Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jihočeském Kameňákově žije pestrá směsice lidí všech možných povah a profesí. Žijí tady Novákovi. Otec Pepa je náčelníkem městské policie, jeho žena Vilma je učitelkou, dcera Julie studuje zdravotní školu a devítiletý Pepíček komentuje všechno, co se jen v okolí šustne. Z Anglie do Kameňákova přijíždí šlechtický pár, kterému byl v rámci restituce navrácen zdejší zámek. Na malém městě se ale nic neutají, a tak záhy všichni ví, že lord sem přijel hledat poklad po svém otci, na který má zálusk i jeho zrádný komorník. Zpráva o pokladu nedá spát továrníku Kohnovi, chtěl by ho i playboyský primář, ale také matka představená zdejšího kláštera, v němž se místo jeptišek ukrývají prostitutky a zloději na útěku... (TV Nova)

(více)

Recenze (1 143)

Segrestor odpad!

všechny recenze uživatele

Možná by bylo namístě definovat, co je to vlastně ten "kamenný vtip". Jestli něco, z čeho se dá uplácat tahle vyložená debilita, kterou bych nepustil ani tučňákům v ZOO, aby se neutopili z čirého šílenství, nebo nějaká skutečná věc, o kterou se tento film pokouší. Dodnes nevím a tzv. kameňákům se raději vyhýbám a ani mi ho nezkoušejte říct nebo vezmu jeden kameňák a hodím vám ho do okna. ()

akisha odpad!

všechny recenze uživatele

Kameňák se stal pro mě synonymem nevkusu, omezenosti a pocitů na zvracení. Za to dokoukání až do konce jsem měla dostat nějakou cenu. Vzhledem k tomu, že se nepovažuju za intelektuála, ale celkem normálního člověka, mi teda nejde na rozum, proč mě to nepobavilo a dokonce pro to ani nemám pochopení. Jen si v duchu počítám do deseti, když někdo ze známejch "zacituje". Slunce seno ještě mělo sem tam realativní úroveň buranský zábavy, ale tohle už je paskvil nejvyšší možný míry. Všichni ty herci, co se tam zjevili, by si měli do mozku udělat černej puntík. Jeden z nejhorších českejch filmů vůbec, jeden z mála, u kterýho bych si z celýho srdce přála, aby nějakej anarchista šel, spálil všechny kopie a zbavil nás toho jednou pro vždy... ()

Reklama

Dudek odpad!

všechny recenze uživatele

Kamenem úrazu Kameňáku není nápad z vtipy, ba právě naopak tato původní myšlenka mohla být použita k natočení slušné komedie, jenže to by se pan Troška musel vyhnout vtipům, které každý divák slyšel minimálně jednou. Celý snímek tak vlastně vypadá spíše jako odkladiště vtipů s neskutečně trapným příběhem. Nejsem schopen posoudit herecké výkony, neboť ve v Kameňáku nic takového není. Herci hrají v rámci možností, snaží se osvojit si roli a vcítit se do ní, jenže jelikož postavy nemají charakter a vlastně se jedná jen o prázdné nedůležité figury sloužící k předvádění více či méně vtipných situací. Pokud zhlédnete celý film všimnete si také většího množství naprosto zbytečných scén (tedy scén ještě zbytečnějších než jsou ty ostatní), které tam jsou jen proto, aby film prodloužily a Troška nám mohl předvést další vtípek. No a to se zase vracíme zpět ke vtipům, které bohužel nefungují. Místo toho aby byl film díky vtipům posunován dopředu je díky nim jen bržděn a ztrácí tak tempo... No jednoduše řečeno je Kameňák naprosto zbytečný film bez jediné chvalitebné scénky... ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

"Kameňák" je naozaj veľmi zlý film. Scenár je len chaoticky riadeným tokom navzájom prepojených vtipov. Čo samo o sebe je zaujímavý nápad. Tak banálne primitívny, až stojí za pozornosť. Ale samotná realizácia nie je vôbec uspokojivá. Zdeněk Troška je režisér, ktorého ja raz nedokážem pochopiť a ohodnotiť. Mne ten jeho štýl príde desne buransky plytký. Tu ho predviedol v plnej sile. Najviac svoje filmy ničí tým, že obsadzuje nehercov, alebo totálne podpriemerých babrákov, ktorí nedokážu presvedčivo zahrať ani prd. Je utrpením sa na niektoré scény pozerať. Bolo mi z toho až trapne. Hrozný pocit. Nehodím to však do odpadu. Dám hviezdičku za odvážnu chcenú zhovadilosť. Ale tie ďaľšie dve pokračovania si vážne mohli odpustiť. * ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tie vtipy sú vtipné. To je jasné. Vtipné je aj to, keď si ich rozprávate v krčme pri stole. Tak načo si ísť do kina za to zaplatiť. V čom je hlavný problém filmov bez scenára je úplne jasné, bohužiaľ to nie je jasné jednému z najdôležitejších ľudových režisérov starého režimu. Znie to ako vtip, Troška by ho mohol použiť v Kameňáku 4. Lenže takú metaforu by jeho diváci nepochopili. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (18)

  • Ve filmu si zahrál i autor snímku Zdeněk Troška, a to ve scéně, kdy policie zastaví auto řízené psem. (URBAN)
  • Filmovalo se i na zámku Náměšť na Hané, Bechyni a Týně nad Vltavou. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Ve scéně, kdy Pepíček (Tomáš Lipský) čte knihu a řekne: „Byl jednou jeden král, a ten měl tři dcery. Ta nejstarší byla škaredá, prostřední pitomá, ta nejmladší byla taky učitelka,“ tak ho Vilma (Jana Paulová) jde zmlátit. Pepíček se ukryje pod stůl, knihu nechá otevřenou. V dalším záběru je ale už zavřená. (Petr.Penicka)

Související novinky

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (více)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (více)

Mannovo Impérium vrací úder

Mannovo Impérium vrací úder

15.10.2007

Michael Mann je tvůrce báječných filmů, ať už je režíruje (Miami Vice) nebo produkuje (Království). Jenže ty báječné filmy nevydělávají. Jistě, nakonec se jakž-takž zaplatí, ale rozhodně to nejsou… (více)

O starších, ale nejen pro ně

O starších, ale nejen pro ně

16.06.2006

Je vždy příjemné, když filmy neoplývající obří reklamou, za nimiž nestojí balík akcií nadnárodní filmové společnosti ani megahvězdy protřelých jmen, jejichž rozpočet byl spíše nižšího kalibru a… (více)

Reklama

Reklama