Wendy Darlingová je romantička s velkou fantazií a touhou po dobrodružství. Chtěla by napsat knihu o pirátech a bratrům Johnovi a Michaelovi vypráví po večerech příběhy o Peteru Panovi. Její sny občas komplikují život nejen jí samotné, ale i jejím blízkým. Jednoho večera se u ní v pokoji objeví Peter Pan s vílou Zvoněnkou. Hledají chlapcův vzpurný stín, který tu zůstal po předchozí noci, kdy Peter za oknem poslouchal dívčino vyprávění. Dívka mu utržený stín znovu přišije a Peter jí na oplátku vypráví o Ztracených chlapcích. Přemluví ji, aby s ním odešla do Země-Nezemě, plné dobrodružství, kde neplatí pravidla dospělých. V Zemi-Nezemi se Wendy stane svědkem útoku kapitána Hooka na Ztracené chlapce a sama málem padne za oběť chlapcům, jimž žárlivá Zvoněnka namluvila, že je pták, kterého mají sestřelit. Její bratři se dostanou do rukou Hooka, který je společně s indiánskou princeznou uvězní v jeskyni zaplavované vodou, ale Peter Pan je osvobodí, i když je nucen svést se zuřícím Hookem souboj na život a na smrt. (TV Nova)

bouncer

Docela příjemná pohádka, která pochází z knižní podoby notoricky známé v anglicky mluvících zemí. Počítám, že u nás se film nesetká s úplně kladným přijetím, protože přeci jenom pohádky české jsou hodně odlišné od všech ostatním a také jsou o dost kvalitnější. Tenhle film je ale řemeslně výtečně zvládnut a působí výtečným dojmem... ()

Dale

Toľko zabitých ľudí v jednej rozprávke len tak neuvidíte, navyše sa deti hrajú na otecka a mamičku a rieši sa bozkávanie, takže trošku zvláštny film pre deti... Rozprávka o Petrovi Panovi mi nikdy k srdcu neprirástla, navyše spracovanie nie je ničím výnimočné, takže čistý priemer. ()

moviesfan

Krásně barevná pohádka o Petru Panovi, která je tak sladká až to není hezký. Vlastně jsem se namlsal až dost a ve výsledku není tato dobrodružná pohádka ničím škodlivá. ()

JohnCZ

Jako malej capart jsem měl tenhle film celkem rád, jednak kvůli Rachel Hurd-Wood, ale taky díky pestrobarevným kulisám, které mi dnes naopak dost vadí (působí děsně kýčovitě) a podobně rušivě působí i ne moc dobré efekty. Na druhou stranu myšlenky ohledně dospívání (sexuální podtext je ve filmu místy dost čitelný) jsou zpracovány velice dobře, stejně tak nezklame ani ústřední na pohádku ne zcela černobílý záporák v podání Jasona Isaacse. Cílovka sice nejsem, ale přeci jen bych ocenil méně dětinského blbnutí, zejména v první půlce. Potemnělý závěr se mi naopak zamlouval mnohem více. ()

Blofeld

Nádherný film, který mi v mých patnácti letech umožnil vrátit se ve věku o nějakých šest sedm let zpátky... Představitelé Petra i Wendy jsou dokonalí (navíc jsem znal dívku, která je Rachel Hurd-Woodové velice podobná), Jason Isaacs je pochopitelně bez komentáře, Ludivine Sagnierová byla původním důvodem, proč jsem se na ten film díval a hudba je nádherná. Co se týče triků, mám tři hypotézy, řazeno sestupně dle pravděpodobnosti: 1) jde o záměr režiséra, aby temné scény nebyly tak temné; 2) někdo vytuneloval rozpočet na polovinu; 3) Jason Isaacs bere padesát mil. dolarů za roli. ()

Falcor

Děti dětem v průměrné (nikdo do mě od malička nevalil existenci jakéhosi Petra Pana, takže jsem stejně i nadále přesvědčen, že by mu to Maxipes Fík - toho znám víc - natřel, stejně jako jakýkoliv jiný vořech z českých pohádek a večerníčků) fantasy. ()

corpsy

Predloha J.M. Barrieho to nikdy nemala na plátnach kín ľahké. Aspoň čo sa týka komerčného efektu. Aj keď tržby Spielbergovho HOOK(a), ktorý nazbieral nejakých tých 300 melónikov ( v rokoch 91/92, takže na to pozor ) a Disneyho animáku (53´), ktorý vytĺkol tiež nejaký ten majland ( ibaže počas 50 ročného premietania ), sa ostatné adaptácie veľmi chváliť nemohli. Totižto tento PETER PAN a o nasledujúcich 12 rokov neskôr uvedený PAN, sú jednými z najväčších finančných katastrof nového tisícročia. Prečo? Je mi to rovnakou záhadou, ako vám, ktorí tieto snímky obdivujete. Non-stop dobrodružstvo, trochu viac zabalené do CGI ako je nutné, ale predsa len kúzelné a dojímavé. ()

sidzej

Tak tato rozpravka patri do mojej osobnej TOP 20 najoblubenejsich rodinnych filmov. Skvele herecke obsadenie na cele s Jasonom Isaacsom a sympaticke ustredne duo Jeremy Sumpter a Rachel Hurd- Wood (ta chemia medzi nimi je neopisatelna, iskri to medzi nimi ostosest), k tomu kuzelny pribeh, nadherna Howardova hudba, prekrasna vyprava a slusne triky.......vysledkom je jedna z najkrasich novodobych rozpravok ktora kuzelnou atmosferou prebija dokonca aj Harryho Pottera. Pochvalu si zasluzi aj skvely slovensky dabing. Tana Pauhofova a Marek Fasiang maju prijemnu farbu hlasu, skratka radost pocuvat. ()

