Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

Brooks

Scenáristicky až triviálne zjednodušená rekonštrukcia s chabučkou psychologizáciou postáv. Nad vodou ju drží len šťavnatá retro štylizácia a áčkové herecké obsadenie. Záverečná záchranná akcia má zaujímavý hudobný podkres, ktorý ju robí atmosferickejšou a divácky atraktívnejšou, ale režijne a dramaturgicky je sprasená mimoriadne. ()

Sinusiridum

Film celkem vpohodě, jen ten nápad s divadelním představením je vyloženě na facku. Příběh graduje, jste v napětí a najednou střih na divadelní představení a zase zpět a začne to skákat semtam rychleji a rychleji....tipuju to na "velké umění" a má nás to zřejmě vynervovat (zvýšit napětí) - což se povedlo, ale asi ne tak, jak byl záměr. Celkem sprostě jsem nadávala :-) a musim říct, že mi to dost zkazilo dojem z filmu. Někdy méně je více. ()

Equilita

Na tento film som sa dlho tešila, mala som veľké očakávania, ale bohužiaľ som zostala sklamaná. Aj napriek tomu si ale film zaslúži 3 solídne hviezdičky, čo značí lepší priemer. Kto čaká drsné scény a násilných teroristov, nedočká sa. Po dopozeraní som si uvedomila, že som práve videla asi "najdobrosrdečnejších" teroristov v živote. Začiatok bol fajn, klasický únos lietadla. Potom ale nasledovala dlhá, predlhá nuda. Záverečná akčná scéna, na ktorú asi každý netrpezlivo čakal, bola prestrihaná veľmi divnou divadelno/spevácko/tanečnou scénou, ktorá na mňa pôsobila veľmi rušivo. Vďaka za Daniela Brühla, ktorý síce vo filme veľmi nezažiaril, ale ho aspoň trochu spríjemnil. ()

playboy_05

Ne takovy prusvih jak by se z hodnoceni mohlo zdat. Nicmene to hlavni - finalni scena utoku je proste spatna. Rychla, uspechana a s nelogicky rusivou tanecni vsuvkou. Nakonec se z nasledujiciho titulku dozvite, ze vsechny strany pri akci ztratili skoro 60 lidi a vy na platne uvidite realne zemrit asi 5. ()

Rimland

Podobně jako mnohým tady, ani mně úplně nesedlo pojetí samotné operace za použití prostřihu na taneční soubor (obecně celou tu zbytečnou linku Zeeva a jeho přítelkyně tanečnice bych vystříhal). Zvláště pak u Padilhy, který realistickou akci zvládá na jedničku, to je takřka nepochopitelný, neřkuli trestuhodný krok. A ač od autora Elitních jednotek očekávám obecně mnohem víc, tak faktem je, že minimálně po stránce technické a hereckých výkonů (specielně pak kvarteta Brühl, Pikeová, Menochet a Marsan, z nichž poslední jmenovaný by si měl při první příležitosti střihnout někde roli Kissingera) tomu není prakticky co vytknout. A ty myšlenky, které chce Padilha sdělit, sdílí úspěšně, jakkoli možná až zbytečně/přehnaně doslovně. ()

Shitonit

Těžká stylovka o únosu, o pozadí, o světě, trochu o životě, ne že by mě to vytrhlo z gauče a řval bych bravo, bravisssimo, ale má to jistou hloubku, podařilo se to hodně výstižně nakroutit, daří se diváka dokonale namočit do roku 1976, se vším všudy, i když jak říkám není to úplně můj tendleten,, ale jako film kterej má něco říct..to něco říká. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: První půlhodinka s únosem navnadila, bohužel dál se nic nedělo. Žádná akce, napětí, nebo gradace. Rukojmí polehávají, únosci postávají a pak je konec. ()

