Americko-irsko-britský film, který režisér Tommy O'Haver natočil podle stejnojmenné knihy, vypráví příběh dívenky Elly, která žije v magickém světě, kde jsou všechny děti při narození obdarovány pohádkovou Kmotřičkou. Ella jako dar a zároveň prokletí dostala poslušnost a proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Aby se osvobodila a získala vládu nad svým životem, musí přelstít království plné obrů, lidožroutů, zlých nevlastních sester, mluvících knih a zákeřných intrik. Pokud se jí to podaří, možná na své cestě potká lásku. (oficiální text distributora)

5150

Příjemně pohodová pohádková komedie, ve které režisér Tommy O´Haver (HOLKA JAKO LUSK) znovu dokázal skvěle využít potenciál mladých herců a chytlavých písniček. Nejkouzelnější byla především sekvence, kdy Anne Hathaway zpívá a tančí "Somebody To Love" (Queen). Neméně však potěšila klasika 70. let "Strange Magic" (Electric Light Orchestra) v nové - popové úpravě a bylo toho ještě víc.. ()

MoiJe

Trochu vykradacka Shreka, chvilami az prilis zjednodusene, ale par fajn napadov a celkovo sranda. A sakra, tej Hathawayke zacinam fakt zavidiet hereckych partnerov... Pine, Dancy, Grenier, ...:) ()

Lyli

Sama nevím proč, ale moc mě to bavilo. Příjemné a zábavné, a tak to má být (aspoň v tomhle žánru). Anne je okouzlující, ostatně jako vždy. ()

Crazer

Musím říct, že ve fantasy pohádkách slušný průměr aneb popelka po padesáté jinak. Toto byl práve snímek, kde se poprvé zviditelnil Hugh Dancy. Jak je vidět tak Anne Hathaway si opravdu ráda hraje na princezny .. vždyť to taky není její první role. Vcelku povedená, místy zábavná pohádka .. i přes ty občasné výpadky a směšné scény. ()

corpsy

Cary Elwes ako keby si zahral v PRINCEZNEJ NEVESTE 2. Tentokrát na opačnej strane. Pretože tento úsmevný ( občas v tom nesprávnom ) filmík, pôsobí ako jeho modernejší rip-off. Rovnako moderné poňatie rozprávkových motívov a odľahčená zábava. Nevadí, zázračne to vyšlo. ()

Z0oMb3E

Submisivita v najčistejšej forme. Áno je to blbosť, ale so zemiakovým šalátom, poriadne vypečeným rezňom a pár poldecákmi sa na Vianoce dokážem kukať aj na podobné hlúposti. Dokonca sa na tom dokážem aj celkom slušne zabaviť. Nečakajte nejaké extra výkony či predražené exteriéry. Ono sa to v rozprávkach viac menej ani neočakáva. No sympatická Annka stojí aspoň za letmé pozretie. So scenárom sa u podobných snímkov neradno zahrávať. Všetko klape tak ako má a človek sa necháva opiť rožkom. Škoda, že sa na podobné jednorázové filmy nerobia pornoparódie. Už samotný námet k tomu dáva nekonečný potenciál. ()

Ridick

prekrasne spracovanie, dokonca aj namet, ale nemozem sa ubranit dojmu, ze je to dost sladucke , a tak urcene publikum pubertiacek... ()

UncleG

Zakletá Ella se odehrává v podivně pokroucené pohádkové řísi, která svým svérázem není úplně daleko od Shrekova animovaného světa. Jinak je to ale naprosto nenáročná oddechová pohádka, která si opravdu na nic nehraje... A s rozjásanou roztomilostí hlásá: Jsem blbá, jsem tady a mám z toho radost. Tak proč bychom se neradovali taky, jářku? (Osobní poznámka na konec: Anne Hathaway má asi nejkrásnější horní končetiny, jaký jsem kdy viděl. A aby nedošlo k mejlce... termínem "horní končetiny" myslím tu část těla od ramen po konečky prstů.) ()

Orlau32

Každému bych doporučovala, aby se na tuto supermoderní pohádku podíval, aspoň by si vážil našich krásných č e s k ý ch pohádek. Upoutávka láká na příběh "moderní Popelky". Jenže tam kromě prince, macechy a dvou přitroublých sester není nic co by mělo s touto pohádkou společného. Lze se na to dívat, vydržíte to, odehrává se v pohádkovém kraji asi tak podle oblečení v 16.století, ale hudba a tance jsou z 21.století. Nechci napsat,že je to slátanina všeho možného. Je to AMERICKÁ pohádka a to mluví za vše. ()

Alementina

Asi nejvic tohle cerpalo "inspiraci" u Popelky a Shreka, ale me to vubec nevadilo. Proste moderni pohadka, kde si Ella zazpiva Queeny a vily jsou opile .... :) ()

blackrain

Ella má zvláštní dar nebo vlastně prokletí, kterým ji obdarovla Kmotřička. Od ní dostala jako dar poslušnost, proto nemůže odmítnout žádný příkaz. Musí překonat mnoho překážek, aby se dokázala osvobodit a získala vládu nadm svým životem. Milý a odpočinkový film. ()

ABLABLABLA

Film jsem měla dříve strašně ráda a mohla jsem se na něj koukat pořád dokola. Teď s odstupem času vidím, že je vše moc umělé, nijaké a prvoplánované. Ale i přesto si dovolím dát 4 hvězdičky, protože rozhodně se u filmu bavím i teď, jsou zde krásné písničky a hlavně Anne Hathaway patří k mým oblíbeným herečkám a tady se mi velmi líbila. ()