Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

Mart4s

Tak přesně na to jsem se těšil. Na film, který v základu nedává vůbec žádný smysl. Běhá se z místa na místo bez bližšího vysvětlení. Prostě konina na ,,entou". Když totiž nad filmem začnete přemýšlet, tak zjistíte, že je to naprostá kravina, která měla zůstat v 60-tých letech. Pokud si ale otevřete pivko, ubalíte řádného špeka jako já, vypnete mozek a necháte se unášet akční jízdou, která je v určitých momentech dechberoucí, film si náramně užijete. Efekty jsou fenomenální a ačkoliv jsem spíše fanda Godzilly, Kong v mém srdečku také zanechal vzpomínku. Maličko jsem byl zklamán Millie-Bobby Brown, který byla pro příběh naprosto, ale naprosto zbytečná. Důležitým poselstvím této recenze je - nepřemýšlejte u filmu a užijte si ho ()

Ejmr

Tenhle film se Warnerům vůbec nepovedl. Převahují spíš negativní než pozitivní věci. Lidi v tomto filmu jsou absolutně bez charakteru a jsou tak spíš jako takové "ozdoby" + herci neodváděj zrovna dvakrát dobře svojí práci. Stejně tak jako Godzilla, které ztratila takový ten svůj "šarm" a je celkově taková nezajímavá (nejspíš to bude tím, že Kong má film prakticky jenom pro sebe). Děj nudný a nezajímavý, dutá země absolutně zbytečná filmu vůbec nic nepřidává + k tomu nějaké ty nelogické věci (asi největší je ta, když je Hong Kong evakuován, a potom tam vidíte lidi, jak sedí v restauracích, aby mohli zakřičet a potom utíkat).  Všechny souboje ve filmu vám už prakticky prozradí trailer (a ano jsou taky takové nezáživné). Kromě jednoho souboje, který musím vyzdvihnout a to je finální bitva mezi Kongem, Godzillou a Mechagodzillou, ta se opravdu povedla a skvěle jsem se při ní bavil (a ano to, že se Kong s Godzillou spojí proti společnému nepříteli vám také prozradí traileru). Dále si ode mě tenhle film zaslouží plusový bod za vztah mezi Kongem a tou malou holčičkou (myslím se Lio nebo tak nějak) a zároveň komunikace pomocí mimiky. Přesto je, ale bohužel tento film zklamáním (možná i zklamáním roku, kdo ví). Za mě 48%. ()

Nedos.

Normálně bych řekl, že tenhle film je super kravina, na kterou se dá koukat s vypnutým mozkem a je to OK. Jenže tenhle film je mega kravina, na kterou se dá koukat jenom s vypnutým mozkem a to není moc OK. Scénaristi museli být něčím sjetí, nebo nejsem schopnej určit pro jaký cílový publikum to bylo. Normálně s takovým filmem problémy nemám, ale tenhle mišmaš už byl moc za čárou. Co se ale musí nechat je, že apoň vypadá hezky. ()

JerryPilsen

Dost přeplácáno teda.Scénář mohl být trochu "logičtější",ikdyž u tohoto žánru o logice řeč být nemůže.Všechno zachraňuje akce a záplava efektů. ()

GoodStenly

SPOILER!: Tak konečně jsem se dočkal a zároveň zklamal, je to "Pacific Rim" říznutej "Jurským Parkem" s otravnejma postavama. Dlouho se nic neděje a v momentě konečného průniku do středu země jsem byl ze scenérie unesen a čekal na TO! Bohužel... (tam si měli dát přes držku a né zase na povrchu mezi barákama). Třetí hvězdičku dostanete jen za vymazlený tomahawk a trošilinku Akt X, zbytek nuda. ()

Bratyslavcan

Za mňa po filmoch Godzilla II a Kong obrovské sklamanie. Hlavná pointa filmu bol súboj medzi Kongom a Godzillou. Príbeh bola vedľajšia linka, ktorá mala film dotiahnuť k danému boju a zaistiť otrepaný, no zároveň očakávaný happyend pre všetky strany. Vidieť Godzillu bojovať rukami bola najkomickejšia vec. Vo filme sa autori troška pohrali aj s nápadom Jules Verna a jeho Cestou do stredu Zeme. (Ukradnutý) nápad sa mi páčil, stred Zeme tiež, ale tá cesta!? Akoby prechádzali čiernou dierou vo vesmíre. Celé to bola katastrofa. ()

mapar

Kdysi dávno jsem četl recenzi na pátého Ramba na jednom nejmenovaném filmovém serveru. Dostal tam 10 hvězd z 10 se zajímavou argumentací, že ve svém žánru je to nezpochybnitelný etalon dokonalosti, a kdo ten žánr nemá rád, tak se na to stejně nebude dívat, tak co. Godzilla vs. Kong je přesně takový případ. Autoři se naprosto úmyslně snažili napodobit původní monster fláky z šedesátých let - tj. dementní děj, lidské postavy existují jen, aby zíraly. Z dnešního pohledu se tomu vlastně ani nedá říkat film, protože kostrou filmu jsou prostě bitky obřích příšer. Tečka. Všechno ostatní je jen vata. Zazlívat toto tvůrcům mi přijde stejně hloupé, jako by bylo vyčítat Rambovi, že té krve už je trochu nereálně moc. Je to prostě tvůrčí záměr a tento byl naplněn do puntíku. Pokud chcete vidět dokonalý monstr-movie v nejlepší formě, jakou může rok 2021 nabídnout, má Godzilla vs. Kong 6 hvězd z 5. Líp to prostě nejde. "Líp" je třeba vnímat ve smyslu "epičtěji". Pokud takový film vidět nechcete, jděte jinam. ()

mareknovAk

Po dlouhé době musím říct, že jsem nic tak blbého dlouho neviděl, režisér musel během natáčení zákonitě hulit, jinak nevím ()

