• Brouk

Tak A Kameňák dobrovolně nedobrovolně mám v TV za sebou A co teď s tím No, poznatek či otázka č.1) ... Není odpad jako odpad 2) Co je horší? Ad 3) Není divák jako divák Ad 1) – Vezmu-li jeden libovolný film (z posledních třech natočených) od Trošky, Soukupa a třeba Olmera a srovnám to s fekálními teenagerovskými komediemi hollywoodské či německé provenience. – v případě tuzemských velikánů se můj žaludek bouří míň, záchvaty vzteku jsou menší; Ad 2) vezmu ty samé tuzemské autory a srovnám je třeba s režiséry jako Pasolini (např. Saló aneb 120 dní Sodomy), Lynch (Mazací hlava) či namátkou Klimov (Jdi a dívej se) tak vím, že po českejch strejcích budu mít několikanásobně menší sklony k sebepoškozování a megadepkám... maximálně zblbnu což je taky řešení .. hahaha Ad 3) je divák a divák „Novák“.. nějak poslední dobou nabývám děsně nepříjemného dojmu, že divák a volič „Novák“ je na tom setsakra s psychikou lépe a to mě děsně ruší Závěrem - Kameňák je komedie (já se párkrát zasmál) byť přihlouplá, brnkajíc na nejlacinější notu, ale nějak zvlášť neohrozí zvlášť člověka s jakouž takouž rozlišovací schopností tedy doufám... :-) A v nejhorším existuje jednou kouzelné tlačítko na TV a to je Vám taková úleva :-)(11.5.2005)

• Trellíno

Tenhle film je vtipnej v závislosti na tom jak znáte vtipy. Jelikož jsou to ale všechno vtipy, kterym jsem se smál naposled někdy ve 3. třídě na Základní škole, tak je to špatný. Přiznám se, že jsem se asi třikrát, čtyřikrát uculil, ale to je na komedii velmi slabý. Nápad postavit komedii na vtipech neni špatný, ale to by to asi muselo být natočeno jinak a rozhodně bych použil něco novýho. Takhle je 99% děje odhadnutelných. Většina postav je tragicky zahraných a některé jsem ani nepochopil, proč se v Kamenáku vyskytli. Třeba ta psycho-postava co pořád poslouchala hudbu. Nevim jestli se Troška snaží být nějak in? A to rádoby vyrovnání s pani Spáčilovou? Nevim, nevim. Kdyby radši pan "režisér" natočil nějakej pořádnej film a zavřel pusu kritikům tímto způsobem. Místo toho se řadí k panům Soukupům a Olmerům. A to mám některý Troškovi filmy fakt rád. Neviděl jsem Waterloo, ale nejhorší porevoluční český film je pro mne ode dneška Kamenák.(28.1.2003)

• Segrestor

Možná by bylo namístě definovat, co je to vlastně ten "kamenný vtip". Jestli něco, z čeho se dá uplácat tahle vyložená debilita, kterou bych nepustil ani tučňákům v ZOO, aby se neutopili z čirého šílenství, nebo nějaká skutečná věc, o kterou se tento film pokouší. Dodnes nevím a tzv. kameňákům se raději vyhýbám a ani mi ho nezkoušejte říct nebo vezmu jeden kameňák a hodím vám ho do okna.(27.4.2011)

• Pepinec

Film přesně pro dnešní společnost. Laciné, pablboidní ´fóry´, komercí nasáklý herecký ansámbl, a ovšem Zdeněk Troška v roli režiséra. Uznávám tohoto pána jako tvůrce pár velice dobrých a legandárních českých pohádek. Leč toto je velice špatná (i když legendární) česká srajdajáda, kterou uživatelé ČSFD právem uvrhli do filmového pekla. Zmiňovat se o dvojce a trojce považuji za naprosto zbytečné. Rád ve svých komentářích totiž uvádím alespoň nějaké pozitivum, ovšem v případě série Kameňáků mě nenapadá lautr nic. Skoro se až bojím napsat; "štěstí, že neexistuje čtyřka..."(30.4.2008)

• Jeanne

Jak se zdá, nějakým omylem se na začátek dostaly záhadné filmové titulky místo znělky Zlaté mříže! :-)) Do filmové kategorie komedií bych Troškův pokus vůbec neřadila, případně - vytvořil "nový žánr":) Jako pásmo vtipů to však nebylo špatné a v tomto smyslu to svůj účel splnilo - rozesmát skupinu diváků, kteří se u pořadu baví spolu a nemají čas sledovat náročnou dějovou linii. Myslím, že pokud něčeho takového tvůrci chtěli dosáhnout, tak se jim to podařilo - ale určitě takovéto zábavné pásmo nepatří do kina. Jít omylem na tohle, tak dvojici Troška-Pomeje asi nebudu moct hodně dlouho přijít na jméno, ...ale kdyby se tohle vysílalo pod hlavičkou zábavných televizních pořadů na Silvestra (samozřejmě ne každý rok, proboha!) tak to rozhodně nezklame! Jenomže, když nás tvůrci nutí brát to jako normální film, tak to tak musíme i hodnotit - mezi filmy - hmmm, s žádnými novými nestárnoucími hláškami nepřišli - kam se v tomto srovnání hrabou na tradiční staré komedie jako Kulový blesk, Jak utopit doktora Mráčka nebo i z Dědictví. I po letech vtipy z nich známe, ale Kameňák ten naopak čerpá jen a jen ze starých a profláknutých vtipů. Dokonce i závěrečné odhalení toho pravého bordelu, který se skrývá v klášteře bylo přesně podle závěru "konkurenčního" filmu Markýz de Sade! :-) Takže - žádný přínos. Ovšem naprosto souhlasím, že takové Waterloo po česku je ještě mnohem mnohem horší.(5.1.2004)