charisma Rona Perlmana mu dává ještě větší "drsnost". Jinak jeho kámoši - mutanti jsou taky docela obstojní... slušná stylová jízda. 4/5 ()

melkor323

Podľa mna jedna z najlepších komixových adaptácií, veľmi pekné prenesenie charakterov z papiera na plátno. Pre mna dvojnásobna výhra- môj naobľúbenejší režisér režíruje môjho najobľúbenejšieho comixového hrdinu. Preto možno sentimentálne prehliadam nejakú tu chybičku... Jedna malá mi však trochu vadí- opravte ma ak sa mýlim, ale Liz v comixe nebola čierno, ale červenovlasá, nie? ()

Prochy38

Bezkonkurenční R. Perlman a nádherná S. Blair. A tento film? Parádní komiksová akční jízda narvaná skvělými hláškami a tak dobrou akcí, že se mi o tom ještě ten večer zdálo... Paráda od G. del Tora! ()

Xavi6

Opravdová filmová klasika. Každý musí vidět! Něco úžasného jako je tohle, to prostě nemá chybu. Pro mě to je naprostá srdcovka, je to fantasy, má to komediální nádech, opravdu dobrého super hrdinu a hlavně zde hraje Karel Roden, jako hlavní záporňák, to on jako jediný se dostal do pořádného amerického filmu, ne jak ostatní. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce