Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

F.W.Colqhoun

Poprvé: Koukat na Hitchcockovy filmy ve třetím tisíciletí je osvobozující. Všechny ty triky navozující strach, napětí, romatiku a humor jsou natolik osvobozeny od svého účinku, že požitku vychutnávat jen to, jak mistrně navozovaly, co měly - důmyslnou kamerou, mile hollywoodským scénářem a vypointovanými dialogy, které nemají ani hypotetickou šanci se odehrát - nestojí nic v cestě. Chyťte zloděje je romantický thriller bez špetky romantiky nebo napětí. Všechno je to JENOM Hitchcock, výlet do jeho chytře dětinských fantazií, se špetkou Grace Kelly, ocáskem Caryho Granta a technicolorovou galerií Monaka a Riviéry. Což přesto, jak to zní, věru není málo. Naposledy: Oh, my. I wish I'd known someone in the insurance racket when I first started in the burglary business. Je zvláštní, že právě Hitchcock, který na mě napoprvé neudělal valný dojem, je nakonec tím, k němuž se vracím nejčastěji a nejraděj. Možná je za tím kouzlo nečekaného odmaskování: Mistr hrůzy se ukazuje býti mistrem iluze dovolené, agenta imaginativní cestovní kanceláře, jenž vás nečekaně odešle na rekreaci, na níž nemůžete jet, protože nemáte čas a peníze, a i kdybyste měli obojí, nelze se vrátit do časů, kdy na dovolené nemohl jezdit skoro nikdo - a už vůbec někdo jako vy, leda byste byli dřevařským magnátem z Oregonu nebo Johnem Robbiem. Nebo penzionovaným revizorem. Hitchcokovy prázdniny v Monaku jsou, přestože obnášejí zločin, jen jakousi hrou na něj. To, co se stalo, nevadí nikomu kromě zástupců pojišťovny, která likviduje škodu (což je dobře) a anonymní mrtvý jednonohý Francouz není nic, co by člověku mohlo zkazit pobyt. Zase tam brzy zajedu. You're [convincing] like an American character in an English movie. ()

Jorge-Z

Typický Hitchcock, s šarmantním Cary Grantem a okouzlující Grace Kelly. Jeden z těch méně podařených filmů od Hitchcocka. ()

Lionheart

Ach, jaká to poetika filmového plátna.... Cary a Grace byli snoví, Hitchova režie samozřejmě taky. Téma dnes již lehce provařené, ale skvěle podané. Když k tomu připočítám slunnou Francii, nedivím se, že tomu dávám full house. ()

prezdivaka

Nějak se mi nechce věřit tomu vysokému hodnocení. Má to zřejmě dva důvody. Jedním je zarputilá přízeň k romantickým filmům a druhým je jméno režiséra. Ale i mistři si občas vyberou slabší chvilku. Řekl bych, že tady toho bylo slabšího více. Zaprvé scénář - z toho nevykřesal ani Hitchcock nic nadprůměrného. Cary Grant si po celý film vystačí s jedním výrazem a tak nejzajímavější je krásná Grace. Logika děje je neuvěřitelná a chování postav zcela irelevantní. Nejen že jsem se ani na chvíli nebál, ale při absenci humoru mě zaplavovaly vlny nudy. Korunu tomu dal předvídatelný a ubohý konec, který opět vybočuje z logiky příběhu a tak ho režisér rychle utnul. ()

jasiska

Zaujímavé, že aj keď okrem pani Stevensovej vo filme nebola žiadna sympatická postava, dal sa celkom príjemne pozerať. Nebola to ani taká dobrá vec, na akú sme u Hitchocka zvyknutí a ani krásna Grace Kelly to nezachránila, ale dalo sa to pozerať. ()

Rozjimatel

Tento Hitchcockov film je netypický množstvom (duchaplných) dialógov a tiež množstvom humoru. Až sa čudujem, že v žánroch nie je uvedená aj komédia. Duchom mi to trochu pripomína francúzsku sériu o Fantomasovi, či (a to ešte viac) anglickú o Ružovom panterovi (žeby inšpirácia pre tieto filmy?). Okrem snáď jednej scény (skvelej naháňačky na autách) tu chýba také to typické hitchcockovské napätie, hlavne vďaka všadeprítomnému humoru. Ale to nie, že by som sa sťažoval, skôr naopak, páči sa mi, že ten film je iný. Jednou z najväčších zbraní tohto filmu, a to najväčšieho kalibru, je očarujúca Grace Kelly. A to nie len kvôli svojej kráse, ale navyše svoju postavu hraje perfektne. V tomto prípade som dokonca ochotný odpustiť to komické hollywoodske obsadzovanie hlavnej mužskej a hlavnej ženskej role, keď muž je dva krát tak starý ako žena. Lenže opálenému Carymu Grantovi to tu celkom sekne aj napriek jeho veku. Za zmienku stojí aj krásna kamera (výborná hra so svetlom a farbami, najmä v nočných scénach). ()

