Bowling for Columbine

• Kanada Bowling for Columbine (více)

Vážný i humorný, sarkastický pohled na posedlost USA zbraněmi. Na pozadí masakru na Columbineské střední škole se režisér Michael Moore vydává na pouť po Spojených státech, aby blíže prozkoumal příčiny, které ženou Američany neustále žít v paranoidním strachu před zlem, servírovaným všemocnými médii. Slavný celovečerní dokument se stal kasovním trhákem a vyvolal vášnivé polemiky mezi diváky. (oficiální text distributora)

storq

Dlouho jsem neviděl tak dobře natočený dokument, který ani chvílemi nenudí. Michael Moore jde po krku snad všem. Ovšem jistěže se to musí brát s nadhledem, je to velice dobře sestříhané a je vidět, že Moore ví kam kdy za kým přijít a kdy komu co říct. Film na mě působil velice protiamericky a na chvíli jsem se díval na USA jako na zabijáckou zemi plnou strachu a bláznivejch amíků se zbraní v ruce. ()

Velemír

Proklatě!!!... Tak tenhle snímek mi zadělal na obří cinefilskej problém: Už nikdy nebudu vnímat filmy s Charltonem Hestonem tak, jako dřív...!!! - Proto VAROVÁNÍ těm z vás, kteří máte rádi Ben Hura, Desatero přikázání nebo třeba Planetu opic: Držte se od tohohle dokumentu dál!!! ()

RickyFitts

skvělej rozjezd a tentokrát se nedá popřít, že se Moore strefuje do černýho... ale vše zabito útokem na city a demagogií; když Moore honí Hestona s fotkou holčičky v rámečku, má člověk chuť odejít z kina... ()

gonga odpad!

Manipulující, aktivistická, s fakty vesele žonglující, neomarxistická sračka. Odpad všech odpadů. Jinak profesionálně je to natočeno dobře, například zde je vidět, jak je manipulace Marxmoora účinná. Nicméně pokud bych toto měl pochválit, pak mohu pochválit i http://www.csfd.cz/film/109547-zid-suss/. Dr. Goebbels by měl radost! ()

Erumocio

Chvílemi autor hodně brnká na city, ale proč ne? Měl silné téma a měl k tomu co říct. Navíc o tom, že celá ekonomika USA je postavená právě na zbrojním průmyslu víme dávno. Tohle byl jen jiný pohled na situaci. S Pepiky pak probereme, že to v té naší malé republice s největším BecherPepikem v čele není zas tak marný. ()

mls

Perfektné dielo, ktoré takmer nedáva odpovede, iba otázky. Mne ukázalo minimálne to, že Charlton Heston je úplny debil a že Manson vie hovoriť veľmi inteligentne. A ešte oveľa viac. Love this style! ()

Kochanski

Někteří Moorovi vyčítají zaujatost... jiní zase smíchání stovek témat! No a co! Tenhle člověk moc dobře ví, co chce svými dokumenty sdělit, koho zesměšnit, koho nas**t! Podle mě je smyslem dokumentu jako takového "osvěta", aby vas zaujal natolik, abyste o něm i po skončení filmu přemýšleli. A tenhle svým širokým záběrem, vtipností a chytrostí osloví desetkrát více lidí než typický sucharský a korektní dokument. Zkrátka vás přinutí myslet!!!!!!!!!!!!!! ()

Galahad

Mám z toho smíšené pocity, chvílemi je to ***** a chvílemi odpad, střídá se tu genialita s naprostým diletantstvím. Kdyby se stopáž sestříhala na polovinu a celé to bylo prezentováno jako vtipná satira, tak by byl výsledek mnohem lepší. ()

bobrux

Nestranný pohled na americkou společnost a její "svobodu". Možná kdyby tento dokument povinně promítali na tamních školách, tak by se už nic podobného nestalo. Škoda, že poslední půlhodinu už Moore neukáže nic nového a omílá pořád dokola předtím řečené. Ale i tak se jedná o velice silný zážitek. ()

zabro

Jelikoz moc dokumenty nesleduji, tak nemohu srovnavat. Jesltli to bylo objektinvni nebo nejak jinak zaujate.Ale o nekterech castech tohoto dokumentu si myslim, ze to Michael Moore docela dobre vystihl.Staci jen jmenovat napriklad: Za ten utok na stredni muze heavy metal. :-D ()

Lobotomas

Dokument, který ukazuje nebezpečí zbraní v nepravích rukou. I šestilety chlapet může vraždit. Proč se v americe tolik střílí? Není možně že je to proto že jsou k tomu vychováváni a největší zodpovednost za to má společnost v čele s rodiči? ()

Akana

Z toho, co jsem zatím z Moorovy tvorby viděl, je to vrchol. Každý, komu je trnem v oku americká imperiální nadutost, se bude tetelit blahem. Někdy se člověk opravdu musí smát míře hlouposti v jejich myšlení, ale je to smích s mrazením v zádech. Tentokrát se Moore zaměřil na militantnost americké společnosti, snaží se rozkrýt příčiny fatálně vysoké kriminality, obviňuje média a státní špičky z úmyslného šíření atmosféry strachu, porovnává s jinými zeměmi a celé to soustřeďuje kolem ústředního tématu - masakru na škole v Columbine a neuvěřitelně snadné dostupnosti střelných zbraní v USA. Činí tak se svojí tradiční zaujatostí a subjektivitou, ale v tomto případě (aspoň podle mého názoru) oprávněnou. Po shlédnutí Bowling For Columbine už se na žádný film s Charletonem Hestonem nebudu dívat stejnýma očima. 90% ()

Colleague

Jeden z nejlepších dokumentů co sem kdy viděl. Obsahuje vše, co by správný dokument měl mít. Škoda, že je opět hlavně o USA. ()

Shame on you Mr. Bush!

Shame on you Mr. Bush!

26.09.2006

Známý výrok Michaela Moora vyslovený při přebírání Oscara za dokument Bowling for Columbine v roce 2002 byl jedním z prvních otevřených útoků na Bushovu administrativu a takříkajíc zavedl nový trend … (více)