Reklama

Reklama

Detektiv losangeleské policie Russell Poole (Johnny Depp) nedokáže vyřešit svůj největší případ - vraždy hudebních legend Tupaca Shakura a Christophera Wallace přezdívaného Notorious B.I.G. Případ zůstává i po dvaceti letech otevřený. Reportér Jack Jackson (Forest Whitaker), který se zoufale snaží zachránit svou pověst a kariéru, je odhodlán zjistit proč. Spojí síly s Poolem, aby případ konečně uzavřeli. Poole odhaluje neuvěřitelný příběh o moci, korupci a zločinu a Jackson rozplétá síť skandálů a podvodů. Oba muži neúnavně pátrají po pravdě. Podaří se jim rozbít základy losangeleské policie? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (41)

tron 

všechny recenze uživatele

„Ty nie si policajt.“ Absolútne sa mi do toho nechcelo, ale nakoniec z toho vyliezol síce dlhý, ale prekvapivo vydarený film. Solídna kriminálka stojaca (logicky?) prevažne na výkonoch Johnnyho Deppa a Foresta Whitakera (ktorý vyzerá fakt diabolsky). Obaja medzi sebou majú veľmi zvláštnu, ale dobrú chémiu. V scenári som sa sem-tam strácal a vlastne ani neviem povedať, o čom to celé bolo: či o vyšetrovaní vraždy, či o rasizme, či o korupcii policajného zboru. Asi o všetkom. A nakoniec (ako to už v takých prípadoch chodí) tak trošku, nuž... o ničom. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Brad Furman má kriminální snímky rád. Obstaral Obhájce, kterého uchopil sebejistě a poměrně chytře. Jakožto velký hudební nadšenec se zdá být tenhle projekt jeho srdcovou záležitostí. Na cenu Grammy čtyřikrát nominovaný rapper The Notorious B.I.G. to léta páně 1997 rovněž čtyřmi kulkami koupil. Mezi rappery nebyl jediný. Jeho vraha dosud nevypátrali. Nejblíž objasnění byl zarputilý policejní detektiv, kterého ztvárnil Johnny Depp, což je pro fanoušky dobrá zpráva. Přeci jen toho pitvoření v povrchních kouscích bylo v posledních letech z jeho strany až až. Stejně jako investigativní novinář Forest Whitaker podává solidní výkon. Ruku v ruce s kvalitou na poli hereckém jde také řemeslná jistota filmu. V delším horizontu sice snímek nemá šanci na úspěch a místy vychytralá konverzačka v druhé polovině diváka ještě víc zahltí jmény, přesto je tenhle kousek o policajtech s nečistým svědomím a nevyřešených popravách Afroameričanů slušným příslibem uvadající kariéry Johnnyho Deppa. A to se počítá. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Pokud bych v lednu tohoto roku neviděl kvalitně natočenou a informacemi z případu nabitou minisérii Unsolved, jejíž jeden díl byl mnohonásobně napínavější, investigativnější a lépe napsaný než celý tento celovečerák, asi bych hodnotil kladněji. Scénář "City of Lies" je ovšem i sám o sobě natolik špatný, že i s Deppem je to lehce zapomenutelný průměr. 60 % ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Mistrovsky natočená, sirová kriminálka točená devadesátkovou zrnitou optikou za použití šedivých kamerových filtrů je technicky a také subjektivně vzato technicky jedna z nejvydařenějších za poslední roky. Prošpikovaná dobovými záběry a všemožnými udělátky. I Depp hraje pro něj dost netradiční postavu a není to vůbec zlé. Bohužel tomu ale sráží vaz diletantský scénář, který je zmatečný, retrospektiva příliš kostrbatá a celkově tomu chybí trochu lepší přehled, stejně tak i více šťávy. Je to ale obrovská škoda, protože formálně lahůdka. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"I WAS THE ONLY IDIOT THINKING OTHERWISE." ---------------- Čakanie stálo jednoznačne za to! Som v totálnej extáze a s pocitom, že som zhliadol jeden z top filmov minulého (tohto?) roka (päť hviezd bez váhania, keby som nebol úplná mrdka). Neskutočne unikátne spracovanie viacerých kontinuálnych udalostí mesta Los Angeles počas krušných 90. rokov a tiež dvoch dekád neskôr. Dokumentárny štýl rozprávania spojený s detektívnym krimi thrillerom doplneným o bohovský strih (minimálne niekoľko prvých desiatok minút), patrične zvolenú hudobnú stránku, nechýba dostatok archívnych záberov a ešte o to viac odkazov na rôzne súvisiace udalosti (niektoré z nich sú dávkované skutočne veľmi nenápadne, hoc len jedným slovom/záberom) a produkcia si fakt dala záležať, aby mnoho aspektov vyzeralo historicky autenticky, a to značne cením. Casting nie je najlepší, ale zaiste zaujme. Mimo hlavnej dvojky Depp – Whitaker môže potešiť prítomnosť Whighama a pomerne dosť nevšedné obsadenie Rockmonda Dunbara. Záver a "rozuzlenie" rozhodne prekvapí. A ak je tá teória o tom, že vydanie filmu blokovalo samotné LAPD pravda, ani by som sa veľmi nečudoval. ------------ City of Angels ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama