American Horror Story - Cult

(série)
USA, 2017, 8 h 31 min (Minutáž: 41–51 min)

Kamera:

Gavin Kelly

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Evan Peters, Billie Lourd, Alison Pill, Adina Porter, Colton Haynes, Cheyenne Jackson, Billy Eichner, Leslie Grossman, Chaz Bono (více)

Epizody(11)

Ve Spojených státech amerických ohlásili výsledek prezidentských voleb, a zatímco někteří prožívají nečekanou euforii, ostatní jsou v šoku. Je rok 2016. Na první pohled obyčejnou sousedskou komunitu žijící na typicky americkém předměstí rve na kusy nebezpečný kult. Jeho tajuplný modrovlasý vůdce Kai (Evan Peters) využívá strach jako ničivou zbraň. Hrůzné řádění děsivých sadistických klaunů těžce dopadá na vyděšenou Ally (Sarah Paulsonová). Jako by nestačilo, že po zvolení Donalda Trumpa prezidentem trpí tato liberálně založená matka malého Oze nezvladatelnými úzkostmi a léčí se s několika různými fobiemi. Najednou se musí bát nejen o svůj život, ale také o život svého synka a manželky Ivy (Alison Pillová). Sedmá série oblíbeného televizního hitu American Horror Story je opravdovým americkým hororovým příběhem, tentokrát bez nadpřirozených prvků. Skutečnost je přece dost děsivá sama o sobě. (TV Prima)

baron156

Cult je pro mě asi nejslabší série. Pauzu si dala i Kathy Bates a všechno zůstalo na Sarah a Evanovi. Doufám že v nové řadě Apokalypse zase budou mí oblíbení herci, lepší děj a zase trochu hororu. ()

Colomba666

Upravuji původní hodnocení ze 2* na 3*, jelikož serie jako celek nebyla ve finále vůbec špatná, až děsivě realistická, jelikož ukázala, jací jsou Amíci magoři, a věřím, že jsou ještě větší. takže z tohoto pohledu se jedná o povedené zpracování. Pokud by však celou řadu nezachraňoval E.Peters, mohli by se jít zahrabat s jednou *, možná i do odpadu, to je asi tak vše, co bych k tomuto počinu dodala. Zatím ale nejhorší serie, avšak, neviděla jsem poslední 2, takže své hodnocení asi časem opět poupravím. ()

krisikowa

Jedná série AHS, kterou jsem nedokoukala. Absolutně zbytečná přehlídka úchylné morbidity, myšlenku "proč" jsem nějak nepolapila. Politická angažovanost, kterou tu všichni kritizují, ani údajná tzv. LGBT propaganda mi samy o sobě nevadily, jen mi připadá, že spojení se žánrem hororu nepřipraveného diváka mimo USA nemusí zasáhnout tam, kde by Murphy chtěl. ()

