• Trellíno
  odpad!

  Tenhle film je vtipnej v závislosti na tom jak znáte vtipy. Jelikož jsou to ale všechno vtipy, kterym jsem se smál naposled někdy ve 3. třídě na Základní škole, tak je to špatný. Přiznám se, že jsem se asi třikrát, čtyřikrát uculil, ale to je na komedii velmi slabý. Nápad postavit komedii na vtipech neni špatný, ale to by to asi muselo být natočeno jinak a rozhodně bych použil něco novýho. Takhle je 99% děje odhadnutelných. Většina postav je tragicky zahraných a některé jsem ani nepochopil, proč se v Kamenáku vyskytli. Třeba ta psycho-postava co pořád poslouchala hudbu. Nevim jestli se Troška snaží být nějak in? A to rádoby vyrovnání s pani Spáčilovou? Nevim, nevim. Kdyby radši pan "režisér" natočil nějakej pořádnej film a zavřel pusu kritikům tímto způsobem. Místo toho se řadí k panům Soukupům a Olmerům. A to mám některý Troškovi filmy fakt rád. Neviděl jsem Waterloo, ale nejhorší porevoluční český film je pro mne ode dneška Kamenák.(28.1.2003)

 • Slarque
  **

  Popravdě řečeno, čekal jsem, že to bude ještě horší. Zasmál jsem se sice jenom párkrát, ale tak strašné to zase nebylo. Většina vtipů sice na plátně buď nefunguje, nebo nejsou k smíchu právě pro svou všeobecně známou pointu. Některé jsem také nejspíš nikdy v hrané podobě vidět nechtěl! Ideální sváteční program na Nově.(2.1.2004)

 • berg.12
  *

  Ať už se to někomu líbí nebo ne, zdá se, že český národ nechodí na filmy ale na srandu. Respektive film=sranda. Chtít po někom, kdo holduje tomuto národnímu svérázu, aby vnímal kritéria jako příběh, scénář, herecké výkony apod., je zřejmě marná lásky snaha. A přesně pro tenhle typ diváků je Kameňák určen. Zkrátka, Troška má evidentně své fanoušky, pro které točí, a které spolehlivě nakrmí tím, že narozdíl od umělců on točí pro lidi. Je to barevné, hýbe se to a těch známých herců! A hlavně ty fórky, no to se prostě musí vidět! Stejně tak jako má třebas nějaký hororový subžánr své fanoušky, přestože ostatní tímto žánrem opovrhují, posuzuji Trošku už také téměř žánrově. Na lidi, kterým se tento druh zábavy líbí je nějaká filmová estetika krátká, na druhou stranu, pokud srovnám s jinými kousky v tomto proudu, jde o relativně neškodnou a průměrnou záležitost.(7.11.2005)

 • Malarkey
  ***

  Já se nasmál, jako u klasicky lidového českého filmu, který se skládá jen a pouze z Kameňáků a točí ho Zdenda Trošků. Na poprvé jsem se řechtal jak páté kolo u vozu, po druhé už po usmál, a tak postupně mi nakonec došlo, že je to všecko neskutečné ohrané, ale když jsem to viděl poprvé tak jsem se příjemně bavil. Jenže jak to v televizi dávají stále dokola, stejně tak jako Hoštickou trilogii, tak to omrzí, i když Slunce, seno neomrzí. A v tom je ten háček, ten rozdíl. Právě proto, že se to všecko skládá z kameňáků, a že je to dobrý nápad, nakonec po nějaké době zanucí a už nebude bavit tak jako dřív. Nebo takový na to mám názor já. Každopádně tenkrát to byla mela... --- A opustila sestra svého bratríčka Pepíčka a šla a šla a šla, až prišla do jiného stavu.(8.5.2005)

 • MM_Ramone
  *

  "Kameňák" je naozaj veľmi zlý film. Scenár je len chaoticky riadeným tokom navzájom prepojených vtipov. Čo samo o sebe je zaujímavý nápad. Tak banálne primitívny, až stojí za pozornosť. Ale samotná realizácia nie je vôbec uspokojivá. Zdeněk Troška je režisér, ktorého ja raz nedokážem pochopiť a ohodnotiť. Mne ten jeho štýl príde desne buransky plytký. Tu ho predviedol v plnej sile. Najviac svoje filmy ničí tým, že obsadzuje nehercov, alebo totálne podpriemerých babrákov, ktorí nedokážu presvedčivo zahrať ani prd. Je utrpením sa na niektoré scény pozerať. Bolo mi z toho až trapne. Hrozný pocit. Nehodím to však do odpadu. Dám hviezdičku za odvážnu chcenú zhovadilosť. Ale tie ďaľšie dve pokračovania si vážne mohli odpustiť. *(28.10.2011)

 • - Ve všech scénách je venku slunečno. (Jyrka)

 • - Keď Kohn v lekárni kupuje jed pre svokru, na pokladni je nablokovaná Viagra. (Kadas97)

 • - Představitelka staré Kropáčkové, Anna Vejvodová, se k roli dostala čirou náhodou. Když šla nakupovat, potkala Zdeňka Trošku, od kterého chtěla ihned autogram a jelikož režisér sháněl někoho podobného, nabídl jí roli. (StrYke)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace