Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

honzic

Po Babovřeskách jsem si říkal, že Troška už nemůže nic normálního natočit, že už to půjde jen dolů jako u Vorlíčka. Ale nakonec mne Stašidla příjemně překvapila, byla to sice kombinace Saxany, nějakých pohádek jako Z pekla štěstí, trochu Jasněnka nebo Princezna ze mlejna a malinko i Kameňák nebo Arabela, Kačenka a strašidla či Doktor od jezera hrochů, všehosměs, ale to se dalo čekat, že originilita se konat nebude. Hodnocení: 50 % ()

J@y

Slušná a dostatečně originální varianta na Addamsonovi, jinak přihlouple jednoduchá pohádka, ostatně jako každá pohádka... ()

walkingdead

*** nebo ****? Dávám ****. Proč? Protože Troška. Ten by tady sklízel odpady, i kdyby byl jeho film nominovaný na Oscara. Tak mu to hodnocení aspoň o 0,01 % zvednu. Za mě lepší průměr, chyběla jen nějaká dramatičtější zápletka. ()

J.Mayen

Tak bokem po očku, ale jedná se opravdu o nevídaný nesmysl. Jedna hvězda za Václava Postráneckého, určitě nedoporučuju touhle snímku jakýmkoliv způsobem křížit cestu. ()

Muff

Moc nechápu ta odpadující hodnocení. Většinu Troškových uřvaných hoven opravdu nemusím, ale je pár kousků, které se docela vydařily a neurazí, a Strašidla nebo Nejkrásnější hádanka mezi ně podle mne patří. Interiéry jsou pěkně zpracované, herci dobře obsazení a dialogy jsou místy docela vtipné. Není to nějaké velké dílo, ale na Trošku to je ultranadprůměr, ani jsem nevěřil, že je to od něj. ()

drotn1ng odpad!

bylo to tak dlouhý, že se člověk netěšil na rozuzlení, ale až to konečně skončí. k pokusům o vtip se radši vyjadřovat nebudu. herci mají na víc. troška už naštěstí do důchodu odešel. ()

Alden_Larson

Neměl jsem velká očekávání, ale nakonec se ukázalo, že to je kvalitně víceméně stejné, jako většina ostatních Troškových filmů. Tento je podle mě jeden z jeho lepších filmů, ale i tak to je maximálně nadprůměrný výkon. Zápletka je fajn, ocenil bych ale, kdyby se v ní dělo míň věcí, část s upírem se tam moc nehodila. Ze všech postav mi přišly zajímavé jenom dvě, ostatní byly většinou stereotypní. Prezentace je fajn v tom slova smyslu, že film vypadá stejně jako všechny ostatní Troškovy filmy. Tím nemyslím, že vypadá špatně, jenom není ničím výrazný. Herecké výkony byly fajn, některé byly ale zbytečně přehrané. I hudbu film použil zbytečně mockrát. 6/10 ()

tomashinka

Digitální distribuce filmů má jednu velkou nevýhodu - tvůrci nemusí šetřit drahým filmovým pásem a tak se průměrná doba filmů protáhla z obvyklých 90ti minut na dvě hodiny. Bohužel ke škodě většiny z nich. Scénář může plýtvat časem a do děje se dostává spousta zbytečného balastu a plkání. Strašidla jsou toho typickou ukázkou. Po Kameňácích a Babovřeskách se asi nedal očekávat nějaký extra zázrak, to by byl zázrak, ale právě délka filmu je asi jeho největším problémem. Příběh totiž není nijak zvlášť barvitý a děj je velmi jednoduchý, což by až tak moc nevadilo, kdyby nebyl násilně natažený na zmíněné skoro dvě hodiny. A protože vlastně není co hrát, film je plný ukecaných nezáživných scén a bohužel i scén, které ho deklasují za hranice vkusu (matka čarodějnice znásilněná kocourem). Samozřejmě opět několik vlezlých pokusů o reklamu, které jsou výsměchem tvůrců platícímu divákovi - proč se mám za svých sto třicet korun dívat na reklamy ???!!! Vždyť jsou ve filmu jako pěst na oko - na jednu stranu drahé kostýmy, interiéry, rodina strašidel nedotčená moderní civilizací a na stole mají barevné krabice s dětskými nápoji ? Barevná dodávka distributora plynu zase facka ! To vám, pane Troško, nevadí, že tím svou snahu o hezký film srážíte na show Horsta Fuchse ? To už snad raději uprostřed film zastavte, vložte pár reklam a fertig. Děti se dojdou vyčůrat, rodiče se protáhnou a film může důstojně pokračovat. Abych ale jen nekritizoval - snímek má dobře zvolené lokace, řekl bych dobré herecké výkony rozumně vybraných herců, příjemnou hudba, jednoduché a zvládnuté triky... Škoda ! Film mě od začátku nudil, nerozjel se a celou dobu jsem bojoval s pocitem, jestli má smysl sledovat až do konce. Podruhé bych se nepodíval ani v televizi. Dávám za snahu s čistým svědomím jednu hvězdu. ()