Aceboris

Tak väčšiu zlátaninu, Jurského Parku, Hviezdnej brány, Transformerov a iných filmov v jednom som už dlho nevidel. Celkovo dej nedával žiaden zmysel a zamýšľať sa nad tým nemá význam. King Kong našiel svoj domov , ako Alenka v krajine zázrakov. Svet kde je hore dole a naopak, fakt sila. Cestovanie z krajiny OZ do normálneho sveta , potom boje v meste bez ľudí, ilumináti, no proste krása, divá sviňa sa v tom nevyzná. Samozrejme nemohol chýbať černošský  technik, ktorý všetkému čo prvý krát vidí rozumie. Jediné čo sa stojí za pozretie sú špeciálne efekty. Za mňa totálna blbosť, kravina a strata času. 2/10 ()

Merotren

Další lehce nadprůměrný film z lehce nadprůměrného monster universa. První Godzilla se mi celkem líbila, ale tím to hasne. Počtvrté prakticky to samé, kde prostě kromě fajn bitek a vizualizace je to prázdné, z těch příšerně dlouhých 110 minut (klidně by stačilo těch 80 a nebyla by to taková nuda) je tam max. 30 minut akce, pravděpodobně méně, zbytek zbytečná vata kolem. Vystřihnout všechny části z monstry ze všech čtyř filmů a byl by z toho jeden celovečerní film, možná ani to ne, a úplně by to stačilo. Ten lidský faktor je tam úplně zbytečný, dementní a totálně nezajímavý. Prakticky stejný případ jako u všech Transformerů po jedničce. 5,5/10 a prosím už to nechte být, nemá cenu v tom pokračovat. ()

noxi600

Shrnuto a podtrženo: zbytečný film. Ty, které zajímají pouze efekty a nevnímají děj okolo, film uspokojit může. ()

podlet

O kvalitě filmu svědčí to, že sem na to koukal, v půlce to šel ohodnotit a pak sem zjistil, že sem to už udělal. Jen jsem to uplně vytěsnil. ()

Enon

Pokud budete hledat jakýkoliv smysl v tomhle filmu tak se vám asi uvaří hlava a pojedete hned směr Bohnice. Tenhle film je snad největší vypínač mozku co sem zažil. Největší hloupost, která ale tak nějak je zábavná právě tím jak hloupé to je. Nebudu tady rozebírat všechno, co v tom filmu nedávalo smysl ale mohu to shrnout, že smysl nedávají celé dvě hodiny co film trvá. Prostě když se na to podíváte s čistou hlavou a nejlépe s někým s kým si z toho budete dělat srandu tak je to úplně ideální ale z filmařského hlediska je to fakt hovadina, neskutečná. Ale tak od tohohle filmu asi nikdo nečekal nic jiného, však je to film kde se mlátí dvě obří monstra takže je jasné, že věci jako příběh, scénář a herecké výkony půjdou do pozadí. Pokud se ale budeme bavit o samotné akci, tak ta je dost zábavná, i díky podkresové hudbě, která je na tomto filmu asi to nejlepší. Dále se mi líbila herečka, co hrála malou holčičku u Konga , ta tu odvádí skvělou práci, narozdíl od ostatních, ty nestojí za řeč. Mechagodzilla byl dobrej nápad, ten film to dost ozvláštnilo a doneslo to takovej SVĚŽÍ DECH do tohohle filmu, takže jo, taky dobrá práce. No dál asi nemám co dodat, je to úplně vypatlaný, kýčovitý, plný nelogičností a nesrovnalostí, ale pokud si z toho dokážete udělat srandu tak se budete královsky bavit, pokud ne tak to vypnete po první minutě. Mě mé svědomí tomuhle filmu nedovolí dát víc jak 40%. ()

Nyron

Za mě jasných 5*. Lidi jsou dneska hloupí a neumí ocenit to na co koukají. Koukají na pokémony a čekají propracovaný počin toho nejlepšího holywoodského režiséra plný toho nejlepšího co může kinematografie nabídnout.  Naprostá pitomost. Godzilla vs. Kong je o souboji dvou hustých monster a toho tu bylo přehršel. Potrebuju nějaký přehnane promakany scénář? Ježiši Kriste neee, chci vidět jas si dávají na prdel. 5*, protože sem dostal to, co jsem si zapl. Je to CGI Mega nadupaný blockbuster. ()

Keks

Jo...byla to chuj co si budeme..prvni Godzilla byla fajn, druha taky a Kong taky...tohle ve mne nechalo takovou meh pachut...nevim trochu me to mrzi, takova Maddie (Millie Bobby Brown) zde byla i ona nudnou postavou coz o jeji roli v druhe Godzille rict nemohu a stejne jako vetsina lidskych postav nemela hloubku a jejich vztahy/motivace...ani ty souboje za to moc nestaly ale co uz..zasmal jsem se i kdyz to komedie byt nemela...absurdita..tak 43% ()

Skimmy

U krále monster jsem napsal, že gman nemá co na filmovém plátnu předvést, byla to mýlka 😃 nehledám v tom nic hlubokomyslného, ale bavím se u monsterversu. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

29.11.2022

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)