• Shit

Mezi prvním a druhým dílem neni skoro žádnej rozdíl, snad jen vtipy se neopakujou, ale to nemůžu odpřísáhnut, protože jsem si toho nějak zvlášť nevšímal. Takovýhle filmy Trošku moc neproslavěj, ale zase se mu nedá upřít snaha, ale někdy ani ta snaha nepostačí a jelkož dvojce jsem dal 2* tak, když jednička je prakticky totožná, ta i jí dám 2 *(12.11.2005)

• Kryšpín

Nejdříve vysvětlím pojem Kameňák. Kameňák je vtip, který nemá smysl, ale přesto se mu člověk směje. Tento film od Trošky je něco podobného, film nemá hlavu ani patu, ale má jistý rozdíl, člověk u něj pláče. Pláče, protože se musí stydět za to, že režisér z České republiky natočil takovou slátaninu.(30.1.2004)

• Tosim

Což o to, ty vtipy samy o sobě vtipné jsou, ale když třetinu odhadnete, třetinu znáte a třetina je trapných, je to blbé. Rozjezd nebyl špatný, několikrát jsem se pousmál a začal přehodnocovat, jenže v půlce filmu to šlo všechno do háje a já jen čuměl na obrazovku a úpěl nad trapností. V nějakém dokumentu o dvojce Troška říkal, že dělali selekci a vyřadili vtipy sprosté a tak, předpokládám, že u jedničky se dělo něco podobného (jinak by to přece nefungovalo!), ale okolo "souložení" se ve filmu točí 80% fórů, tak na co to kecání kolem je! Toto je asi nejspíš prostě jen recept - nacpětě tam co nejvíc známých tváří, sprosťáren, bizardních situací a debilního humoru, jen ať nám proboha ten guláš nevychladne moc brzy! Udělat film z vtipů IMHO není dobrý nápad, je to jen snaha za málo peněz zahrát hodně muziky... Waterloo po česku je ovšem mnooohem větší srágora...(1.2.2006)

• InJo

Hodnotím to jako experiment, u kterého jsem vysloveně netrpěl a párkrát se i uchechtl. Troška to (asi) myslí dobře, ale jako tvůrce lidových komedií už nejen, že nemá co nabídnout, ale spíš své diváky mučí laciností, buranstvím a úmorným neumětelstvím ve vedení herců, inscenování situací, pointování gagů, vytvoření konzistentního děje atd. Vznik dalších dvou dílů už je ale neomluvitelný (hlavně ze dvojky jsem byl dost zoufalý). 40 %(2.1.2004)

Troška to nemyslel zle. Nápad převést známé vtipy do filmové podoby považuji za velmi dobrý, ale dost jsem se podivil, že to až tak nefungovalo, anebo to nefungovalo tak, jak mělo, a Troška režijně jako by nebyl v nejideálnější formě. A proto tentokrát v městečku Kameňákov není taková legrace, jako svého času v Hošticích. Jasná věc, že herci solidně předvádějí notoricky známé vtipy s dopředu známou pointou, a tak to v tomhle ohledu ne vždy rozesměje. Škoda, že se vtipy nijak nápaditě neprolínají jeden s druhým, Nevylučuji, že někdo u toho může řvát smíchy. Zasmál jsem se tak akorát. Naopak postsynchrony byly bídné. 60%(25.1.2009)