Ignitus.C

Nebylo to špatné... Takovej Petersův herecký koncert. Líbilo se mi, že je to hodně odvážné. V mnoha ohledech. I  jenom v tom, že je to celé, jako takový protest proti Trumpovi. Nedokážu si představit, že by někdo něco takového napsal a natočil u nás. A to máme také politika, který vyvolává v lidech podobné pocity. Ale ženské obsazení mi tentokrát přišlo horší. Z mých oblíbených tam zůstala Paulson, u které jsem si dokonce ze začátku série říkal, že to možná trochu přehání, a že je až nesnesitelná. Ale potom mi došlo, že to byl asi záměr. Mělo to být nejspíš pro kontrast s koncem. A potom Frances Conroy byla jako vždy úžasná. Ale zamrzelo mě, že se rozhodli opakovat Adina Porter, protože bez té bych se teda určitě obešel, Emmu Roberts jsem byl rád že hrála mrchu co celkem rychle zabili, Alison Pill není krasavice, ale alespoň docela dobře hraje. A musím říct, že ani Billie Lourd mi nevadila. Alespoň že Gagu si odpustili. Ale chyběly mi Bates, Bassett, a Rabe. Ale Evans konečně dostal prostor který si zaslouží. A musím říct, že mě velmi překvapil Chaz Bono. Opravdu smekám. A koho musím ještě zmínit je Cooper Dodson, jako Ozzy. Protože takhle dobrého dětského herce jsem dlouho neviděl. A ještě byl docela dost dobře napsaný. A scény s ním a s Evansem byli úplně top. Hodně mi chyběl O'Hare. Vlastně tak trochu přemýšlím, co téhle řadě vytknout... Nebo přesněji, co způsobilo že z ní nejsem až tak nadšený. Řekl bych, že to bude nejspíš nedostatek originality, svěžesti a zvratů. Bylo celou dobu celkem jasné kam to spěje, až to tam došlo... Co se mi taky moc nelíblo byla vlastně postava Kaie... Protože prvních pár epizod jsem si myslel, nebo spíš doufal, že nebude skutečnej. Že nemůže. Že to je jenom nějaký výplod jejich fantazie. Že i vždycky nasliboval, a řekl těm lidem přesně to, co chtěli slyšet. Čekal jsem, že si takhle jenom zhmotňují nějakou zlobu v sobě... Ale ne, měl to být skutečný člověk. A ještě navíc dost nekonzistentní. Má mít strašně vysoké IQ, ale zároveň udělal pár úplně školáckých chyb... Hrozný drsňák, co tam měl potom hysterické záchvaty... Misogyn, co se obklopoval hodně ženama... Jo, a taky soundtrack byl místy dost otravný! Hlavně ta ústřední melodie, co musela být v každé epizodě asi 150x, a ještě je to vykradený Bach. A vlastně mně taky přišlo takové hloupé, co tady vymysleli kolem Valerie Solanas a Zodiaca... (Protože jinak to, že jí takhle použili jako postavu se mi naopak hodně líbilo, a hlavně je to typické AHS, a miluju to) Jakože, v Hotelu to byl jeden nějaký vrah, (Už po smrti) A tady to najednou máme feministický kult... Pánové... Tak se rozhodněte! A udržte svůj svět, když už se pouštíte do toho vymýšlet novou realitu! Ale jinak souhlasím že téměř nejnebezpečnější věc na světě je ponížený muž. A souhlasím i s tím, že nebezpečnější je nasraná žena. ()

SANNY22

Po 6.sérií, prišla celkom pozerateľná séria. Avšak už ku koncu mi pripadalo, že furt sa dej točí dokola. Veľmi ma to bavilo, ale až na tie posledné epizódy to bolo fajn. Neuveriteľné herecké výkony. Moju poklonu si zaslúži Evan Peters (Kai Anderson) a Sarah Paulson (Ally). Je mi veľmi ľúto, že už táto séria, tento seriál skončil. A už sa teším na ďalšie skvelé série ;) ()

PanIncognito

Tato bláznivá série ochucená politikou předkládá spoustu zvratů, které jsou překvapivě úderné. Další výhodu vidím v chorobně šílených maniacích, kterými postavy jsou. Jejich dobří herci jsou po celou dobu děsivě nevypočitatelní. Scénář je tentokrát spíše brutální a plný kreveprolití, namísto mysteriozní stránky. To sice vyvolává kladný dojem, ovšem ztrácí se tak kouzlo prvních sezón. ;-) ()

venedikt

Série 7 oproti za mě trochu průměrné sérii 6, nastupuje velmi děsivá, dramaticko-psychologická série kult, opírající se o kulty a sekty v Usa, neúprosně narážející na politiku v Usa, její hnutí, a lidský úpadek této doby. Rasisnus, xenifobii ale i jistou globalizaci dnešní planety. V rámci Evropské unie o tom víme trochu své... Výborný počin úchvatné, strhující, dramatické. K zamyšlení. Někdy až příliš surové. Nechutné. Za mě má tato horor série všechno a připravuje na 8 sérii, kde nás čeká Apokalypsa. Co dokážou lidé stržení velmi silným, vychytralým vůdcem? Co udělá s lidmi, když je živíme jejich vlastním strachem? Co dokáže chytrý magor s lidmi, který je schopný ve svém výšinutí sáhnout na jakoukoliv zbraň k dosažení své moci? O tom je KULT. ()

regentx666

Líbila se mi kombinace politiky a prvků horroru, z počátku jsem se teda pořádně nasmál a humor upozaděný vážnými tématy mě dostával někdy do kolenou. Asi v půlce seriálu přišlo spíše na vážné noty, kde člověk zaměnil oblíbené postavy z první části za jiné... chápu slabší hodnocení, není to pro každého tahle 7 série, ale já se pobavil a kdo miluje témata, které se zaobírají kultovní tématikou, najde si své. A samozřejmě nesmí chybět v člověku kus černého humoru, bez kterého seriál sledovat nejde. 4/5 * ()