papadoce

Veľmi ťažká téma. Terorizmus v akejkoľvek podobe je číre zlo. Podľa môjho názoru je svet nemiestne zhovievavý ku ľuďom hlásiacim sa k terorizmu. V mojej vysnívanej krajine, by za terorizmus bol po spáchaní skutku trest smrti do roka a do dňa, a pred spáchaním, ale po usvedčení za účasť v takej skupine 25 až doživotie. Dnes vlády, krajiny, polície, čakajú, a výsledkom sú odrezané hlavy a streľba do nevinných na pešej zóne. Toto treba zastaviť!!! K filmu samotnému, zo zaujímavých vecí moju pozornosť upútal kráľ Ugandy, reálne títo diktátori sú prazvláštne úkazy toho ako môže (ne)fungovať štátne zriadenie. Druhá vec, určite je mega veľkou výzvou pre veliaceho dôstojníka, zorganizovať takto masívnu a rozsiahlu záchrannú misiu. Izraelčanom to nakoniec vyšlo. Po hereckej stránke tu nie je čo vytknúť. Rosamunde som jej miestami fanatické prejavy zjedol na kompletku a Daniel Brühl sa tiež nestratil, keďže nemčina mu nie je cudzia, veď je predsa z Barcelony 😂😂. Nie naozaj, herecky podľa mňa dobre zahraté. Ostatní hrali proste cigošov alebo unesených, čo keď si cigoš, by nemal byť žiaden problém. Priznávam, že neviem presne určiť čo ľuďom na filme chýba, keď ho poslali do hlbokých modrých čísel. Možno to len nebolo tak komerčne a veľkolepo poňaté a to sa dnes od filmov očakáva alebo sú ľudia proste namlsaní. Ešte je tu možnosť, že to chcelo viacej detailov, ktoré by sa držali skutočnosti. Ja sám som málinko viacej “niečoho” postrádal práve vo finále pri záchrannej akcii. No atmosféricky to bolo mega, len to chcelo “niečo”. Mne sa film páčil na 70. Pod vplyvom atmosféri, tanca a miestneho podhodnotenia, sa v zmysle mojich zvykov prikláňam k ..... hviezdam. ()

Toshio

Film o jakémsi dementním tanci. Ve druhé dějové linii se náhodou odehrává operace Thunderbolt na záchranu izraelských cestujících v Entebbe. ()

Alan_Shearer

Achjo kurva, po 40 letech se natoci novej film o nejvic legendarni zachrane rukojmich ze sparu totalne vymrdanych silenych levicaku a dopadne to neslane nemastne. Kdyz jsem videl Posledniho skotskyho krale, kde na konci filmu byla kratce vyobrazena operace Jonatan a kde Idi Amin v podani Foresta Whitakera byl opravdu desivej, tak jsem se na tenhle film fakt tesil. No bohuzel, reziser a scenarista asi sami nevedeli, co od toho chtej. Blby dejovy prostrihy, nudny herecky vykony unoscu, naprosto nesmyslne uchopenej zaver … celkove tomu ve vsech aspektech snimku neco chybelo, chvilema jsem se i dost nudil. Vsechna cesta Bibiho brachovi a co se delo ty starsi pani v nemocnici v Kampale, to ani nechci vedet. ()

Mamlas

Celkem dobrý film, ale ty pitomé tanečky mi dost vadily. Celá ta dějová linka kolem té tanečnice byla zbytečná. ()

Bazinga2563

není nic horšího než hipsteři, co se dloubou korunkama v nose a v zadku je tlačí pocit záchrany, obrany, nápravy světa. smrdí ve filmu od začátku, az do konce a to je na něj vlastně tak super. SKODA (Mercedes-Benz ve skutečnosti) toho taneckuuu. doporucuji fidet! ()

curfew77

Možná je to tím, že tohle téma a sedmdesátky vůbec jsou mi blízké, ale film mě bavil a řadu historických souvislostí jsem neznal (třeba politické jiskření mezi Rabinem a Peresem). V několika ohledech mi ENTEBBE připomnělo mnou velmi oblíbený BAADER-MEINHOF KOMPLEX a Daniela Brühla mám jako herce hodně rád. Je pravda, že ta manýra s tancem jako alegorií byla únavná a přepoužívaná, a naprosto WTF mi přišla scéna s telefonátem Kühlmanové kamsi domů, ale jinak jsem byl vcelku spokojen: za vidění určitě stálo. 70 %. ()

johnsnow

neviem síce prečo je to tu tak zhejtované, lebo to vôbec nie je zlý film. Áno pár vecí prebehne inak ale šak hneď na začiatku je to podotknuté. Dobre vykreslená linka s teroristami aj s politikmi, akurát vojaci dostali málo priestoru. A chápem, že hejt asi schytáva ten film zato, že akcia záverečnej záchrany je príliš krátka a navyše prelínaná scénami s divadla, ale mne to sadlo a tá pesnička my bude ešte dlho hrať v ušiach. Ja dávam 4* ale kedže vidím hodnotenie, jednu prihodím. ()

Maxwell28

Ty vole to je škodááááá. Takhle promrhat jedno z nejlepších témat na válečné drama. Finální scéna sestříhaná s tancem je největší podivnost, kterou jsem kdy viděl od...vlastně je to největší podivnost vůbec! Už prosím Padilhu nepouštějte k filmu, ale nechte ho jen u seriálu. Díky ()

nula87

Film sice nepřinese o moc víc, než rekonstrukci historických reálií (a mě vlastně víc bavila ta linka rozhodování izraelské vlády, než to co se dělo v terminálu v Ugandě), ale ani to nebylo málo - jako připomenutí divoké teroristické doby, kdy únosy letadel byly oblíbenou kratochvílí různých skupin, to svůj účel splní vrchovatě. 65% ()

PF 2018

PF 2018