Květula

U takovýchto příběhů nezáleží na skvělých tricích a ohromující výpravě. Záleží jen na vaší fantazii a ochotě být zase na chvíli dítětem a beze studu zvolat: "Já věřím na víly!" ()

Tayen

Pamatuji si, že jsem jako dítě viděla animovanou verzi a nadchla mne, totéž ale nemůžu říct o tomto hraném filmu. Děti jsou moc sladké s nepřirozenými americkými úsměvy (a neuvěřitelně bílými a rovnými zuby. Jsou to vůbec lidi?) a strnulými hereckými výkony. Místy kýčovité scény podtrhuje až příliš načančané prostředí a můžu říct, že duch Petra Pana film minul mílovými kroky. ()

Sandiego

Rozuporuplná adaptace dnes již klasické pohádky, která ze začátku vypadá jako smrtonosný koktejl pro cukrovkáře a postupně se mění v temné "psychodrama" žárlivosti a pomsty, aby se na konci zase změnilo v kýčovitou orgiipro nejmenší. Jakoby si tvůrci rozmysleli cílové publikum a pak se k němu zase vrátili. Msuím říci, že ten mnohem temnější prostředek se mi docela zamlouval, ale to kolem něho mě připadalo až hraničící s trapností, kterou navíc podtrhávaly neuvěřitelně okaté počítačové efekty. Spielbergův Hook pro mě zůstal tím pádem nepřekonán. ()

Zhago

Hooodne slaby prumer. Deti budou z filmu odvareny (diky ceskemu dabingu), ale dospelaci se budou casto nudit a divat se na hodinky. Nezachrani to ani par hlasek (ktere jsou jakoby z jineho filmu) ani pekna hudba JN Howarda. A co je docela velkym zklamanim, to jsou triky. Tech 100 milionu neni skoro nikde videt a jeste k tomu, ze jsou pod trikovymi scenami podepsany lidi z ILM, chce se mi brecet. Asi je vetsina zamestnana Lucassovymi Star Wars, jak poznamenal muj kolega :) Ale na druhou stranu je castecne na platne videt, ze si herci nataceni uzivali (hlavne Jason Isaacs)... ()

dom156

Toto fantasy mě teda vůbec nechytlo. Film jsem viděl na 2x a docela úspěšně mě nudil. Nějak vše šlo okolo mě a jisté pasáže jsem strávil koukáním z okna. Podprůměr. ()

kajas

Kam se hrabe Spielbergova verze! Skvělý Isaacs ve dvojroli tatínka a Hooka (palec nahoru za takový nápad), milé dětské herecké výkony, příjemná hudba. Pohádka, která se v mých očích vyrovnala i Disneymu. ()

Aleee89

Moderní pohádka pro děti a dospělé. Na Petra Pana jsem si brousila zuby už dlouho, ale až dnes se mi povedlo se na tento film podívat. Zpočátku se mi zase tak nelíbil a moc nesplnil moje očekávání, ale asi tak po hodince sledování jsem si nějak zvykla a film se mi pomalu ale jistě začal líbit. Herečtí představitelé vcelku sympatičtí, bylo tam dobrodružství, mělo to své kouzlo. Nakonec se z Petra Pana vyklubal vcelku povedený film, který ale stejně na klasické pohádky asi nikdy mít nebude... ()

iHyik

Tenhle film je prakticky i jeden z nejkouzelnějších a nejoriginálnějších pohádkových ("pohádkových") zážitků. ()

mahler

"I do believe in fairies, I do, I do." Jedna z nejkrásnějších pohádek co jsem kdy viděl. J. Sumpter je borec, J. Isaac dokonalý Hook - ne lepší, ale jiný (tedy nejen mladší) než ten Dustina Hoffmana. Zvoněnka je otravné třeštidlo které by zasloužilo odstřelit kanónem. Výprava vypadá někdy jak z pornofilmu (mraky) někdy super (bratři na Černém hradě), efekty někdy mizerné (létání) někdy dokonalé - zejména se povedl mazaný tikající krokodýl který pronásleduje Hooka a mořské panny vypadají jako kdyby vylezly z nějaké japonské hororové studny. Mezi mladou dvojicí to pedofilně jiskří, často zde někdo umře (a často Hookovou rukou - či hákem), je zde vidět krev a závěr byl strašně smutný, uvedl mě do stavu hluboké deprese. Jak jsem již napsal, krásná pohádka (bez ironie) kterou doporučuji zejména pro děti, ať vidí že život není peříčko. Nízké hodnocení chápu tak, že se filmaři příliš spoléhali na inteligenci diváků. A to se bohužel spletli. ()

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (více)