• Kryšpín

Nejdříve vysvětlím pojem Kameňák. Kameňák je vtip, který nemá smysl, ale přesto se mu člověk směje. Tento film od Trošky je něco podobného, film nemá hlavu ani patu, ale má jistý rozdíl, člověk u něj pláče. Pláče, protože se musí stydět za to, že režisér z České republiky natočil takovou slátaninu.(30.1.2004)

• Big Bear

Vtipy mám rád. Znám jich hodně. Ale udělat z nich scénář filmu, to nemůže dopadnout dobře. Pokud se k tomu přidá modrý pramen, je o průser postaráno. Bohužel, nebo bohudík, česká dušička má vtipy ráda, ráda se baví u českých komedií z venkova a tak měl film v kinech zcela jiný úspěch než zde... Mně na tom osobně nakrkla jedna věc a to, že když někde říkám nějaký fór (který jsem znal i před kameňákem), najde občas někdo kdo utrousí ,,jo to znám, to bylo v Kameňáku... '' No nekopli by jste ho ? *(10.12.2014)

• Kothy

Troškova slabší tvorba. Ono postavit celý film pouze z vtipů není nejlepší nápad. I když některé jsou povedené. Třeba ten zoufalec, co chodí s drobnýma do bordelu. Dobrý je taky Vydra jako policajt Pepa a jeho povedený syn. Nebo vztah pana Kóna a jeho tchýně: "Máte kostkový cukr? Nemáme. Tak nějakou jinou levnou bonboniéru pro tchýni." :D(2.2.2013)

• Segrestor

Možná by bylo namístě definovat, co je to vlastně ten "kamenný vtip". Jestli něco, z čeho se dá uplácat tahle vyložená debilita, kterou bych nepustil ani tučňákům v ZOO, aby se neutopili z čirého šílenství, nebo nějaká skutečná věc, o kterou se tento film pokouší. Dodnes nevím a tzv. kameňákům se raději vyhýbám a ani mi ho nezkoušejte říct nebo vezmu jeden kameňák a hodím vám ho do okna.(27.4.2011)

• Gemini

Vtipy je potřeba umět vyprávět, a o jejich hraní to platí dvojnásobně. Pokud chcete vidět jak se to MÁ dělat, doporučuji sehnat si cyklus "Uctivá Poklona, Pane Kohn!". Jinak tohle dílko, které rozhodně nezachrání těch pár dobrých podání od Josefa Laufera (shodou okolností také židovské vtipy), sledujte maximálně ve stavu hlubokého zoufalství, a jenom v případě, že za to nebudete muset přímo dát ani korunu. Tohle zkrátka má s filmem společné jenom to, že se to natáčelo na film.(9.6.2005)