Spectre

Zaujímavý Hitch. Film ako taký je rozhodne dobre spravený (ako sa na Hitchcocka patrí). Veď len sami herci Cary Grant a Grace Kelly sú zárukou kvalitnej zábavy. Celkovo je to ale skôr taký dobrodružný film so známkami komédie (Tento obraz nepochybne dotvára hlavný predstaviteľ osobne), ako thriller, jednoducho mierny posun od štandartnej Hitch línie, avšak celkom iste vysoko nadpriemerná zábava ktorú nemôžem inak než vrelo odporúčať. ()

cuchillo

Pro Hitchcocka mám slabost, ale tenhle jeho kousek mě dost zklamal. Zdlouhavé, nudné, nezajímavé. Nebýt Caryho Granta, ani bych to nedokoukala. ()

Mikino00

Taková lehčí komediální kriminálka, odlehčená, nenudí, ale nijak neohromí, není to ten pravý napínavý Hitch. Co ale rozhodně ohromí je půvabná Grace a slušný výkon už postaršího Granta. ()

chuckboris

Tři hvězdy. Ne proto, že by film byl ,,průměrný". Cary Grant je opět vinikající a Grace Kelly pořád okouzlující. Kdyby nebyl pod režií zapsán Hitchcock, dal bych čtyři, film je sám o sobě dobrej. Jenže v porovnání ostatních mistrovo geniálních děl je tohle trochu slabší. ()

aLPaC

V souvislosti s tehdejší dobou se hovoří jako o největší sexbombě o Marilyn. Mě se ale daleko více líbí Grace Kelly. Sice neměla takový kozy, ale v obličejový části i samotné postavě je prostě hezčí. Navíc když si vezme ty modré šaty jako zde, nemá to jedinou chybu. Tak a co se týče filmu, ten mě moc nezaujal. Začátek je sice poměrně zajímavý a slibuje mnohé, na to se však v dalších částech Alfredovi nepodařilo navázat. Navíc i ten jeho pověstný konec mě tentokrát zklamal. Bohužel žádné překvapení. ()

Lapacka

Film jsem si pustil místo z DVD místo zpráv a byla to docela zábava. Od Hollywoodu nečekám žádné velké umění, spíše jen romantiku a vizuální ingredience, podívanou, spektákl atd. V tomhle smyslu to nebylo marné. Jako thriller se film brát asi nedá, když je tam takové lehčí téma, diamanty, polepšený zloděj, pojišťovák z Londýna atd. Pár pěkných vtípků tam je, třeba ta automobilová honička, např. ta paní, co tam nese to prádlo přes cestu by asi v reálném životě neměla šanci se tam pro to prádlo ještě vrátit a sbírat je ze silnice před dalším vozem... Taky ten kontrast domorodců vs. toho hlavního hrdiny nebyl marný. Pěkný film o dovolené na Riviéře, který asi i režisér sám pro sebe pojal lehce oddechově. Cary Grant na divačky musel působit hodně romanticky, stejně jako Grace Kelly na diváky, ale jako někteří z komentujících si myslím, že dohromady jim to příliš nešlo, což je ale dáno taky tím, že tam mají společných jen pár scén. Navíc ten věkový rozdíl - 25 let - a určitá nepřirozenost scénáře pro Grantovu postavu, tam také v tomhle ohledu udělala svoje. Což je ale nakonec vedlejší. Celkem příjemný odpočinkový film. DVD jsem koupil z edice Golden Paramount z dovozu z Německa ve výprodeji v Normě. ()

El-Barto

Krimi dějová linka, kterou Hitchcock ve svých ostatních filmech zvládá jako nikdo jiný, je tady hodně nevýrazná. Zato je tady romantika s Grace Kelly (!), při který úplně zapomenu na nějaký krimi. Kamera je na rok 1955 fantastická, hlavně při tý "autohoničce". Vlastně úplně chybí napětí, ale Hitch to vynahrazuje romantikou, lehkým vtipem a i ten jih Francie, kde si žije charizmatický zlodějíček Robie, je úžasný, 7/10. ()

Erinien

Na tento film jsme náhodně přepli večer a bylo to tak napínavé, že jsem vydržela až do konce. Zaujala mě jak kamera, tak herecké pojetí a scénář. Hlavně dialogy jsou opravdu povedené a něčím jiné, krásně dvojsmyslné a chvílemi si vážně nejste jisti o čem se hlavní hrdinové vlastně baví. Takže ačkoliv je Chyťte zloděje již statný padesátník (skoro jsem nemohla uvěřit datu natáčení) je stále aktuální a zajímavý. Pravděpodobně mě to donutí ke shlédnutí další klasiky od mistra Hitchcocka, kterou jsem zatím drze opomíjela. ()

Narciska

Řemeslně precizní práce, i po stránce herecké nadprůměr. Romantiky jsem tam však příliš neshledávala (kromě záběrů na krajinu a vkusu francouzských obydlí) a od konce jsem čekala více napětí... ()

Rokle

První část srší nápadem a vtipem a graduje výbornou scénou trojice Grant, Kelly, Auber na moři - 90%. Druhá část se nese v duchu polapení zloděje a ztrácí tu lehkost a svěžest z úvodu - 60%. Tudíž mi to ve výsledku vychází na slabší 4*. ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)