Kickboxer: Odplata

Kickboxer Retaliation

Akční

USA, 2017, 110 min

• Eldrick

O nic moc horší než Vengeance. Bautista nebyl dost velkej na dnešní dobu, tak ho vyměnili za strongmana. Van Damme si to z pozice výkonného producenta pohlídal, manželka mu pomáhala z pozice producentky a do filmu dokázal nasrat kromě svýho druhýho syna Nicolase (Krise naštěstí nechal doma, ale kundí dceru Biancu mohl přibrat taky) až neskutečný množství známých jmen ze světa MMA a boxu. Jmenovitě: opět Werdum, Mike Tyson, Ron "Big Country" Nelson, Shogun Rua, Wanderlei Silva, Frank Edgar, Renzo Gracie, Renato Sobral, Rico Verhoeven. Mimo zápasníky se mihne i další strongman Brian Shaw a fotbalista Ronaldinho. Jako film je to samozřejmě tragédie, ale pro fanouška MMA to má svou hodnotu. Když už nic jinýho, tak choreografie baletních výskoků a snímání kamery je profi. A všechna čest Van Dammovi. Ačkoliv vypadá jak vyfetovaná veverka, bere se s nadhledem a jelikož byl inspirací dnešní generaci MMA fighterů, rád se angažuje v osobních treníncích a obsazuje je do svých filmů.(11.1.2018)

• kenkaku

Film si to podělal už tou schizoidní předtitulkou scénou. Míra idiocie a smysluplnosti oné scénky zcela koresponduje s celým filmem. Jako opravdu vymazlený scénář jsem nečekal. Mělo to být přímočaré a jednoduché... jenže ono ne. Takových stupidních zvratů a nesmyslných situací v jednom scénáři by jeden nevěřil. JCVD alias "Pan Kloubouk" je za trapáka, Christopher Lambert standard (ale potěšil) a nejlepší dojem nakonec zanechal Mike Tyson. Ano uznávám, souboje natočené bravurně. Ne jednou jen na jeden (!!!) záběr bez střihu. Žádná zběsilá střih-střih-střih-chaos akce. Praktiky díky tomu nedávám naprostou nulu.(11.2.2018)

• m.a.t.o.

Hodnú chvíľu som netušil, či sledujem pokračovanie alebo paródiu Kickboxera. Až kým sa na scéne neobjavil Mike Tyson. Vtedy už bolo jasné, že ide o paródiu. Otras po všetkých stránkach, až sa mi nechce veriť, že niečo takéto vzniklo v roku 2017. Myslel som si, že za 30 rokov sa tieto arénovkové béčka posunuli na vyššiu úroveň. Jednotlivé scény akoby ani na seba nenaväzovali, herci prehrávajú, bojové scény, vzhľadom nato, že na nich stojí (alebo v tomto prípade skôr padá) celý film, žiadny zázrak. Dopozerať to do konca bol fakt problém.(8.4.2018)

• Lacike

Kickboxer: Retaliation je asi pokracovanie Kickboxer: Vengeance, ale tazko to posudit, kedze ten film nedava ziadny zmysel. To maju vlastne tie dva filmy spolocne. Nahodne sa striedaju rôzne sceny, ktore vyustia vo finalnom zapase.Bitiek je tu prekvapivo neurekom, ale ich kvalita je väcsinou mizerna. Väcsina chvatov je pomala, udery nezapadaju, kameraman sebou škube jak trafeny, je to neraz snimane v divnych uhloch. Ani zpomalovacky bitkam nepomahaju a este viac im uberaju na dynamike. Napriek tomu iba kvôli bitkam davam aspon jednu hviezdicku, lebo obcas sa v nich vyskytne nejaky zaujimavejsi chvat alebo pôsobivy pad. Herecke obsadenie je celkom vydarene. Je tu viacero znamych xichtov za zenitom a väcsina z nich sa predvedie aj v bitkach. Skoda len, ze väcsinou to je rovnake utrpenie ako ich dialogy, ktore su obcas tak absurdne az ma rozosmiali. Van Damme sa uz ani nemohol pozerat v akej sracke sa ocitol a tak sa radsej nechal oslepit. To odporucam aj vsetkym divakom, pokial nechcu prist o rozum. Alebo najlepsie bude sa tejto sracke vyhnut. Na pripadny dalsi diel ma nenalaka ani Seagal. :) 1/10.(29.12.2017)

• sedm.1

Pokud bych měl film hodnotit jen s ohledem na zpracování a množství soubojů, jednalo by se o více než lepší průměr. Je jich totiž dost a vesměs jsou zpracovány poměrně efektně, sem tam s nápaditou choreografií a i jejich přehlednost je ještě v rámci tolerantnosti. Navíc je vidět, že Alain Moussi fakt umí a i když po herecké stránce rozhodně nezáří, tak jeho sympatičnost dost zachraňuje. Jenže krom soubojů jsou tu ještě další věci a ty celý film těžce srážejí k zemi. A začnu hned u veterána Jean-Clauda, který je už tedy jednak fakt mimo a jednak by mě vážně zajímalo, jestli čekal, když před těmi třiceti lety natáčel svého prvního Kickboxera, jak bude nakonec s tou jeho postavou v –xtém díle Kickboxera nakládáno. Chudák malej. No nic, kdy už jsem ale u těch herců, tak van Damme nemusí být ale zas až tak smutný, neboť co tu předvádí Lambert, tak to je ještě o pár levelů děsivější výkon a sebeztrapňování se. Trénink hlavního hrdiny pak probíhá za přítomnosti Mika Tysona a Ronaldinha, což je od tvůrců určitě také zajímavý marketingový tah, ale ve výsledku jsem přesvědčen, že na diváka to má spíš naopak negativní dopad, i když třeba právě souboj Moussiho s Tysonem vypadá dost dobře, ale jen si prostě myslím, že tyhle berličky, v podobě obsazení známých sportovců, nejsou dobrým nápadem. Zápletka je pak nejtuctovější z nejtuctovějších, to už nemá cenu ani komentovat, horší spíš je, že se zde ale objevuje i dost hluchých míst, které narušují spád filmu a to není vůbec dobře. Samotný tvůrčí zpracování též nestojí za nic, žádné nápady, žádné ojedinělosti a ani atmosféra nefunguje zrovna dvakrát přesvědčivě, celkově se tak jedná asi o dost zbytečný snímek, nepřinášející krom soubojů už nic záživnějšího.(6.12.2019)

• - Jako akční režisér a koordinátor kaskdérů na filmu pracoval Supoj Khaowwong, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Supoj (Jim) Khaowwong. (Rominator)

• - Natáčelo se v Thajsku a ve státech USA – Kalifornie a Nevada. (BMW12)

• - Ve filmu má postava Mistra Duranda (Jean-Claude Van Damme) syna Travise (Nicolas Van Varenberg). Ve skutečnosti se jedná opravdu o druhého syna Jean-Claude Van Damma, kterého má se svou bývalou ženou Darcy LaPier. (upson)