• Anderton

Tie vtipy sú vtipné. To je jasné. Vtipné je aj to, keď si ich rozprávate v krčme pri stole. Tak načo si ísť do kina za to zaplatiť. V čom je hlavný problém filmov bez scenára je úplne jasné, bohužiaľ to nie je jasné jednému z najdôležitejších ľudových režisérov starého režimu. Znie to ako vtip, Troška by ho mohol použiť v Kameňáku 4. Lenže takú metaforu by jeho diváci nepochopili.(31.8.2012)

• packa

Ve věcech má být rovnováha. Této zemi prezidentoval Masaryk, ale taky vrah Gottwald. Dali jsme hudbě Karla Gotta, ale taky třeba Leoše Mareše. Tento národ dal světu Miloše Formana, ale taky třeba pana Trošku, našeho malého českého Eda Wooda. Je možné, že časem jeho kameňákovská série podobně zkultovní, jako Vesmírný plán č.9 a ostatní mistrova díla. Přesto mám neodbytný pocit, že kdyby se pan Troška v mládí dal třeba na popeláře, byl by tomuto národu podstatně užitečnější.(5.7.2006)

• Shit

Mezi prvním a druhým dílem neni skoro žádnej rozdíl, snad jen vtipy se neopakujou, ale to nemůžu odpřísáhnut, protože jsem si toho nějak zvlášť nevšímal. Takovýhle filmy Trošku moc neproslavěj, ale zase se mu nedá upřít snaha, ale někdy ani ta snaha nepostačí a jelkož dvojce jsem dal 2* tak, když jednička je prakticky totožná, ta i jí dám 2 *(12.11.2005)

Opravdu nechápu zdejší hodnocení celé série. Film rozhodně nemá na Troškovu trilogii Slunce, seno. Ale přesto bylo ve filmu hromada vtipů, vtipných scén a dobrých herců. Celkově je to střeštěnej film, ale je to velká chyba ? Rozhodně není. Hudba zábavná. Prostě komedie jak má být. Nejvíc mě z herců zaujal Václav Vydra a Marek Vašut. Takže u mě naprostá spokojenost. Tento film rozhodně člověku zlepší náladu. Nuda nemá v tomto případě žádnou šanci. První díl hodnotím na 93% = *****(23.10.2012)

• Legas

Tak abych byl objektivní, párkrát jsem se docela pobavil, častokrát pouzel mírně uchechtl, ale i tak musím smeknout klobouk, že se Troškovi podařilo postavit "film" pouze na dávno profláknutých vtipech. Ono to sice nemá děj a "vyvrcholení" Kameňáku je něco jako pointa Šestého smyslu - taky jsem z toho byl paf, ale při rozumnějším sestřihu někde na TV Nova by se to celkem vyjímalo. Stačí jen zapnout bednu s dnešními zábavnými pořady a takový Kameňák potom přijde docela vhod. Když je nouze nejvyšší...(29.12.2003)