rekurseman

Klasika, zase se nesmělo kouřit na place a když už, tak jen Trošku. Trošku jsem byl z toho scénáře smutný, byl prostě Troškovský. Všude z rohů na mě civěl Troškův humor, trošku jsem se i někdy styděl. Kdyby režii a scénář nedělal Troška ale třeba takový Strach, neměl bych strach a trošku bych i přidal na hvězdičkách. Děj ala Kameňák jen natočené formou pohádky. Jediné co to zachránilo byla Sara Sandeva <3. ()

FILMOVKA

Zdeňkovi Troškovi svědčí, když zpracovává něčí námět, nebo scénář. Po Babovřeskách bylo načase natočit něco hodnotnějšího. Sice to není komedie, u které by jste se řezali smíchy od začátku do konce, ale je to obyčejný klasický český film, který tu zase nějakou dobu chyběl. Až na pár méně vydařených vtípků, to bylo laskavé pokoukání. ()

rigby

Docela příjemný film pro děti. Myslím, že se jim to bude líbit. I dospělí si v tom určitě najdou svoje. Není to sice nijak originální, ale na české poměry je to moderní. Možná by chtělo trochu zatlačit na příběh, který byl nijaký. Možná to chtělo trochu více rozvinout jednotlivé postavy a snažit se vytěžit více ze střetu světa pohádek a světa dospělých. Také konec je jaksi do ztracena a najednou běží titulky. Ale na druhou stranu je to slavný Troškův návrat. Jen mohl být o něco víc slavnější, potenciál to má. ()

EddieIron

UF! Zase je to tady samá Spáčilová... filmeček fajn, sranda...jestli jste čekali něco jiného, pak byste si měli zajít na vyšetření.... Tři a půl hvězdy za film a jedna za Saru Sandevu, což určitě není žádná holka z Makedonie, ale jistojistě je to opravdová víla! :) ()

Brenda.Ch

Hodnocení jsem dala vzhledem k tomu, že je to Troška, a jeho maléry typu Babovřesk a (nejen) posledního Kameňáku tento film rozhodně předčí. Je poetický, lehce vtipný a pohodový. Pokud budu hodně kritická, přijde mi to odfláknuté když si představím, co takový potenciál, jako je rodina strašidel na malém městě, mohl přinést. Nechápu tady některé příspěvky o amorálnosti, to přece nejsou lidi, ale strašidla, kde berete tu jistotu, že mají stejnou morálku ? Kromě toho ve světě to chodí prostě různě a ne podle učebnic. Například nedávno se moje dcera rozčilovala, že celou hodinu excelovala v matice, chodila počítat příklady, hlásila se a nic, a její krásná spolužačka s prvotřídním výstřihem jen jednou řekla správný výsledek a rozněžněný učitel jí dal hned jedničku. Pochybuji, že mu za to vezmou osobní ohodnocení. :-) Je škoda, že se toho námětu líp nevyužilo, takhle je to průměr, a ten konec je tak nedotažený, že mám příšerné podezření o připravování Strašidel 2. Hrůza pomyslet. ()

zigy

Já myslím, že dětem by se to mohlo líbit. Dospělí se asi budou trochu nudit....ale pár dobrých fórů se najde, třeba rozdvojování je pojaté docela vtipně...A hejkal s vodníkem jsou opravdu poměrně povedení....škoda, že spousta fórů je křečovitých nebo vyjde vniveč....ale má to docela tempo a spoustu dobrých nápadů, i když už jsme je viděli v jiných filmech. Ale troškobijci, uvědomte si, jak je moc těžké natočit komedii pro děti i dospělé zároveň. Já bych to neuměl. ()

peregrino

Po tomhle, jdu si pustit pořádný horor. Po cca 20 minutách jsem se na toto již nedokázal dále dívat. Jednu hvězdičku věnuji, a to doslova VĚNUJI, protože ve vší úctě ke kinematografii nechci označit tento snímek za "odpad". ()

Desmi

Nebýt Kostkové a Sandevové, asi bych se do konce nedíval. Česká adaptace Addamsovi rodiny nevyzněla zas tak špatně, ale srovnávat se nedá. Příběh je tupý a těžko akceptovatelný, bez větších nápadů. ()

0kozel

Že by se začal vracet tradiční český žánr dětský/rodinný film? Kvalitou je to průměr, ale rád jsem se na to podíval a dětem se to líbilo. Je vidět, že spousta uživatelů tu nedočkavě čeká až dá Troškovi další odpad, to hodnocení zde nevyjadřuje kvalitu filmu, ale hodnotí sympatie k režisérovi. ()